Atlīdzība pie sava apdrošinātāja

24.septembris 2012 9:00

Saskaņā ar apdrošināšanas ERGO datiem, šobrīd vidēji katra sestā OCTA polise tiek iegādāta ar iespēju pēc iekļūšanas ceļu satiksmes negadījumā atlīdzību par nodarītajiem zaudējumiem transportlīdzeklim pieteikt nevis pie vainīgā apdrošinātāja, bet pie sava – ERGO.

 ERGO pirms diviem gadiem pēc brīvprātības principa uzsāka piedāvāt tiešo zaudējumu regulēšanu saviem klientiem, lai gan par šādas vienotas sistēmas izveidi un ieviešanu OCTA jomā Latvijā vēl joprojām notiek diskusijas.

 
Lielākā zaudējumu atlīdzība – 2400 lati, mazākā - 200 lati
ERGO DubultOCTA ir papildus segums pie OCTA standarta polises, kas ļauj OCTA negadījumā cietušajai pusei ar zaudējuma pieteikumu vērsties ERGO. Lielāka uzticēšanās savam apdrošinātājam un viņa veikto aprēķinu objektivitātei apdrošināšanas iestāšanās gadījumā ir galvenais iemesls, kāpēc tiešo zaudējumu regulēšana kļūst arvien pieprasītāka starp transportlīdzekļu īpašniekiem.
Ivars Vismanis, ERGO Transportlīdzekļu un CTA apdrošināšanas direktors: „Pieprasījums pēc DubultOCTA apdrošināšanas polisēm, kas paredz tiešo zaudējumu regulējumu, strauji palielinājies tieši pēdējā gada laikā, pieaugot pat vidēji līdz pat četrām reizēm. Kopš šī gada sākuma no visām ERGO OCTA polisēm vidēji katrs sestais izvēlas ērtības un iespējas zaudējumu atlīdzību saņemt no sava apdrošinātāja, nevis, kā paredz standarta prakse - no ceļu satiksmes negadījumā vainīgā transportlīdzekļa apdrošinātāja.
Līdz šim lielākā ERGO izmaksātā zaudējumu atlīdzība šajā jomā bija 2400 lati, bet mazākā – 200 lati.
 
Atlīdzības izmaksā arī dalītas vainas gadījumos
ERGO ir vienīgais apdrošinātājs Latvijā, kas DubultOCTA polisē piedāvā arī dalītas vainas segumu ceļu satiksmes negadījumā. Tas nozīmē, ka gadījumos, kad tiek atzīts, ka negadījuma izraisīšanā ir daļēji vainojami vairāki transportlīdzekļu vadītāji, ERGO izmaksā savam klientam arī to atlīdzības daļu, ko tas pēc likuma cits apdrošinātājs var neizmaksāt.
Ivars Vismanis,ERGO Transportlīdzekļu un CTA apdrošināšanas direktors:„Dalītā vaina no visiem pieteiktajiem DubultOCTA gadījumiem šogad pieteikta 5% gadījumu, no kuriem divi notika motocikliem. Šādi negadījumi, kuros konstatēta transportlīdzekļu vadītāju dalītā vaina, visbiežāk notiek ziemas mēnešos netīrītu ceļu dēļ, kad transportlīdzeklim ir grūtāk variēt un noreaģēt, lai izvairītos no ceļu satiksmes negadījuma.”
ERGO prognozē, ka pieprasījums pēc OCTA produktiem, kas piedāvā papildus drošību un ērtības, turpmākos gadus tikai pieaugs un kļūs par pamata prasību apdrošināšanas ņēmējiem. Nenoliedzami to veicinās arī demokrātiski zemā cena, kas šobrīd ir vien papildus 1 lats pie esošās polises cenas.
 
 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kā VID izturas pret Latvijas uzņēmējiem, jo uzskata, ka BMW maksā dārgāk ( + VIDEO) 29

Vai VID atkal mēģina aizbiedēt nodokļu maksātājus no Latvijas, kā tas bija ar ss.lv? Notikumi risinājās aprīļa sākumā, bet par gala lēmumiem ziņu mums nav. Lasīt vairāk

 

Sadursme ar autobusu (+ VIDEO) 13

Video autors raksta, ka autobuss parādījies burtiski "no nekurienes" Lasīt vairāk

 

Nāvējošās izklaides uz dzelzceļa (+ VIDEO) 1

Arī 14 gadus vecā pusaudža nāve uz elektrovilciena jumta gūtā strāvas trieciena dēļ neattur citus zēnus no nāvējošās izklaides – vizināšanās, pieķeroties vilcienam no ārpuses. Lasīt vairāk

 

Vācijā aizliedz vidējā ātruma kontroles kameras, bet Latvijā uzstāda pirmo un būs vēl 134

Dažās Eiropas Savienības valstīs tās darbojas, Vācijā pastāv bažas par ietekmi uz privātumu. Lasīt vairāk