Elektromobiļi pašlaik ir uz viļņa, bet kur tas mūs nes, tostarp arī speciālistus, kam nākotnē būs jāveic šo automašīnu remonts un apkope pēcgarantijas laikā?
To vēlējās noskaidrot rezerves daļu lielākais izplatītājs Inter Cars Latvija, uzaicinot labākos Delphi Technologies klientus uz elektroauto orientēšanās dienu. Divpadsmit elektromobiļi no supermini Fiat 500e līdz elektriskam Ford Transit busam izrādījās mulsinoša izvēle, kur nu vēl vētrainais Porsche Taycan vai Ford Mustang e-Mach. Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.
Es jau nesaku, ka iekšdedzes dzinējiem blokus dod par velti, vienkārši virzu domu uz to, ka elektromobīlim vienā blokā var būt apvienotas vairāk funkcijas kā iekšdedzes dzinējam, attiecīgi arī bloka nomaiņa būs dārgāka. Neesmu pētījis elektriskās shēmas, bet tehniski elektroauto ir iespējams saorganizēt 2 lielos klučos - baterija vienā klucī ar apsaisti un elektromotors ar savu vadību. Ja ražotājs ir krāns, tad ir iespējams panākt, ka minētie bloki mainās tikai vienā klucī ar attiecīgu cenu.
Iekšdedzes dzinējus parasti nogalina sūdīga apkope, sūdīgs braucējs vai sūdīga degviela, kā rezultātā cieš viss pārējais. Palielinoties elektroauto popularitātei, visticamāk redzēsim, ka šie faktori (izņemot protams degvielu) sāks ietekmēt arī elektroauto.
Attiecībā uz elektroniku es būšu stipri pārsteigts, ja ilgtermiņā elektroauto elektronika pēkšņi izrādīsies kvalitatīvāka kā iekšdedzes auto. Šobrīd vienkārši grūti novērtēt situāciju ar elektroauto ilgtermiņa lietošanu, jo 10 gadīgu elektroauto ir maz un trūkst statistikas datu. Es katrā ziņā neticu, ka tie paši ražotāji, kas nevar uztaisīt durvju pravodku, kas neizbeidzas pēc 5 gadiem, tagad pēkšņi spēs nodrošināt minētās problēmas neesamību elektroauto.