Rīgā izved sniegu vispirms cenšoties atbrīvot tramvaja sliedes un veloceliņus.
Kas ir ar tiem 350 EUR un sniega tīrīšanu?
Ir tādi "Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošie noteikumi", kuru 11.punktā ir minēts:
11. Transportlīdzekļu īpašnieki vai turētāji, novietojot transportlīdzekļus stāvēšanai uz ielām vai pagalmos ilgāk par trim diennaktīm, nodrošina teritorijas attīrīšanu no sniega ap transportlīdzekli tādā mērā, lai netiktu traucēta gājēju un transporta satiksme, kā arī ielu un piebraucamo ceļu kopšana ar mehāniskajiem līdzekļiem."
un soda mēru nosaka
VI. Saistošo noteikumu izpildes kontrole un administratīvā atbildība par saistošo noteikumu neievērošanu (Nodaļa Rīgas domes 18.12.2019. saistošo noteikumu Nr. 95 redakcijā)
26. Par saistošo noteikumu 4.–9. punktā un 11.–13. punktā noteikto prasību neievērošanu fiziskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 70 naudas soda vienībām, juridiskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 280 naudas soda vienībām. (Rīgas domes 18.12.2019. saistošo noteikumu Nr. 95 redakcijā)
Tātad brīdinājums vai naudas sods līdz 70 naudas soda vienībām.
2020. gada 1. jūlijā stājās spēkā Administratīvās atbildības likums (AAL). Kopš minētā datuma administratīvā pārkāpuma procesa norisi un sodu izpildi regulē AAL, bet administratīvie pārkāpumi un par tiem piemērojamie sodi ir iekļauti nozaru tiesību aktos un pašvaldību saistošajos noteikumos.
Te ir noteikts:
16. pants. Naudas sods
(1) Naudas sods ir noteikta naudas summa, kas administratīvi sodītajai personai jāmaksā par izdarītu administratīvo pārkāpumu. Naudas soda apmēru likumā vai pašvaldību saistošajos noteikumos izsaka naudas soda vienībās. Nolēmumā par sodu norāda piemērotās naudas soda vienības un naudas soda summu euro.
(2) Viena naudas soda vienība ir pieci euro.
(3) Minimālais naudas sods fiziskajām un juridiskajām personām ir divas naudas soda vienības.
......
(7) Pašvaldības izdotajos saistošajos noteikumos minimālajam naudas soda apmēram jāatbilst šā panta trešās daļas nosacījumiem, bet maksimālais naudas sods fiziskajām personām ir 100 naudas soda vienību, juridiskajām personām — 300 naudas soda vienību.
Secinājumi
Tātad atbildība apsniguša auto gadījimā Rīgā ir paredzēta, bet tas var būt arī brīdinājums vai naudas sods no 10 līdz 350 EUR.
Tas ko mēs vēl neesam pārbaudijuši, kā tieši Rīgas pašvaldības policijas darbinieki nosaka, ka auto nav tīrīts vairāk kā 3 diennaktis, proti, kā tas tiek fiksēts un kur ir jānovieto pats protokols, jo kupenā uz auto to iespraust arī nav variants.
Rīga nav tīrijusi jurmalas celiņu vēl ne reizi)