Atsaucoties uz Jūsu iesniegto video materiālu, kur redzama situācija, ka lietus ūdens, iespējams, kopā ar sadzīves kanalizāciju, tiek pārsūknēts no kopējā kolektora uz kāpu zonu, ir nepieņemama.
Valsts vides dienests (VVD) informē, ka šādi risinājumi pavisam noteikti rada papildus nevēlamas ietekmes uz vidi un tiek uzskatīti par galējiem un veicami vienīgi kontrolētos apstākļos ar nosacījumu par ūdens testēšanu, to uzskaiti un informatīvi - brīdinošo zīmju uzstādīšanu. VVD iepriekš ir saskaņojis šādus galējus risinājumus, bet pēc VVD rīcībā esošās informācijas secināms, ka konkrētā video materiālā redzamā notekūdeņu atsūknēšana ir veikta patvaļīgi.
Līdz ar fakta konstatāciju, tika ņemti ūdens paraugi un veiktas analīzes, kas uzrādīja bakterioloģisko piesārņojumu (suspendēto vielu limitu pārsniegumu). Jāmin, ka suspendēto vielu (ĶSP, Nkop un Pkop) koncentrācijas ir pielīdzināmas attīrītu notekūdeņu koncentrācijām, jo teritorijā bija ļoti liels neattīrīto notekūdeņu atšķaidījums ar lietus ūdeņiem.
Informējam, ka VVD ir pieprasījis Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībai informāciju par veiktajām darbībām un šobrīd sadarbojas ar to, lai risinātu šo darbību un bojājumu rezultātā radītās sekas.
VVD vairākkārtēji ir veicis apsekojumus negadījumu un problēmu zonās, kā arī komunicējis ar pašvaldības amatpersonām, tai skaitā arī kapitālsabiedrību amatpersonām.
Vienlaikus VVD informē, ka Veselības inspekcijas (VI) vides veselības speciālisti regulāri veic peldvietu ūdens kvalitātes monitoringu oficiālajās jūras peldvietās. VI mājaslapā (
https://www.vi.gov.lv/lv/peldvietu-udens-kvalitate) ir pieejama uz 08.08.2024. aktuālā informācija par mikrobioloģisko rādītāju rezultātiem, saskaņā ar kuriem, aizliegums peldēties Jūrmalas Rīgas jūras līča peldvietās "Asari", "Melluži" ir atcelts un peldēties ir atļauts.
VVD izsaka pateicību par iesaisti vides jautājumu aktualizēšanā.
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.
Tā Jūrmalas dome tak ir bandīši un loderi. Vispirms pārņem t.s. noteksistēmas uzturēšanu un neveic to, ar domu ka nodokļus iekasēt vaig bet dot pretī kādu ieguldījumu nav obligāti.
Kad iedzīvotāji ir sprukās, tad punpē ūdeni kāpās un prasa naudu no valsts budžeta - lai gan pašu neizdarība un slinkums ir par iemeslu rezultātam. Nevienu eiro nedrīkst dot Jūrmalai no valsts maka, itin nevienu! Lai jūrmalnieki saprot, kādu bandu viņi ir ievēlējuši domē.
Atceramies, ka ar caurlaidēm J.D. ir sapelnījuši smuku kapitālu - lai no tā eko.nodokļa arī novērš postījumus. Jeb tā nauda jau ir izlietāta savtīgos nolūkos (jautājums, ne apgalvojums)?