Japānas kompānija Sony, kas vairāk pazīstama ar savu darbošanos elektronikas jomā, CES 2020 izstādē Lasvegasā prezentē auto prototipu “Vision-S” un citus jaunumus.
Korporācija Sony piedalās tehnoloģiju izstādē CES 2020, kas no 7. janvāra norisinās Lasvegasā, ASV.
“Radošums ir jaudīgs spēks, kas virza Sony uz priekšu. Ja to apvieno ar mūsu tehnoloģijām, esam neapturami,” Sony preses konferencē sacīja korporācijas prezidents un izpilddirektors Keničiro Jošida (Kenichiro Yoshida). “Viedtālruņi bijuši pēdējās desmitgades tehnoloģiju tendence, taču nākamā, manuprāt, būs saistīta ar mobilitāti, ” viņš uzsvēra un visus pārsteidza, iepazīstinot ar auto prototipu, kurā iekļautas tādas augsti attīstītas elektronikas tehnoloģijas, kas sniedz drošāku autonomo braukšanu un līdz šim nebijušu auto izklaides pieredzi.
Preses pārstāvji tika iepazīstināti arī ar PlayStation 5, kas nule kā laists klajā, lai priecētu prāvo PlayStation kopienu, kas sasniedzis 103 miljonus aktīvos ikmēneša lietotājus. Preses konferencē uzstājās arī NBC Sports pārstāvis Deivids Maza (David Mazza), kurš uzsvēra, ka Sony tehnoloģijas rada jaunas iespējas sporta pārraižu organizēšanai.
Galvenie produkti, prototipi un tehnoloģijas, ko demonstrēs izstādē
Attēlveidošanas un sensoru tehnoloģijas mobilitātes jomā
Sony demonstrēs savu ieguldījumu autonomās braukšanas drošības tehnoloģijās. “Drošības kokons” (“Safety cocoon”) ir drošās zonas koncepts, kā ietvaros transportlīdzekļa drošība tiek uzraudzīta 360 grādu leņķī ap to un ļauj laikus reaģēt un izvairīties no negadījumiem uz ceļa. Sony stenda apmeklētāji varēs praktiski pārliecināties par tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas nodrošina šīs idejas realizāciju.
Ø CMOS attēla sensori, kas nodrošina augstu jutību, augstu izšķirtspēju un plašu dinamisko diapazonu, kā arī LED mirgošanas slāpēšanu, lai sasniegtu objekta noteikšanu pat sarežģītās situācijās.
Ø Cietvielu LiDAR, kas izmanto ļoti precīzu attāluma mērīšanu, lai iegūtu precīzu 3D uztveri.
Ø Sensora saplūšanas tehnoloģija, kas apvieno dažādu atribūtu sensoru iespējas, lai uzlabotu atpazīšanas precizitāti pat tādos sarežģītos apstākļos kā migla, fona apgaismojums un braukšana nakts laikā.
Ø Time-of-Flight (ToF) salonā izmantojamie risinājumi izmanto attāluma mērīšanas tehnoloģiju, lai atklātu un atpazītu cilvēkus un objektus automašīnā. To pielieto, lai nodrošinātu optimizētu informācijas un izklaides sistēmu ar intuitīvām saskarnēm, piemēram, žestu vadību, un uzlabotu drošību un komfortu transportlīdzekļa iekšpusē.
Auto prototips
Sony demonstrējis savu pirmo transportlīdzekļa prototipu “VISION-S”. Transportlīdzeklī ir iestrādāti 33 sensori, ieskaitot CMOS attēla sensorus un ToF sensorus, lai atpazītu cilvēkus un objektus automašīnā un ārpus tā. Sony “360 Reality Audio” nodrošina apjomīgas skaņas baudīšanu, pateicoties katrā sēdeklī iebūvētiem skaļruņiem. Vienlaikus platekrāna displeji ar intuitīvu interfeisu ļauj baudīt bagātīgu izklaides saturu. Sony turpinās apvienot savas uzlabotās tehnoloģijas, lai autonomā braukšana kļūtu drošāka un uzticamāka
Atbalsts radošo industriju profesionāļiema
Sony tehnoloģiskie risinājumi atvieglo un uzlabo radošo procesu, sākot ar producēšanu un beidzot ar skatītāju un klausītāju auditorijas sasniegšanu.
Ø Sporta tiešraides, izmantojot 5G un MI(AI) tehnoloģijas
Sony veica koncepta izmēģinājumu 2019. gada decembrī - uzņēma amerikāņu futbola spēles video ar 5G pievienotu kameru un parādīja, kā 5G paplašina kameru darbību un vienlaikus samazina arī iestatīšanas laiku un izmaksas. Sony stenda apmeklētāji varēs iepazīties ar šo tehnoloģiju, kā arī izmēģināt Sony PXW-Z450 plecu videokameru, Xperia 5G mmWave ierīci, kas nodrošina ātrdarbīgu datu augšupielādi, un prototipa raidītāju, kas kodē un reālajā laikā pārraida augstas kvalitātes video.
Vienlaikus Sony arī piedāvā MI balstītu video tiešraides analītikas tehnoloģiju, kas sporta skatīšanos padara aizraujošāku. Stendā sportisti demonstrēs galda tenisa spēli, un tā tiks uzņemta ar vairākām ierīcēm, tostarp Sony HDC-P50 POV sistēmas kameru un kamerām ar Sony uniklālajiem, augsta ātruma nolasīšanas sensoriem. No attēla tiek nekavējoties analizētas sportistu pozīcijas un bumbas lidojuma trajektorija, bet kompjūtergrafika imitēs sportistu kustības. Būs pieejams arī video, kurā parādīts, cik reizes bumba pagriezta, analizējot super-slow-motion video.
Ø 3D skaļuma displeja tehnoloģija
Sony unikālajā Eye-sensing Light Field displejā tiek izmantoti augsta ātruma nolasīšanas sensori un sejas atpazīšanas algoritmi, lai nodrošinātu ļoti augstas precizitātes telpiskās realitātes noteikšanu, kas nav sastopama parastajos 3D naked-eye displejos. To var viegli pielietot VR (virtuālās realitātes) un AR (paplašinātās realitātes) saturam, nodrošinot daudzveidīgu vidi, piemēram, izklaides un produktu dizaina veidošanai
Turklāt Sony stendā būs virtuāla producēšanas telpa, kura atspoguļo filmu un TV šovu veidošanu. Telpa, kura izveidota, uzņemot Sony Pictures studijas daļu kā fotoreālistiskus apjoma datus, tiek parādīts kā telpisks attēls uz Crystal LED displeja. Fons mainās reālajā laikā, mainoties kameras kustībai, lai nodrošinātu pareizu perspektīvu un dziļumu, un ļaujot filmēties tā, it kā jūs atrastos reālajā filmā. Papildus darba procesa un attēla kvalitātes uzlabojumiem tas arī ļauj aktieriem un režisoriem izjust ainu tā, it kā viņi tur tiešām atrastos.
Ø Satura veidošanas vide, izmantojot liela ekrāna augstas izšķirtspējas displeju sistēmu
TV ekrāni kļūst arvien lielāki, un vairāk satura tiek veidots ar augstāku izšķirtspēju un HDR, attiecīgi ir nepieciešama apjomīga, precīza satura novērtēšana profesionālajos monitoros. Profesionālajā rediģēšanas telpā uz 4K x 2K Crystal LED displeju sistēmas (220 collas) apmeklētāji var izjust pašreizējās un turpmākās izmaiņas filmu, TV šovu un tiešsaistes satura veidošanas vidē.
TV tehnoloģijas
Sony demonstrē jaunos produktus arī TV kategorijā. 8K LCD TV ZH8 sērijas televizori ir ar izcilu attēla kvalitāti, ko nodrošina attēlu procesors X1™ Ultimate, un aprikoti ar Sony jauno “Frame Tweeter”, kas sniedz Sound-from-Picture Reality™ pieredzi, vienlaikus saglabājot smalko dizainu. Savukārt OLED TV AH8 sērijā aprīkota ar X-Motion Clarity, kas skaidri apstrādā ātri kustīgus attēlus, saglabājot spilgtumu.
Noslēgumā jāmin, ka 2019. gada rudenī Ziemeļamerikā un Eiropā ir kļuvušas pieejamas ierīces, kuras ir saderīgas ar 360 Reality Audio. Sony stendā apmeklētāji varēs izmēģināt 360 Reality Audio, izmantojot austiņas un viedtālruņus ar saistošajām straumēšanas aplikācijām.
Glīts teslēns sanācis!