Dienvidkorejiešu elektromobilis Ioniq 5 ieguvis spēju pārvietoties šķērseniski un apgriezties līdzīgi kāpurķēžu traktoram. Taču ir viens “bet” – pagaidām tas tikai prototips.
Hyundai Mobis, dienvidkorejiešu koncerna apakšzīmols, ievērojami uzlabojis Ioniq 5 manevrētspēju, aprīkojot to ar pašu izstrādāto e-Corner tehnoloģiju, kas ļauj stūrēt visus četrus riteņus.
Visi elektroautomobiļa riteņi tagad var pagriezties par 45 grādiem, kas rada iespēju pārvietoties pa diagonāli (krabja režīms) līdzīgi kā Hummer EV vai sāniski, kā arī veikt “tanka apgriešanos” uz vietas.
Pie e-Corner tehnoloģijas Hyundai Mobi strādā jau piecus gadus. Tā ir sistēma, kas atbild par katra riteņa kustību, pagriešanos un bremzēšanu, ievērojami uzlabojot automobiļa manevrētspēju, kas īpaši svarīgi pilsētās ar blīvu satiksmi.
2021. gadā e-Corner tika iekļauts koncepta M.Vision POP konstrukcijā, bet 2022. gadā to saņēma autonomi braucošie M.Vision TO un M.Vision HI nākotnes pilsētu transporta projekti.
Līdz 2025. gadam korejieši plāno iekļaut e-Corner pilnīgi jaunā autonomās braukšanas sistēmu komplektā.
Vieglajam auto krabja režīms ir drīzāk loha režīms. Viena lieta ir smagais humvee, un cita lieta vieglais, kam stūri var grozīt ar vienu pirkstu un atliek tikai apgūt parkošanos atmuguriski, ko vairums lohu nejēdz. Sāpīgi skatīties kā tie mē'hina noparkoties vietā, kur ir gana vietas, stumjoties iekšā ar purnu un tad vīlējot turp-atpakaļ un beigās tāpat nav paralēli apmalei.
Viss pareizi. Jo stulbāks paliek auto lietotājs, jo vairāk viņam nepieciešams palīdzības lai veiktu vienkāršas darbības. Tā teikt iekļaujošā sabiedrība - nevis liekam tiem, kas kaut ko neprot, paaugstināt savas prasmes, bet gan novelkam visu pārējo populāciju pāris līmeņus zemāk piedāvājot dārgu, sarežģītu risinājumu kā standartu. Kaut gan tas ir tikai ceļa posms uz pašbraucošiem auto - vienā brīdī jau tas autovadītājs būs jāuskata par stulbu un bīstamu lai iekļautos satiksmē.
Es neesmu pret tehnologijas atistibu , bet , tas tak ir logiski , paskatamies sobrid uz jaunatni , vini , tak neprot neko un tie , kas sobrid sak skolas gaitas velak bus vel stulbaki par esosajiem , tapec jau sis tehnologijas atistas staujos tempos , lai atvieglotu vinu gdzives nemakulibu
Kāpēc lai viņi kaut ko prastu? Dzīve šobrīd ir vienkārša, dzīvojot pilsētā praktiski nav nepieciešamas kaut kādas praktiskas prasmes un tikai retais vecāks saprot, ka neattīstot šīs praktiskās prasmes viņš savus bērnus pakļauj samērā skarbai nākotnei.
Ja paskatāmies, kas šobrīd ir tie praktisko darbu darītāji (celtnieki, elektriķi, šoferi, utt.) tad lielākā masa ir tā krietni virs 30 ar lielu daļu jau tuvu pensijai. Es paredzu, ka ap to laiku, kad šādi risinājumi kļūs par normu, šādu risinājumu klientūrai būs nopietnākas problēmas ko risināt, kā paralēlā parkošanās. Ja 10-15 gadu laikā pasaule neautomatizēsies līdz kādiem 70-80%, tad esošajiem vienkāršo darbu darītājiem un inženieriem aizejot pensijā, atlikušie vienkārši nespēs noturēt inovāciju ražošanas tempus un nāksies vien atgriezties pie mešalkas un atpakaļskata spoguļiem, jo daļa potenciālo inženieru būs jānovirza braukšanai ar smagajiem vai pilsētu un valstu infrastruktūras uzturēšanai.