Jauns pētījums, ko veikuši Āhenes (Vācija) universitātes speciālisti liecina, ka elektriskie transportlīdzekļi aizdegas retāk, taču tos ir grūtāk nodzēst.
Par to raksta vācu izdevums Auto Medienportal, kas atsaucas uz Āhenes universitātes "E-Mobilitātes komponentu ražošanas inženierijas" (PEM) katedras jaunāko pētījumu, kas apkopots grāmatā un izdots arī angļu valodā.
Saskaņā ar 16 lappušu garo publikāciju elektrisko transportlīdzekļu atteices rādītājs svārstās no 0,9 līdz 1,2 uz 10 000 šādu automašīnu, salīdzinot ar 7,3 ugunsnelaimēm klasisko iekšdedzes dzinēju transportlīdzekļiem.
"Kad litija jonu akumulatori termiski izplūst, izdalās ievērojami mazāk enerģijas nekā ar atbilstošu benzīna tvertni, taču no tā izrietošo akumulatora ugunsgrēku ir daudz grūtāk nodzēst," saka PEM vadītājs profesors Ahims Kampkers.
Šādas "termiskās izplūdes" rodas, ja akumulatora šūna rada vairāk siltuma, nekā spēj izkliedēt, ko var izraisīt elektriski, mehāniski vai termiski bojājumi, kā arī piesārņojums un ražošanas defekti. Kad tiek sasniegts noteikts temperatūras slieksnis, izplūde kļūst neapturama un uzkrātā enerģija tiek atbrīvota siltuma un degošu gāzu veidā.
Saskaņā ar dokumenta autoru teikto, akumulatoru drošības izaicinājums ir visos šūnu un akumulatoru bloku konstrukcijas līmeņos, tādēļ zinātnieki šobrīd strādā pie siltuma izplatīšanās novēršanas sistēmas, piemēram, izmantojot speciālas barjeras. Vēl viens veids, kā novērst šādas izplūdes, ir īpašu maršrutēšanas un ventilācijas veidu iekārtošana.
Pilnībā ar Āhenes universitātes pētījumu var iepazīties, lejupielādējot to no interneta, pirms tam meklētājā ierakstot: „Herausforderungen und Lösungen in der Batteriesicherheit”.
Pētījuma un publikācijas mērķis ir pārliecināt Pilsoni Parasto Pelēko par elektroauto pārākumu. Tāpēc tiek ņemts viens parametrs