Visi komentāri - 600 miljoni, 157 metri - lielākā jahta pasaulē piestāj Barselonā (+ VIDEO)

600 miljoni, 157 metri - lielākā jahta pasaulē piestāj Barselonā (+ VIDEO)

 

Foto: iAuto.lv

iAuto | 20.janvāris 2019 7:31

Barselonas (Spānija) ostā piestājusi miljardierim Ališeram Usmanovam piederošā 600 miljonus vērta superjahta Dilbar. Ginesa rekordu grāmatā tā ierakstīta kā lielākā jahta pasaulē.

Globālajā tīmeklī atrodamā informācija liecina, ka jahta nolaista ūdenī 2015.gadā. Tā ir 156 m gara un sver 15 917 tonnas. Dilbar augstums ir 23 m, kam jāpieskaita vēl 6 m, kas atrodas zem ūdens. Jahta var sasniegt 22,5 mezglu (42 km/h) maksimālo ātrumu un savam īpašniekam izmaksājusi aptuveni 600 miljonus dolāru. Dilbar peld zem Lielbritānijas karoga, jahta var uzņemt 120 cilvēkus, kas var baudīt atpūtu greznos apartamentos, vairākos baseinos, kinoteātrī vai sporta zālē. Ir divi helikoptera nolaišanās laukumi.

2013.gadā Ališers Usmanovs atzīts par Lielbritānijas bagātāko cilvēku. Tajā pašā gadā viņš pārdevis Apple akcijas 100 miljonu dolāru vērtībā un iegādājies Ķīnas interneta milžu Alibaba Group un JD.com akcijas.

2016.gadā Forbes Usmanova īpašumu vērtību lēsa 12,3 miljardu dolāru apmērā. Viņam pieder starptautiskā kompānija USM Holdings, kas ietver holdingu Metalloinvest, sakaru operatotus MegaFon un Skartel, Mail.Ru.Group, televīzijas kanālus Disney Russia, MUZ TV un Ju.

Par savu pagātni miljardieris nemīl runāt. 1980.gada augustā, tolaik vēl Uzbekijas PSR (tagad Uzbekistāna) tiesa Usmanovam piesprieda 8 gadus cietumsodu par izvarošanu un izspiešanu, savukārt pēc PSRS sabrukšanas Usmanova vārds regulāri tika saistīts ar Krievijas ietekmīgākajām kriminālajām autoritātēm.

Krievijas politiķis Aleksejs Navaļnijs izvirzīja pretenzijas pret Ališeru Usmanovu "kukuļa" došanā bijušajam Krievijas prezidentam Dmitrijam Medvedevam.

Ališers Usmanovs savā laikā ir apmeklējis Jūrmalā mūzikas festivālu "Jaunais vilnis".

Dilbar uzturēšanas izmaksām būtu jābūt vairākiem miljoniem eiro gadā.

Foto: iAuto.lv

Tas bija iespaidīgi!

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Model 3 lētāk arī Eiropā – Tesla piedāvā jaunu bāzes versiju 1

Tesla nāk klajā ar jaunu Model 3 versiju, kas zaudēs daļu no aprīkojuma komplektācijas, taču maksās par aptuveni 3000 eiro mazāk nekā līdz šim lētākais variants. Lasīt vairāk

 

Kraviniekam migla netraucē - traucē tie, kas "lēnām velkas" (+ VIDEO) 17

Video autors apgalvo, ka miglas dēļ vairākas vieglās automašīnas braukušas piesardzīgāk, kas izraisījis kravas auto šofera niknuma izpausmi, ko tas apliecinājis mirkšķinot sava auto gaismas, taurējot un arī riskanti apdzenot. Lasīt vairāk

 

Novembris Vācijas tirgū: elektroautomobiļi uz augšu, dīzeļi uz leju 21

Publicēti dati par Eiropas lielāko automobiļu tirgu Vāciju. Tendences, kas iezīmējās jauno automobiļu tirgū iepriekšējos mēnešos nemainās: elektroautomobiļu skaits pieaug, bet ar dīzeļdzinējiem aprīkotu spēkratu skaits rūk. Lasīt vairāk

 

Sācies “Latvijas Gada auto 2026” tautas balsojums – vai žūrijas izvēle sakritīs ar tautas simpātiju

Ir sākusies balsošana par konkursa “Latvijas Gada auto 2026 Tautas simpātiju” - nomināciju, kuras uzvarētāju var noteikt ikviens interesents. Balsot iespējams gan internetā, gan tirdzniecības centrā “Mols”, kur arī apskatāma fotogrāfa Raimonda Volonta lielformāta izstāde. Tajā redzamas visas 33 jaunākās automašīnas, kas piedalās “Latvijas Gada auto 2026” konkursā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti