Tour d’Europe ir iniciatīva, kas atspoguļo atjaunojamās degvielas pieejamību un potenciālu, lai palīdzētu veicināt dekarbonizāciju un ieguldītu klimata neitralitātes nodrošināšanā šodien un nākotnē. Tour d’Europe piedalās 20 dažādi uzņēmumi, asociācijas un iestādes, kas darbojas automobiļu un degvielu piegādes nozarē.
Neste ir pasaulē vadošais atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) ražotājs, kā arī viens no uzņēmumiem, kas piedalās Tour d’Europe iniciatīvā. Tūres laikā paredzētas pieturvietas vairākās Neste stacijās Baltijas valstīs, kā arī vizīte Neste pārstrādes rūpnīcās Porvoo (Somija) un Roterdamā (Nīderlande).
Ceļojums trīs mēnešu garumā pa Eiropu
25. martā automobiļi un kravas automobiļi ar izteiksmīgu Tour d’Europe logotipu uzsāka trīs mēnešus ilgu ceļojumu pa vairākām valstīm, lai atspoguļotu atjaunojamo degvielu piedāvāto dekarbonizācijas potenciālu, paaugstinātu izpratni par to pieejamību un praktiskumu Eiropā, kā arī uzsvērtu to nozīmīgo lomu ES mērķa sasniegšanā – klimata neitralitātes nodrošināšana līdz 2050. gadam.
Tour d’Europe, šķērsojot Eiropu no ziemeļiem uz dienvidiem un no rietumiem uz austrumiem, izglītos iedzīvotājus un lēmumu pieņēmējus visā ES par to, ka atjaunojamās degvielas ir elastīga un tehnoloģijām atvērta pieeja būtiskam emisiju samazinājumam autotransporta jomā, līdzās citām tehnoloģijām, kas var veicināt šīs nozares dekarbonizāciju (piemēram, elektrifikācija un ūdeņradis). Kā jau esošs un pieejams risinājums, atjaunojamās degvielas jau šodien nodrošina izmērāmus siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanas rezultātus.
Ceļojuma laikā atjaunojamās degvielas darbinātas vieglās un smagās automašīnas apstāsies vairākās pilsētās, kur notiks pasākumi par transporta emisiju samazināšanas un klimata pārmaiņu mazināšanas nozīmīgumu. Tour d’Europe auto un kravas automobiļiem ir uzstādīts papildu programmatūras rīks "digitālais degvielas dvīnis" (DFT), kas pārbaudīs un pierādīs atjaunojamo degvielu izmantošanu un CO2 emisiju samazinājumu rezultātus.
Pasākumos, kas norisināsies 23 valstīs, Tour d’Europe uzsvērs, ka:
atjaunojamām degvielām ir būtiska loma ceļu transporta dekarbonizācijā;
atjaunojamās degvielas var sasniegt nulles SEG emisijas lietošanas fāzē, jo degšanas laikā izdalītais ogleklis ir vienāds ar to, kas ir uzsūkts vai notverts iepriekšējā dzīves ciklā;
ES politika būtu jāatver visām tehnoloģijām, kurām ir pierādīta efektivitāte SEG emisiju samazināšanā;
atjaunojamās degvielas ir plaši pieejams risinājums jau šodien, tās ir viegli lietojamas un piemērotas esošajai infrastruktūrai un transportlīdzekļiem;
atjaunojamo degvielu izmantošanu un degvielu CO2 intensitāti var uzraudzīt un verificēt transportlīdzekļa līmenī;
tehnoloģiju neitralitātei jābūt būtiskam principam visos transportlīdzekļu segmentos, lai sasniegtu ES 2050. gada klimata mērķus Eiropas iedzīvotāju un uzņēmumu labā;
atjaunojamās degvielas ir tūlītējs, pieejams un pieņemams risinājums, kas ļauj visiem Eiropas iedzīvotājiem piedalīties enerģijas pārejā.
Tour d’Europe noslēgsies 23. jūnijā Briselē, kur pie Eiropas Parlamenta būs izstādīti transportlīdzekļi un tehnoloģijas. Pasākumā tiks publicēts ziņojums, kas apstiprinās atjaunojamo degvielu izmantošanu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumu, kas gūts Tour d’Europe laikā. Tāpat tiks atklāta digitālā degvielas dvīņa (DFT) efektivitāte.
Projektā piedalās šādi uzņēmumi, asociācijas un iestādes: AVIA, BMW, Bosch, Collective du Bioéthanol, DAF Trucks, Daimler Truck, EBB, Enilive, EWABA, Eurogas, ePURE, Ford Trucks / TJA, FuelsEurope, Hyundai, Iveco, IRU, Moeve, PRIO, Repsol, Darmštates Universitāte, Karlsrūes Universitāte, VDA, VW un Neste.
Reku, ceļam Francijā vai kautkur netālu arī ir josla, kas rada tādas grūtības mūsu šoperīšiem.