Graberis rakstīja: Tātad tā - mums darbā izdomājuši, ka pēc likuma neviens neliek maksāt par virsstundām dubulto likmi, tādēļ nemaksās.
Mēs te pētījām to darba likumu tā un šitā un nevaram saprast - likumā šajā sakarā ir divi saistoši panti, kuru jēga ir apmēram sekojoša
1. Par virstundām darba devējam ir pienākums maksāt PIEMAKSU vismaz 100% apmērā, vai lielāku, ja koplīgums to nosaka
2. Virsstundas var noteikt tādos un tādos gadījumos nesaskaņojot to ar darba ņēmēju (tipa, visādi force majore utt. kā rezultātā uzņēmums var aiziet pa burbuli). Par parastajām virsstundām abām pusēm ir jāvienojas RAKSTISKI.
Mēs te štukojām rekā:
1. Piemaksa pēc termina jēgas ir pie kaut kā klāt nevis pati par sevi, tātad samaksai jābūt lielākai. Taču paliek atvērts jautājums, vai tā ir piemaksa pie vidējās stundas apmaksas, kas nozīmē, ka saņem 2x vairāk, vai pie mēneša algas, kas nozīme, ka neko vairāk tu nedabū.
2. Darba līgumu tagad nevaru sameklēt, tādēļ neko nezinu, kas tur teikts par virsstundām. Nu, nevaru saprast, vai par rakstveida vienošanos var uzskatīt līgumu (ja tur ir atrunātas virsstundas) vai arī par katrām virsstundām ir jāvienojas atsevišķi.
Varbūt kāds var autoritatīvi paskaidrot, jo mēs izdomājām sekojošo - jāmaksā dubultā un tad mēs strādājam. Ja negrib maksāt dubultā, tad mēs sūtam uz trim burtiem un neparakstam vienošanos par virsstundām, jo, ja jāizvēlas vai nu atpūsties un pavadīt laiku ar savējiem vai strādāt par parasto samaksu, tad mēs izvēlamies pirmo
Vienalga vai virsstundās darbinieks nodarbinaats ar vinja vai bez vinja piekrishanas par taam jaamaksaa dubultaa t.i. par nostraadaatajaam stundaam - piemeeram, ja dienaa sanjem 8 ls un nostraadaa 8h, tad var izreekjinaat, ka stundaa nopelni 1 ls. Ja meenesii kopaa nostraadaa 10h virsstundas - tad sanemsi piemaksu 20Ls.
SAAB sadz. un jurid. kons topx
topiks nopietnu sadzīves problēmu risināšanai. Nav tehnisks. Nedrīkst izdzēst un piespamot