Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002

Ierosinu te parunāties par visiem aktuālo tēmu

Pie malas stereotipus un pagātnes auras, autobūve kardināli mainījusies, vairs galīgi nav prātīgi salīdzināt 2016.gada un 1986.gada identiskas markas auto.

Kā Jūs domājat?

 
iciks Reģ.: 29.05.2013
7 0 Atbildēt

Par tiem automātiem - saprotu, ka auto forumā ir tāds profesionālais kretīnisms, taču vidusmēra lietotājam ir dziļi vienalga - vai tur tāda vai citāda kārba. Ja pašam kloķis nav jārausta un auto to dara viņa vietā - tātad automāts un dziļi vienalga, vai tam uzbūve tāda, vai savādāka.

Pārejot tālāk uz īpatnībām, ko ar kuru kārbu (un ne tikai) vajag vai nevajag darīt - domāju, ka gana liela daļa daudz ko nezina, par ko te forumā sāktu satraukties. Nu tā ir, ka ierindas lietotājs daudz ko nezina.

Un tie, kas šīm lietām pievērš uzmanību, tie arī zinās, vai viņiem tur DSG vai kas cits.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Uj,atvainojos,ne tanī tēmā ierakstīju,piedodiet!

nomiks Reģ.: 30.10.2002
4 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Ko lai saka - katrs pats sava grābekļa kāpējs. 

Ja par to nobrarukumu - 9 tūkstoši gadā var būt arī visai normāls nobraukums, ja kāds pensis lietojis vai kā ģimenes otrs auto, ja tikai sīčus uz bērnudārzu u.tml. Ja auto ir jauns pirkts EE, tad varētu arī tīri reāli būt.

Manam Jazz, kuru iegādājos jaunu LV 2017.gadā, pa sešiem gadiem nobraukums ir 39 000 km, pirmajos gados bija ap 7000 km gadā, pēdējos divos - mazāk par 5000 km gadā.

Tā kā šādi auto eksistē.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
2 0 Atbildēt

Man ģimenē abi auto ir no šīs "nereālo nobraukumu" kategorijas.

Toyota Auris 2007.g., manis pirkts 2020. gadā ar 32k nobraukumu, šobrīd 50k.

Audi Q5, 2011.g., manis pirkts 2022. gada rudenī ar 87k nobraukumu, šobrīd 95k.

Abi pirkti no ģimenes draugiem, iepriekš Auris bija pirkts mazlietots, Audi jauns. Ne viens, ne otrs iekš ss nemaz nenonāca, jau vismaz pāris gadus iepriekš bija sarunāts, ka piedāvās man, ja sadomās tirgot.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Jauns darbs. Esmu ticis pie ļoti svaiga Passat b8 ar 1,5tfsi ar 150zs un automātu 👍 No Avis ilgtermiņa nomā. Beidzot atkal zināms super ērts auto.

Patēriņš 6,1l mix. Kas savādi - atlaižot gāzes pedāli, displejs parāda, ka šobrīd strādā vien 2 cilindri. Protams, tas nav sajūtams. Dinamikas pietiek. Prieks braukt 😊

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja:

kasinsh79 rakstīja: Jauns darbs. Esmu ticis pie ļoti svaiga Passat b8 ar 1,5tfsi ar 150zs un automātu 👍 No Avis ilgtermiņa nomā. Beidzot atkal zināms super ērts auto.

Patēriņš 6,1l mix. Kas savādi - atlaižot gāzes pedāli, displejs parāda, ka šobrīd strādā vien 2 cilindri. Protams, tas nav sajūtams. Dinamikas pietiek. Prieks braukt 😊

Vajadzētu būt priekam strādāt

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Tā reāli ir 👍

Katru nedēļu braucami arī garie gabali, vairākas dienas strādājot kaimiņvalsts uzņēmuma birojā.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja:

kasinsh79 rakstīja: Jauns darbs. Esmu ticis pie ļoti svaiga Passat b8 ar 1,5tfsi ar 150zs un automātu 👍 No Avis ilgtermiņa nomā. Beidzot atkal zināms super ērts auto.

Patēriņš 6,1l mix. Kas savādi - atlaižot gāzes pedāli, displejs parāda, ka šobrīd strādā vien 2 cilindri. Protams, tas nav sajūtams. Dinamikas pietiek. Prieks braukt 😊

Manējai Oktāvijai arī ir šitā 2 cilindru padarīšana. Neko gan nerāda, bet izstāstīja, ka tā ir.

Siltā laikā to tiešām mazāk jūt, bet pagaidi rudeni - iespējams, varēs just to pārslēgšanos.

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

Golpam gaitā pret kalnu reizēm var just ka pārslēdzas no 2 uz 4, pie 130 ar diviem cilindriem braucot parādās viegli manāma dunoņa. Principā jau pasātam arī vienmērīgā ātrumā ar nelielu slodzi braucot būtu jābrauc ar diviem cilindriem nevis tikai gāzi atlaižot.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 1 Atbildēt

feciic rakstīja: Golpam gaitā pret kalnu reizēm var just ka pārslēdzas no 2 uz 4, pie 130 ar diviem cilindriem braucot parādās viegli manāma dunoņa. Principā jau pasātam arī vienmērīgā ātrumā ar nelielu slodzi braucot būtu jābrauc ar diviem cilindriem nevis tikai gāzi atlaižot.

Visdrīzāk viņam tā arī ir, vien vēl nav pamanījis.

Manam iepriekšminētajam auto ir tieši tā - nevis gāzi atlaižot, bet sākot braukt vienmērīgi.

Iemin pedāli, brauc pret kalnu vai tamlīdzīgi un uzreiz aiziet uz visiem 4.

Vasaras laikā to jūt visai maz, bet aukstā laikā tas, vismaz manā skatījumā, ir mazliet kaitinoši,  jo var just un ne tikai pārslēgšanos. Jā, iepist kapeiku noteikti var, bet garu gabalu braukšana ar 2 cilindriem ir akustiski neforša (kā saki, tāda dobja skaņa), salīdzinot ar 4, kad viss skan ļoti jauki un mierīgi.

Būtu jau neslikti atķeksēt iespēju neslēgt iekšā šito un patestēt, kā tad mainās patēriņš, bet tādas opcijas nav.

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 0 Atbildēt

Liekas ka nekāda ekonomija tur nav, vismaz pēc momentānā patēriņa, drīzāk spiediens uz ekoloģiju.

Jā, cilindri neatslēdzas un motors ripojot netiek slāpēts ja ieliek sporta režīmā. Ar pliku start/stop visdrīzāk nebūs saistīts.

arba Reģ.: 16.12.2002
0 0 Atbildēt

Tas viss notiek braucot d rezima vai kaut kada ,,eko,, ?

Vai vinam standarts ir eko ?

Manam auto eko rezims ir ja neizsledz start-stop funkciju, to atsledzot ari atsledzas eko rezims

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja:

kasinsh79 rakstīja: Jauns darbs. Esmu ticis pie ļoti svaiga Passat b8 ar 1,5tfsi ar 150zs un automātu 👍 No Avis ilgtermiņa nomā. Beidzot atkal zināms super ērts auto.

Patēriņš 6,1l mix. Kas savādi - atlaižot gāzes pedāli, displejs parāda, ka šobrīd strādā vien 2 cilindri. Protams, tas nav sajūtams. Dinamikas pietiek. Prieks braukt 😊

Es visu laiku mēģinu saprast kāpēc ražotāji mēģinina šo informāciju attainot. Userim tak pilnīgi vienalga. Pašreizējam auto uz tā displeja visu laiku uznirst kkāda herņa par strat/stop, logtīrītājiem, radiostacijām, skaļumu, šķērsļiem utt. Tiešām kādam tas relevanti. Atslēgt var tikai atslēdzot to displeju, kas nav foršī - uzliku tur digitālo spidometru, kas patīk

JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

Mārketings. Ja nerādīsi un aktīvi nereklamēsi, ka tur kaut kas tiek darīts, tad daļa autovadītāju nodomās, ka tā vnk ir prasta mašīna, kurai tādu extra fīču nav un attiecīgi jāiet pie konkurientiem, kuriem "ir".

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Ko lai saka - katrs pats sava grābekļa kāpējs. 

Ja par to nobrarukumu - 9 tūkstoši gadā var būt arī visai normāls nobraukums, ja kāds pensis lietojis vai kā ģimenes otrs auto, ja tikai sīčus uz bērnudārzu u.tml. Ja auto ir jauns pirkts EE, tad varētu arī tīri reāli būt.

Man sievas autiņam, jau kuro gadu nobraukums ir ap 8k gadā, 326Zs Audi dīzelis Tirgošu, neviens neticēs

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
5 2 Atbildēt

nu kāpēc neticēs, ar nobraukuma izdruku pa gadiem no e-csdd viss ir ticami

anoagask Reģ.: 18.06.2019
2 0 Atbildēt

Nemaz jau nav ļaudis, kas notin katru gadu pirms apskates. Miskastēm neatmaksājas, bet svaigiem prēmium par _0000 eur mierīgi

JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

Bet vai tad lielais vairums jaunu dārgāku auto neiet līzingā? Nēnu ok, ja gribi apšmaukt līzinga kantori un braukt 40-50kkm/gadā, bet maksāt par 30kkm... Bet vai tad tas ir kaut kas baigi izplatīts? Tiešām cilvēkiem gribas čakarēties ar auto pa kluso dzīšanu pie Saškas, lai tas veic apkopi, jo pie dīlera nevar braukt tik bieži, jo tad par patieso nobraukumu visi zinās? 

Vai domā, ka pēc līzinga beigām pārdoto auto nopērk kāds kapeikpisējs un visu laiku kruķī nobraukumu pirms CSDD?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Neesmu baigi dziļi pētijis, bet IMO MB takšiem biju no ss.lv uzracis ka tā ir darīts, tip pirmos 3 gados tur 100+K pa gadu a pēc tam tā itkā 'braukt visulaik atpakaļgaitā' ...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kaspichs bija savā blogā nopublicējis tādu gadījumu - svaiga beha ar kuru gadā nobrauc 3x vairāk nekā oficiāli uzrādās, vienkārši reizi gadā, pirms apskates, atkruķī, jo tas lētāk nekā vērtības kritums bez atkruķīšanas.

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

anoagask rakstīja: Nemaz jau nav ļaudis, kas notin katru gadu pirms apskates. Miskastēm neatmaksājas, bet svaigiem prēmium par _0000 eur mierīgi

Auto ar 100k noskrējienu TA divnieks par eļļas noplūdi.

spainis Reģ.: 27.04.2006
0 0 Atbildēt

Blīvslēgi no vecuma izkaltuši, nekas cits.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Spējīgs MB Sprinter bezceļu kamperis, bet modernās "palīgierīces" - čakarē prātu :

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Kaspichs bija savā blogā nopublicējis tādu gadījumu - svaiga beha ar kuru gadā nobrauc 3x vairāk nekā oficiāli uzrādās, vienkārši reizi gadā, pirms apskates, atkruķī, jo tas lētāk nekā vērtības kritums bez atkruķīšanas.

Varu apstiprināt, ka dārgiem auto tā dara, pats to nekad neesmu darījis, bet zinu atsevišķus gadījumus kad tā dara. Viena apkope pie dīlera, viena ne pie dīlera, kur tiek viss piekoriģēts.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

man gan maz ticams ,ka tā dara tieši ar dārgajiem auto, cilvēks ,kas par auto samaksājis 100 un vairāk tūkst. nav ne laika un ne velme ar tādām mulķībām nodarboties, Drīzāk tur ir otra problēma, ka viniem biezi nesanāk laika to auto aizdzīt uz regulārajām apkopēm un kur nu vēl māžoties ar kaut kādu sūda odometru, nobrauks to auto un atdos dīlerim par tik cik novērtēs par tik būs labi

core Reģ.: 03.01.2017
0 0 Atbildēt

😂😂😂

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Rietumos varbūt, spriežot pēc tā, cik apčmorītus auto tirgo lielajās izsolēs, bet ne šajā reģionā.

Volx Reģ.: 22.11.2018
1 0 Atbildēt

Nu kko jūs te piedomājat. Pats vienkāršākais iemesls kāpēc vēl es papildus dzenu auto pie nedīlera ir papildus eļļas maiņa. Tā, protams, neviens nedara, ja tas ir darba auto vai kkādi līzingi. Tā dara tikai tie, kas nedaudz vairāk ir gatavi rūpēties par to tehniku. Tas pats tak ar eļļas maiņām kārbā, tiltos. Pēc dīlera tur kkādi 120-150 k kad jāmaina, bet realitātē to labāk darīt nesasniedzot 100k.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

kas liedz pie dilera mainīt biežāk? mani kaut katru dienu eļļu dīllers tik priecāsies

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Nepoloženo.

Pirmkārt tas ir dārgāk un es pats piemeklēju atbilstošāko eļļu. Tur jau arī iepērk/noslēdz līgumu ar vienu piegādātāju un lej visiem vienu. Piemēram ja tas ir Ford/Mazda dīleris, tad lies vienu un to pašu Fordam un Mazda, lai arī Mazda ir Japāņu autobūves motors, kas nu atšķiras gan.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Nu nu... Ko nozīmē visiem vienu? Viena ražotāja - varbūt, bet parādi man kādu no lielajiem ražotājiem, kura sortimentā nebūtu eļļa gan Fordam, gan Mazdai?

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Es jau tur nestrādāju, bet ir gan pamatotas aizdomas.

Esmu prasījis kādu eļļu lej, pasudzējies par zudumu. Dīleris pats piedāvāja nopirkt labāku, bet tas tik būs dārgāk. Viņiem nāk lielās mucās, man speciāli nopirka kanniņā. 

Nu tā kkā

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Es ar pliku eļļu nebrauktu princepā, kaut tie lohi man piemaksātu.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

Volx rakstīja: Es jau tur nestrādāju, bet ir gan pamatotas aizdomas.

Esmu prasījis kādu eļļu lej, pasudzējies par zudumu. Dīleris pats piedāvāja nopirkt labāku, bet tas tik būs dārgāk. Viņiem nāk lielās mucās, man speciāli nopirka kanniņā. 

Nu tā kkā

Mazdas un fordi nav tie dārgākie tapēc arī klienti vissticamāk grib vissu pa lēto ,kaut ar no vienas muces, kādu laiku tas motors darbosies, un varbut pat kādus 300tūkst ,jo pasrasti ar tiem auto vairāk arī nenobrauc

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Dīlerserviss vienreiz nopelna uz laiku, otrreiz uz pārcenoto eļļu

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nesaki vis. Lielākā daļa no tiem, kuri nopērk jaunu auto, pēc tam uz lietotiem atpakaļ vairs nesēžas.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

droši vien tā arī pārsvarā ir. Laikam izņēmums ir tie ,kas par pēdējām kapeikām nopēr jaunu lētu sūdu un pēc tam tajā ir vīlušies, bet nekas jauns labāks nesanāk. man paziņa nu jau sen atpakaļ nopirka jaunu astru,kādus trīs gadus pabrauca nobraucot ap 30tūkst. km, tad saprata ,ka galīgi nav tas konforts ko astra sniedz, pārdeva to, piemeta vēl naudu un nopirka lietotu a6, nu jau ļoti ilgi ar to brauc laimīgi, kā saka katram savs.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 1 Atbildēt

Nu, ja ir nauda neplānotiem remontiem, tad jau ir OK. Es savā, tā teikt, klientu burbulī pēdējā laikā redzu pretējo - cilvēki visai daudz atsakās no lietotajiem prēmiumiem un pārsēžas uz jaunām astrām/kamikiem/oktāvijām/bayoniem u.tml. klašu braucamajiem.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 1 Atbildēt

Nu pa daļai jau tas, ka tomēr laiks iet, paaudzes mainās un mūsdienās jau mazākai daļai ir tik būtiski, lai auto būtu dārgāks nekā kaimiņam un vai ar tādu var braukt uz laukiem (ko radi padomās?).

Auto no pārticības indikatora pārvēršas par pārvietošanās līdzekli.

Noteikti nav jau slikti dzīvot ar visām premiumu ekstrām, vien ne visiem tie stāsti tik priecīgi, tā teikt, samaksā, iesēdies un brauc bēdas nezinādams. Tāpat uzpeld dārgi remonti un gadās arī nolocīt pamatīgu summiņu uzreiz.

GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

Cik teicis nekādi milzīgie neplānotie remonti nav bijuši, pat mazāk problēmu ,kā ar jauno astru, viņam  A6 bija  ar mazu nobraukumu, zem 100tūkst, bet jarēķinās ,ka tāds maksās dārgāk par to pašu pieminēto jauno astru. protams daudzi arī izvēlās jaunu komplaktklases braucamo, kā jau teicu katram savs

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

Visvairāk tracina tas, ka "visu cilvēku vārdā" parasti uzstājas visādi (parasti tieši ieinteresētie) demagogi.Tie ir viņi, kuri beidzamo gadu laikā sistemātiski degradēja jebkura lietota auto vērtību un mākslīgi radīja neiecietības vai pat izsmiekla situāciju attiecībā uz šādu auto lietotājiem.

Tajā pat laikā, jauno auto dīleru plači ir pilni ar šiem te lietotajiem, kuri tur pūst un rūsē zem klajas debess un kurus šie paši nonievātāji pēkšņi vēlas izdot par gluži labiem (pārbaudītiem, noderīgi derīgiem, ļoti uzticamiem, uttt).To tur lietoto suuda "prēmiumu" ar normālu komplektāciju tagad ne ar uguni neatradīsi.Kā arī, sen garām ir tie laiki, kad to savu "nolietoto" jebkurš varēja kādam loham itin viegli iesmērēt bojātā stāvoklī.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt
GTD2 Reģ.: 18.10.2004
0 0 Atbildēt

650 rakstīja: Visvairāk tracina tas, ka "visu cilvēku vārdā" parasti uzstājas visādi (parasti tieši ieinteresētie) demagogi.Tie ir viņi, kuri beidzamo gadu laikā sistemātiski degradēja jebkura lietota auto vērtību un mākslīgi radīja neiecietības vai pat izsmiekla situāciju attiecībā uz šādu auto lietotājiem.

Tajā pat laikā, jauno auto dīleru plači ir pilni ar šiem te lietotajiem, kuri tur pūst un rūsē zem klajas debess un kurus šie paši nonievātāji pēkšņi vēlas izdot par gluži labiem (pārbaudītiem, noderīgi derīgiem, ļoti uzticamiem, uttt).To tur lietoto suuda "prēmiumu" ar normālu komplektāciju tagad ne ar uguni neatradīsi.Kā arī, sen garām ir tie laiki, kad to savu "nolietoto" jebkurš varēja kādam loham itin viegli iesmērēt bojātā stāvoklī.

Tas taču normāli, ka ,ja ir placis tad viņš ir pilns ar mašīnām, jo vieta taču maksā naudu. Un ja vieta atbrīvojās tad dīlleris- perekups  pieved klāt lietotos, vai nu kā kurš sauc mazlietotos auto. Eiropā dīleriem to ir daudz. Īpaši aktīvi ar to Mollers darbojās.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Par citiem nezinu. Es, izvēloties sev jaunu auto, vados pēc vajadzībām, iespējām un patīk/nepatīk. Premium esamība galīgi nav svarīga. Kopš 2007. gada esmu pircis jaunas Hondas un pērn arī Opel Mokka-e, jo Hondām elektroauto piedāvājums mani neapmierināja. Visi pārējie auto, kas pa vidu, bija mazlietoti  - gan Opel Zafira, gan Opel Corsa, gan VW Multivan. Neviens no tiem nebija premium, bet tie tāpat bija lieliski auto.

Šogad iegādājos jaunu CR-V (pēc skaita nu jau trešo). Citu šīs klases marku pat neizskatīju kā iespējamo variantu. Neviens neuzrunāja attiecīgajā cenas kategorijā.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

iciks rakstīja: Nu pa daļai jau tas, ka tomēr laiks iet, paaudzes mainās un mūsdienās jau mazākai daļai ir tik būtiski, lai auto būtu dārgāks nekā kaimiņam un vai ar tādu var braukt uz laukiem (ko radi padomās?).

Auto no pārticības indikatora pārvēršas par pārvietošanās līdzekli.

Noteikti nav jau slikti dzīvot ar visām premiumu ekstrām, vien ne visiem tie stāsti tik priecīgi, tā teikt, samaksā, iesēdies un brauc bēdas nezinādams. Tāpat uzpeld dārgi remonti un gadās arī nolocīt pamatīgu summiņu uzreiz.

Tas, ka kāds nejēdz, ka lietotam auto ir jāparūpējas par kārtīgu diagnostiku pērkot, nemaina faktu, ka "uzpeldējušie dārgie remonti", ja patiešām nepaveicas, tik un tā būs lētāki par garantēto naudas maksāšānu par jaunvērtības kritumu, bankas procentiem un KASKO izmaksām, kas ir jāmaksā tikai par statusu. Jā - tieši statusu - tieši tagad, kā nekad auto ir kļuvis par "pārticības indikatoru" - tieši tas, ka statusa dēļ cilvēki ir gatavi raut kredītus un maksāt vairāk, kā patiesībā var atļauties, par "jaunvērtību" vai EV izmaksām un saukt par muļķiem tos, kas šādi naudu netērē, skaidri parāda, cik tālu esi no patiesības par "pārvietošanās līdzekli".

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Izskatas ka M3 "wagons" ir viens izskatīgs un "garšīgs" dampis :

nomiks Reģ.: 30.10.2002
6 0 Atbildēt

Tātad īsais info update par manu Mokka-e, kurai nupat apritējis 1 gads.

Nobraukti 17 500 km, elektroenerģijas (degvielas) izmaksas pavisam 249,45 EUR. Jāpiebilst, ka maksas publiskajās uzlādēs neesmu lādējis auto ne reizi, tā kā ir uzlādes iespēja savā mājā (protams, arī saules paneļi dod savu iegildījumu).

Nav grūti sarēķināt, ka līdz ar to degvielas izmakas ir nepilnas 21 EUR mēnesī pie vidējā nobraukuma 1460 km mēnesī.

Ziemas riepas (noderēs vairākām sezonām) - 564,00 EUR

Apkope (12 000 km) (īsti gan nav skaidrības, priekš kam un ko tur darīja) - 95,00 EUR

Riepu nomaiņa (2 x) - 50 EUR

Riepas remonts - 15,00 EUR

Mazgāšana (PUTO) - 43,00 EUR

Logu šķidrums - 13,86 EUR.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Neko tur nedara... pārbauda stāvokli, pieslēdz pie kompja, tā sauktā virsbūves pārbaude, lai garantiju saglabātu un bremžu profilakse...

feciic Reģ.: 09.05.2008
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja: Tātad īsais info update par manu Mokka-e, kurai nupat apritējis 1 gads.

Nobraukti 17 500 km, elektroenerģijas (degvielas) izmaksas pavisam 249,45 EUR. Jāpiebilst, ka maksas publiskajās uzlādēs neesmu lādējis auto ne reizi, tā kā ir uzlādes iespēja savā mājā (protams, arī saules paneļi dod savu iegildījumu).

Nav grūti sarēķināt, ka līdz ar to degvielas izmakas ir nepilnas 21 EUR mēnesī pie vidējā nobraukuma 1460 km mēnesī.

Ziemas riepas (noderēs vairākām sezonām) - 564,00 EUR

Apkope (12 000 km) (īsti gan nav skaidrības, priekš kam un ko tur darīja) - 95,00 EUR

Riepu nomaiņa (2 x) - 50 EUR

Riepas remonts - 15,00 EUR

Mazgāšana (PUTO) - 43,00 EUR

Logu šķidrums - 13,86 EUR.

Kāds patēriņš kilovatstundās?

nomiks Reģ.: 30.10.2002
2 0 Atbildēt

Vidēji 16 kWh/100 km. Vasarā ir drusku mazāk (īpaši pilsētā). Var pat 13 kWh/100 km iekļauties, braucot pietiekami dinamiski. Ziemā patēriņš ir 22-23 kWh/100 km. Ir bijušas reizes, ka pat vairāk.

Range vasarā ir ap 300 km, kas ir tuvu ražotāja solītajam. Arī tad, ja brauc pa šoseju, bet atļautā maksimālā ātruma ietvaros.

Ziemā, kad sniegs, auksts - domāju, ka max range ir kādi 180 km. Neesmu mēģinājis braukt līdz pilnīgi tukšam. Iesējams, ka range ir drusku lielāks.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti