Eksperiments: Tērbatas iela atvērta gājējiem (+ VIDEO) 28

iAuto | 5.janvāris 2020 10:40

Vakar, no plkst. 10.00 līdz plkst. 20.00 Tērbatas iela bija slēgta automašīnu satiksmei. Ielu atvēlēja gājējiem un velobraucējiem. Tas ir biedrības "Pilsēta cilvēkiem" eksperiments.

 
Visi komentāri
 
solaris 5.janvāris 2020 11:22
17 3 Atbildēt

Ja šādam Burova PR pasākumam jāpiesaista neskaitāmi pašvaldības policijas darbinieki (kuru pamatfunkcijas ir pavisam citādas) un nekas tur netiek organizēts (nu, vismaz kādu bērnu ielas basketbola spēli varēja), tad savādāk kā par liekulīgu divkosību to nosaukt nevar. Vienkārši slēgt ielu ir tizls "eksperiments" ar nesaprotamu jēgu. Gājēji tāpat tur varēja staigā; uz ietvēm vietas pietika.

HE 5.janvāris 2020 17:20
1 1 Atbildēt

Ielas baskebolu,r9T uz bruģa?

reku 5.janvāris 2020 12:58
10 5 Atbildēt

Tas ir stulbuma kalngals slēgt ielu.Ar ko tad tā iela īpaša lai nevarētu slēgt citas ielas.Slēdz visas ielas ciet un miers.

WALA 5.janvāris 2020 14:16
9 3 Atbildēt

nedēļas laika es ceru kāds būs veicis šī pasākuma +/- novērtējumu. Citādi tas sviests tāds arī šķiet - pilnīgs sviests.

Frontera 5.janvāris 2020 15:13
3 4 Atbildēt

Nu lūk..visādi šitādi Otto debiliodi čakarē visu.Un martā slēgs Čakeni!!!Bravo...totāla tautas čakarēšana...

Frontera 5.janvāris 2020 15:14
4 3 Atbildēt

Bet kapēc trollis tur brauc????10km/H un????zem 15 tonnām arii uz 10 km/h būs līķis.SLIMIE!!!

WALA 5.janvāris 2020 20:49
3 1 Atbildēt

Tāpēc arī brauc ka līdz galam kaut ko izdomāt prāta nepietiek ...

autoparts777 5.janvāris 2020 20:50
2 1 Atbildēt

Nav skaidrs kāpēc šādus testus veic ziemā, nevis vasarā.

kasinsh79 6.janvāris 2020 10:33
5 5 Atbildēt

Manuprāt lieliska ideja brīvdienām. Vai nav skaisti pastaigāties pa pašu pilsētas centru tādā veidā? Ieguvums apkārtnes biznesam. Saskatu tikai plusus.

Bradypus 6.janvāris 2020 13:50
6 1 Atbildēt

Neko skaistu nesaskatu iespējā aizstāt līdzenu ietvi ar nelīdzenu bruģi pastaigai. Staigāt tur sanāk bieži un vienīgais šī ieguvuma "pluss" ir papildus bīstamība gājējiem apkārtējās ielās, kurās šoferi ir spiesti izveikt neierastus manevrus.

uupis 7.janvāris 2020 12:10
1 0 Atbildēt

A vai nevajadzētu sasist ar lineālu pa pirkstiem šoferim, kuram apgriešanās manevrs ir sarežģīts un bīstams?

Bradypus 6.janvāris 2020 13:55
5 1 Atbildēt

P.S. nevis lieliska, bet nožēlojama ideja brīvdienam. Pavazāties pa bruģi, iepērkoties...

kasinsh79 6.janvāris 2020 14:35
3 1 Atbildēt

Galīgi garām uzskats

Rīgas vēsturiskais centrs ir bauda acīm gan tūristam, gan arī (piem.) man kā Pārdaugavā dzīvojošam. Nevis iepirkties, bet papusdienot kādā no n-tajiem apkārtnes restorāniem utt.

Bradypus 6.janvāris 2020 16:40
7 0 Atbildēt

PN. Es vēl daudzi citi cilvēki dzīvojam Rīgas vēstriskajā centrā, bet tu gribi atņemt mums tiesības aizbraukt pie dabas, lai pats varētu atbraukt un pastaigāties. Ierīko muzeju savā Pārdaugavā, ja uzskati to par labu domu, bet kā jau vienmēr - tūristiem un viesstrādniekiem liekas, ka viņiem pienākas vairā, nekā iedzīvotājiem. Tāda nu ir tā "Pilsēta cilvēkiem" - faktiksi ienīst cilvēkus, kas pilsētā dzīvo.

kasinsh79 6.janvāris 2020 17:08
0 0 Atbildēt

Tas attīstītajā pasaulē uzskatāms par kaut ko ļoti prestižu un ekskluzīvu - dzīvesvieta galvaspilsētas pašā centrā

Bradypus 6.janvāris 2020 18:59
7 0 Atbildēt

Tikai piemirsi to, ka tā kļūst par prestižu vietu pēc tam, kad no tās ir aizvākts tranzīts. Dzīvojot blakus tranzīta maģistrālei, nejutos sajūsmā par vēl papildus satiksmes apgrūtinājumiem. Ir vispirms jäuzbuve Brivibas ielas dublieris un Ziemeļu šķērsojums, un n tikai pēc tam var domāt par satiksmes ierobežojumiem.

Palaidniex 7.janvāris 2020 14:57
0 0 Atbildēt

Pilnībā piekrītu!

Un apskatīt ielu var arī to neslēdzot. Ja vienīgais, kas licis piebremzēt un pacelt acis lai aplūkotu namus ir ielas slēgšana, tad problēmas ir nevis tajā, ka nav slēgtu ielu, bet, atvinojos, cilvēku galvās!

Rīgā ir 440 Ha, jā jā čētrsimntčetrdesmit HEKTĀRUS liela vecrīga, kuru derētu sakārtot tiem gājējiem, tad pierādīt, ka tas ir iespējams un, ka tas nes kādu pievienoto vērtību, tad sakārtot tirgus/spīķeru rajonu un Citadeli. Tad uzbūvēt centram apvedceļus gan privātajam transportam, gan sabtransportam, tad uzbūvēt park&ride stāvparkus un sakārtot transportu līdz tiem un tikai tad vcar ķerties klāt ielu slēgšanai.

Interesanti cik no tiem "stāvā sajūsmā esošajiem hipsteriem" aizies palūrēt uz tik pat bezjēdzīgi noslēgto Tērbatas ielu otro, trešo vai ceturto reizi? Un cik daudz papildus komenrcplatības tiks atkal atvērtas pateicoties stihiski pievērtajai ielai uz vienu brīvdienu...

Rīdzinieks 6.janvāris 2020 11:41
8 1 Atbildēt

Braucu Pa tērbatas ielu ap 10:30 un vienīgie ielas lietotāji bija policisti! Nopietni? Aizver ielu un viss?

Būtu pamācījušie no Kalnciema kvartāla kā pasākumus jārīko. Ja tu aizver ielu, tad uztaisi tur kādu izbraukuma gadatirgu, vai kaut ko, kur cilvēkiem to laiku pavadīt, citādi bezjēdzīgi.

Vecrīga tam ir daudz piemērotāka, tur visas ielas varētu slēgt, nav ko ministriem tur vizināties. Atveram ielas kafejnīcas , tirdziņus, lai pasākumi sit augstu vilni.

Slēgt ielu slēgšanas pēc ir stulbi.

... 6.janvāris 2020 12:48
1 1 Atbildēt

Lai rīkotu gadatirgu, nepieciešams tam piegēdāt preces. Nevienam tirgotājam nav intereses maksāt par pilsētas centra dārgo stāvvietu un vēl pāris km uz muguras stiept visu savu aprīkojumu. Ja grib pastaigāties, tad vieglāk un labāk ir to darīt ārpus pilsētas, vai vismaz centra. Tā ka šis ir pasākums tikai paŗis akārtējo ielu iedzīvotājiem...

Rīdzinieks 6.janvāris 2020 12:59
6 1 Atbildēt

Es tur kā reiz dzīvoju, un šitāds pasākums mani galīgi nesaista, jo staigāt varu tur pat blakus pa Vērmanes dārzu, kur ir smukāk, ērtāk un visādi citādi labāk priekš staigāšanas. Lido piegādes transports diezgan izmisis izskatījās, kad atdūrās pret slēgto ielas posmu. Ja nebūtu parka, tad vēl varētu domāt par zaļām ielām, bet ir taču parks.

Bradypus 6.janvāris 2020 13:54
6 0 Atbildēt

Tieši tāpat - esmu viens no "paŗis akārtējo ielu iedzīvotājiem" un šādā pasākumā saksatu tikai mīnusus. Ja vēlos pastaigāties, tad MAN VAJAG AUTO, lai aizbrauktu ātrā no pilsētas, nevis vazātos pa bruģi ielā, kurā staigāju ikdienā.

DD 7.janvāris 2020 13:56
0 0 Atbildēt

Skaidrs, kāpēc ziemā - lai autovadītāji laicīgi pierastu, ka pāris reizes mēnesī nevar piebraukt līdz ieejai un būs jāpaiet daži simti metru. Un laicīgi pieradinot vadītājus, šādus pasākumus siltajā laikā varēs veikt jau biežāk. Vasarā arī autovadītāji labprāt izkustēsies.

Palaidniex 7.janvāris 2020 15:01
0 0 Atbildēt

Tas nekādi nesamazinās autotransporta vienību skaitu centrā, tās no Tērbatas ielas tiks izspiestas uz blakus ielām. Tērbatas iela ir viena no retajām papildus ielām transzītielām, kura atvieglo manevrēšanu centrā pieļaujot kreisos pagriezienus...

Ja tāda iela ir - tas samazina centrā pavadāmo laiku un nodrošina mazāku gaisa piesārņojumu...

Vēlreiz atkārtoju - Vajag sakārtot vecrīgas 440 Ha lielo platību un Centrāltirgu ar Spīķeriem - kolosāla vieta ar lielu laukumu atrakcijām, tirdziņiem utt...

DD 7.janvāris 2020 13:58
0 0 Atbildēt

Var taču pāris reizes pamosties agrāk, īpaši vasarā un nesust līdz pusdienlaikam, kad iela jau slēgta)

DD 7.janvāris 2020 20:26
0 0 Atbildēt

Ūja, sestdenās auto daudz mazāk kā darbdienās...tiešām brīvdienās tik traki būtu noslēgt vienu ielu?

Palaidniex 8.janvāris 2020 8:38
0 0 Atbildēt

Jautājums - priekš kam???

DD 9.janvāris 2020 11:23
0 0 Atbildēt

Atbilde tāda pati kā jautājums - un kāpēc nē? Pilsēta ir vieta vispirms cilvēkiem, un cilvēki ir ne tikai autobraucēji, bet arī gājēji. Mūsdienu pilsētās priekšroku dod gājējiem un daudzviet aizliedzot auto novietošanu, atbrīvojas vieta ko iepriekš aizņēma auto. Un arī paši braucēji pēc zināma perioda, izejot sava veida atradināšanos ka auto stāv tieši pie namdurvīm, ir gandarīti par tīrāku un patīkamāku vidi. Nākotnē pilsētās noteikti nebūs automašīnu kā individuālo transportlīdzekļu - tāpēc šādas dienas palīdz sagatavoties.

Gotfrīds. 10.janvāris 2020 12:49
0 0 Atbildēt

Mums gan patīk ka slēdz kādu Rīgas ielu.

Kā lauciniekiem mums tas netraucē,Kaut

vai visas ielas !

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Autovadītājs novēro tornado (+ VIDEO)

Par lielu prieku šim autovadītājam spēcīgs tornado Minesotā (ASV) savu izrādi nospēlē tieši viņa acu priekšā. Lasīt vairāk

 

Populārākā jaunā vieglā automašīna pirmajā pusgadā Latvijā - "Toyota Rav4"; pirmajā desmitā pieci VAG modeļi 7

Latvijā šogad pirmajos sešos mēnešos populārākā jaunā vieglā automašīna bija "Toyota Rav4", aģentūra LETA uzzināja Auto asociācijā. Lasīt vairāk

 

Vadītāju nevajadzēs - Tesla varētu ražot pilnībā autonomi braucošus automobiļus 21

Īlons Masks pavēstījis, ka Tesla ir tuvu tam, lai uzsāktu ar piektā līmeņa autopilotu apgādātu elektroautomobiļu ražošanu. Šādai automašīnai vadītājs vairs nebūs vajadzīgs. Lasīt vairāk

 

Mežaparkā kravas automašīnai izbirusi krava ar alus pudelēm 3

Rīgā, Mežaparkā no kravas automašīnas uz ielas izbirušas kastes ar alus pudelēm, un šis ir jau otrs līdzīgs negadījums pēdējo nedēļu laikā, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti