Vidēji dienā tiek noslēgtas 230 OCTA e-polises

15.jūnijs 2009 13:02

Saskaņā ar Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) statistiku šobrīd, vidēji dienā tiek noslēgtas 230 „e-polises” jeb OCTA līgumi, kas noslēgti izmantojot distances saziņas līdzekļus.

Kopš „e-polises” ieviešanas pērn jūnijā, tās ir noslēgtas vairāk nekā 42 000. Šogad maijā noslēgto „e-polišu” skaits pieaudzis piecas reizes salīdzinot ar pagājušo vasaru.

Juris Stengrevics, LTAB valdes priekšsēdētājs: „Kopš likumdošanas izmaiņu stāšanās spēkā e-polises ieviešanas pērn jūnijā, tās popularitāte gada laikā strauji pieaugusi. Šogad maijā ar distances saziņas līdzekļiem tika noslēgti 7173 līgumi. Domājams, ka e-polises popularitāte turpinās tikai pieaugt, jo šādā veidā slēgt OCTA līgumu ir ērti un ātri, turklāt to var izdarīt no jebkuras vietas, kur ir internets, jebkurā nedēļas dienā un diennakts laikā. Turklāt šādā veidā slēgtiem OCTA līgumiem apdrošinātāji piemēro cenas atlaides.”

No pērnā gada 1.jūnija visi noslēgto OCTA standartlīgumu dati jau līguma noslēgšanas brīdī parādās LTAB datubāzē. Šos datus izmanto arī Ceļu Policija, lai pārliecinātos par OCTA esamību konkrētajam transportlīdzeklim. Tas bija būtisks pavērsiens OCTA iegādē, jo, lai autovadītājs piedalītos ceļu satiksmē, tam vairs nebija nepieciešams OCTA polises oriģināls papīra dokumenta formā, kā tas tika prasīts līdz tam.

Ieguvēji no jaunās kārtības ir gan autovadītāji, gan arī apdrošinātāji. Autovadītājiem jaunā kārtība nozīmē papildu ērtības līguma slēgšanā, apdrošinātājiem – mazākas administrēšanas izmaksas.

J.Stengrevics: „Slēdzot e-polisi, iesakām ņemt vērā vairākas lietas. No apdrošinātāja saņemto apstiprinājumu ieteicams izdrukāt un saglabāt, lai vajadzības gadījumā atcerētos gan apdrošinātāju, gan arī polises beigu termiņu. Informāciju par noslēgtu OCTA apdrošināšanas līgumu datu esamību var pārbaudīt www.ltab.lv. Savukārt, dodoties ar transportlīdzekli uz ārzemēm, līdzi jāņem polises oriģināls. Kaut arī ārvalstīs, kur derīgs standartlīgums, OCTA esamību parasti nekontrolē, nekad nevar iepriekš paredzēt visus apstākļus, kādos var nokļūt, tāpēc likums paredz nepieciešamību līdzi ņemt OCTA polisi.”

Par e-polisi

Pateicoties veiktajām izmaiņām OCTA likumā, tika atvieglota OCTA standartlīguma slēgšanas kārtība un pārbaudes par OCTA polises esamību. Tā tika vienkāršota un tai pat laikā pilnveidota:
•    transportlīdzekļa vadītājam vairs līdzi nav jāvadā OCTA polise papīra dokumenta veidā;
•    kā obligāta prasība ir atcelta speciālās uzlīmes uz transportlīdzekļa priekšējā loga (uzlīmes vairs netiek izsniegtas);
•    ar distances saziņas līdzekļu (interneta) starpniecību slēgts OCTA standartlīgums (e-polise), kas ir apliecināts ar drošu elektronisku parakstu un laika zīmogu, ir derīgs bez apdrošināšanas polises oriģināla. Tādā veidā transportlīdzekļu īpašniekiem ir vienkāršota OCTA iegāde;
•    OCTA standartlīgumu var slēgt arī līdzšinējā kārtībā - klātienē pie apdrošinātāja;
•    dodoties uz ārvalstīm, kur darbojas standartlīgums, līdzi jāņem apdrošinātāja izsniegts OCTA polises oriģināls;
•    OCTA polises oriģināls vairs nav iepriekš ierastās zaļās veidlapas veidā – tā ir apdrošinātāja izsniegta un parakstīta izdruka uz baltas vai citas krāsas apdrošinātāja izsniegtas veidlapas;
•    iepriekš minētās izmaiņas attiecas tikai uz OCTA standartlīgumiem (nevis Zaļajām kartēm un robežlīgumiem).
 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Elektriskais Peugeot e208 rāda līdera cienīgu sniegumu (+VIDEO) 9

Šis elektrozilais brīnums ir Peugeot e208. Pilnībā elektriska automašīna, kas maksā tikpat cik visiem zināmā Renault Zoe. Izskatās atraktīvāk. Jautājums, vai atraktīvāk arī brauc? Lasīt vairāk

 

Ugunsdzēsēju treniņa laikā iznīcināts 770 Zs jaudīgs Mustang (+ FOTO) 3

Amerikāņu ugunsdzēsēji treniņa laikā “sagriezuši gabalos” 770 Zs jaudīgo Ford Mustang Shelby GT500. Lasīt vairāk

 

"Meistara padoms". Kā rīkoties, ja uzpildīji nepareizo degvielu ? (+VIDEO) 8

Misfuelling jeb nepareizas degvielas uzpilde ik gadu sabojā tūkstošiem automašīnu dzinēju. Lasīt vairāk

 

Taizemiešu kravas auto tūnings (+ VIDEO) 9

Šķiet, ka "pirmais puisis ciemā" tas, kuram vairāk spoguļu, lukturu un oriģinālāks izpūtēja izvads. Obligāti atribūti arī specifisks krāsojums, pēc iespējas lielāki dubļusargi, emblēma uz borta, graujoša mūzika un kompjūterspēlēs dzirdēti pīkstuļi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti