Domenikss šoferi mācās taupīt

Foto: Publicitātes foto.

11.jūnijs 2013 5:37

Domenikss organizētajās apmācībās 50 kravas automobiļu vadītāji ar jaunajiem Mercedes-Benz Actros vilcējiem apguva teorētiskas un praktiskas iemaņas par ekonomiskiem, videi draudzīgiem un drošas braukšanas paņēmieniem intensīvas satiksmes apstākļos pilsētā. Apmācības norisinājās nedēļas garumā no 3. līdz 7.jūnijam globālās programmas Mercedes-Benz Truck Driving Trainings ietvaros.

Drošas braukšanas ekspertu no Daimler AG Global Training departamenta un Domenikss vadītās apmācības norisinājās divās kārtās. Pirmkārt, vadītāji kopā ar braukšanas ekspertiem devās braucienā Rīgas pilsētā intensīvas satiksmes apstākļos, un speciāli mērinstrumenti, kas uzstādīti Mercedes-Benz Actros vilcējos, reģistrēja brauciena laiku, degvielas patēriņu, vidējo ātrumu, bremzēšanas un kustības uzsākšanas paradumus, kā arī citus automobiļa vadīšanas parametrus. Otrajā apmācību posmā tika analizēti braukšanas paradumi, un veikts pa identisku maršrutu atkārtots brauciens, kurā tika pilnveidota šoferu braukšanas maniere un samazināts degvielas patēriņš.

“Atsevišķiem šoferiem izdevās veikt atkārtotus braucienus ar 32% mazāku degvielas patēriņu, iegūstot jaunas zināšanas un pieredzi no Daimler AG Global Training ekspertiem, taču vidēji visiem automobiļu vadītājiem rezultāts bija 12% samazinājums,“ norāda Aivis Zapereckis, SIA Domenikss kravas automobiļu tirdzniecības un mārketinga vadītājs, turpinot: “Ir pierādīts, ka šofera vadības stils ietekmē degvielas patēriņu un drošu braukšanu, tāpēc apmācību mērķis ir celt profesionalitāti un šofera profesijas prestižu. Gan Latvijā, gan Eiropas kontekstā ir vērojama kravas automobiļu vadītāju profesionālas kompetences mazināšanās un šoferu novecošanās, kas ietekmē arī spēju apgūt automobiļu modernās tehnoloģijas, tāpēc Domenikss rīkotās apmācības ir vērtējamas kā ļoti nozīmīgas.”

Rūpējoties par drošas un ekonomiskas braukšanas iemaņām, Domenikss arī ikdienā sniedz drošas un ekonomiskas braukšanas apmācības jebkuram Mercedes-Benz klientam, piemēram, par pārnesumkārbas un aktīvās kruīzkontoles pareizu lietošanu, bremzēšanu ar dzinēja bremzi, retarderu un daudzām citām tehniskām niansēm.

Mercedes-Benz Truck Driving Trainings norisinās jau piekto gadu pēc kārtās, un Mercedes-Benz drošas un ekonomiskas braukšanas eksperti katru vasaru dodas izbraukuma tūrē, viesojoties daudzviet Eiropā. Tūrei starts tika dots Tallinā, pēc tam piestājot Rīgā, Viļņā un noslēdzot apmācību programmu Bratislavā tikai septembra beigās.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Latvijā piekabēm nav noteikts protektora dziļums

iAuto eksperts Edgars Griģis norāda uz nepilnībām likumos, tajā skaitā uz to, ka MK 295 noteikumos nav noteikts piekabju riepu protektora dziļums ziemas periodā un autobusu piekabēm, visa gada garumā! Lasīt vairāk

 

Gigantu sadursme - 150 000 tonnu konteinerkuģis pret milzu ostas celtni (+ VIDEO) 25

6.aprīlī Dienvidkorejā, Busanas ostā, milzu konteinerkuģis uzskrēja ne mazāk iespaidīgajam ostas celtnim. Cieta tikai tehnika, bet ievainojumus guva viens cilvēks. Lasīt vairāk

 

eBay pārdod Mustang, kas nav kustināts gandrīz 40 gadus

eBay izsolē izlikts 1969.gada Ford Mustang Boss 429 – automašīna, kas no garāžas nav izbraukusi kopš 1981.gada. Lasīt vairāk

 

Vīrusa laikā no cilvēkiem tukšajās pilsētās ienāk dzīvnieki (+ VIDEO)

Covid-19 atbrīvojis pilsētu ielas no cilvēkiem un transporta, bet to vietu pamazām ieņem dzīvnieki. Pētnieki gan ir vienisprāt, ka tas nenotiek aiz labas dzīves, bet gan tieši otrādi - daudzi faunas pārstāvji bija iemācījušies izdzīvot no piebarošanas, cilvēku un tūristu sniegtās pārtikas, taču tagad tā visa pietrūkst. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti