Jauna, elektriska Hyundai Kona - tas ir labi. Bet kā darbojas tāds pats automobilis, kas izlaists 2019. gadā un pa Latvijas ceļiem novicojis jau 130 000 km? To zina Jānis Kaudze, kas ir Kona Electric īpašnieks jau kopš 2019. gada.
Vasarā Jānis regulāri kursē starp Rīgu un Saldu, kas nav gluži 35 km dienā. 80% uzlādes pietiek 400 km, ar pilnu uzlādi vasarā 530 km. Tālāki braucieni gan esot īpaši jāplāno. Bagāžnieka dziļumos vienmēr līdzi brauc sadzīves uzlādes iekārta. Parasti gan talkā nāk Wallbox. Tur Kona Electric uzlādējas 8 stundā. Pat par spīti sākotnējiem ieguldījumiem kombinācijā ar saules paneļiem braukšana ar elektromobili iznākot ļoti ekonomiska.
Vidējais patēriņš ir 14 līdz 18 kWh uz 100 km. Vēl ekonomiskāka ir automašīnas uzturēšana, respektīvi, tehniskā apkope. “Pa šiem gadiem viņš braucis uz regulārajām apkopēm. Ir viens bijis maziņš negadījums ar KASKO, un priekšā stabilizatorta atsaites maiņa, saka Skandi Motors servisa speciālists Mārtiņš Vilkājs. Kā zināms, elektromobiļi ir daudz smagāki par līdzīga izmēra degvielas automašīnām, un tiem nepieciešama atbilstoša balstiekārta.
Aptuveni 30 - 40% Jāņa veikto maršrutu aizņem zemesceļi, un tie, kā zināms, mēdz būt ļoti dažādi. Viens uzlabojums Konai tomēr bijis nepieciešams: papildus apakšas aizsargs. Četru gadu laikā Jānis Konai nav mainījis bremžu uzlikas. Bet kā tad ar atlikušo baterijas mūžu? Vairāk skaties TV Autoziņu sižetā.
Beidziet veinreiz te dirsties antiņu bars.
Kāda tam nozīme kur ar ko kāds brauc?
Nu tas tavs “vācu izstrādājums nosvila” domā šitie nesvilst?
Ja automašīna ir labā stāvoklī un nekas tur nedūmo manis pēc lai cilvēks brauc kaut ar 1980 gadu, vai vecāku auto, tev krānu rausta ar ko kurš brauc? Tev piš, vai tas auto ir līzingā, naļikā, vai zelta stieņos pirkts? Nemaz nerunāsim par brāķa faktoriem, auto uzturešanas atšķirībām un veiksmes faktoriem.