Lai pirktu videi draudzīgus - Igaunijas parlaments pieņem likumu par auto nodokli 23

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 13.jūnijs 2024 10:17

Igaunijas parlaments trešdien trešajā un galīgajā lasījumā pieņēma likumu par transportlīdzekļu nodokļa ieviešanu.

Par to balsoja 57 deputāti, bet 28 deputāti bija pret.

Mehānisko transportlīdzekļu nodokļa likums paredz no nākamā gada Igaunijā ieviest nodokli, kas sastāv no divām daļām. Pirmo daļu katru gadu maksā mehāniskā transportlīdzekļa īpašnieks par ceļu satiksmes reģistrā reģistrēto transportlīdzekli. Nodokļa likme mehāniskajiem transportlīdzekļiem sastāvēs no pamatdaļas, kas būs atkarīga no ogļskābās gāzes izmešiem un bruto masas. Otrā daļa būs mehānisko transportlīdzekļu reģistrācijas nodeva, ko maksās, reģistrējot vieglos automobiļus un mikroautobusus autoceļu satiksmes reģistrā.

Jaunā nodokļa mērķis ir mudināt cilvēkus, iegādājoties jaunu automašīnu, izvēlēties videi draudzīgāku variantu, kā arī veicināt vecāku transportlīdzekļu izmantošanu, pirms to lietderīgās lietošanas laiks ir beidzies. Nodoklis par vieglajiem automobiļiem un mikroautobusiem samazināsies, transportlīdzeklim novecojot. Salīdzinot ar pašreizējām cenām, nodoklis palielinās automašīnu iegādes un ekspluatācijas izmaksas par 5-15 %.

Saskaņā ar likumu no mehānisko transportlīdzekļu nodokļa un reģistrācijas nodevas maksāšanas tiks atbrīvoti speciālie transportlīdzekļi, transportlīdzekļi, kas paredzēti lietošanai cilvēkiem ar invaliditāti, un ārvalstu pārstāvniecību transportlīdzekļi saskaņā ar starptautiskiem līgumiem.

 
Visi komentāri
 
0pis 13.jūnijs 2024 10:27
12 3 Atbildēt

Videi draudzīgas ir pastalas, kas pēc lietāšanas sadalās un nekas pāri nepaliek. Kā jebkādu auto var saukt par videi DRAUDZĪGU? Tas ir idiotisms vai spekulācija.

imzz 13.jūnijs 2024 16:23
1 0 Atbildēt

Neviens cilvēks kā tāds nav videi draudzīgs. Jo katram vajag ēst, dzert, elpot. čurāt ,kakāt. Arī pēdējam nabagam. Līdz ar to vajag: ūdens attīrīšanas iekārtas, degvielu, minerālmēslus un enerģiju pārtikas ražošanai, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas (enerģija ), apkuri ziemā (daba, t.i malka vai citāda enerģija ).

0pis 13.jūnijs 2024 16:35
0 0 Atbildēt

Padzeries no strauta, kāpēc tev jābūvē attīrīšanas iekārtas un jādzen ūdens uz padsmito stāvu?

imzz 13.jūnijs 2024 16:49
2 0 Atbildēt

Tas darbojas pie maza cilvēku skaita. Pie visa vainīgi mākslīgie mēsli. Izrādāas cilvēku skaits pasaulē tieši proporcionāls saražotā mēslojuma tonnāžai. Kad vajadzēja iztikt tikai ar lopu mēsliem, nu tad cilvēks vēl bija videi nekaitīgs.

0pis 13.jūnijs 2024 19:36
0 0 Atbildēt

Nu tas jau skaidrs - čem boļše naroda, tem meņše kisloroda. Kā izskatījās 19.gs. otras puses-beigu lielpilsētas ar kūpošajām manufaktūrām un strādnieku rajoniem? Aha, mēs tur negribētu dzīvot.

anonimikis 13.jūnijs 2024 10:47
2 2 Atbildēt

Lohi joprojām dziedās, ka nu jau tikai Lietuvā šis nodoklis ir iekļauts degvielas cenā. Lai gan nekas tur nav iekļauts.

Freijers 13.jūnijs 2024 13:14
1 0 Atbildēt

Pie vienas vietas kur tas ir iekļauts, bet sausais fakts ir tāds, ka degvielas cena - 10 c/l Lietuvā, nekādā "ceļu" nodokļ/nodevas auto nav vispār un arī TA ir reizi divos gados, EE starp citu arī - LV autovadītājus jāj vispamatīgāk. Bet sūdīgi piemēri izplatās, ja jau LV tas "auto ekspluatācijas nodoklis (vai nodeva...)" ir tad, diemžēl arī citiem gribas ķepiņu piesist.

650 13.jūnijs 2024 13:02
0 2 Atbildēt

Izcils glumās demagoģijas piemērs.Uzrakstīt rakstu priekš Lohiem, radot viņos satraukumu un vienlaikus neko konkrētu viņiem nepasakot.Kāda likme, cik tad īsti būs jāmaksā (pussimt,divsimt,tūkstoš,divtūkstoš)- nee, neko, to lai viņi izdomā paši.Galvenais ir viņiem ik pa laikam atgādināt- loha pamatsūtība ir maksāt/Par!

WALA 13.jūnijs 2024 13:13
11 1 Atbildēt

Un atkal idiotisma piemērs, ja auto massa stāv uz vietas tā nepiesārņo, vismaz ne ta'da veidā kā politiķi te apkaro ...

Tāta likuma mēŗkis ir skaidrs - iekasēt naudu, bet ar skaidru norādi, ka brauksit vairāk, jo patiesie CO2 izmeši nafig neintresē nevienu ... jo tad nodokli liktu degvielai klāt ...

imzz 13.jūnijs 2024 16:29
2 0 Atbildēt

Jā, protams, tikai kurš teicis, ka nodokļiem jābūt taisnīgiem ? Ja nodokli iekļaus degvielas cenā, tad cietīs komerctransports, kurš nobrauc visvairāk un pierobeža brauks pildīties uz leišiem/estiem.

0pis 13.jūnijs 2024 16:37
10 1 Atbildēt

Valstis ar demokrātisku iekārtu pēc būtības nav taisnīga iekārta - vēlēšanas tiesības visiem, pat pilnīgiem durakiem. Tā ka nodokļi ir tīrais sīkums....

darklight 13.jūnijs 2024 16:50
3 0 Atbildēt

Beidzot kāds prātīgs vārds no tevis.

Nelabojams 13.jūnijs 2024 19:45
3 0 Atbildēt

Tieši tā. Reiz Sokratam kādes esot jautājis - kā gan Atēnās varot runāt par demokrātiju, ka tur esot 40 000 iedzīvotāju, bet balsstiesības ir tikai 2000 no viņiem. Uz ko Sokrats atbildējis, ka tie 2000 ir balsis, bet pārējais - ēzeļu brēkšana.

WALA 14.jūnijs 2024 10:34
0 0 Atbildēt

Jā un tad tas rada tādu paradoksu kā ASv - ar uguni tiek meklēti kravas auto un jebkāda veida tehnika kas ir bez emisiju mazinošiem štruntiem, jo kopsummā mazliet vairāk degvielas dedzinot ( un iemetot nedaudz naudas tūningā, varbūt pat kapitāli ekonomējot braucot/strādājot noteiktos apvidos), tev ir daudz lētāk kā remontēt emisiju mazinošos mēslus + dīkstāves ko tie rada ....

Cilvēks parastais, ja ekonomiski aktīvs, jau ar nav gluži muļķis - rēķināt prot ...

Pļurkt 18.jūnijs 2024 7:15
0 0 Atbildēt

Tieši to pašu par UK saka mans bijušais kaimiņš, kam kādus padsmit gadus atpakaļ bija savs autoserviss Latvijā.

Nu jau 10 gadi viņa bizness ir celt vecos auto un pērk uz urā!!

iAuto 13.jūnijs 2024 18:12
3 2 Atbildēt

Mani pārsteidz kā Eiropā ar elektroauto afēru realizē komunistiskas un kreisas idejas... (sodi, ierobežojumi, liegumi, privilēģijas, atlaides un pat dotācijas no budžeta privātajam transportam) ceru, ka atgriezīsimies tomēr pie brīvā tirgus pamatprincipiem, konkurence, pieprasījums un piedāvājums

Kanibaals 13.jūnijs 2024 18:50
0 1 Atbildēt

Naivais. Tad arī atgriežamies pie brīvā tirgus un beidzam subsidēt lauksaimniekus. 

Gribu braukt ar kodoldegvielas auto kam bremžu uzlikas no azbesta.

janka 13.jūnijs 2024 20:18
0 0 Atbildēt

ja reizē ar subsīdijām atceļ arī noteikumus, kad tu ko kur drīksti savā tīrumā audzēt, tad jau zemniekam būtu labi. Zinu dažus, kas neprasa nevienu kapeiku no valsts, nečīkst, bet saimnieko savā zemē tā lai varētu biznesu mazbērniem atstāt. Tās subsīdijas tikai sasien rokas.

Kanibaals 13.jūnijs 2024 23:41
0 0 Atbildēt

Un dastojam cik tīk. Ideāli.

Smaidiigais 14.jūnijs 2024 5:46
1 1 Atbildēt

Mani nepārsteidz, ka arvien vairāk cilvēku viskautkur saskata "afēru" - krekliņu propoganda kopā ar ēzeļiem par to vien brēkā! Mēģina tracināt tautu, lai grautu Eiropas savienību no iekšas.

BMW 14.jūnijs 2024 8:45
0 0 Atbildēt

Man arī nepatīk, kā tas notiek, bet kopumā virziens ir pareizs!

Šobrīd visa nauda, kas tiek maksāta par degvielu aizplūst Krievijas un Arābijas pussalas virzienā. Ja brauksmim ar elektrību, tie iztērētie eiro sildīs Eiropas ekonomiku.

Rexx 13.jūnijs 2024 18:35
0 2 Atbildēt

Ha. Kurš gan tic pasakām par eko šmeko. Budžets jāpilda, tas arī viss. Nav svarīgi, kam tā nodeva lielākā, kam mazāka, tak izrēķināt max pienesumu budžetā, un tad piedzen aprēķinu algoritmu.

masteryx 14.jūnijs 2024 23:22
0 1 Atbildēt

Vai tiešām vajag uzspiest tos el auto ?

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Trīsreiz vairāk vidējo ātruma radaru, sods jau no pirmā pārsniegtā kilometra - Briškens cer saņemt deputātu atbalstu 169

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) cer saņemt deputātu atbalstu priekšlikumam par naudas sodu piemērošanu no pirmā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegtā kilometra, intervijā aģentūrai LETA atzina ministrs. Lasīt vairāk

 

Parasts frankenšteins - populārākās shēmas, kā mums cenšas pārdot metāllūžņus uzticamu mašīnu vietā 5

Ja jūs plānojat iegādāties lietotu automašīnu, ir jāņem vērā visizplatītākās krāpšanas shēmas, kuru mērķis ir pārdot jums īstus metāllūžņus. "Šādi auto rada ne tikai lielus finanšu zaudējumus, jo ir nepieciešams nopietns remonts un tās bieži lūzt, bet arī var būt bīstamas ceļu satiksmes dalībniekiem. Lasīt vairāk

 

Nissan Ariya NISMO atgriezīsies Eiropā (+ FOTO)

Nissan Motorsport (Nismo) sportiskais modelis atgriežas Eiropā līdz ar motorsporta nodaļas pastāvēšanas 40. gadadienu. Lasīt vairāk

 

1 līdz 500 eiro: WRC rallijs Latvijā, cik maksā biļetes? 10

Lētāko biļešu cena ir 1 eiro, bet par sestdienas pasākumu VIP biļeti prasa 500 eiro. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti