Valdībā apstiprināšanai virza “Velosatiksmes attīstības plānu 2018.-2020.gadam” - iAuto

Valdībā apstiprināšanai virza “Velosatiksmes attīstības plānu 2018.-2020.gadam”

 

Foto: Ekrānšāviņš no Google.com

Satiksmes Ministrija | 14.augusts 2018 11:09

Satiksmes ministrija sagatavojusi projektu “Velosatiksmes attīstības plāns 2018.-2020.gadam”, ko šodien, 14.augustā, izskatīs Ministru kabinets.

Velosatiksmes attīstības plāna mērķis ir veicināt velosatiksmes attīstību un velotransporta plašāku izmantošanu. Lai turpinātu attīstīt velosatiksmi, laika periodā no 2018. līdz 2020. gadam ir noteikti vairāki rīcības virzieni, tostarp, velosatiksmes infrastruktūras attīstīšana, tās plānošana un vadība, kā arī velosatiksmes popularizēšana un sabiedrības izglītošana.

Nākotnes redzējums par velosatiksmes politiku ir balstīts uz trīs dimensijām – vides, ekonomisko un sociālo. Šo dimensiju prioritātes ir jāievēro velosatiksmes plānošanā, jo kā parāda esošās situācijas analīze, tās ir būtiskas sabiedrības interesēm. Tās šajā gadījumā ir globālas: centrā ir veselīgs dzīvesveids, kas cilvēkam sniedz paaugstinātu mobilitāti un kvalitatīvu infrastruktūru tīrā vidē. Valsts intereses, realizējot šādu politiku, ir primāri kalpot cilvēkam, kas ilgtermiņā rezultēsies ieguvumos tautsaimniecībai.

Lai novērtētu velosatiksmes attīstības plāna mērķa sasniegšanas pakāpi, ir noteikti vairāki rezultatīvie rādītāji, piemēram, procentuālais velosipēdistu īpatsvars, kas brauc vismaz vienu dienu nedēļā, no kopējiem valsts iedzīvotājiem palielinās no 23% līdz 30%,  procentuālais velosipēdistu īpatsvars, kas brauc vismaz piecas dienas nedēļā, no kopējiem valsts iedzīvotājiem palielinās no 6 līdz 10%. Savukārt velosipēdu ceļu kopgarums valstī un pašvaldībās palielināsies no 624 līdz 700 kilometriem.

Laika periodā līdz 2020.gadam tiks veikts pētījums par velosatiksmi valstī, iegūstot datus, kas raksturo velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā un vides dimensijās, tiks rīkots forums par velosatiksmi un tās infrastruktūras attīstības perspektīvām un problēmjautājumiem pašvaldībās. Plāna ietvaros pilnveidos nepieciešamos normatīvos aktus, tiks organizēti izglītojoši pasākumi un veicināta velomaršrutu atpazīstamība.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

88 gados nebijis notikums: Volkswagen slēdz Drēzdenes rūpnīcu 24

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen šonedēļ pārtrauks darbu vienā no savām rūpnīcām. Lasīt vairāk

 

Pāris, kas nav pāris. Kas kopīgs Lynk & Co modeļiem 02 un 08? (+ VIDEO)

Šoreiz TV Autoziņās salīdzinām divus it kā nesalīdzināmus Lynk & Co modeļus - elektromobili 02 un lādējāmā hibrīda 08. 02 kļuva par pirmo Lynk elektromobili Eiropas tirgū, un tas simboliski sekoja hibrīdautomobilim 01. Lynk & Co 08 turpretim ir tehniski identisks Volvo XC40. Lasīt vairāk

 

Vai Cupra sportiskais gars joprojām ir dzīvs? Atbildi meklē Jānis Vanks (+ VIDEO) 1

Cupra zīmols savulaik bija SEAT automašīnu sporta divīzija. Kopš tas kļuvis neatkarīgs, nebūt ne visas Cupra automašīnas aprīkotas ar 300 zirgspēku motoriem, un ražošanas apjomi tikko pārsnieguši miljonu. Vai tikai Cupra nav pārāk iegājusi "meinstrīmā"? Lai to noskaidrotu, paņemsim jaunāko Formentor VZ ar nu jau 333 ZS, un noskaidrosim, vai Cupra joprojām ir ātri un vienlaikus droši? Lasīt vairāk

 

351 211 eiro: Porsche gatavo kolekciju modeli par godu Ferdinandam Aleksandram Porše (+ FOTO) 2

Vācijas sportisko luksusa automobiļu ražotājs Porsche paziņojis par jaunu īpašo modeli, kas tiks saražots 90 vienībās un piedāvāts kolekcionāriem par nedaudz vairāk kā 350 000 eiro. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti