Siguldā atklāta pirmā velo iela Latvijā (+ VIDEO) 28

Foto: Ginta Zīverte

Siguldas novada pašvaldība | 10.jūnijs 2020 14:28

Siguldā atklāta Latvijā pirmā velo iela, kas darbojas kā pilotprojekts Siguldas kopējās satiksmes uzlabošanas koncepcijā. Šī pilotprojekta realizācija ir viens no soļiem drošākas satiksmes veidošanai Siguldas centrā, lai mazinātu satiksmes negadījumu skaitu un uzlabotu drošību visiem satiksmes dalībniekiem.

Īstenojot velo ielas projektu, Siguldas novada pašvaldība atbalsta izmaiņas valsts standartā un normatīvo aktu regulējumā par velo ielu kā atbilstošu pilsētvides risinājumu drošai velo infrastruktūrai Latvijā tādās situācijās, kad nav pieejami citi velo ceļa izbūves varianti, piemēram, atsevišķs velo ceļš, apvienots gājēju un velo ceļš vai nodalītas velo joslas uz brauktuves. “Pirmās velo ielas atklāšana ir vēsturisks brīdis Siguldai un Latvijai. Tas apliecina, ka izšķiroša loma ir vīzijai, drosmīgam lēmumam un darbam, to īstenojot. No Siguldas pilotprojekta pieredzes varēs mācīties citas pašvaldības, jo nākamajā plānošanas periodā esam iezīmējuši 23 miljonus eiro jaunas velo infrastruktūras izveidei visā Latvijā,” atklāšanas pasākumā sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics: “Esmu pateicīgs tiem, kas iesaistījās velo ielas pilotprojekta risinājumu izstrādē, saskaņošanā institūcijās, kā arī paveikuši tā realizāciju, pierādot, ka ir iespējams īstenot nebijušus un drosmīgus projektus, domājot par pilsētas attīstību un satiksmes mierināšanas kompleksu risinājumu. Siguldā satiksmes organizācijas izmaiņu mērķis ir radīt drošāku centra vidi, kurā ielu telpa prioritāri tiek izmantota iedzīvotājiem, nevis automašīnām, tādējādi veicinot arī uzņēmējdarbību centra zonā.” Pašvaldība ir pārliecināta, ka ar kompleksiem risinājumiem un saprātīgiem izdevumiem ir iespējams panākt drošāku satiksmi visiem tās dalībniekiem.

Velo ielas atklāšanu noslēdza tiešsaistes diskusija “Draudzīgai satiksmei BŪT!”, kurā eksperti un velo entuziasti diskutēja par mūsdienīgu satiksmi Siguldā, Latvijā un Eiropā, pārrunājot efektīvākos risinājumus pilsētvides uzlabošanā un nodrošinātu ērtu un drošu infrastruktūru visiem satiksmes dalībniekiem. Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks uzsvēra, ka ceļš pieder mums visiem, tāpēc tā infrastruktūra ir jāveido droša, piebilstot, ka visas iesaistītās un atbildīgās institūcijas strādā, lai šī pilotprojekta risinājums tiktu ieviests Latvijas Valsts standartā.

Velo ielas atklāšana ir tikai daļa no kompleksiem satiksmes mierināšanas instrumentiem Siguldā. Maijā ar vertikālām un horizontālām ceļa zīmēm izveidota marķēta zona, kurā braukšanas ātrums nevar pārsniegt 30 km/h. Ar šo iniciatīvu iecerēts panākt, ka pilsētas centrs prioritāri vairs netiek izmantots tranzītam, tā vietā izvēloties no centra tālāk esošas ielas. Savukārt otra būtiska novitāte satiksmes organizēšanā ir unikālais ceļa apzīmējums – “Viens ceļš visiem”. Šī zīme kopā ar ātruma ierobežojumu 30 km/h tiek uzstādīta ielu posmos, kur nav gājēju ietves un velo ceļa. Tāpat atsevišķu ielu posmos izvietotas CSDD informatīvās kampaņas zīmes “Tuvāk NĒ!”, lai autovadītāji ievērotu viena metra distanci no velosipēda.

Velo ielas izveidei, tostarp projektēšanai, pašvaldība no sava budžeta izlietoja aptuveni 30 tūkstošus eiro, kas pēc ekspertu domām ir teicams kompromiss starp iegūto velo infrastruktūru un ieguldītiem līdzekļiem un ko var atļauties arī citas pašvaldības Latvijā.

Jau ziņots, ka ar simbolisku velobraucienu velo ielu atklāja satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks, Siguldas velo ielas pilotprojekta autors SIA “IE.LA inženieri” projektētājs Viesturs Laurs, apvienības “Pilsēta cilvēkiem” vadītājs Māris Jonovs, kā arī Nīderlandes vēstnieks Latvijā Hoverts Jans Korneliss Beils de Vrū un Dānijas vēstnieks Latvijā Flemmings Stenders, kuri pasākuma atklāšanas laikā dalījās ar savu riteņbraukšanas pieredzi un paradumiem attīstītas velo infrastruktūras Eiropas valstīs, atzinīgi novērtējot Siguldas drosmi īstenot pilotprojektu un attīstot velo infrastruktūras dažādību Latvijā.

 
28 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Sportists 11.jūnijs 2020 9:10
11 0 Atbildēt

Linkaitis sev taisa PR, bet kā viņš uz Siguldu tika!? Ar riteni atbrauca? Ar Vilcienu? Jeb ar lepno dienesta auto!? Lai sāk uz darbu braukt ar riteni, sabiedrisko, tad arī sapratīs kas uz ceļiem jāmaina, jo būs tuvāk realitātei. Šitais projekts izskatās pēc naudas izdalīšanas sev pietuvinātiem celtniekiem.

Perfekta ilustrācija 11.jūnijs 2020 9:02
8 0 Atbildēt

Uzbūvē velosipēdistiem speciālu ielu, iezīmē divas joslas, vienu vienā virzienā, otyru otrā virzienā, pa vidu sadalošo saliņu, lai nesaskrienās! Un ko dara velodandālis! Brauc pa visām joslām, pat pa pretējā virziena joslu, brauc pa sadalošo saliņu.Perfekta ilustrācija tam, ka velosipēdisti paši nesaprot kas uz tās ielas sazīmēts, kas tās par zīmēm, un kāpēc tās vajag! Tātad, zīme - dzīvojamā zona vislābāk atbilst velsoipēdistu vakjadzībām, jo tur var braukāt krustu šķērsu, un tev vienmēr priekšroka.

Un ja jau tik ļoti rūp drošība, būtu vismaz ķiveres uzvilkuši . Vīri ar sirmām bārdām brauc, bet nav priekšā baltas krāsas atstarotājs un aizmugurē sarkans. Prieks, ka vismaz bērni gudrāki par sirmiem vīriem un smuki ķiverītes galvā. Visas cerības uz jauno paaudzi, vecie sevi pierāda kā nelabojami velohuligāni.

Maratonists 11.jūnijs 2020 9:48
6 1 Atbildēt

Katru dienu savā ikdienas treniņu maršrutā skrienot apsteidzu pa kādam velosipēdistam, tas nozīmē, ka ātrums nepārsniedz 15km/h. Tādi, kas brauc ātrāk, nekā es skrienu, kā likums ir tērpti apspīlētos triko un ar ķiverēm galvā, bet tie nav klasiskie ikdienas velo braucēji, kas izmanto velo celiņus, šitie parasti ganās uz šosejām!

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Epizode uz Bulduru dzelzceļa pārbrauktuves (+ VIDEO) 2

Kamēr vairāki autovadītāji pie Bulduru dzelzceļa pārbrauktuves gaida kamēr atsāksies autotransporta kustība, avārijas dienesta busiņš apdzen visus un, lai gan zīme neatļauj, pēc pārbrauktuves nogriežas pa kreisi. Lasīt vairāk

 

Ford parāda video ar trim jaunā Bronco versijām (+ VIDEO)

Ford Bronco debitēs 13.jūlijā. Gaidot šo notikumu, Ford laidis klajā jaunu video, kurā parādījis Bronco saimes trīs modeļus, tiesa – tikai aprises, īsto izskatu atstājot ēnā. Lasīt vairāk

 

Tērbatas ielu uz mēnesi atdos gājējiem 23

Rīgā no 15.jūlija līdz 16.augustam transportlīdzekļu satiksmei tiks slēgta teju visa Tērbatas iela, atvēlot to gājējiem un tirgotājiem, kā arī kultūras pasākumiem, otrdien nolēma Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija. Lasīt vairāk

 

Dubultsitiens - auto un motociklistu sadursme (+ VIDEO) 19

Griežoties pa kreisi, autobraucējs izraisa sadursmi ar diviem motociklistiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti