Saeima pirmo reizi vēsturē valsts budžetā apstiprina papildu finansējumu veloceļiem 2

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 25.novembris 2021 10:42

Pirmo reizi vēsturē valsts budžetā apstiprināts papildu finansējums arī valsts veloceļu attīstībai. Tas paredzēts Saeimas izskatītajos un pieņemtajos likumos “Par valsts budžetu 2022. gadam” un “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022., 2023. un 2024. gadam”.

“Eiropas valstīs velobraukšanas kultūra jau sen kā ir attīstījusies un nevienam nav jautājumu, kāpēc nepieciešami velosipēdu un gājēju ceļi. Cilvēkiem ir jābūt iespējai nokļūt ar kājām vai velosipēdu darbā, skolā, pie ārsta vai citur drošā un ērtā veidā,” stāsta Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs un 13. Saeimas deputāts Jānis Butāns.

“Eiropas prakse savulaik bija kā pamudinājums veikt nepieciešamos priekšdarbus, lai arī Latvijā varētu izveidot atbilstošu mikromobilitātes infrastruktūru, kas cilvēkiem dotu plašākas mobilitātes iespējas. Principā ar šī valsts budžeta pieņemšanu tiek pārkāpta viena no “astēm”, lai tiktu iedzīvināta mikromobilitātes infrastruktūras attīstība. Jau nākamajā gadā par papildus piešķirto finansējumu tiks uzsākta divu jaunu veloceļu Rīga – Carnikava un Rīga – Saulkrasti būvprojektu izstrāde,” skaidro Jānis Butāns.

Laika posmā no 2022. līdz 2024. gadam papildus paredzētajam finansējumam piešķirti 1,15 milj. eiro, ko plānots izmantot Satiksmes ministrijas veidotā Veloceļu attīstības plāna īstenošanai.

Jau iepriekš ziņots, ka ir izstrādāts pētījums par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā, kas paredz izveidot nacionāla mēroga velosipēdu un gājēju ceļu infrastruktūru, savienojot tuvākās apdzīvotās vietas ap nacionālas nozīmes attīstības centriem. Jau šajā gadā, balstoties uz pētījumā konstatēto, tiek veikti maršrutu izpētes darbi virzienos Rīga – Carnikava, Rīga – Saulkrasti un Rīga – Valmiera.

Populārākie komentāri

2 Lasīt visus komentārus →
1 0 Atbildēt

par to ļimaku kko uzbūvēs arī, jeb tikai projektēs?

1 1 Atbildēt

Rīga-Carnikava veloceliņs, tas gan apsveicami !

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Bentley piesaka savu pirmo pilnībā elektrisko krosoveru 1

Līdz 1139 Zs jaudīgais Bentley Torcal pirmizrādi piedzīvos 23. septembrī. Lasīt vairāk

Pirmais brauciens ar jauno Toyota Hilux. Būs arī 100 % elektrisks (+ VIDEO) 2

Toyota Hilux ir leģendārs pikaps, un ar tā jaunāko izlaidumu TV Autoziņas iepazinās Bulgārijā. Turpmāk pikaps izskatīsies citādi un būs pieejams arī kā 48V hibrīds vai pilnībā elektrisks auto. Lasīt vairāk

Liepājā testa laikā vēja turbīnai nolūzt spārns; incidentu izmeklēs turbīnu ražotājs "Nordex" (+ VIDEO) 11

SIA "Rapsoil" vēja parka būvniecības objektā Liepājā trešdien notikušo incidentu, kurā nolūza un nokrita vienas vēja turbīnas spārns, izmeklēs starptautiskais turbīnu ražotājs "Nordex", aģentūru LETA informēja "Rapsoil" Komunikācijas daļas vadītājs Pauļus Ugjanskis. Lasīt vairāk

Lēnām, bet virzās: kas notiek ar Rail Baltica būvi Igaunijā un Latvijā (+ VIDEO)

Spriežot pēc tehnikas vienību iesaistes, uz ātru projekta virzību nav ko cerēt, tomēr darbs notiek un Rail Baltica aprises palēnām iezīmējas gan Igaunijā (straujāk), gan arī Latvijā (gausāk). Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti