IKEA uzsāk piegādes uz mājām ar pasaulē pirmo saules enerģijas kravas velosipēdu 1

Foto: Publicitātes attēls

IKEA | 3.jūlijs 2022 12:21

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā IKEA uzsāk tiešsaistes pasūtījumu piegādes uz mājām, izmantojot kravas velosipēdu, kas darbojas ar tīru saules enerģiju. Tas ir pasaulē pirmais šāda tipa kravas velosipēds, un IKEA ir pirmais zīmols Baltijas valstīs, kas testē šo inovāciju.

Saules enerģijas kravas velosipēds IKEA sniegs ilgtspējīgu transportēšanas risinājumu. Tas samazina CO₂ emisijas par 95 % salīdzinājumā ar kravas mašīnām un par 65–70 % salīdzinājumā ar citiem tirgū pieejamiem kravas velosipēdiem.

“Ilgtspēja ir viens no IKEA pamatprincipiem un stratēģiskajiem virzieniem. Tas ir mūsu mērķis visās  uzņēmuma darbības jomās, sākot no produktu izstrādes līdz atbildīgai resursu izmantošanai un ikdienas procesiem. Mūsu mērķis – videi draudzīga uzņēmējdarbība – nosaka arī mūsu darba principus un iekārtu izvēli. Tāpēc meklēt videi draudzīgas inovācijas pēdējā preču piegādes posmā bija loģisks solis. Piegādājot pasūtījumus ar saules enerģijas kravas velosipēdu, mēs ne tikai rūpējamies par tīrāku vidi, bet varam arī vieglāk pārvietoties pilsētas centrā un būt pieejamāki vēl vairāk cilvēkiem,” saka Mindaugas Černius, IKEA Preču aprites nodaļas vadītājs Baltijas valstīs.

Šajā sezonā daļa no IKEA tiešsaistes veikalā iegādātajiem pasūtījumiem ar svaru līdz 30 kg 10 km rādiusā no IKEA Viļņas veikala tiks piegādāti ar saules enerģijas kravas velosipēdu. Maksimālais pārvadājamais svars ir 150 kg. Gandrīz 60 % no IKEA produktu klāsta tagad būs iespējams pārvadāt “zaļi”. Tas nodrošinās lielāku elastību un sniegs iespēju klientiem dot savu ieguldījumu vides aizsardzībā.

Pašuzlādējošās ierīces ir mūsu nākotne

Saules enerģijas kravas velosipēdu SunRider ir radījis Nīderlandes uzņēmums “Need The Globe B.V.”, kas viens no pirmajiem attīsta šo virzienu Eiropā. Tā mērķis ir izveidot ekonomiku, kas nebalstās uz fosilo degvielu, un panākt, ka pēc iespējas vairāk cilvēku brauc ar velosipēdiem, kuru akumulatori tiek uzlādēti ar tīru enerģiju.

“Pāreja uz elektriskajiem transportlīdzekļiem ir devusi daudzsološus rezultātus ceļā uz globālajiem nulles emisiju mērķiem. Taču šobrīd lielāko daļu enerģijas akumulatoru uzlādei joprojām iegūst no fosilā kurināmā, tādējādi aizvien radot CO₂ emisijas. Šis saules enerģijas kravas velosipēds ir unikāls ar to, ka tā akumulatoru autonomi uzlādē tīra saules enerģija. Ikdienā saules paneļi nodrošina vidēji 65–70 % no piegādēm nepieciešamās enerģijas, bet saulainās dienās – līdz pat 100 %,” saka viens no kravas velosipēda radītājiem Kriss van Hauts (Chris van Houdt).

Viņaprāt, saules enerģijas izmantošana furgoniem, vieglajām automašīnām, ēkām, velosipēdiem turpinās pieaugt. Nākotnē arvien vairāk izmantos saules paneļus, kas lielākoties vai vismaz daļēji uzlādēs akumulatorus ar tīru enerģiju.

“Nodrošināt ilgtspējīgus un rentablus risinājumus preču piegādes posmā, vienlaicīgi apmierinot klientu vēlmes, ir izaicinājums. Uzņēmumi meklē efektīvākus un videi draudzīgākus loģistikas un transportēšanas pakalpojumus. Saules enerģijas kravas velosipēds sniedz ilgtspējīgu transportēšanas risinājumu, samazina fosilās enerģijas patēriņu, un ir solis pretim pašuzlādes ierīču lietošanai nākotnē. Turklāt tā var uzlabot mobilitāti pilsētas centrā un vieglāk novietot automašīnas. Neatkarība  no elektrotīkla vai bateriju nomaiņas, padara velosipēda lietošanu pavisam vienkāršu,” saka Kriss van Hauts.

 
1 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Opis 4.jūlijs 2022 8:42
3 1 Atbildēt

Gribu redzēt to muļķi, kas par mazu algu mīs pedāļus, lai atvestu mans dīvānu!

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vai braucam ar atļauto ātrumu? (+ VIDEO) 1

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca nākusi klajā ar iniciatīvu autovadītājiem, kuri pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu līdz desmit kilometriem stundā, piemēro naudas sodu. Lasīt vairāk

 

Fotoradari par braukšanu bez OCTA aprēķina 1130 eiro sodu (+ VIDEO) 8

Vienas dienas laikā, braucot bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas, var saņemt vairākas soda kvītis. Tas iespējams, ja pārkāpumu fiksē fotoradars. Mūsu nākamā stāsta varone šādi sodīta ar vairāk nekā tūkstoš simts eiro. Lasīt vairāk

 

Uzņēmējiem bažas par apkures sezonu (+ VIDEO) 1

Krīzes gadījumā primāri ar gāzi tiks nodrošinātas mājsaimniecības, uzņēmumiem valdība nav devusi garantijas, ka tiks nodrošināti ar šo energoresursu. Tāpēc daudzi uzņēmēji patlaban pārkārto ražošanas procesus, lai nebūtu krīzes gadījumā jāpārtrauc darbība. Lasīt vairāk

 

Volkswagen Golf 9 var arī nebūt 13

Lēmumu par sava visvairāk pārdotā modeļa nākamo paaudzi vācu koncerns vēl nav pieņēmis. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti