Vernons un distance

anonimikis Reģ.: 18.10.2002

Tātad, kaut kā dažiem sasāpējis jautājums.

Es no ģirtiem un Vernona gribētu paskaidrojumu - kāds ir loģisks pamatojums uz ceļa, kur atļautais ātrums virs 50km/h (par apdzīvotām vietām vēlāk) NEIETURĒT normālu vismaz 50m distanci līdz priekšā braucošajam? Vai īsumā - kāpēc ir jālien citam dibengalā?

 
1 2 3 4 5 6 ..18
andzins1111 Reģ.: 14.01.2014
1 0 Atbildēt

Jauka tēma Vernona sumināšanai, šajā jaukā forumā. Bet pēc viņa domu gājiena, priekšā braucošajiem ir jānodrošina satiksmes drošība pilnībā visiem. Un ja auto priekšā izskrien suns, bērns vai pensionārs, bremzēt nedrīkst. Vajag ieslēgt avārijas gaismas, pārliecināties, kas tas idiots, kurš ir pielipis tava auto bamperis to ir pamanījis. Un tad pārbraucot pāri objektam apstāties un zvanīt policijai. Vernoni tikmēr mierīgi un smaidīgi turpina ceļu.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Vienīgais jēdzīgais izskaidrojums ir degvielas ekonomija, braucot aizvējā. Otrs - vēlme nezaudēt sponsoru.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Vienīgais jēdzīgais izskaidrojums ir degvielas ekonomija, braucot aizvējā. Otrs - vēlme nezaudēt sponsoru.

ak Reģ.: 13.01.2003
1 0 Atbildēt

Šitādā laikā sēžot tuvu astē tikai var dabūt dubļus logā nepārtraukti un vēl kādu akmeni, ja pagadās Bet, ja nopietni, tad katram braucošajam ir jāredz vispirms sava priekša, un tikai otrkārt jāpakontrolē, kas aizmugurē darās. Arī aizmugurējais savukārt kontrolē savu priekšu, ietur pēc savas izpratnes drošu distanci, un visiem ir labi Tagad ar tiem dubļiem , vismaz manam universālim, tik ātri aizmet aimugurējo logu, kas es nemaz īpaši neskatos, kas aiz muguras darās. Vienīgi tik daudz, vai kāds vispār ir vai nav

x_rays Reģ.: 22.04.2003
0 0 Atbildēt

Visjautrāk ir tad, ja šāds Vernons ar Smartu iesēžas fūras pakaļā un gaida kad šim "garantēs drošibu". A fūrists ta sānu spoguļos tādu ērmu nemūžam neredzēs.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

un ģirtam regulāri kāds pa priekšu braucot sāk neadekvāti bremzēt...

torkjis Reģ.: 05.10.2013
0 0 Atbildēt

Protams, ja kāds bamperi paņurca, situācija nav nevienam patīkama, bet iedomājoties, ka pakaļā iebraucējs ar aizvainotu seju nāk vēl pravas kačāt, bik ņirgu parauj

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 2 Atbildēt

Bet visai bieži ir situācijas (sevišķi uz Bauskas un Ventspils šosejām), kad drošāk tiešām ir sēdēt aizmugurē īsā distancē kādam palielākam priekšā braucošajam. Jo tad nav jāuztraucās par par pretim braucošiem idiotiem-apdzinējiem, kuri apdzen pēc principa "gan jau visi pavāksies malā".

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

x_rays

Visjautrāk ir tad, ja šāds Vernons ar Smartu iesēžas fūras pakaļā un gaida kad šim "garantēs drošibu". A fūrists ta sānu spoguļos tādu ērmu nemūžam neredzēs.

===================

Tāds Vernons ar Smartu, atšķirībā no tevis, nekad neiesēdīsies fūrei astē tā, lai būtu "paslēpies" neredzamajā

zonā Jo viņam ir prāta loceklis darbderīgā stāvoklī, un viņš sapratīs, ka jebkurā gadījumā fūristam jādara zināms "es te esmu". Savukārt fūristam tam būtu jāierakstās operatīvajā atmiņā un turpmākajām izdarībām būtu jābūt situācijai adekvātām

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Man gribētos paskaidrojumu šim: "Sākam pildīt CSN 70. punkta prasības pilsētā 5 sekundes pirms manevra, ārpus pilsētām uz ceļiem 8 sekundes pirms manevra."

Pārvēršot attālumos, sanāk ~70m pilsētā un 200m ārpus. Brīdinājuma zīmes, savukārt uzstāda "150-200 m pirms bīstamā ceļa posma, bet apdzīvotās vietās - 50-60 m pirms tā." - tātad Vernons principā uzskata, ka atļauto ātrumu ir ievērojami jāsmazina, ņemot vērā, ka pie pašlaik atļautā ātruma vadītājiem jau pirms zīmes ir jāzin, ka būs bīstama situācija.

Vēl interesantāk man Vernona autobusa priekšā sanāktu veikt nogiešanos savā pagalmā, kur autobusa pietura ir ierīkota tieši priekšā vārtiem. Nu jā - arī 20m pirms tam ir cits pagalms. Saskaņā ar CSN es nedrīkstu rādīt maldinošu pagrieziena signālu, t.i. ieslēgt to, pirms esmu pabraucis garām iepriekšējam pagalmam. Lai izpildītu Vernona prasības, man šos 20m jābrauc 5 sekundes. Savukārt jau pirms tam attiecīgi jāsamazina ātrums, sākot spadīt bremžu pedāli atkal vismaz 5 sekundes iepriekš. Gribu redzēt to autobusa vadītāju, kurš būs sajūsmā, jā šādi reāli izpildīšos viņa priekša, aikavējot piebraukšanu pieturā.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

aansis rakstīja: Man gribētos paskaidrojumu šim: "Sākam pildīt CSN 70. punkta prasības pilsētā 5 sekundes pirms manevra, ārpus pilsētām uz ceļiem 8 sekundes pirms manevra."

Pārvēršot attālumos, sanāk ~70m pilsētā un 200m ārpus. Brīdinājuma zīmes, savukārt uzstāda "150-200 m pirms bīstamā ceļa posma, bet apdzīvotās vietās - 50-60 m pirms tā." - tātad Vernons principā uzskata, ka atļauto ātrumu ir ievērojami jāsmazina, ņemot vērā, ka pie pašlaik atļautā ātruma vadītājiem jau pirms zīmes ir jāzin, ka būs bīstama situācija.

Vēl interesantāk man Vernona autobusa priekšā sanāktu veikt nogiešanos savā pagalmā, kur autobusa pietura ir ierīkota tieši priekšā vārtiem. Nu jā - arī 20m pirms tam ir cits pagalms. Saskaņā ar CSN es nedrīkstu rādīt maldinošu pagrieziena signālu, t.i. ieslēgt to, pirms esmu pabraucis garām iepriekšējam pagalmam. Lai izpildītu Vernona prasības, man šos 20m jābrauc 5 sekundes. Savukārt jau pirms tam attiecīgi jāsamazina ātrums, sākot spadīt bremžu pedāli atkal vismaz 5 sekundes iepriekš. Gribu redzēt to autobusa vadītāju, kurš būs sajūsmā, jā šādi reāli izpildīšos viņa priekša, aikavējot piebraukšanu pieturā.

Tikai pievienojos viedoklim...

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Vispār jau Vernons nav vienīgais, kas ir nejēdzīgi sakoncentrējies uz vienu, no konteksta izrautu, satiksmes sastāvdaļu. Tāpat CP aizraujas ar ātruma vainošanu it visā. Un katram ir savs, acīmredzams iemesls. Vernons grib, lai visa satiksme būtu pakārtota viņa ērtībām un viņš savu darbu varētu darīt ar mazāku piepūli. Visnotaļ saprotami. CP izvēlas vienkāršāko un visērtāk sodāmo "vainīgo". Tikpat saprotami.

Bet patiesība ir tā, ka CSN ir tikai aptuvens pietuvinājums drošas satiksmes elementu formulējumam. Un visātrāk līdz CSNg var nonākt burtiski un truli sekojot CSN. Normālas satiksmes vienīgais veidotājs ir sasvtarpēja tās dalībnieku sapratne un cieņa. Diemžēl ļoti daudzi autovadītāji (tai skaitā profesionāļi, kā Vernons) spēj uz visu paskatīties tikai no sava skatu punkta. Jebkuru situāciju atrunāt konkrētos izmērāmos rādītājos gluži vienkārši nav iespējams - ne velti saskaņā ar noteikumiem brīdinājuma signāli ir jāieslēdz un vajadzīgā josla jāieņem "savlaicīgi". Kas ir "savlaicīgi"? Vernona noteiktās sekundes un metri? CP subjektīvs lēmums sodīt? Iespējams, esmu sakaitinājis kādu Vernonam līdzīgo, pirms nogriešanās "nozogot distanci", jo zinu, ka paspēšu nogriezties netraucējot un tajā pat laikā apzinoties, ka autobusa/fūres vadītājs par to nevar būt pārliecināts. Mani ir sakaitinājuši cilvēki, kas vajadzīgo joslu ieņem savlaicīgi - trīs kvartālus (kilometrus) iepriekš... u.t.t.

Likumdevēji visnotaļ vārgi cenšas ieviest savstarpējo sapratni satiksmē, kas vienlaikus nonāk pretrunā ar formālajām noteikumu prasībām. Piemēram - rāvējslēdzēja principa ievērošana faktiski notiek ignorējot prasību dot ceļu. Vernons uzskata, ka visiem ir pienākums braukt tā, lai viņam neradītu nekādus traucējumus. Kaudzei CSDD "absolventu" nav ne mazākās nojausmas, ar ko atšķiras lielo transportlīdzekļu vadīšana - visticamāk nespējot vadīt pat sev atļauto transportu, kā piemēram piekrautu B kategorijas kravas busu.

Un no tā visa veidojas satiksme, kāda nu tā ir. Ir pilnīgi skaidrs, ka nekādus uzlabojumus nesagaidīsim, turoties katrs pie savas taisnības un nemēģinot izprast un cienīt citus.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Vienīgais, kas ir jāatzīmē, ka pie mazākiem ātrumiem CSNg sekas ir mazākas. Avāriju smagums samazinās, samazinoties ātrumam, jo spēks ir massa x ātrums kvadrātā.

Pie mums ir atļauts ātrums ar kuru daudzi var braukt, brauc, bet nespēj tikt galā. Daudziem nav skaidra rīcība pie 90, jo nekad ātrāk par 70-80 nav braukuši.

Ir daudzas valstis, kurās max atļautais uz tādiem ceļiem kā pie mums ir krietni zemāks. Nu nav mums jaunieši gatavi vilkt pa līkumainu un kalnainu granteni ar max atļauto, nespēj situāciju kontrolēt, bet ai kā gribas...

Neiecietība ir ne tikai uz ceļa, ir tipāži, kam biezāks maks, šķiet indulģence jebkurām cūcībām.

Sabiedrībai diemžel ir problēmas ar vispārējām nostādnēm, satiksme ir viena no sabiedrības agresijas izpausmes vietām. Diemžēl un te nu izpildās vernoni un ģirti, kas visu redz tikai no sava zvanu torņa nerespektejot citus un nepieļaujot viņu pārkāpumus, savus attaisnojot vai pat nesaskatot. Skumji... Un bīstami

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: ... Nu nav mums jaunieši gatavi vilkt pa līkumainu un kalnainu granteni ar max atļauto, nespēj situāciju kontrolēt, bet ai kā gribas...

Ja godīgi - neskaitot jaunēkļus kunga prātā - jaunatne ir visai spējīga, BET ... lielākā daļa kastu ar ko tie pārvietojas nav piemērota "gāzšanai" pa šiem lauku ceļiem. Nu nav BMW ar sēdinātām (vai vēl trakāk - apzāģētām) atsperēm. dies-zin-kādiem amortiņiem, pusprāgušām piekares gumijām un aizaizpērnā gada asfalta riepām "arkls" Kangaru kalniem.

Var braukt arī sūdīgākiem aparātiem, arī pa granteni, bet ne jau "rallija" režīmā.

P.S. Esmu pamēģinājis pats cik "efektīvi" uz grants priekšpiedziņas Avensis ar 205 platuma lietus riepām liekas škērsām nelielā līkumā jau pie 60 km/h.

x_rays Reģ.: 22.04.2003
0 0 Atbildēt

Crankshaft: Visu cieņu Tev, bet šoreiz Tu pavilkies kā puišelis. Mana komentāra doma bija, ka Vernons uzskata "priekšā braucošam jāgarantē drošība". Tad nu šis bij piemērs. Es personīgi neslimoju ar tendenci pielipt pie priekšā braucošā, jo pieredze māca- distance, tā ir drošība. Attiecīgi, pie saprātīgas distances ir minimālas iespējas uzrauties uz pārsteigumiem, ja seko līdzi notiekošajam.

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

x_rays

Crankshaft: Visu cieņu Tev, bet šoreiz Tu pavilkies kā puišelis. Mana komentāra doma bija, ka Vernons uzskata "priekšā braucošam jāgarantē drošība". Tad nu šis bij piemērs.

================

Vernons pareizi uzskata, pieļauju, ka neprecīzi izsakās Es viņa vietā teiktu "jākontrolē situācija" sava automobiļa aizmugurē, jārīkojas atkarībā no tās, attiecīgi jāgarantē "max iespējamā" drošība. Ja nav iespējas "atrauties", paliek iespēja pirmajā iespējamajā vietā palaist skrējēju garām, lai skrien. Ir gan suga, kuri apdzen un "iekaras" tieši priekšā - personīgi es nelamājos un necenšos to "putlūriņu" uzreiz apdzīt, bet vienkārši drusku atpalieku, lai būtu daudzmaz droša distance... Uz kopējo ceļā pavadīto laiku tam liela iespaida nav

Es personīgi neslimoju ar tendenci pielipt pie priekšā braucošā, jo pieredze māca- distance, tā ir drošība. Attiecīgi, pie saprātīgas distances ir minimālas iespējas uzrauties uz pārsteigumiem, ja seko līdzi notiekošajam.

=================

Prieks, ka ir satiksmes dalībnieki, kuri domā un rīkojas tāpat, kā es Veiksmi sevis un citu pārvietošanā laikā un telpā!!!

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Crank, arī man kantes nezāģē 119. Punkta ievērošana.

Ja priekšā āzis un pakaļā āzis - bums ir neizbēgams, ja pa priekšu āzis, aizmugurē 119. Ievērotājs - bums iespēja ir minimāla, ja pa priekšu normāls, bet aizmugurē āzis, situācija saspīlēta un bums varbūtība ļoti liela.

Praktiski aiz mugura pielipušais laupa manevra brīvību... Jo man nav jālūr spogulī vai tas sekotājs tobrīd neraksta īsziņu vai nemeklē pa grīdu nokrituso telefonu, lai varētu veikt manevru.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja: ...

Ja priekšā āzis un pakaļā āzis - bums ir neizbēgams, ja pa priekšu āzis, aizmugurē 119. Ievērotājs - bums iespēja ir minimāla, ja pa priekšu normāls, bet aizmugurē āzis, situācija saspīlēta un bums varbūtība ļoti liela. ...

Piedod bet tad arī tas pa vidu ir tāds pat "ragainis", jo tehniski ja uzskati ka ir liela bumša varbūtība - priekšējais ir "jāatlaiž" - pofig pat ja grasies apdzīt.

Šo es savai sievai "iedzinu galvā" tad kad viņa sīko gaidot joprojām intensīvi stūrēja apkārt - obligāti atstāt ~ 3 sekunžu distanci, un ja kāds ir pielipis "pie dibena" tad to palielināt vēl par kādu sekundi. Arī pilsētā, pofig par visiem līdējiem !

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Bet principā labam vadītājam tomēr ir svarīgi izjust to kas notiek aizmugurē.

Bija man reiz gadījums starp Siguldu Līgatni, ka vilku garām "kolonnā tusētājiem" - savu iespēju robežās - nepārspīlējot ar "paņemt vairāk" kā spēju norīt. Nepateikšu kurā brīdī man uz dzīšanu pievienojās pavisam vecs 5 BMW, bet nu pielipa jams man pie bumpera uz apdzīšanu ( neteikšu ka jutos komfortabli, jo arī garām tā kā sākumā jams negāja), un protams ka kādā brīdī "vilcieniņbraucēji" bija atstājuši vietu "pusotram" auto, un protams arī pretī nāca ( nu ne tā ka avārījas situācija, bet BMW īsti palikt nav kur).

Reāli nācās pārkāpt savai komforta robežai un iebraukt apmēram metru no priekšejā auto pakaļas un tad sākt atmesties, lai BMW ir kur palikt (arī bija spiests pielipt man metru vai pat mazāk astē pie apmēram 100km/h). Beigās laikam arī tas pakaļējais "vilcieniņbraucējs" (aiz BMW) atkāpās, bet nu situācija reāli draņķīga, un atliktu kādam tikai nepiemēroti izpildīties/nobīties un būtu lielas ziepes.

andzins1111 Reģ.: 14.01.2014
0 0 Atbildēt

Es nesapratu kas tieši tev bija šeit jāizjūt? BMW un vilcieniņā braucēji (distances neievērošana, traucēšana apdzīšanai/apsteigšanai) pārkāpa CSN. Šeit ar Vernona gadījumu nav nekāda sakara. Nesaprotu tos, ka braucot uz 100 km/h neatstāj distanci vismaz 3-4 auto garumā. Es ja iekļūsti vilcieniņā, ļauju visiem skrējējiem mani normāli apdzīt.

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Malacis, Andzin, ka ļauj. Bet ir daudzi, kuri neļauj. Paši sēž astē vilcieniņā pa 10 km, neizmanto pietiekoša garuma spraugas, lai apdzītu, vai nu neizlēmības, vai arī jaudas trūkuma dēļ, bet uz apdzinējiem raugās kā uz noziedzniekiem. Vai arī sēž, sēž astē, un tieši tad, ka Tu velc viņiem abiem garām, viņš arī izlec Tev priekšā un ir sadomājis veikt apdzīšanu . Katru dienu saskaros ar šādiem

ak Reģ.: 13.01.2003
0 0 Atbildēt

Tūlīt te uzradīsies vesels bars, kuri sāks lečīt, ka tie, kas pārkāpj ātrumu, ir potenciālie slepkavas un visus apdraud

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Redz kur interesants video

www.tvnet.lv/zinas/mobilais_reportieris/497869-vai_siem_autobraucejiem_veiksme_smaidis_vienmer

Ja pirmais ir vienkārši idiots, tad otrais, lūk, esot "profesionālais" paraugvadīājs ar 95. kodu apliecībā...

Īsta paraugstunda CSN ievērošanā...

Tak te visi apgalvoja ka kravinieka un autobusa vadīšana esot īsto CSN ievērošanas profesionāļu ikdiena...

andzins1111 Reģ.: 14.01.2014
0 0 Atbildēt

Starp citu es arī visu laiku kontrolēju kas notiek aizmugurē. Bet primārais ir tīri savtīgs iemesls, pat neliela trieciena gadījumā auto aizmugurē var iedzīvoties mugurkaula un kakla problēmās uz visu mūžu. Man kaut kā paša un pasažieru veselība ir svarīgāka, par to "taisnību" kas man pēc CSN pienākas.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

andzins1111 rakstīja: Starp citu es arī visu laiku kontrolēju kas notiek aizmugurē. Bet primārais ir tīri savtīgs iemesls, pat neliela trieciena gadījumā auto aizmugurē var iedzīvoties mugurkaula un kakla problēmās uz visu mūžu. Man kaut kā paša un pasažieru veselība ir svarīgāka, par to "taisnību" kas man pēc CSN pienākas.

Nezinu, bet man kaut kā šķiet, ka tomēr labāk dabūt beņķi ar pagalvi pa muguru, nevis saņurcītas kājas, sasistu seju pret stūri/gaisamaisu, reāli izraustītus kakla skriemeļus un siklus pilnas acis, kā tas ir dabonot kādu purnā...

1 2 3 4 5 6 ..18
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti