Transports un īsta ekoloģija.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Transports ir viens no lielākajiem vides piesārņotājiem. Dalīsim to piesārņojumu co2(ogļskābā gāze) un visādas sīkas C daļinas un NOXi (slāpekļa oksīdi). Diskusijā startējam no aksiomas, ka par daudz co2 ir slikti bez visādām tur vulkānu piesārņojuma un Saules aktivitātes teorijām. Ja apspriežam, cik vidi piesārņo eko auto pilnais ražošanas un braukšanas cikl, tad, ja var, ar zināmiem, pierādītiem , ar ķīmiskiem vienādojumiem pamatotiem akumulatoru ražošanas datiem. Ja apspriežam piesārņojuma pārvietošanas konceptu (ārpus pilsētas vai trešās pasaules valstīs kaut ko saražo un piesārņo, lai var tīri, tīriņi ekoloģiski barukt pa pilsētu), tad obligāti rēķinām, cik viegli tomēr to piesārņojumu savākt stacionārai rūpnieciskai iekārtai un cik - braucošam auto. Ja par esošām tehnologijām, tad cik mazāk piesārņo ar gāzi darbināmi auto un cik - ja dīzelim arī uzlikta gāze kā papildus degviela - cik var, ar skaitļiem. Ja apspriežam satiksmes organizāciju vispār, tad, pēc iespējas visus aspektus - no tā, ka dzelzceļa stacijā pieejams autobusu kustības saraksts labākai plānošanai līdz tam, kas jādara, lai lauku braucējs izvēlētos sabtransu - no atlaidēm līdz lētai nomai un saskaņotiem sabtransa grafikiem. Kas vajadzīgs, lai 20-50km attālumā dzīvojošie pilsētas darbinieki brauktu ar elektroauto vai sabtransu.

Tātad - co2, NOXi un C daļiņas slikti, sabtranss labi, piesārņojuma pārvietošana slikti un ko tur var darīt.

iauto.lv/forums/topic/40611-co2-nodokla-likmes?pnr=2

 
Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 2 Atbildēt

Jautājums kāpēc pats arī nelieto šo ekofašisma radīto situāciju. Vai esi stulbs, vai arī mazohists? Es tomēr lieku uz to ka esi kārtējais bomārs, kurš visu zina labāk, bet rociņas pa īsu. Kā jau lielākā daļa "ekspertu"

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
3 1 Atbildēt

Ekofašisma situāciju izmanto Ilons Masks, Andris Šķēle, Xiande Li, Kangping Chen , Anders Runevad un tūkstošiem citu cilvēku, kuri uz ekofašisma rēķina apjāj nodokļu maksātājus ar tevi priekšgalā, (jo tu esi nopircis viņu produktu) un vairo savu kapitālu.

Kad rakstīju tev komplimentu, es to domāju tādā veidā, ka paspēji ielekt braucošā vilcienā - noraut kripatiņas, no sliktuma, kas nāk. Un viss.

Ekofašisms tevi aprīs tāpat kā mani un 7,7 miljardus pasaules iedzīvotāju. Maksāsim par to, ka mēs esam slikti un izdalam co2. Un mūsu bērni maksās.

Domā plašāk.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 2 Atbildēt

Tu esi tipisks stagnāts.

Un vispār būtu labs partijas biedrs. Brežzņevs ar tevi lepotos.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 3 Atbildēt

Māri tu esi tik paredzams kā mans ikrīta sūds

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
0 0 Atbildēt

jā, kad to 4500 eiro atlaidi sāks dot, no kura datuma? ja pērk elektroauto?

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

Tad kad Tomiņš un Krišjānis sarunās. Krišjānim vēl pirms tam jākonsultējas ar Juri - stāvvietu pizģītāju, vai tas ir legit, jo Tomiņam ūsa ir pārāk zīdaina un šķidra. Tomiņš vēl pats nerubī. Anderstender? tas nav tik vienkārši. Paralēli viņam ir jāuzmanās no iEdgara aka Pļurkt un viņu lauku čomaku palietotās sūdu dakšas. Ir nianses, saproti. Nevar visu atdot pierīgas bagātniekiem. tomiņš un krišsjānis tak saprot, ka valsts budžetu pilda pierīgas bagātnieki, nevis ņišebrodi no pāķiem. Saproti? Ir jādod kaut kas atpakaļ viņiem, jo sūdi ir lieli. Valsts kasē vairs nav naudas kovid- pabalstiem... visi pieteikušies un strādāt nesteidzās. Tas viss nav tik vienkārši. Saproti?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Tiem, kas te vēl tic saules un vēja enerģijai - pat Maikls Mūrs jau to sauc par meliem (protams, vainojot kapitālismu) un skaidri saka, ka ir jāsamazina cilvēku skaits. Nebūs jums glābt Grētas bērnību ar EV. Būs vien jāņem striķis, ziepes un 2 metri.

www.youtube.com/watch?v=Zk11vI-7czE&t=547s

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

vēl jau ir hidroelektrostacijas. Zaļie pamuļķi ir aizmirsuši seno Atlantropas projektu. Savienot Eiropu un Āfriku, plus vēl apūdeņot Sahāru un iegūt lielāko HES pasaulē, kas viens pats radīs tik daudz elektrības, cik visas ASV atomelektrostacijas kopā ņemtas.

en.wikipedia.org/wiki/Atlantropa

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Šitas labs... Būtu interesanti papētīt, kā var sajāt pasaules ūdensaprites sitēmu, realizējot šadu projektu. Daugavas kaskādes iznīcinātie pazemes ūdeņi dažos kaut kādas sīkvalstiņas novados tad liksies sīkums.

Vēl tikai jautājums, kā to koncentrēto überjaudu izmantot - nez, kāda izskatās pārvades sistēma, kas spēj apkalpot vienā punktā "visas ASV atomelektrostacijas kopā ņemtas".

Ā, nē... Viss kārtībā - tā tak varēs "atkarot" teritoriju, kur dzīvot, kad visi ledāji izkusīs un iestāsies "Waterworld"

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

To taču arī rakstu. Tas taču ekofašistu sapnis - zaļa enerģija, zems ūdens līmenis, daudz cilvēku āfrikā, plus vēl liberāļu sapnis - migrantu tilts no Āfrikas uz Eiropu. Un jauna sauszemes teritorija, kur var izvietot atceļojošos demokrātus.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Nu, caur Gibraltāru tagad pārāk intensīva kuģu satiksme. Bet, ko var izdarīt, izbūvēt paisuma-bēguma spēkstacijas vietās, kur tas dotu lielāko efektu, jūras šaurumos, piem. Milzīgas ūdens masas Mēness gravitācijas ietekmē taču bīdās turp-atpakaļ visās okeānu piekrastēs.

Vajag tikai daudz dzelzbetona. Problēma ir tā, ka tēraudu un betonu tādos daudzumos nevar saražot "videi draudzīgā veidā", piem. izmantojot tikai "vēju un sauli" ;)

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Mani interesē tikai viens "ekoloHijas" jautājums - kāds labums visiem "pa jaunam zaļajiem" no tā ka tiks sačakarēti pasaules saldūdens resursi un pieejamība tiem ???

Tipa ar šādu Jordānas upes joku ir par maz (?!?!?):

en.wikipedia.org/wiki/War_over_Water_(Jordan_river)

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Vislabāk jau var izcūkot zemāk pa straumi esošu valsti šajos platuma grādos, uzbūvējot jaunu dambi. Joprojām turpinās kašķis starp Ēģipti un Etiopiju par pēdējās dambi uz Nīlas.

Egypt-Ethiopia row: The trouble over a giant Nile dam

www.bbc.com/news/world-africa-50328647

smaidiigais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Maikls Mūrs ir kaut kāda mēraukla?

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

Šitiem bomāriem jebkas ir mēraukla, galvenais lai tas attaisno savu nespēju...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nav?

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

Nesatraucisies bomzi man ir un gan jau par mani parūpēsies vecumdirnas, doma pats labāk kā izaudzinat kvalitatīvu materialu, nevis pie datora sēdošus degeneratus līdzigus tev

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Norvēģi grasās daudz un dikti investēt diezgan trakos transporta risinājumos:

Lasītākie raksti

Jaunie raksti