Visādas sarunas par pasaules politiku.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

iauto.lv/forums/topic/40617-transports-un-ista-ekologija?pnr=16

Šeit tādi teksti iederētos labāk.

msh

WALA rakstīja: Par PSRS - pārdots man nav nekas, bet arī tajā laikā dzīvoju bēdu nezinādams, bet jā zinu kā citiem takā greizajā valstī gāja arī sūdīgi. Tam laikam mums bija lieli "blati" praktiski visur, izņemot varbūt pie auto iegādes ne, ar ģimeni tirgojām dārzeņus, ar neretiem braucieniem uz Ļeningradas tirgu ar pilnu "fūri" un ne to pašu tukšāko pagrabu. Jā bija arī sīkajiem pa reizie ko pastrādāt. Man personīgi nav nevienas sliktas atmiņas. Nē to valsti man atpakaļ nahren nevajag, tā ir iekārta kas pati sevi sagrauj izņemot varbūt gadījumus,

kad diktators a la Staļins visus īsā pavada tur, citādi tā sistēma pie mums strādāt nevar.

Ja jau tu saki ka to iekārtu mums nevajag, tad kāpēc pats fano par demokrātiem? Tā saucamie liberāļi, pie kuriem pieder arī demokrāti, no komunistiem atšķiras tikai ar to kā tikt pie varas - komunisti vispirms ar brutālu spēku sagrāba varu un tad izveica darbības lai nodrošinātu varas palikšanu savās rokās - liberāļi darbojas demokrātiskas sistēmas ietvaros, veicot vajadzīgās sabiedrības izmaiņas lai ievēlēti tiktu viņi - māca pareizo vēsturi un pareizo domāšanas veidu skolās un universitātēs, ar kaut kā atmešanu uzpērk kaut kādus vēlētāju slāņus, ielaiž visādus imigrantus, kuri pēc tam lielākoties kļūst par viņu vēlētājiem, panāk lielāku vai mazāku cenzūru, un tā varētu turpināt.

Par universitāšu kvotām tu kaut ko neesi sapratis. Es par to dabas parādību, par kuru ir dzirdēts šur tur rietumos - iestāties universitātē dabū tikai tie, kam augstākās atzīmes - bet paņem uzliek ka, teiksim, kursā 20 purniem jābūt melniem, tb garantē tās vietas cilvēkiem ar melnu ādas krāsu, neatkarīgi no tā, kā viņu atzīmes attiecas pret pārējajiem - no kā pēc tam attiecīgi cieš mācības...

Par imigrāciju - pirmā doma izlasot to tavu tekstu - bļin, tu spēj domāt arī par kaut ko citu kā tikai naudu?! Palasot šajā forumā tādu kā tu, tekstus, es tiešām nebrīnos kāpēc eiropas politiķi ir tikuši tik tālu un valstis un tautas tik tālu nodzīvojušās - ja tā vietā lai uztrauktos par savu tautu un savas tautas demogrāfisko stāvokli, uztraucas par ekonomiju... Tas tā, subjektīvais moments. Objektīvais moments - jeņķu situācija - imigrantu nācija, kura teorētiski un idejiski spēj asimilēt visus tos imigrantu barus. BET ir viens maziņš sīkumiņš - valstij vajag noteiktu veidu imigrantus, un visas normālas valstis savas robežas kontrolē. Un ASV dod gadā 1 miljonu imigrantu vīzu, cilvēkiem, kuri tiek uzskatīti par derīgiem. Tad kāpēc tev šķiet pieļaujami pieļaut nelegālo imigrāciju? Kam vajag nelegālos imigrantus? Pats gribētu dzīvot kādu bandu pārņemtā rajonā?

Tas par ASV. Eiropā ir bēdīgāk - eiropā ir normālas nacionālās valstis, nevis kaut kādas imigrantu jaukteņvalstis - te nemaz nav diskusijas, kāpēc imigrācija ir slikta, sevišķi pie tā ka pamatā imigranti ir musulmaņi.

WALA

19.09.2019 21:34

Kādā bandu pārņemtā rajonā, tu zini ka šī problēma ir saistīta tiešā veidā ar to kā mēs attiecamies pret citu ādas krāsu? Segregācija rodas apkāttējās attieksmes dēļ, un reizēm ar stulbu politiķu dēļ.

Un cik ērti ir tupēt un sūkt alu un bļaut pilnā rīkle ka imigranti ir slikti, un patiesībā neko nerisināt, un nedod dievs ka situācija mainīsies un būsim spiesti stiep savas pakaļas prom no savas zemes(tikai tas var galīgi nebūt tas iemesls kurs msh pirmais iešausies prātā).

 
1.. 8 9 10 11 12 13
Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Ķīna izved tankus ielās.

Banku noguldītāju nemieri t.me/politics_ukr/6836?single

MMX Reģ.: 03.03.2022
0 0 Atbildēt

Putinam un kooperatīvam jāsāk iesvīst, ja Ķīnas pārvalde protestu rezultātā atkal aizies rietumu virzienā, tad jebkādus gaišās nākotnes plānus varēs izmest pa logu. Ķīna neglābs, un visticamāk arī Irāna, kā labs Ķīnas partneris, momentā novērsīsies. Paliks Lukašenko, serbi, talibi un pāris āfrikas valstis.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Nemuldi. Vācija jau atjauno gāzes trubas izmantošanu... Īstie Putina finansētāji un atbalstītāji nav valstīs, kuras nosauci.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Nu, gāzes plūsma nav stabila , Vācija turpina meklēt iespējas samazināt atkarību no Krievijas gāzes, daudzinātā turbīna iestrēgusi Vācijā patlaban, un gaidāms, ka plūsma samazināsies līdz 20%.

"Tiek ziņots, ka saremontētā turbīna ir ceļā uz Krieviju, un ir paredzēts, ka tā ieradīsies agrākais svētdien. Putins arī brīdināja, ka šī mēneša beigās uz apkopi bija jānosūta vēl viena gāzes turbīna, kas nozīmē, ka no nākamās nedēļas enerģijas plūsmas varētu samazināties līdz 20% no jaudas."

www.dw.com/en/russian-gas-again-flowing-into-europe-via-nord-stream-1-pipeline/a-62545705

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Turbīna joprojām Ķelnē, Habekam, Vācija ekonomikas ministram radies iespaids, ka Krievija to nemaz lāgā negrib.

Krievijas valsts atbalstītais uzņēmums Gazprom, kas gaida remontētās detaļas saņemšanu, apgalvo, ka problēma ir dokumentu trūkuma dēļ, kas pierāda, ka turbīnu var pārvietot bez sankcijām.

"Gazprom vairākkārt ir vērsies pie Siemens ar lūgumiem sniegt oficiālus dokumentus, kas apstiprina atbrīvojuma piešķiršanu no pašreizējiem Kanādas un Eiropas Savienības sankciju režīmiem," teikts firmas piektdienas paziņojumā. "Siemens joprojām tos nesniedza."

Siemens Energy piektdien paziņoja, ka tam "nav nekāda sakara ar to".

Reuters piektdien citētie anonīmi avoti apgalvoja, ka patiesībā vainojams Krievijas muitas dokumentu trūkums.

www.politico.eu/article/great-gas-turbine-blame-game/

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 1 Atbildēt

Baidens saķēris Kovid Tuvajos Austrumos, un Putins arī klepojot, jo irāņi viņu nosēdinājuši zem kondicioniera, kurš pūtis virsū aukstu gaisu. Dienvidos cilvēki, jādomā, vairāk pieraduši pie vēsa gaisa plūsmām no kondicionieriem, nekā tie, kuriem šādi apstākļi nav ikdiena.

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
0 0 Atbildēt

MMX rakstīja: Putinam un kooperatīvam jāsāk iesvīst, ja Ķīnas pārvalde protestu rezultātā atkal aizies rietumu virzienā, tad jebkādus gaišās nākotnes plānus varēs izmest pa logu. Ķīna neglābs, un visticamāk arī Irāna, kā labs Ķīnas partneris, momentā novērsīsies. Paliks Lukašenko, serbi, talibi un pāris āfrikas valstis.

Ne jau talibi un irāņi krievu tankiem piegādāja uguns vadības sistēmas un tēmekļus. Ne jau Ķīnieši "modernizēja" krievu militāros sūdus, nejau Baltkrievija piegādāja krieviem desanta ( uzbrukuma) kuģus - Mistral.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

ne jau Baltkrievija piegādāja krieviem desanta ( uzbrukuma) kuģus - Mistral.

Pēdējie netika piegādāti. Poļi un Baltijas valstis un vēl kas tur noprotestēja.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Nu ko, izskatās, ka Ķīna arī ķērusies vērsim pie ragiem un sāks lielo pasaules pārdali #Taivana

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Arī Serbijas - Kosovas pierobežā sākas kustība.

Jāatgādina, ka šobrīd Kosovā atrodas 136 LV karavīri

t.me/c/1233777422/34282

MMX Reģ.: 03.03.2022
0 0 Atbildēt

viencexperc rakstīja:

MMX rakstīja: Putinam un kooperatīvam jāsāk iesvīst, ja Ķīnas pārvalde protestu rezultātā atkal aizies rietumu virzienā, tad jebkādus gaišās nākotnes plānus varēs izmest pa logu. Ķīna neglābs, un visticamāk arī Irāna, kā labs Ķīnas partneris, momentā novērsīsies. Paliks Lukašenko, serbi, talibi un pāris āfrikas valstis.

Ne jau talibi un irāņi krievu tankiem piegādāja uguns vadības sistēmas un tēmekļus. Ne jau Ķīnieši "modernizēja" krievu militāros sūdus, nejau Baltkrievija piegādāja krieviem desanta ( uzbrukuma) kuģus - Mistral.

Vecā Eiropā ir ļoti veikla metālajā vingrošanā, līdz ar to 2014. gada moments ar Krimu un karš Donbasā tika pabāzts zem "slāvu tautu / pilsoņu kara", kas mazliet piemiedzot acis ļāva turpināt ieroču daļu piegādi zem "dubultas nozīmes" precēm. Arī tā laika sankcijas bija tādas šķidras un tika uzliktas skata pēc.

Šobrīd esam jaunā realitātē, kad tie paši ieroču piegādātāji ar lielu prieku dod bruņojumu Ukrainai, paralēli liekot zem deguna savām valdībām līgumus par jaunu ieroču iepirkumiem. Pieliekam tam visam šī gada sankcijas un reputāciju riskus, un tā vecā Eiropa vairs neraujas strādāt ar Krieviju. Siemens un daļēji arī Renault aiziešana vien nozīmē to, ka priekš lielajiem brendiem industriālos apjomos tas tirgus ir miris.

Jā, Eiropa ir viennozīmīgi atbildīga par šo visu putru, bet tas ko daudzi, itsevišķi paši krievi, nesaprot par šo situāciju, ir tas, ka ne jau valstis ir norakstījušas sadarbību ar Krieviju un Krieviju kā valsti, bet lielais bizness. Un mūsdienu pasaulē ja lielais bizness noraksta tavu valsti, tad tas ir taisnais ceļš uz Āfrikas dzīves līmeni, bez cerībām atgūties nenākot klajā ar pilnīgu valsts varas kursa maiņu. Turpmāk bizness ar Krieviju notiks, bet jau caur sētas durvīm, mazākos apjomos, un pa cenām kas vienkārši sagraus jebkādu valsts konkurētspēju.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

TAIPEI/PEKINA, 1. augusts (Reuters) — ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi otrdien gatavojas apmeklēt Taivānu, paziņoja divi par šo lietu informēti cilvēki. Ķīna brīdināja, ka tās militārpersonas nekad nesēdēs dīkā, ja viņa apmeklēs Taivānu. Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis Džao Lidzjans iepriekš pirmdien sacīja, ka tā būtu "rupja iejaukšanās Ķīnas iekšējās lietās", ja Pelosi apmeklētu Taivānu. Vaicāts, kādus pasākumus varētu veikt Ķīnas armija, Džao atbildēja: ja viņa uzdrošinās doties, tad redzēsiet, kas notiks :-/

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Aha mudaks, kurš pelnīja uz prastiem meliem medijos, kuru dēļ piedevām gāja bojā bērni, ir kapitāli norāvies :

www.nytimes.com/2022/08/04/us/alex-jones-punitive-damages.html

Vārda brīvībai "ir robežas", jeb precīzāk to varbūt kā tādu arī nav, taču par saviem vārdiem ir jāatbild ...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

Kāpēc tās robežas nav attiecināmas uz tev mīļajiem sociķiem? Nekas cits pasaules vēsturē nav bijis tik nāvējošs, kā ideoloģija, kuru tu atbalsti.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 1 Atbildēt

Tapēc, ka pirms reāls identificējams noziegums ir noticis (vai vismaz ir pierādāms ka tāds ir ticis plānots) neviens netiek tiesāts, tik daudz jau varbūt tomēr esi spejīgs "salikt kopā" ?!?

Toties tavi "mīļie tukšpļūši", tāpat ka šis konkrētais kadrs, gan regulāri pasniedz sagrozītu informāciju, nu tā ka var likties ka jamie ir vai nu ārzemju aģenti, vai arī pilnīgi stulbi ... nu labi nevar teikt ka stulbi, bet savas retorikas atbalstīšanai es pat redzu ko varēja izdarīt daudzreiz labàk un gudrāk ...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Otra lieta :

The Senate passed a bill over full G.O.P. opposition to fight climate change, cut drug costs and raise taxes, in a major win for Democrats.

Tagad skatamies kur tas viss tālāk vedīs ...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Tapēc, ka pirms reāls identificējams noziegums ir noticis (vai vismaz ir pierādāms ka tāds ir ticis plānots) neviens netiek tiesāts, tik daudz jau varbūt tomēr esi spejīgs "salikt kopā" ?!?

Toties tavi "mīļie tukšpļūši", tāpat ka šis konkrētais kadrs, gan regulāri pasniedz sagrozītu informāciju, nu tā ka var likties ka jamie ir vai nu ārzemju aģenti, vai arī pilnīgi stulbi ... nu labi nevar teikt ka stulbi, bet savas retorikas atbalstīšanai es pat redzu ko varēja izdarīt daudzreiz labàk un gudrāk ...

Pareizi saki. Tu atbalsti ideoloģiju, kurā var laupīt, jo sekas iestājas ar aizturi. Un plānošanu taču var noliegt, vai ne? Nodomi jau viscēlākie - kā Hitleram, Staļinam un Mao. Tiesāsim pēc nāves...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

OK, tad pamēģināšu no citas puses - nosauc valdību kura nav sociālistiska, vai ir teiksim ļoti minimāli sociālistiska, un kura nav savārījusi ziepes. Derēs jebkurš vēstures periods.

Savukārt ja tev nav ko likt par piemēru, tad sociālisma apdiršana ir nevietā - tad tas vienkārši nozīmē, ka politiskajai un ekonomiskajai iekārtai nav nozīmes, ir nozīmes ko tā "iekārta" dara ar cilvēkiem un naudu ...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nu jā... Miljoni upuru jau ir nekas. Mēģināsim no citas puses... Nav citas puses! Ir tikai tava vēlme attaisnot sev mīļās ideoloģijas asiņainumu.

Par to, kādi trūkumi ir citām sistēmām un kā ar tiem cīnīties, var runāt ar cilvēkiem, kas nav apsēsti ar pierādīti asiņainu ideoloģiju stumšanu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 1 Atbildēt

Intersanti, kur tu esi atradis ka es attaisnoju, vai stumju kaut kādu idealoģiju ...

Es tikai saku ka kapitalismam ir pietiekoši daudz minusu, un tas neizbēgami šobrīd tiecas uz sociālismu. Jā arī šobrīd sociālisms tiek bieži bāzts tur kur to nevajadzētu ... bet tad atkal kapitālisms pārlieku ir sācis stumt vienkārši prastus, uz aci viegli noķeramus melus, un tapēc ir sācis kapitāli buksēt ...

Iemācīsies pats atrast un pateikt patiesību, tad varbūt arī kapitālismam izdosies sevi reabilitēt, bet kamēr uzskati ka sniedz 100% patiesu info, tikmēr diemžēl kapitālistiem nav izredžu ... viņi pinas melos par kārtu vairāk kā sociālisti ...

Un atsauces uz neglaimojošu sociālisma pagātni nevienu nepārliecinās, jo kapitālisma nelaimes "atrast" ir tieši tikpat viegli.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nu nu.. Pastāstīsi, kur ir tie simti miljonu kapitālisma upuru?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 2 Atbildēt

Kā būtu ar teiksim tagadni, ASV jau kādu laiciņu krītas vidējais dzīves ilgums ( Covidu varam arī izmest no ainas, kurš vēl izteiktāt parādija cik kapitālistiska veselības aprūpe mēdz būt problemātiski brīdī kad veselības problēmas skar lielāko daļu iedzīvotāju arvien pieaugošā tempā). Kā būtu ar "kapitālisma" aizstāvēšanu pa pus pasauli, kaut tehniski tā bija tikai vēlme sariebt komunistiem. 100 miljonus "uz kapitālistu rēķina" pagaidām droši vien būs grūti sakasīt, bet 10 miljonus domāju nebūs liela problēma ...

P.S. kaut teiksim speciāli selektīvi "izvēloties avotus" es varētu teikt ka kapitālisma upuru skaits tiek rēķināts jau tuvu 200 miljoniem ;)

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

ASV jau kādu laiciņu ir sociālistiskā medicīna. Sociķu klasika... Piesaukt kapitālismu, kur tā nav, lai vainotu pašu nodarītajā.

Ko tik neizdomāsi, lai kaut kā izlocītos. Nez kādus avotus "selektīvi ir jāizvēlas", lai uzzinātu par sociālistu nogalinātajiem simtiem miljonu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 2 Atbildēt

Ta jau domāju, joprojām nemaz neaptver "spēles laukumu".

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Urā! Esi ticis no tieša atbalsta nogalināšanai līdz prastam neargumentētam ar hominem.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 2 Atbildēt

Kā vēlies, lai būtu ad-hominem, es gan vairāk par faktu, ka es "pareizi pasniedzu" statistiku, un tu pat nenoprotestēji.

P.S. ASV veselības sistēma patiesībā ir par 3/4 kapitālistiska, un tikai Obamacare ir izteiktāk sociālistiska, bet tā joprojam atstaj nebūtisku ietekmi uz statistiskajiem rādītājiem ;) T.i ir Medicair, Medicaid un vēl daži specifiski "pakalpojumi".

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Sociālismu gaida loģisks strupceļš. Jo sociālisma sistēma pieprasa vienlīdzību. Tas ir, vienādu dzīves līmeni tam, kurš strādā un tam, kurš nestrādā, bet dzīvo uz pirmā rēķina. Respektīvi, kto ņe rabotajet, tot jest, kā Šurika piedzīvojumos. Respektīvi, ja sistēma atbalsta parazītu, tad strādājošo skaits saruks, bet parazītu - attiecīgi pieaugs, un atsevišķās nozares situāciju neglābs pat automatizācija un robotizācija.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Pareizi, itkā, taču fakts ka robotizācija aizstās strādnieku parasto ir un nākotnē būs arvien nopietnāka problēma. Piemēram tas uzreiz rada problēmu ko bezdarbnieks darīs, no autoindustrijas ( piem pārceļoties ražošanai ārpus ASV) vestures ir zināms, ka krasi palielināsies noziedzība, ja cilvji reāli nevarēs atrast darbu kuram ar viņu kvalifikāciju būs pietiekami. Nākamā problēma, arī laupītāji visi nekad nebūs veiksmīgi, tātad to cilveku pirktspēja butiski mazināsies. Lai kaut ko būtu vērts ražot IR vajadzīgs pircējs, un tas sāk kļūt par riņķa danci ar ļoti reālām ekonomiskām problēmām.

Tā kā praksē būs jāizdomā, kā "nejēgas" sociālistiski taisnīgi balstīt taja pat laikā netraucējot tiem kas spējīgi dzīvot un izdzīvot kapitālismā.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Ok. Ar tevi viss skaidrs. Kapitālismā dīkdieņiem grūti, tādēļ jānogalina buržuji. Malacis, tā turpināt!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 2 Atbildēt

To izdomāji pats, es nekur to ne rakstīju, nedz ari teicu ne ari padomāju.

Taču pagaidām tu tikai izmanto gadijumu lai mani prasti apliktu, bet nekur neesmu lasījis/dzirdējis kāds tad būtu tavs piedāvātais risinājums vai vismaz ideja par to. Viss ir iespējams ka mans izveletais virziens ir stulbs ... bet tad parādi labāku ...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Nē. Nemelo! Tav izvēlētais virziens ir nevis stulbs, bet noziegums pret cilvēci.

Cik stulbam ir jābūt cilvēkam, kas simtus miljonu upuru nosauc vienkārši par "stulbu virzienu"?!

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Cik tieši stulbam ir jabūt lai nesaprastu ka agri vai vēlu "tur" nonāksim, neatkarīgi no tava viedokļa par sociālisma "noziedzigo dabu".

Bet nerauj kreņki, daudz te leksi acīs ar prastām muļķībām, paņemšu un joka pec pierādīšu, kā kapitālisms ir nogalinājis cilvēkus, gan tieši, gan netieši, un no jebkura brīvi izvēlēta skatu punkta ... pat no tavējā !

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

Patiešām grūti aptverams cinisms. Parastie sociķi vismaz mēģina apstrīdēt, ka sociālisms tur nav vainīgs. Bet tev pietiek nekaunības to pasniegt kā normālu parādību.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Pietiks nu izlikties un izlocīties, nav ne kapitālisms nekāda svetā govs nedz sociālisms, nedz jebkura cita pārvaldes forma vai sabiedriskā iekārta. Cilvēks ir pēc dabas "mednieks un karotājs", un kamēr vien konkurences cīņā varēs mīdīties kādam citam "virs galvas" to arī darīs. Viss atkarīgs tikai no indivīda "tajā virsotnē" sadisma pakāpes. Redzku Trumpel-rūķim ar bija sakāpis galvā un gribējās Baltā nama "krēslu", arī cieta cilveki ...

Un kā jau teicu daudz muldēsi riņķī un apkārt cenšoties aizlīst no tēmas subjekta - saskaitīšu uz pirkstiem kapitālisma upurus teiksim sākot jau ar Nobelu un dinamītu ...

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Lai kaut ko būtu vērts ražot IR vajadzīgs pircējs, -- Nu, risinājums tak zināms, "nauda no helikoptera".

Bet "vienlīdzība" ir tas bīstamākais, jo jebkura sistēma apstājas, ja parametri izlīdzinās un vairs nevar iegūt enerģiju.

Kapitālismā arī parazītisma pietiek, tas jau bija sociālistisko revolūciju lozungu pamatā: nost ar kungiem, kuri neko nedara. Rantjē un taml. Bet kapitālisms nepieprasa vienlīdzību.

Ar ko tad kapitālisms motivēja cilvēkus līdz šim: vairāk strādāsi, vairāk nopelnīsi, vairāk patērēsi. Un šajā brīdī tagad pieslēdzas modē nākusī klimata reliģija ar tēzi: daudz patērēt ir slikti dabai un klimatam. Labāk dzīvo pieticīgi, dzīvo mazā mājoklī, brauc ar divriteni vai sabiedrisko transportu.

Un sociālisms ar vienlīdzību & klimata reliģiju būs pavisam interesanta lieta.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Manā skatījuma "nauda no helikoptera" var strādāt ar mazām tautas grupām, taču ASV "nespējnieku" ekonomikā ir un būs par kārtu vairāk kā tās naudas bus pieejams.

Var protams izveidot obligāto karadienestu visiem(sievietēm + vīriešiem) un tad sūtīt lielgabalu gaļu apkārt pa pasauli karot, tā jau ir darīts garlaikoto muižnieku laikos, bet nez vai tas arī ir diži efektīvi, pat ja cilvēkiem "dabiski" ...

P.S. parazītu visos laikos un polit-ekonomiskajās sistēmās ir pieticis, jau kopš parādījās cilšu vecākie ...

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

USA ļoti redzams, ka sistemātiska helikopteru nauda nerada izlīdzināšanas efektu - nespējnieki ar vieglu naudu viegli arī apiteās. Pērk bitkoinus, maksā baznīcām,veic citus nepārprotami muļķīgus darījumus.

Mūsdienu sociālā pabalsta saknē IMO ir atziņa, ka cilvēks ir vissarežģītākais resurss un šķiesties ar to nedrīkst. Tāpēc pabalstu mērķis būtu turēt cilvēkus rezervē nākotnes vajadzībām

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

"Tāpēc pabalstu mērķis būtu turēt cilvēkus rezervē nākotnes vajadzībām" Kā lai te neatceras virsrakstu: Jauniešu, kuri nemācās un nestrādā, skaits aug. Problēma apstāklī, ka tā nākotnes rezerve aiz neko darīt bojājas. Tas gan vairāk redzams štatu lielpilsētu atsevišķos rajonos.

Un atsevišķās profesijās nav kas strādā tajā pašā laikā, kad rezerve rij ripas un stutē ielas stūri :-/

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Noteikti, ka bojājas. Bet ja ekonomika neveido darbavietas ripinātājiem, tad šoreiz nav sanācis. Alternatīvi nomērdēt tos badā ir vēl sliktāks risinājums.

Bet es piekrītu, ka USA ir ļoti uzkrītoši par daudz naudas cilvēkiem, kuri ar to rīkojas nejēdzīgi. Mazākas dotācijas noteikti dotu labāku efektu

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Man te viena ASV konsultatntu kompānija saka šādu lietu:

Inflation is at a 40 year high, borrowing costs are soaring, and public technology company valuations have been decimated. As the Federal Reserve aggressively moves to cool demand and tame prices, there are substantial indicators that the U.S. is headed towards a recession. In fact, these concerns have triggered many venture capital firms to send out letters to their portfolio companies urging them to brace for tough times by preserving capital and reducing spend.

"Ķurš sola vairāk" ??? t.i. moš kāds ar vāc/iegūst kādus info gabalus "no cita skatu punkta" par pasaules ekonomiku/politiku ārpus Ukrainas kara, vai ir kādi citi viedokļi ???

1.. 8 9 10 11 12 13

Lasītākie raksti

Jaunie raksti