LAF sportisti un funkcionāri domā zaļi!

25.aprīlis 2008 10:11

Ceturtdien, 24. aprīlī Latvijas Automobiļu federācijas sadarbībā ar a/s „Latvijas Valsts Meži” rīkotajā akcijā Latvijas autosportisti un entuziasti Ložmetējkalna tuvumā iestādījuši 4000 priedīšu, kas 80 – 100 gadu laikā veidos 600 kubikmetru koksnes.

Zināms, ka 1 kubikmetrs koksnes savāc 1 tonnu CO2 un izdala 727 kg O2, kas nozīmē, ka iestādītā audze spēs savākt līdz pat 600 tonnām jeb 600 000 kg CO2.

Tiek lēsts, ka 1 sporta automašīna, nobraucot 1 km, izmet aptuveni 500 g CO2. Tā kā Latvijā ir ap 500 aktīvām sporta mašīnām, kas gada laikā sacensībās un treniņos nobrauc vidēji 1000 km, tad kopā šīs mašīnas nobrauc 500 000 km gadā, bet izmet 250 tonnas CO2. Tas nozīmē: iestādītie koki spēs savākt 600 tonnas, jeb 600 000 kg CO2, tātad tik, cik 500 sporta auto izdala nobraucot 1 200 000 km, jeb vairāk nekā divas pilnas sacensību sezonas!

„Nav šaubu, ka mums visiem ikdienā patīk braukt ar automašīnām, ātrāk sasniedzot iecerētos mērķus. Daudziem automobilis ir ne tikai transporta līdzeklis, bet arī galvenais instruments, piedaloties autosporta sacensībās. Taču tehnika – ikdienas vai sacensību – atstāj zināmu ietekmi uz apkārtējo vidi un arī šis faktors mums ir jāpamana un jāņem vērā,” akcijas laikā sacīja Latvijas Automobiļu federācijas prezidents Dainars Dambergs. „Domāju, ka mūsu kuplais šīs akcijas kolektīvs, kas pie darba ķērās ar milzu entuziasmu un sajūsmu, kaut nedaudz atdos mūsu visu parādu dabai, turklāt iedvesmos rūpēties par dabu arī sporta līdzjutējiem un pazinējiem. Prieks, ka šodien bijām kopā kuplā skaitā, labo gribu demonstrēja daudzi titulēti Latvijas autosportisti. Nav šaubu, ka Latvijas Automobiļu federācija sadarbību ar apkārtējo vidi nepārtrauks – mēs iespēju robežās atbalstīsim katru līdzīgu akciju!”

Meža stādīšanā piedalījās aptuveni 50 cilvēku. To vidū rallija zvaigznes Andis Neikšāns, Dans Leščs, Krišjānis Caune, Armands Šimkus, Mārtiņš Būčiņš, Artis Štrauss, Aivis Egle, Jānis Kārkliņš un citi, šosejas zvaigzne Jānis Horeliks, Eiropas autokrosa čempionāta dalībnieki Jānis Boks un Guntis Kļaviņš un daudzi citi. Akcija noritēja Zemgales mežsaimniecības Klīves iecirknī 1,2 hektāru platībā a/s „Latvijas Valsts Meži” speciālistu uzraudzībā un ievērojot viņu padomus. Paveiktais no ekspertu puses tika novērtēts atzinīgi.

„Ar a/s „Latvijas Valsts Meži” man ir cieša sadarbība arī autosporta jomā, tāpēc ar interesi iegriezos kompānijas darba lauciņā, tāpat, kā „Latvijas Valsts Meži” seko līdzi manām sporta gaitām,” sacīja Andis Neikšāns. „Šī bija lieliska diena jaukā kolektīvā, jaukā apvidū un ar milzīgu gandarījumu par paveikto. Man patīk domāt zaļi – tas nav grūti, taču tik ļoti nepieciešami!”

„Lieliski, ja var apvienot patīkamo ar lietderīgo,” atzina vairākkārtējais Latvijas autošosejas čempions un medaļnieks Jānis Horeliks. „Liekas, arī daba atzinīgi novērtēja mūsu centienus, sagādājot sen nebijušu siltu un saulainu dienu. Automobilis ir ērts, taču ne bez trūkumiem radīts cilvēka izgudrojums. Ja šis ir veids, kā kompensēt mūsu visu nodarījumu dabai, esmu gatavs to darīt tik, cik tas būs manos spēkos!”
 

„Nebija liekas analīzes, piekrist piedalīties šajā pasākumā vai nē – ir pašsaprotami, ka no dabas nevaram tikai ņemt, dabā ir arī jāiegulda,” sacīja Latvijas rallija braucējs Artis Štrauss. „Akcijas noslēgumā tās dalībnieki juta patiesu prieku, valdīja īpaša gaisotne, cilvēki bija priecīgi par paveikto. Milzīgs gandarījums, ka palīdzējām ne tikai mežu uzturēšanas speciālistiem, bet mūsu pasaulei kopumā!”

„Šī ir pirmā, taču ne pēdējā šāda veida akcija, kurā piedalās Latvijas Automobiļu federācija,” sola LAF ģenerālsekretārs Andris Berķis. „Latvijas autosports pulcē ne vien vairākus simtus sportistu un viņu komandas biedru – sacensības apmeklē tūkstošiem skatītāju. Tas nozīmē, ka, sportistiem rādot labo piemēru, mēs sniedzam vēstījumu katram mūsu līdzjutējam un atbalstītājam – jādomā zaļi, jācenšas atdot parādu mūsu planētai. Jo vairāk cilvēku to sapratīs, jo labāk jutīsies daba un veselāki būsim mēs paši!”

Jāpiebilst, ka aizvadītajā nedēļas nogalē līdzīgu akciju veica arī LAF Šosejas komisijas biedri. Autošosejas braucēji, funkcionāri un līdzjutēji sadarbībā ar „SABi” aizvadīja talku Biķernieku Kompleksajā sporta bāzē. Tika uzkopta trase un tās pieguļošā teritorija, atjaunots betona apmaļu krāsojums un asfalta marķējums. Tādā veidā sporta komplekss kļuvis pievilcīgāks autošosejas līdzjutējiem, un Rīgā kopumā par sakoptu un sakārtotu teritoriju vairāk.

Latvijas Automobiļu federācija izsaka pateicību katram, kurš piedalījās vides uzkopšanas akcijās!
 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Krievu policisti demonstrē apgriešanos par 180 grādiem, taču ... (+ VIDEO) 7

Konkursā "Ceļu patruļa" krievu policisti ar Lada Vesta demonstrē apgriešanos par 180 grādiem, taču sanāk tikai ... apgāšanās. Lasīt vairāk

 

“Rīgas satiksmes” reputācijas problēmas biedē kreditorus (+ VIDEO)

Šogad esam daudz stāstījuši par pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme”, kas iesaistīts vairākos skandālos – no KNAB izmeklēšanas par iespējamu korupciju sabiedriskā transporta iepirkumos līdz uzņēmuma auditā konstatētajiem apšaubāmajiem tēriņiem. Lasīt vairāk

 

Ford prezentējis elektrisku krosoveru Ķīnas tirgum

Ķīnā notikusi elektriskā krosovera Ford Territory EV prezentācija, dīleru centros to gaida ierodamies 2019.gada otrajā pusē. Lasīt vairāk

 

Vieglais apdzen kravas auto un uzreiz nobremzē (+ VIDEO) 27

Autovadītāja ar Suzuki apdzen smagi piekrautu kravas auto un uzreiz strauji samazina ātrumu, acīmredzot plānojot nogriezties pa kreisi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti