Izmaiņas ārvalstīs reģistrētu vieglo automobiļu izmantošanai Latvijā 22

Foto: ekrānšāviņš

Nozare.lv | 27.decembris 2016 12:43

2017.gada 1.janvārī stāsies spēka izmaiņas kārtībā, kādā izmantojami ārvalstīs reģistrēti vieglie automobiļi Latvijā.

Izmaiņu galvenā būtība - turpmāk persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, Latvijas teritorijā vadīt ārvalstī reģistrētu M1* vai N1** kategorijas automobili varēs, ja būs samaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis.

To paredz grozījumi Ceļu satiksmes likumā un Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā.

Šim nodoklim ir noteiktas šādas likmes:
1) par dienu – 10 euro;
2) par mēnesi – 250 euro;
3) par sešiem mēnešiem – 600 euro;
4) par gadu – 1000 euro.

Nodokļa samaksu varēs veikt:
- ar bankas norēķinu karti, izmantojot elektronisko norēķinu sistēmu e-CSDD https://e.csdd.lv/arvtlizmnod/ (pakalpojumu varēs izmantot arī personas, kuras nav reģistrētas CSDD e-pakalpojumu izmantošanai);
- CSDD nodaļās skaidrā naudā vai ar bankas norēķinu karti.

Vēršam uzmanību, ka no 01.01.2017. zaudēs spēku līdz šim piešķirtās atļaujas dalībai ceļu satiksmē ar ārvalstī pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili! Tāpat vēršam uzmanību, ka jaunā kārtība attiecas gan uz ārvalstī pastāvīgi reģistrētu transportlīdzekļu vadīšanu, gan arī uz tādu transportlīdzekļu vadīšanu, kas ārvalstī reģistrēti uz laiku vai saņēmuši tranzīta numura zīmes.

Informējam, ka ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli ir iespējams reģistrēt Latvijā gan pastāvīgi, gan uz laiku. Reģistrējot transportlīdzekli Latvijā uz laiku, ārvalsts reģistrācijas dokumentus un numura zīmes uzglabā CSDD un tos atdod iesniedzējam, kad transportlīdzekli noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas. Sīkāku informāciju skatīt CSDD mājas lapas sadaļā "Transportlīdzekļa reģistrācija uz laiku".

*M1 kategorija - mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt cilvēku un viņu bagāžas pārvadāšanai un kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas.

**N1 kategorija - mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt kravu pārvadāšanai un kuru maksimālā masa nepārsniedz 3,5 tonnas.

 
Visi komentāri
 
s 27.decembris 2016 13:26
1 0 Atbildēt

Kas var paskaidrot. Vai iegādājoties transportlīdzekli ārzemēs ar tranzīta vai reģistrācijas Nr. pie LV robežas nāksies samaksāt 10 eur un tikai, tad es varēšu iebraukt LV?

Rexx 28.decembris 2016 0:58
0 0 Atbildēt

Principā- jā. Jo vadīsi LV teritorijā ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli.

iAuto 28.decembris 2016 9:56
0 0 Atbildēt

Tagad sanāk, ka no 1.janvāra uzreiz jābūt tai atļaujai. Turklāt ir paredzēts sods, laikam 130 EUR par šo jauno noteikumu pārkāpšanu.

a100 27.decembris 2016 18:32
0 0 Atbildēt

Šeit vēl viens nodokļu - nodevu jaunums:

likumi.lv/ta/id/287237-...

GB12 28.decembris 2016 9:27
15 3 Atbildēt

Dashēmojāties, nodokļu optimizētāji?!

Ezis UK 28.decembris 2016 13:55
6 0 Atbildēt

Lielākās shēmas bez vid,csdd"izpalīdzīgās"rokas nemaz nenotiek,jo nav iespējamas,ja "nedalies". Tagad ir sperts vēl kāds solis atpakaļ uz lpsr,jo shēmām tas netraucēs,bet "valsts"pie 304 000 esošo varēs pieņemt atsēdēt siltā vietiņā vēl kādus tūkstošus.

Un milizejiskā valsts paliks vēl milicejiskāka,jo piemēram esmu Latvijas pilsonis,bet dzīvoju UK un atbraucot ar savu mašīnu uz LPSR man katru dienu 10 euro jāmaksā? Ja tā notiktu noteikti iesūdzētu Latvijas psr tiesā.Es vienkārši iedomājos šos skatus ,kad miliči apturēs mašīnas ar ārzemju numuriem un izrakstīs soda kvītis par braukšanu Latvijā.

Tā kā tiesas procesi un skandāli būs 100% bet ieguvums? Ar mīnuss zīmi protams,jo "administrēšanas izdevumi 5X pārsniegs iegūto.

Pavilecs 28.decembris 2016 15:13
2 4 Atbildēt

@Ezis UK - Citkārt mēdz teikt, ka tas pat ezītim skaidrs, taču laikam nav vis.

Atkarīgs no tā vai būsi dzīvesvietu reģistrējis UK vai Latvijā.

Ja dzīvesvieta joprojām deklarēta laukos pie mammas, tad locīsi vien naudiņu nost, bet ja būsi deklarējis UK adresi, varēsi braukt svilpodams.

Kas tur ko nesaprast?

Ezis UK 28.decembris 2016 16:31
7 1 Atbildēt

Runa jau ir par valsts raksturu,tas paliek arvien komunistiskāks. Tev neliekas tā? Jo ienākums būs mīnuss daudzi tūkstoši,ko tērēs baudītāju algās.Jo jāaptur un jāpārbauda,kur ta vadītājs ir deklarējies.Latvijas "sistēma"to nevelk. UK braukā tikai ar tiesībām ,kuras 7 gados neesmu uzrādījis ne reizi,jo nav apturējuši,apskatēm un apdrošināšanai lapiņu nav. Tev patika padomju savienība? Man nē un daudziem simtiem tūkstošu aizbraukušo arī ne.

VISI komunisti ir konformisti un nav spējīgi neko darīt citu labā.Un nav vienalga ka Latvijā pieņem jau iepriekš saprotami mulķīgus likumus.

Elmis 28.decembris 2016 17:10
3 0 Atbildēt

Ko tad vel no mūsu valdības var sagaidīt. Piegriezies konkreti!!!

Ezis UK 28.decembris 2016 18:11
6 1 Atbildēt

Tagad ceļa miliči (policisti nodarbojas ar satiksmes un pilsoņu drošību,miliči tādās pat formās ar sodu kvīšu vākšanu) masveidā ķers "bankomātus"ar citu valsts numuriem un uzdos jautājumus,kas nav paredzēti satiksmes noteikumos.

Izdevumi būs milzīgi ,jo miliči nodarbosies ar blakus lietām,bet ienākums smieklīgs,noteikti neatsvērs miliču algas,valsts prestižam ( īsti jau tāda nemaz nav) par labu šis likums nenāks.Plus kāds iesūdzēs tiesā ( starptautiskā protams)

Tādu varēja pieņemt tikai cilvēki ,kuri sapņo par padomju laiku atgriešanos pilnībā.

Tralala 28.decembris 2016 10:01
23 1 Atbildēt

Muļķu zeme!!!Gandrīz visiem kas braukā ar LT,EST nummuriem ir ari tās valsts dzīvesvietas pieraksts.

anonimikis 28.decembris 2016 11:26
0 3 Atbildēt

Un Latvijas nav vispār? Negvelz. Ir šiem arī Latvijā reģistrēta dzīvesvieta.

c 28.decembris 2016 12:47
10 0 Atbildēt

Panāks tikai to ka cilvēki deklerēsies ārvalstīs

desa 28.decembris 2016 10:24
1 3 Atbildēt

cerams tie kas iecellos Lavijaa- aarsvalstniekiem(tuuristiem) buus lielaaki sodi.

ZzZ 28.decembris 2016 11:03
22 1 Atbildēt

Taa vietaa, lai max pieliidzinaatu nodoklus, nodevas starp visaam 3 baltijas valstiim un taadejaadi stiprinaatu ßaltijas Valstu attiistiibu. Muuseejie tik skruuvee nodoklus un nodevas peec pilnas programmas. Kad cilveeki saak izveerteet un meegina paarlekt uz citu valsti, tad LV nelabo kluudas nodoklos un nodevaas, bet uzliek par pienaakumu, uzlieks sodus un veel pacel klaushas. Mans paregojums, ka burbulis vienreiz pliisiis.

dArtanjans 28.decembris 2016 11:30
8 0 Atbildēt

Tā kā m an ir deklarēta dzīvesvieta citā valstī un iespēja kļūt par tās valsts nepilsoni,eju izdeklarēties no dzīvesvietas un apsveru iespēju nomest LV pilsoņa pasi pasugaldā.LV padirsīs vēl vienu nemuļķi

AnK 28.decembris 2016 11:58
2 4 Atbildēt

Baigi jau mums vajag tos visus nemuļķus, kuri labā nogrieztu savu labo roku, nevis nomaksātu lieku simtiņu nodokļos.

Ezis UK 28.decembris 2016 14:05
4 0 Atbildēt

Es atsūtu pietiekoši naudu uz Latviju,bet nodokļus maksāt vairāk netaisos.Jo iemesta miskastē nauda,vai samaksāta nodokļos ,nav starpības,jēgas nav ir tikai ierēdņu "dzīres".

Ja Tev interesē protams,tad lai samaksātu darbiniekam vienādu naudas summu uz rokas Latvijā izmaksā 2X vairāk,kā UK.Plus Latvijā vajag pilna laika grāmatvedi!

Un vēl 2012 gadā valsts sektors Latvijā 286 000,2015 gads un jau "pakāpies"līdz 304 000. Katru darba dienu 20 valsts siles strēbēju nāca klāt. Un Tev tiešām liekas ka ir jēga maksāt vairāk nodokļus un viņi tiek saprātigi izlietoti?

Imiss 29.decembris 2016 4:44
0 0 Atbildēt

Kā ir ja teiksim dzīves vieta ir deklarēta gan Lv gan ārvalstī un dodos uz Lv ar ārvalstī reģistrētu auto?

lia 29.decembris 2016 19:26
1 1 Atbildēt

Dzīvesvieta nevar būt deklarēta 2. vietās - automātiski, piedeklarējot dzīvesvietu, piemēram, UK, tu tiec izdeklarēts no dzīvesvietas LV (protams, ja tu kādu iemeslu pēc, atkal deklarē savu dzīvesvietu LV, tad automātiski zūd tava deklarācija UK) Deklarācija nav tas pats, kas bija pieraksts - deklarējot savu dzīvesvietu, tu vienkārši savai valstij paziņo, kur tu pastāvīgi dzīvo un kur tevi var sameklēt vajadzības gadījumā.

Bet 27.decembris 2018 21:48
0 0 Atbildēt

, kā tad ārvalstu tūristiem būs, kuri ar savu auto brauc tūrisma braucienos pa Latvijas ceļiem?

dArtanjans 3.janvāris 2017 12:07
0 0 Atbildēt

Interesanti,no kāda čura tika izzīsti tie 10 evriki? Smagajiem 11+nodeva par nodevas iekasēšanu 2.Varbūt kāds man var izskaidrot?Valstij vajag naudu netiek uzskatīts par paskaidrojumu.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

Izceltie raksti

Ford Bronco atgriežas (+ VIDEO) 1

Ford laidis klajā jaunu apvidus automobili, kuram piešķīris savulaik izmantoto nosaukumu Bronco. Lasīt vairāk

 

Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona kolektīvās militārās mācības Ogres novadā (+ VIDEO) 1

Ogres novadā, Madlienas un Ogresgala pagastos, notika Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona kolektīvās militārās mācības. Mācībās tika trenētas zemessargu lauka kaujas iemaņas un personāla pārvietošanas spējas, izmantojot Gaisa spēku helikopteri Mi-17. Lasīt vairāk

 

Škoda bez vadītāja ripo virsū tūristiem (+ VIDEO) 2

Vismaz diviem tūristiem, kas atpūtās pie Asikula ezera Baškīrijā 11.jūlijs varēja kļūt par pēdējo dienu viņu dzīvē. Lasīt vairāk

 

Ātruma Cilts S03E25 | Minirallija sezonas starts ar pamatīgu adrenalīna devu (+ VIDEO)

Pauls Timrots izbraukuma raidījuma vadīšanu uzticējis autosportistam un radošās apvienības “Spiediens” producentam Krišjānim Caunem, kurš dodas uz šī gada Latvijas kausa izcīņas minirallijā pirmo posmu Raunā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti