Ukraina parāda cenu, kas maksāta iegūstot graudus, ko poļu zemnieki izgāž zemē; protestiem pievienojas čehi (+ VIDEO) 31

 
Nozare.lv | 23.februāris 2024 12:45

Uz Ukrainas-Polijas robežu atvesta lauksaimniecības tehnika, kas iznīcināta uzbraucot uz mīnām. Tikmēr poļu lauksaimnieku protesti vēršas plašumā un tiem pievienojušies arī čehu lauksaimnieki.

Polija atzīst robežšķērsošanas punktus ar Ukrainu par kritisko infrastruktūru

Polijas premjerministrs Donalds Tusks ceturtdien paziņojis, ka robežšķērsošanas punkti ar kaimiņvalsti Ukrainu tiks uzskatīti par kritisko infrastruktūru, lai nodrošinātu palīdzības plūsmu uz Ukrainu.

Poļu kravas automašīnu vadītāji un lauksaimnieki pēdējos mēnešos ir bloķējuši robežkontroles punktus, sūdzoties par, viņuprāt, negodīgo konkurenci un lauksaimniecības produktu importu no Ukrainas. Robežas bloķēšana izraisījusi spriedzi Kijivas un Varšavas starpā.

Kijiva trešdien brīdināja, ka blokādes uz robežas varētu kavēt ieroču piegādi Ukrainai.

"Lai nodrošinātu simtprocentīgu garantiju, ka militārā palīdzība, ekipējums, munīcija, humānā un medicīniskā palīdzība bez kavēšanās sasniegs Ukrainas pusi, mēs iekļausim robežšķērsošanas punktus ar Ukrainu (..) kritiskās infrastruktūras sarakstā," paziņoja Polijas premjers.

Šonedēļ Polijas lauksaimnieku protesti izraisīja jaunas domstarpības starp kaimiņvalstīm. Vienā gadījumā protestētāji atvēra kravas preču vagonus ar Ukrainas labību, bet otrā gadījumā protestētāja pie viena no traktoriem izkāra plakātu uzrakstu: "Putin, sakārto Ukrainu, Briseli un mūsu valdību".

Tusks uzsvēra, ka Polija neļaus "tiem, kas atklāti un aktīvi kalpo (Krievijas diktatora Vladimira) Putina propagandai", izmantot lauksaimnieku protestus uz robežas ar Ukrainu. "Jebkurš šāds atbalsts Putina naratīvam ir nodevība, mēs to nepieļausim," uzsvēra Tusks.

Čehijā lauksaimnieki protestē robežkontroles punktos

Čehijā tūkstošiem lauksaimnieku ceturtdien sapulcējās pie robežkontroles punktiem un lielākajās pilsētās, pieprasot izmaiņas Eiropas Savienības (ES) kopējā lauksaimniecības politikā.

Pēdējo nedēļu laikā līdzīgi lauksaimnieku protesti ir notikuši daudzviet ES. Lauksaimnieki sūdzas par ES politiku vides un citos jautājumos, kas uzliek finansiālu slogu un sadārdzina viņu produkciju salīdzinājumā ar precēm, kas tiek importētas no valstīm, kas nav ES.

Eiropas Komisija (EK) dažu pēdējo nedēļu laikā ir nedaudz piekāpusies, tomēr protesti turpinās.

Čehijas Lauksaimniecības kamera paziņoja, ka protesti notiek visā valstī un ielās izbraukuši aptuveni 3000 traktori.

Lauksaimnieki šodien pulcējās pie robežšķērsošanas punktiem ar Slovākiju un Poliju un izmantoja traktorus un lauksaimniecības tehniku, lai aizsprostotu ceļus un kavētu satiksmi. Viņi pieprasa izbeigt lauksaimnieciskās ražošanas ierobežojumus, samazināt birokrātiju lauksaimniecībā un mainīt ES un Ukrainas vienošanos par lauksaimniecības produktu importu.

Lauksaimnieki visā Eiropā uzskata, ka Ukrainas produktu imports un to radītā konkurence ir samazinājusi viņu ienākumus.

Čehijas lauksaimniecības ministrs Mareks Vibornijs sacīja, ka saprot lauksaimniekus. "Arī mani satrauc nevajadzīgā birokrātija un dažas no nereālajām prasībām, ko ES izvirza mūsu lauksaimniekiem," platformā "X" norādīja ministrs.
 

 
Visi komentāri
 
BMW 23.februāris 2024 13:48
58 12 Atbildēt

Krievu nozombēti lauķi taisa protesta akcijas! Viens poļu Dalbajobs pat bija uz sava traktora uzlicis plakātu ar aicinājumu Putinam sakārtot Polijas problēmas un vēl sarkano PSRS karogu izkarinājis! Tas arī parāda, kas stāv aiz šīm akcijām!

BMW 23.februāris 2024 14:17
4 0 Atbildēt

Re kur ir russopoļaks:

F 23.februāris 2024 14:56
0 0 Atbildēt

Kad no pastarpinātās problēmas, tā  kļūs par tiešo problēmu, tad varbūt arī sapratīs, lai gan daudzi saprot tikai tad, kad ir jau par vēlu, vai pat tā arī nepaspēj saprast.

Džonis 23.februāris 2024 15:26
61 8 Atbildēt

Varbūt Latvijas zemniekiem vajadzētu uz Latvijas robežas turēt nost poļu fūres uz gāzt ārā poļu ābolus un citu lauksaimniecības produkciju, ko ieved, vai ved cauri Latvijai?

NuNu 23.februāris 2024 21:44
4 0 Atbildēt

It sevišķi to, ko straumēm vien dzen pāri uz krieviju... Iessku paskatīties fūres ar kādiem nummuriem stāv kilometriem garās rindās pie Krievijas robežas...

Jop 23.februāris 2024 15:33
59 9 Atbildēt

Tikai ātri atklājās ka tas putlera mīlētājs ne tuvu nav zemnieks... tādi kūdītāji ir arī pie mums un visā Eiropā... poļiem labi atbildēja vācieši, kuri Ukrainas graudus kā reiz gaida, ka pēc tādas shēmas Vācija slēdz robežu ar Poliju un nepieņem viņu lētos ābolus un citu produkciju....tas tikai pierāda ka tagad nav īstais laiks savā starpā kašķēties... vispirms jātiek galā ar kopējo ienaidnieku, sīkumi pēc tam.... putlers izmanto veco taktiku- sadali un uzveic katru atsevišķi pēc kārtas....

strādnieks parastais 23.februāris 2024 16:07
13 0 Atbildēt

Poļu zemnieki saražo savu produkciju tādos pašos klimatiskajos apstākļos kā ukraiņu zemnieki,bet poļu zemnieki saņem ļoti dāsnas platību maksājumus no ES kuras ukraiņi nesaņem.Tad jautājums kāpēc poļi savai produkcijai tā uzpūtuši cenu ja tā baidās no ukraiņu izaudzētā bez platību maksājuma piešprices?

BMW 23.februāris 2024 16:25
7 1 Atbildēt

Šitais ir labs jautājums arī Latvijas zemniekiem, kas visu laiku dīc dotācijas!

strādnieks parastais 23.februāris 2024 16:54
6 1 Atbildēt

Latvijas zemnieki saņem 30-40% mazāk nekā poļu protestētāji. poļi protestē pret ukraiņu labību,bet nav dzirdēts ka viņi protestētu pret krievijas labību kura arī caur Latviju nonāk Polijā.

msh 23.februāris 2024 22:00
2 1 Atbildēt

Krievijas labība caur Latviju nonāk Polijā? Kādā veidā?

Muitnieks 24.februāris 2024 14:59
2 0 Atbildēt

Tranzītā.

Pļurkt 24.februāris 2024 18:36
0 0 Atbildēt
Pļurkt 24.februāris 2024 8:59
0 2 Atbildēt

Beidz murgot!!

Kaut reizi savā mūžā ieskaties ģeogrāfijas kartē!

imzz 23.februāris 2024 17:51
3 1 Atbildēt

Izskatās, ka patlaban pasaulē ir graudu pārprodukcija. "Divus gadus ilgās augstās cenas un ierobežotās ražas piegādes, ko veicināja nelabvēlīgie globālie laikapstākļi un Ukrainas kara radītie traucējumi, ir ātri beigušās.

Rekordlielās ražas Amerikas Savienotajās Valstīs un Brazīlijā, pieaugošā konkurence par ASV graudu eksportu un ierobežotais iekšzemes pieprasījums noveda pie tā, ka liels daudzums garudu tika slēgts noliktavās, trešdien nospiežot ASV greaudu cenas līdz zemākajam līmenim kopš 2020. gada novembra." Reuters

Xxx 23.februāris 2024 18:13
1 0 Atbildēt

Trīsdesmit gadus trigojās un visi bija tad uzreiz škandāls ! Nesāk spēlēt vienā laukumā bet pēc dažādiem noteikumiem

Jancis 23.februāris 2024 18:50
3 1 Atbildēt

Laiks sākt bloķēt visus vagonus no krievijas un baltkrievijas puses

Zemnieki 23.februāris 2024 19:31
3 0 Atbildēt

ir šķira neaizskaramā.  Viņiem pa lielam padarīt nevar neko.  Jo principā, viņi ir retie no masas, kuriem neko no valsts nevajag. Valstij vajag viņus. Ja kas nojūk,  viņi absolūti var dzīvot arī autonomi. Tāpēc, savā laikā,  diemžēl,  tie bija pirmie kurus iznīcināja.

imzz 23.februāris 2024 20:26
3 0 Atbildēt

Viņiem būs pagrūti dzīvot autonomi. Jo nav vairs 30.gadi ar auzu motoru un rokgriežamu piena separatoru.

Un, ja liekam mierā valsti, tad zemniekam mūsdienās tomēr kaut ko no citiem vajag, proti, no traktoru ražotāja, no dīzeļdegvielas piegādātāja un elektroenerģijas ražotāja. Un man ir aizdomas, ka zobārstu arī dažreiz vajag, to pašu skolotāju bērniem u.c.

Zemnieks pret valsti vispār izskatās ļoti dīvaini, jo kas tad zemnieks īsti ir, uzņēmējs, jeb sovhoza strādnieks, kurš paras no valsts lielāku algu ?

Subsīdijas, platību maksājumi utt. vispār sacūkojuši visu tirgus ekonomiku lauksaimniecības sektorā. Un tagad neviens vairs nezin, kā to salabot.

Mežs 23.februāris 2024 22:12
1 1 Atbildēt

Youtube blogeris Быть Или vienā no saviem video par šiem protestiem visu parādīja,cik tālu sniedzas Kremļa taustekļi.tieši video nosaukumā bija par Eiropu

Jfk 23.februāris 2024 22:23
1 0 Atbildēt

Katrs aizstāv savas intereses, jau sen ES dalībvalsts sava starpā ir konkurenti, nevar vienoties par kopējo politiku jo vienlīdzības principi ES nedarbojas.

Švābe 24.februāris 2024 10:25
0 1 Atbildēt

Appisiens, ne? Sojūzs, izrādās,  ir kails?

Vilijs 24.februāris 2024 9:40
2 0 Atbildēt

Kāpēc LV un visā Eiropā zemnieki netaisa protestus un nerada šķēršļus graudu eksportam no Krievijas? Kur ir mūsu zemnieki, kādēļ viņi nav uz robežas ar Krieviju? Kādēļ Eiropas, tai skaitā Polijas, zemnieki neprotestē pret Krievijas graudiem?

Švābe 24.februāris 2024 10:26
2 2 Atbildēt

Zemnieki nav tādi dauņi kā tu.

Švābe 24.februāris 2024 10:24
0 1 Atbildēt

Ap 2030 ēdīsiet kukaiņus un būsiet bomži.

gunbox 24.februāris 2024 13:26
2 0 Atbildēt

Kurš tic tām pasakām ir skaidrs no kurienes arī viņam aug kājas. Līdz šim par tādu pat cenu iepirka no fašistiskās krievijas. Tagad pēkšņi kaut kādi iebildumi? Tur pat smakas nav no poļu zemniekiem.

Mario 25.februāris 2024 15:38
1 1 Atbildēt

Es domāt ka mums Latvijas karogu jānomaina pret ukraiņu un valdību tāpat jo mums to dibenu laizītaju tik daudz ka bail. 39 gadā krieviem laizīja pakaļas tagat eiropiešiem  malači riktīgi kalpu tauta😁

650 25.februāris 2024 16:32
1 0 Atbildēt

Uztraukumam nava pamata.U-karogs mums domāt visur visās plaš saziņas vietās,vietnēs un/vai tele vīzijās jau labu laiku ir saredzams krietni (dramatiski) biežāk par L-karogu.

Bet, kā jau otrā robežbloķēšanas inforakstā pieminēju, tad tieši marta datumi "skolēnu brīvlaikā" ir tie, kuros daļa tā dēvēto L-lohu ar kaut kādiem saviem vai īrētiem pārvietošanās līdzekļiem massveidīgi metīsies austrijas,itālijas vai kādā tamlīdzīgā izklaides virzienā.

Tas ir praktiski kovids-2, tādēļ jau nākamnedēļ pacietīgi gaidām tā dēvēto Paziņojumu/Par! (ieteikumu/ceļotājiem) Latviešu Valodā.

JO, plusā pie vakar izplatītās info par PL/DE robežas bloķēšanu "līdz 20.tajam martam" šodien jau ir pievienojies paziņojums/par! gatavību (jau 1.martā!) nobloķēt arī LT/PL robežu.

Atceramies,kā bija trīs gadus "naZad", kad tie paši vācijas un polijas eurokretiīni uz savām sauszemes robežām strikti ievēroja tā dēvēto Europopas solidaritāti un izrādīja bezgala bezgalīgi sirsnīgi aizkustinošas rūpes par robežšķērsotājiem. Īpaši par privātajiem, kuri brīvajā šengenpopā bija kkur aizdevušies ar saviem personīgajiem tr.līdzekļiem un kopā saviem ģimenes locekļiem (arī bērniem).Kā viņus tur tie euro kropļi fiziski zākāja un morāli mocīja un ar kādu lepni apgarotu kolektīvo "euroapziņu" viņi no tās miskasstes atgriezās.

Es es espats 26.februāris 2024 10:28
0 0 Atbildēt

Tiem kam nav aizgājis līdz smadzenēm! Ne Latvijas ne Polijas zemnieki nenosaka cenu ne graudiem ne pienam ne maizei utt ko tirgo veikala mīļie cilvēki. Zemnieks nenosaka neko viņu nostāda fakta priekšā Tu saņemsi tik jo tirgu diktē biržas bet gatavai produkcijai cenu nosaka galvenokārt veikali tak vienreiz iedarbiniet smadzeni. Un es pilnīgi saprotu Poļu zemniekus jo pie mums ir tieši tas pats. Jo viss ir pilns ar Krievu un arī Ukraiņu graudiem par ko neviens nerunā un mēs savus graudus varam bāzt kur gribam ! Un gala rezultāta tie kas gudri prāto ka nu viss buss lētāk jo redzi Ukrainas graudi lēti smagi būs vīlušies jo diezvai gala produktam kāds nolaidis cenu zinot ka tai jau tagad bija jābūt stipri lētākai.( Graudu cenas biržā?!!!!!!!

650 26.februāris 2024 18:05
1 0 Atbildēt

Kāpēc diez cien. ZEMnieki nebloķē lielveikalus, bet bloķē tieši EUropas kopšengen savienības transporta robežpunktus? Radot neērtības un zaudējumus tā dēvētajiem "parastajiem" eurocilvēciņiem, kuri neaudzē itin nekādus graudus un nenodarbojas pilnīgi ne ar kādu kontra bandu ??

James Bong 26.februāris 2024 19:21
1 0 Atbildēt

Viss vienkārši, Poļu valdibai vienkārši par tiem graudiem jāsamaksā.

lacic 27.februāris 2024 0:57
0 0 Atbildēt

Ne jau ukraiņu šoferi vainīgi...

Arī Poļu un Čehu zemniekiem jāsaprot, ka skudrupūzni rušina BRISELE!

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

55 600 eiro: modernizētais Audi S3 saņem 333 Zs (+ FOTO) 3

Modernizētais Audi S3 kļuvis spēcīgāks, jaudas ziņā panākot Golf R un pietuvojoties saimes līderim Audi RS 3. Lasīt vairāk

 

Kā aizvest četrus trīsasu vilcējus (+ VIDEO) 2

Interesanta tehnoloģija, kas ļauj uz puspiekabes platformas izvietot četrus, nebūt ne mazus pēc saviem gabarītiem, trīsasu kravas vilcējus. Lasīt vairāk

 

Speciālisti: No šādas avārijas varēja izvairīties (+ VIDEO) 19

Ātruma pārsniegšana, agresīva braukšana un nepareiza bremžu izmantošana. Tā vakarvakarā Rīgā uz Akmens tilta motocikla avāriju vērtē motosporta eksperti. Lasīt vairāk

 

Šonedēļ Jelgavā motocikla vadītājs bēdzis no policijas un pārkāpis likumu deviņas reizes (+ VIDEO) 5

Šonedēļ Jelgavā kāds motocikla vadītājs nepakļāvās policistu aicinājumam apturēt transportlīdzekli un sāka bēgšanu, kuras laikā vairākkārt pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un tika pie deviņiem administratīvo pārkāpumu procesiem, aģentūru LETA informēja policijas pārstāve Rūta Strautniece. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti