Velosatiksmes drošības paaugstināšanai Rīgā jāveic uzlabojumi astoņos ceļu posmos 11

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 12.decembris 2022 16:32

Lai Rīgā paaugstinātu velosatiksmes drošību, jāveic uzlabojumi astoņos ceļu posmos, paredz Rīgas pilsētas Velosatiksmes koncepcija, kuru šonedēļ skatīs Rīgas domes sēdē.

Kā norādīts koncepcijā, lai uzlabotu kopējo satiksmes drošību, veloinfrastruktūras uzlabojumi prioritāri jāveic ielās, kur visbiežāk notiek ceļu satiksmes negadījumi ar velobraucējiem un gājējiem.

Šādas vietas, kurās līdz šim nav veikti uzlabojumi, ir Gaisa tilts, Mūkusalas rotācijas aplis, Akmens tilts Pārdaugavas pusē, Miera iela un Klusā iela Brasas stacijas tuvumā, Uzvaras bulvāris, tuvojoties Akmens tiltam, Tallinas un Cēsu ielas krustojums, Avotu iela, Brīvības iela posmā no Bērzaunes līdz Ūnijas ielai.

Turklāt, lai uzlabotu esošo veloinfrastrukūras tīklu, pilsētai esot jāveic pilnvērtīgs veloinfrastruktūras tīkla audits, lai konstatētu neatbilstību standartiem.

Kā norādīts koncepcijā, velosatiksmes attīstības mērķis ir veicināt un uzlabot drošas un ilgtspējīgas riteņbraukšanas iespējas pilsētā ikdienas nolūkiem, integrējot velosatiksmes infrastruktūru kopējā Rīgas pilsētas transporta sistēmā un pilsētvidē.

Kā norāda koncepcijas izstrādātāji, velosatiksme var būt efektīvas, ilgtspējīgas un uz veselīgu dzīvesveidu orientētas transporta sistēmas būtiska sastāvdaļa. Lai to panāktu, jāievēro pieci pamatprincipi - drošība, tiešums, komforts, tīkla nepārtrauktība un pievilcīgums.

Koncepcijā norādīts, ka veloceļu tīkls tiek iedalīts maģistrālajos un vietējās nozīmes veloceļos, kā arī tiek atzīmēts pamattīkls un rekreācijas veloceļi.

Rīgas Metropoles areāla attīstības rīcības plānā kā viens no svarīgiem virzieniem ir reģionālu veloceļu, kā arī Rīgas un Pierīgas savienojumu plānošana un integrēšana jau esošajos velomaršrutos. Līdz ar to savienojošie maģistrālie ceļi esot jāveido ar Pierīgas ievadiem - Jūrmala, Carnikava, Mārupe, Dreiliņi u.c.

Īpaša sadaļa velosatiksmes koncepcijā veltīta veloceļiem gar dzelzceļa infrastruktūru. Lai veicinātu diskusiju par iespējamo veloceļu trasējumu gar dzelzceļu, esot notikušas konsultācijas ar atsevišķām apkaimju biedrībām, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumu "Latvijas dzelzceļš".

Tā rezultātā ieskicēts iespējamais velo trasējumus gar sliežu ceļiem Rīgas pilsētā, iezīmējot potenciālo velo trasējumu "Brasa-Mangaļi", "Brasa - Jugla", "Ziemeļblāzma - Vecāķi", Pārdaugavas virzieni gar dzelzceļu līdz "Turības" stacijai, līdz Bolderājai un līdz Imantai, kā arī posmā "Vagonu parks - Gaismas stacija".

Ieskicēti arī divi iespējamie maršruti veco sliežu ceļu vietā - "TEC-1-Sporta akadēmija" un "Bābelītis-Kūdras bāze-Bukulti".

Velo trasējuma plānojumā integrēti aktuālie "Rail Baltica" lokālplānojumā iekļautie velo risinājumi.

Uzņēmums "Latvijas dzelzceļš" norāda, ka gājēju un veloinfrastruktūras izbūvēšana gar dzelzceļu ir atbalstāma pie nosacījuma, ka tiek izpildīti vairāki priekšnosacījumi. Piemēram, tas pieļaujams gadījumos, kad nerada šķēršļus dzelzceļa infrastruktūras attīstībai un draudus satiksmes vai cilvēku drošībai.

Koncepcijā paredzēta velonovietņu skaita palielināšana, veloskaitītāju uzstādīšana, kā arī pašvaldības koplietošanas velotīkla izveidošanu pilsētā.

Atsaucoties uz SIA "Civitta Latvija" aptaujas rezultātiem, ka 21% respondentu nav velosipēda, tiek rosināts apsvērt ieviest subsīdijas velosipēda iegādei. Subsīdiju programmas iespējams adresēt dažādām mērķa grupām - uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm vai pilsētas iedzīvotājiem.
 

 
11 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Slinkais 13.decembris 2022 13:25
1 0 Atbildēt

gaidi ar maisu

Es i redzējis dažus auto tumsā bez gaismām braucošus, davai tagad visiem aizliegsim braukt

Vanšu tilts 12.decembris 2022 17:32
1 1 Atbildēt

Pa Vanšu tiltu velosipēdistiem abos virzienos jābrauc pa labo joslu, jo ir idiotisms ar šlagbaumiem sašaurinātu ietvi nodēvēt par veloceliņu. Pirmkārt, tas ir drošāk gājējiem, otrkārt, velosipēdisti lieku reizi nešķērso brauktuvi, treškārt, gājēju ietve Ķīpsalas galā ir nevajadzīgi stāva, bet centra pusē prom no centra ir bīstami šaura.

Tāpēc beidziet tēlot šļauku un brauciet pa brauktuvi kā to nosaka CSN, nevis pa šauru ietvi.

LMT 12.decembris 2022 18:26
1 0 Atbildēt

Vatņiki!

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

110 km/h - igauņi maiju negaida (+ FOTO) 1

Maijs Latvijā zīmīgs ar to, ka dažos ceļu posmos maksimālā ātruma robeža tiek pacelta līdz 110 km/h. Šajā ziņā mēs varam apskaust igauņus, kas šādu ātrumu var baudīt arī citos mēnešos, ne tikai vasaras periodā. Lasīt vairāk

 

700 dolāru nav šķērslis: Tesla apaļo stūri izpērk nedēļas laikā 2

Tradicionālās konstrukcijas stūre pazuda no veikaliem nedēļas laikā, neraugoties uz nebūt ne mazo ceno, ko par to prasīja ražotājs. Lasīt vairāk

 

Kas ar šoferi? - kravinieks ietriecas barjerās (+ VIDEO) 9

Komentārā tiek ziņots, ka kravas auto šoferis, iespējams, noģībis, tādēļ vilcējs novirzās no kursa un ietriecas barjerās, kas to paglābj no vēl lielākām nepatikšanām. Lasīt vairāk

 

Kas iekšā ir eļļas filtram? (+VIDEO) 1

Kā zināms, eļļas filtrs jāmaina reizē ar dzinēja eļļu. Taču vai zinām, no kā sastāv eļļas filtrs, kādi ir tā veidi un prasības pret to. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti