Velosatiksmes drošības paaugstināšanai Rīgā jāveic uzlabojumi astoņos ceļu posmos 11

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 12.decembris 2022 16:32

Lai Rīgā paaugstinātu velosatiksmes drošību, jāveic uzlabojumi astoņos ceļu posmos, paredz Rīgas pilsētas Velosatiksmes koncepcija, kuru šonedēļ skatīs Rīgas domes sēdē.

Kā norādīts koncepcijā, lai uzlabotu kopējo satiksmes drošību, veloinfrastruktūras uzlabojumi prioritāri jāveic ielās, kur visbiežāk notiek ceļu satiksmes negadījumi ar velobraucējiem un gājējiem.

Šādas vietas, kurās līdz šim nav veikti uzlabojumi, ir Gaisa tilts, Mūkusalas rotācijas aplis, Akmens tilts Pārdaugavas pusē, Miera iela un Klusā iela Brasas stacijas tuvumā, Uzvaras bulvāris, tuvojoties Akmens tiltam, Tallinas un Cēsu ielas krustojums, Avotu iela, Brīvības iela posmā no Bērzaunes līdz Ūnijas ielai.

Turklāt, lai uzlabotu esošo veloinfrastrukūras tīklu, pilsētai esot jāveic pilnvērtīgs veloinfrastruktūras tīkla audits, lai konstatētu neatbilstību standartiem.

Kā norādīts koncepcijā, velosatiksmes attīstības mērķis ir veicināt un uzlabot drošas un ilgtspējīgas riteņbraukšanas iespējas pilsētā ikdienas nolūkiem, integrējot velosatiksmes infrastruktūru kopējā Rīgas pilsētas transporta sistēmā un pilsētvidē.

Kā norāda koncepcijas izstrādātāji, velosatiksme var būt efektīvas, ilgtspējīgas un uz veselīgu dzīvesveidu orientētas transporta sistēmas būtiska sastāvdaļa. Lai to panāktu, jāievēro pieci pamatprincipi - drošība, tiešums, komforts, tīkla nepārtrauktība un pievilcīgums.

Koncepcijā norādīts, ka veloceļu tīkls tiek iedalīts maģistrālajos un vietējās nozīmes veloceļos, kā arī tiek atzīmēts pamattīkls un rekreācijas veloceļi.

Rīgas Metropoles areāla attīstības rīcības plānā kā viens no svarīgiem virzieniem ir reģionālu veloceļu, kā arī Rīgas un Pierīgas savienojumu plānošana un integrēšana jau esošajos velomaršrutos. Līdz ar to savienojošie maģistrālie ceļi esot jāveido ar Pierīgas ievadiem - Jūrmala, Carnikava, Mārupe, Dreiliņi u.c.

Īpaša sadaļa velosatiksmes koncepcijā veltīta veloceļiem gar dzelzceļa infrastruktūru. Lai veicinātu diskusiju par iespējamo veloceļu trasējumu gar dzelzceļu, esot notikušas konsultācijas ar atsevišķām apkaimju biedrībām, nevalstiskajām organizācijām un uzņēmumu "Latvijas dzelzceļš".

Tā rezultātā ieskicēts iespējamais velo trasējumus gar sliežu ceļiem Rīgas pilsētā, iezīmējot potenciālo velo trasējumu "Brasa-Mangaļi", "Brasa - Jugla", "Ziemeļblāzma - Vecāķi", Pārdaugavas virzieni gar dzelzceļu līdz "Turības" stacijai, līdz Bolderājai un līdz Imantai, kā arī posmā "Vagonu parks - Gaismas stacija".

Ieskicēti arī divi iespējamie maršruti veco sliežu ceļu vietā - "TEC-1-Sporta akadēmija" un "Bābelītis-Kūdras bāze-Bukulti".

Velo trasējuma plānojumā integrēti aktuālie "Rail Baltica" lokālplānojumā iekļautie velo risinājumi.

Uzņēmums "Latvijas dzelzceļš" norāda, ka gājēju un veloinfrastruktūras izbūvēšana gar dzelzceļu ir atbalstāma pie nosacījuma, ka tiek izpildīti vairāki priekšnosacījumi. Piemēram, tas pieļaujams gadījumos, kad nerada šķēršļus dzelzceļa infrastruktūras attīstībai un draudus satiksmes vai cilvēku drošībai.

Koncepcijā paredzēta velonovietņu skaita palielināšana, veloskaitītāju uzstādīšana, kā arī pašvaldības koplietošanas velotīkla izveidošanu pilsētā.

Atsaucoties uz SIA "Civitta Latvija" aptaujas rezultātiem, ka 21% respondentu nav velosipēda, tiek rosināts apsvērt ieviest subsīdijas velosipēda iegādei. Subsīdiju programmas iespējams adresēt dažādām mērķa grupām - uzņēmumiem, valsts un pašvaldību iestādēm vai pilsētas iedzīvotājiem.
 

 
Visi komentāri
 
Vanšu tilts 12.decembris 2022 17:32
1 1 Atbildēt

Pa Vanšu tiltu velosipēdistiem abos virzienos jābrauc pa labo joslu, jo ir idiotisms ar šlagbaumiem sašaurinātu ietvi nodēvēt par veloceliņu. Pirmkārt, tas ir drošāk gājējiem, otrkārt, velosipēdisti lieku reizi nešķērso brauktuvi, treškārt, gājēju ietve Ķīpsalas galā ir nevajadzīgi stāva, bet centra pusē prom no centra ir bīstami šaura.

Tāpēc beidziet tēlot šļauku un brauciet pa brauktuvi kā to nosaka CSN, nevis pa šauru ietvi.

imzz 12.decembris 2022 20:21
0 0 Atbildēt

Nu, pareizi. Pēc koncepcijas pilsēta ( dažiem ) cilvēkiem, labo joslu vispār jāatvēl riteņbraucējiem, tikai tad vajadzētu sarīkot "prāta vētru" ( brainstorm ), kā atrisināt nelielās pretrunas ar autobusiem un trolejbusiem šāda risinājuma gadījumā :-/

Stormis 12.decembris 2022 20:45
0 0 Atbildēt

Problēmas ar labo joslu ir tikai grūtgalvjiem. Nu, kas tev nav skaidrs? Ja josla ir pietiekoši plata, tad buss pabrauc garām velosipēdistam drošā attālumā un tas arī viss. Vismaz uz Vanšu tilta joslas ir gana platas šādai vajadzības. Problēmas ir tikai lohiem auto kas uzskata ka viņam likums nosaka braukt tieši pa joslas vidu. Neesi no tiem?

Krotow 13.decembris 2022 10:41
0 0 Atbildēt

Uz Vanšu tilta jāņem nost no trases un jāsoda velobraucēji, kuri brauc pa ielas braucamo daļu. Tur taisnajā 70 gabalā pie Preses nama ik pa brīdim kāds tumsā bez gaismām kūļājas. Ja tādu nonesīs, atkal visi vaidēs cik auto slikti.

Slinkais 13.decembris 2022 13:25
1 0 Atbildēt

gaidi ar maisu

Es i redzējis dažus auto tumsā bez gaismām braucošus, davai tagad visiem aizliegsim braukt

uupis 14.decembris 2022 12:22
0 0 Atbildēt

Savus Mazpisānu sētas noteikumus paturi pie sevis!

LMT 12.decembris 2022 18:26
1 0 Atbildēt

Vatņiki!

WALA 12.decembris 2022 21:23
1 0 Atbildēt

Veltīgi smērēts "papīrs", ja ir doma ko darīt kapēc nav smuku vizualizāciju, ko tad ir sadomājuši, lai tad var visi kam ir kas sakāms par to arī izteikties ...

Original Nja 13.decembris 2022 16:11
0 0 Atbildēt

Varētu sākt ar to, ka velosipēdisti paši ievērotu noteikumus.

uupis 14.decembris 2022 12:23
0 0 Atbildēt

Nu tad kad Autovadītāji sāks ievērot CSN, tad arī varēs to prasīt no pārējiem!

Braucējs 14.decembris 2022 15:25
0 0 Atbildēt

Kad nav ko teikt, tad sāk prasīt no citiem. Vai ne.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Kāpēc klients autoservisā piedzīvojis negaidītu agresiju? (+ VIDEO) 13

Ukrainas pilsonis pastāsta par nepatīkamu situāciju autoservisā, kas labojis viņa automašīnu pēc avārijas. Klients stāsta vienu, serviss citu - kam taisnība? Lasīt vairāk

 

Vizuāli tāds pats, tehniski cits – Toyota modernizē Yaris (+ FOTO) 1

Toyota veicis uzlabojumus 2024.gada Yaris modelim. Automašīnas izskats palicis praktiski bez izmaiņām, taču tehnisko jaunievedumu ir pietiekoši daudz. Lasīt vairāk

 

Ietriekties šķērslī vai apbraukt un avarēt? (+ VIDEO) 13

Mazda vadītājs pēdējā brīdī mēģina apbraukt kravas auto riepas fragmentu, taču nesavalda savu auto un piedzīvo avāriju. Lasīt vairāk

 

Uzlādējot bateriju no ceļa, Toyota hibrīdkrosovers ar elektrību nobrauc 1940 kilometrus 10

Izraēlas jaunuzņēmums Electreon veicis eksperimentu, lai pierādītu pašu izstrādātās bezvadu uzlādes tehnoloģijas iespējas. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti