Pētījums: Ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju ikdienā pārvietojas ar velosipēdu 14

 
Nozare.lv | 9.augusts 2023 16:13

Ceturtā daļa jeb 25% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 65 gadiem ikdienā pārvietojas ar velosipēdu, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" veiktās aptaujas dati.

Pētījumā noskaidrots, ka ikdienā ar riteni pārvietojas gan sievietes, gan vīrieši, kā arī riteņbraucēji Latvijā ir pārstāvēti visās vecuma grupās.

Vairāk nekā puse jeb 64% aptaujāto uzskata, ka ķiveres lietošana uzlabos velosipēdistu drošību, tiem iekļaujoties ceļu satiksmē, 29% ir pretējās domās, bet 7% nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā. Salīdzinoši biežāk tieši sievietes uzskata, ka ķiveres lietošana būtiski uzlabos velosipēdistu drošību, norādīts pētījumā.

Riteņbraucēju vidū viedoklis ir līdzīgs, tomēr atbalsts ķiverēm ir par astoņiem procentpunktiem zemāks - 56% riteņbraucēju uzskata, ka ķiveres lietošana būtiski uzlabos velosipēdistu drošību, tiem iekļaujoties ceļu satiksmē, kamēr trešā daļa jeb 35% ir pretējās domās, bet 9% nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

"Kantar" pētījumu veica no 2023.gada 1. līdz 3.augustam ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 65 gadiem.

 
14 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
darklight 9.augusts 2023 18:41
6 2 Atbildēt

Tāda pilnīga huyņa, ka īsti nav pat ko komentēt.

mnde 10.augusts 2023 9:05
4 0 Atbildēt

Internetā uzdodot jautājumu, vai lietojat internetu ikdienā 25% atbildēja ar - JĀ, jebšu aptaujājot velobraucējus uz veloceliņa aš ceturtā daļa apgalvoja ka min vellapēdu ikdienā 75% atbildēja, ka pa retam.

Aptaujas rezultāti gatavi!

p.s. citādi sanāk, ka ~ 475 tūkstoši ciskudriļļu ir uz ielām un ceļiem, tas ir ~2/3 Rīgas...

GTD2 10.augusts 2023 17:19
3 0 Atbildēt

ikdienā tas nozīmē arī ziemā, kas šo aptauju padara pavisam šķību

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Cenas Latvijas benzīntankos šokē 9.06.2026 (+ FOTO) 3

Cenas Latvijas degvielas uzpildes stacijās 9. jūnijā, pārsteidza ne vienu vien. Par laimi, tas bija "šoks" pozitīvā nozīmē. Lasīt vairāk

 

Koalīcija vienojas līdz gada beigām saglabāt samazinātu akcīzi dīzeļdegvielai 21

Koalīcijas partijas vienojušās samazinātās akcīzes nodokļa likmes dīzeļdegvielai saglabāt līdz šā gada beigām, pirmdien pēc valdību veidojošo koalīcijas partiju sanāksmes aģentūrai LETA teica finanšu ministrs Māris Kučinskis. Lasīt vairāk

 

Ko pērk Vācijā – 2026. gada maijs 5

2026. gada maijā Eiropas lielākajā automobiļu noieta tirgū Vācijā reģistrēti gandrīz 240 000 jaunu automobiļu. Kas bija līderi, kādiem automobiļiem vācu pircējs devis priekšroku, Top-10. Lasīt vairāk

 

Aizsardzības ministrs Raivis Melnis par NBS spējām aizstāvēt Latvijas gaisa telpu pret droniem (+ VIDEO) 6

Aizsardzības ministrs Raivis Melnis pastāsta par pirmajiem darbiem, kas tiks veikti, lai uzlabotu valsts Bruņoto spēku iespējas aizsargāties pret droniem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti