Jelgavā koplietošanas elektroskrejriteņus aizliegs novietot uz tiltiem un bērnu laukumos 4

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 21.maijs 2024 8:25

Jelgavā koplietošanas elektroskrejriteņus būs aizliegts novietot uz tiltiem un bērnu laukumos, paredz saistošo noteikumu projekts, kuru pilsētas dome skatīs ceturtdien, 23.maijā.

Vietvara norāda, ka pēdējo divu gadu laikā ir strauji palielinājusies koplietošanas transportlīdzekļu, īpaši elektroskrejriteņu, izmantošana. Lai aizsargātu gājēju, velosipēdu vadītāju, autovadītāju un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību, tajā skaitā audzinātu koplietošanas transportlīdzekļu vadītāju drošu pārvietošanos, pilsēta atzinusi par nepieciešamu izstrādāt koplietošanas elektroskrejriteņu un velosipēdu izmantošanas noteikumus, ātruma ierobežojuma zonas un to novietošanas aizlieguma zonas.

Topošo Koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas saistošo noteikumu paskaidrojuma rakstā pausts, ka pašvaldības administratīvajā teritorijā atrodas vairāki rekreācijas objekti, plaša kultūrvēsturiskā vide, izglītības iestādes un citi nozīmīgi objekti. Novērojama mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku intensīva pārvietošanās gan kājām, gan izmantojot mikromobilitātes rīkus.

Saistošo noteikumu mērķis ir ietvert regulējumu, kas noteiks koplietošanas transportlīdzekļu operatoriem pienākumu nodrošināt, lai to īpašumā vai valdījumā esošie mikromobilitātes rīki tiktu izmantoti ar cieņu pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Mērķa īstenošanai ir apzināti objekti un Jelgavas teritorija, kur ieviešams ātruma ierobežojums un ieviešamas novietošanas aizlieguma zonas. Šie objekti galvenokārt atrodas centra teritorijā.

Saistošie noteikumi nosaka koplietošanas transportlīdzekļu operatoram par pienākumu izmantot tikai tādus koplietošanas transportlīdzekļus, kuri aprīkoti ar sistēmu, kas regulē ātrumu, izņemot velosipēdus, kas tiek darbināti tikai ar cilvēka muskuļu spēku.

Plānots, ka koplietošanas transportlīdzekļus nevarēs atstāt uz tiltiem, satiksmes pārvadiem, velosipēdu ceļiem, gājēju ietvju vidū vai uz taktilā bruģakmens joslas. Tāpat tas būs aizliegts vietās, kur gājējiem vai velosipēdiem atlikušās ejas platums pēc koplietošanas transporta līdzekļa novietošanas ir mazāks par pusotru metru.

Koplietošanas elektroskrejriteņus nevarēs novietot arī publiskā lietošanā nodotā pašvaldības teritorijā, tas ir apstādījumos, grāvjos, automašīnu stāvlaukumos, bērnu rotaļu laukumos, aktīvās atpūtas laukumos, sporta laukumos un citviet.

Ātruma ierobežojuma zonās koplietošanas transportlīdzekļa ātrums nedrīkst pārsniegt desmit kilometrus stundā.

Dome arī plāno noteikt, ka koplietošanas transportlīdzekļu pakalpojumu sniedzējs nodrošina neatļautā vietā novietotā koplietošanas transportlīdzekļa pārvietošanu nekavējoties, bet ne vēlāk kā divu stundu laikā pēc informācijas, ko Pašvaldības policija nosūta elektroniski.
 

 
4 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
0pis 21.maijs 2024 12:08
7 0 Atbildēt

Tā publika tak ir neapmācāma. Saprot tikai caur sodu sistēmu.

0pis 21.maijs 2024 9:44
3 0 Atbildēt

Par to atlikušo platumu ir ļoti prātīgi. Tie dauņi bieži noliek braucamo ietvei tieši pa vidu.

Onsis 25.maijs 2024 9:35
1 0 Atbildēt

Vispirms dara, tad domā, ko ar tiem sū........ darīt!

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Degvielas cenas: Dīzelis 1.567 un 95 benzīns 1.637 EUR - 14.06.2024 (+ VIDEO) 1

iAuto uzpilda degvielu un secina, ka salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu tās ir nedaudz kritušās. Lasīt vairāk

 

Jaguar pārtrauc F-Type ražošanu; nākotne tikai elektriska

Britu sportisko luksusa automašīnu ražotājs Jaguar atvadās no hrestomāriskā F-Type, modeļa, kas savu vēsturi var rakstīt vairāk nekā 50 gadu garumā. Lasīt vairāk

 

Uz Vidzemes šosejas pie Rīgas robežas ieklāta eksperimentāla seguma virskārta 5

Pētniecības projekta ietvaros uz Vidzemes šosejas (A2) Ropažu novadā pie Rīgas robežas (12,43.–12,88. km) kreisajā brauktuvē eksperimentālos nolūkos ieklāts asfalta maisījums, kurā daļa bitumena aizstāta ar lignīnu. 2023. gada februārī SIA Vianova uzsāka pētniecības projekta Ilgtspējīgu bio-asfaltbetona maisījumu izstrāde ar atjaunojamo biopolimēru lignīnu īstenošanu (Projekta numurs: 2; Līguma numurs: 5.1.1.2.i.0/1/22/A/CFLA/005). Lasīt vairāk

 

Grand Prix “Latvijas Gada Motocikls 2024” - BMW R12 NiNet (+ FOTO) 4

Konkurss "Latvijas Gada motocikls 2024”, kurš notiek devīto reizi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti