negribu to MI savā auto pats gribu braukt, stūrēt un pārslēgt ātrumus
- Sludinājumi
- Ziņas
- Vīriem
- Tehnoloģijas
- Sports
- Video&TV
- Forums
- Lasītāju pieredze
- Akcijas
- Jautā ekspertam
negribu to MI savā auto pats gribu braukt, stūrēt un pārslēgt ātrumus
Seksa lellēs, bez šaubām. Lai minētais izstrādājums bez pamatfunkcijas būtu arī interesanta sarunu biedrene ;)
Kā var izmantot to kā vēl nav. Mākslīgie neironu tīkli nav mākslīgais intelekts.
Piemērs: uzdevu pāris jautājumus MI: Jūsu domas par volkswagen golf 8, vai labs auto? lūk , ko atbildēja MI:
Volkswagen Golf 8 ir ļoti populārs un labi novērtēts auto. Tas ir pazīstams ar savu uzticamību, komfortu un daudzpusību. Šeit ir daži galvenie punkti par šo modeli:
Braukšanas pieredze: Golf 8 piedāvā lielisku braukšanas pieredzi ar dažādiem dzinēju variantiem, ieskaitot benzīna, dīzeļa un hibrīda versijas. Tas ir kluss un labi vadāms, padarot to par lielisku izvēli gan pilsētas, gan garākiem braucieniem.
Interjers: Interjers ir moderns un ērts, ar labi izkārtotiem vadības elementiem. Tomēr daži lietotāji ir sūdzējušies par sarežģīto informācijas un izklaides sistēmu.
Praktiskums: Golf 8 ir praktisks auto ar pietiekami daudz vietas gan pasažieriem, gan bagāžai. Tas ir piemērots gan ģimenēm, gan individuāliem braucējiem.
Drošība: Auto ir aprīkots ar modernām drošības tehnoloģijām, kas padara to par drošu izvēli uz ceļa.
Kopumā Volkswagen Golf 8 ir lielisks auto, kas piedāvā labu vērtību par naudu. Vai jums ir kādi konkrēti jautājumi par šo modeli?
jautājums MI: Jūsu domas par Porsche 911 GTR - lūk MI atbilde:
Porsche 911 GT3 RS ir izcils auto, kas piedāvā neticamu braukšanas pieredzi un ir ļoti novērtēts gan auto entuziastu, gan profesionāļu vidū. Šeit ir daži galvenie punkti par šo modeli:
Veiktspēja: Porsche 911 GT3 RS ir aprīkots ar 4.0 litru sešcilindru dzinēju, kas spēj attīstīt līdz pat 518 zirgspēkiem. Tas nodrošina ātru un dinamisku braukšanu, kas ir ideāli piemērota gan trasē, gan uz ceļa.
Aerodinamika: Auto ir izstrādāts ar uzsvaru uz aerodinamiku, kas nodrošina lielisku stabilitāti un saķeri pat lielos ātrumos.
Braukšanas pieredze: GT3 RS piedāvā neticamu stūres precizitāti un atsaucību, padarot to par vienu no labākajiem sporta automobiļiem tirgū.
Dizains: Auto dizains ir gan funkcionāls, gan estētiski pievilcīgs, ar daudzām detaļām, kas uzlabo tā veiktspēju un izskatu.
Kopumā Porsche 911 GT3 RS ir lielisks auto, kas piedāvā izcilu veiktspēju un braukšanas pieredzi. Vai jums ir kādi konkrēti jautājumi par šo modeli?
tā ka Kanibāl, esi atpalicis no dzīves, MI jau spēj atbildēt sakarīgi
Tomēr nespēj, tas ir pslīdz labs vai nu tikai kognitīvās un valodniecības lietās vai nu tikai labs zinātniskās, bet abas kopā tam nesaliekas, nu tā ka vispār ... līdz ar ko tas spēj veikt tikai ļooooooti prastas ( vienkāršotas darbības) ... kompleksas lietas tam nepadodas ... un jā pat klasiska valodu tulkošana reizēm aizbrauc pilnīgās auzās ...
Bet tas nav nekāds MI. Par to ir stāsts. Šiem ChatGPT nav viedokļa. Cik reizes pajautāsi tik reizes saņemsi arī atbildes un tās var būt pat pretrunā. Pamēģini.
ChatGPT ir tikai viens no LLM. Ir daudz dažādu veidu un funkciju AI. Bet, ja reiz piesauci LLM, tad jāsaprot, ka tas vienkārši mēģina sniegt visiespējamāko valodas konstrukciju, kas atbilst tavam jautājumam, nevis vērtē jautājumu pēc būtības vai patiesības. Ja tevi neapmierina atbilde, LLM modelēs nākamo valodas konstrukciju. Pretrunas ir tikai tava uztverē, jo mēģini "humanizēt" AI - kamēr LLM tev būs piegādajis vienkārši pareizus biežāk sastopamo viedokļu fragmentus.
Losītim, kas ielika mīnusu, jo NEKO nesaprot par AI - aizej atrodi ChatGTP, kas acīmredzot ir vienīgais dzirdētais: www.aixploria.com/en/ultimate-list-ai/
nav nekāda mākslīgā intelekts tā ir datora programma ar savadītiem datiem , cik nu veiksmīgi tie savadīti tāds arī ir šis appzīmējums rezūltāts, nosaukums ,kārtējā reklāmas pērle. Tik pat labi waze arī māksliģais intelekts
Nu, jokus šis saprot.
Plus vēl "MI" galīgi nerisina tos jautājumus, kas atvieglotu ikdienu. Roboti, kas mūs izklaidē nekādi neatvieglo ikdienu. Traukus pašam jāmazgā, veļa arī jāšķiro, ēst negatavo. Sacer manā vietā epastu? Nu gan sasniegums, tas neprasa tādu piepūli. Deepfake ģenerešanu gan atvieglo, tas ir progress.
Protams, šeit ir dzejolis par mākslīgo intelektu un datorprogrammu:
Mākslīgais intelekts, prāts bez robežām, Datorprogramma, kas mūs ved uz priekšu. Kods un algoritmi, kas mūs apbur, Tehnoloģiju pasaulē, kur viss ir skaidrs.
Datorprogramma, kas mācās un aug, Mākslīgais intelekts, kas nekad nepagurst. Datu plūsma, kas nekad neapstājas, Jaunās idejas, kas mūs pārsteidz.
Mākslīgais intelekts, kas sapņo un domā, Datorprogramma, kas mūs ved uz priekšu. Nākotne ir šeit, un tā ir spoža, Ar mākslīgo intelektu, kas mūs ved uz priekšu.
Ceru, ka jums patika!
Rekur kāds ir atradis vislabāko pielietojumu MI iespējām:
Bradypus rakstīja: Nu tā gluži nav taisnība. MI nav "ieprogrammēts". Tas spēj "mācīties", apgūt un radīt jaunas lietas.
Šis labs, dators spēj mācīties. Varbūtās viņus vajag skolā sūtīt, tad būs vēl gudrāki.
Jā spēj. Žēl, ka tu neesi spējis.
lv.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%A1%C4%ABnm%C4%81c%C4%AB%C5%A1an%C4%81s
Tu diemžēl neesi spējis,jo atsaucies uz jaunvārda mašinmācīšanās saiti , kas ir tikai termins kur ietverts vārds mācīšanās. kur Tu redzi mācīšanos, Tur tikai programētājs liek klāt datoram algoritmus, kas savā stapā komunicē. Vienīgais,kas mācās tas ir programētājs, tā pilnveidojot tā saucamo mākslīgo intelektu. Mācīšdanās definīcija ir;
''Mācīšanās ir process, kurā indivīds pārņem sabiedrībā uzkrāto pieredzi, apgūst zināšanas, prasmes, attieksmes, pilnveido savu pieredzi, patstāvīgi un atbildīgi līdzdarbojoties un izzinot sevi, dabu un sabiedrību.'' To vissu var attiecināt vienīgi uz programētāju vai izstradataju grupu,kas papildina programmatūru
Bēdīgi, ka neesi pat tik daudz iemācījies, kā izlasīt wikipēdijas līmeņa tekstu. Jo mašīnmācīšanās ir tieši tas, ko apraksti - programmētājs tikai rada macīšānās algoritmu, bet zināšanas sistēma (indivīds) jau uzkrāj un pilnveido patstāvīgi - tieši ar to arī AI atšķiras no parastas programmatūras, par ko tu raksti - kas tikai izpilda programmētāja iedoto algoritmu.
Un kur te ir mācīšanās, ir tikai datu apmaiņa, ko ievada programmētājs, jā sī datu apmaina spēj analizēt no ieprogramējamā, es nekad neesmu teicis,ka tā ir vienkārša programma tāir datorzinātnne, bet mācās cilvēki ,kas to pastāvīgi pilnveido
nevis zināšanas bet apmainās ar datiem
zināšanas ir tas ko tu iegūsti, vari iegūt arī no tā paša nosauktā mākslīgā intelekta, no interneta, gramatām, citiem cilvekiem, no personiskās pieredzes u.t.t
Tieši tā, tikai nav tam nekāda sakara ar intelektu, vienkārši piemērots vārds, varbūtās veiksmīgāks būtu mašinanalizēšana, bet protams intelekts skan krurtāk, bet intelekts var būt tikai cilvēkam ,kas spēj sajust.
Pārstāj gvelzt muļķibas. Intelekts ir skaidri definēts un tieši tādēļ šis vārds tiek izmantots AI raksturojumā:
Spēja atspoguļot un izzināt priekšmetu un parādību īpašības, savstarpējās attieksmes; spēja, izmantojot izziņas rezultātus, darboties jaunā situācijā.
savstarpējās attieksmes spējas viņam nav un nebūs , viņš nespēj just, viņš tikai spēj to ko viņam saprogrammē pastāvīgi atjaunojot datus, viņš nevar aizvietot dzīvu cilvēku.
Ko tu turpini gvelzt? MI spēj just, ja esi kaut ko par sensoriem dzirdējis un patstāvīgi iegūt datus. Ar to arī atšķiras no "saprogrammētām" aplikācijām, kas tikai izpilda noteiktas komandas. Un nonāc jau līdz absurdam - ķeroties pie tik stulbām vispārīgām tēzēm, kā "aizstāt dzīvu cilvēku". Vai zini, kurā gadā AI aizstāja dzīvu cilvēku šaha čempiona lomā? Jau 1997. gadā dzīvs cilvēks uz visiem laikiem zaudēja šo titulu! Savukārt AplhaZero 2017. gadā sasniedza jaunu līmeni - iemācījās spēlēt šahu patstāvīgi, spēlējot tikai ar sevi, programmētājām iedodot tikai spēles noteikumus. Pašmācība aizņēma tikai 9h, lai atņemtu pasaules čempiona titulu iepriekšējo paaudžu AI.
Ja runā par jušanu emociju ziņā, tā ir pavisam cita tēma un der atcerēties, ka emocijas lielākoties ir kavēklis, nevis atbalsts cilvēka spējām. Tieši tādēļ psihopāti ir tik augstos amatos...
Bradypus viegli pavelkas uz viltus mārketingu. Ja zaļu nosauc par sarkanu, tas nekļūst sarkans.
"The problem with artificial intelligence? It’s neither artificial nor intelligent"
www.theguardian.com/commentisfree/2023/mar/30/artificial-intelligence-chatgpt-human-mind
Es vispār nepavelkos uz mārketingu. Es zinu, kas ir, ko spēj un nespēj mūsdienu AI, jo ar to strādāju ikdienā. Tikmēr tu atsaucies uz padzeltenas preses semantiku kārtējā clickbait rakstā.
Kurš tad tagad ar LLM nestrādā ikdienā. Nu gan sasniegums. Es ikdienā strādāju ar datoru, pieprasu cieņu.
www.youtube.com/watch?v=kcoqg4jOrU8 Hikaru Nakamura un šaha mākslīgais intelekts, Hikaru uzvar. Apmāna ar īslaicīgiem ieguvumiem.
Hakera, nevis šahista, uzvara. Būtiskais aspekts - tādu var izcīnīt vienu un AI to neaizmirsīs. Cilvēks vienu un to pašu kļūdu var pieļaut daudzreiz, Tieši dēļ tādām iespējām AI tomēr ne pārāk lielu atsaucību gūst tikšanai pie auto stūres.
šahs ir spēle, ieviešot attiecīgus algoritmus protams,ka var vinēt cilvēku, daudz ko cilvēks nespēj izdarīt to ko var mašīna. Sasmīdināji, ar sersoriem viņš jūtot. nav runa ko tas spēj, un spēs vēl vairāk, runa bija par nosaukumu ''intelekts'' kas viņam nav, nepavelti nosaukumā ir otrs vārds mākslīgs,kas nozīmē ,ka va īsts.
Viss atkarīgs no tā, ko mēs katrs saprotam ar "intelekts", tajā tezaura definīcijā neparādās "emocijas", pārējo varētu dabūt gatavu arī pietiekami intelektuāls tāda vai cita veida robots, un ja ne patlaban, tad nākotnē.
Neviens cits jau necietīs no tā, ka tu atteiksies atzī, kas patiesībā ir AI. Un no tavas personiskās definīcijas par intelektu nemainīsies tā, kas ir ši vārda oficiālā definīcija.
Nu, tiem labajiem cilvēkiem, kas veidoja latviešu tezauru, MI ne sapņos nerādījās, tāpēc tā intelekta definīcija MI nav izmantojama, jo ietver vārdu "atspoguļot", kas jāatšifrē tālāk un ir attiecināms uz psihi, mākslu tt.
Pie tam MI jeb AI jau ir sava definīcija. Piem. Britu enciklopēdijā:
"mākslīgais intelekts (AI), digitālā datora vai datora vadīta robota spēja veikt uzdevumus, kas parasti saistīti ar saprātīgām būtnēm. Šo terminu bieži lieto attiecībā uz tādu sistēmu izstrādes projektu, kas ir apveltītas ar cilvēkiem raksturīgiem intelektuālajiem procesiem, piemēram, spēju spriest, atklāt nozīmi, vispārināt vai mācīties no pagātnes pieredzes."
Tas šaha piemērs būtībā ir daudzu gājienu loģiska secība un ir tādi brīži, kad parādās tendence, ko varētu uztvert.
Ja šahā ziedo kādu vērtīgāku figūru, tad jāskatās ieguvums.
Ja viens spēlētājs izdara atkārtotus gājienus un nekādas būtiskas izmaiņas situācijā nenotiek, tad tā arī ir tendence.
Tad ir loģiski jāizdomā, kad šīs tendences var uztvert un vai var veikt kaut kādus pasākumus.
Nu un tad ir variants ieviest programmā konkrētu loģisku norādi - ja maina formāli nevērtīgāku savu figūru pret vērtīgāku un iegūst laidņa un zirga dinamiku darboties pāri bandinieku sienai, kas nav iespējams ar vērtīgākajiem torņiem, tad varbūt pie otrā piedāvājuma atdot otru torni un savākt laidni, varbūt to otru torni neņemt vis, bet ar to pašu laidni papostīt necaurejamo bandinieku sienu.
Vai arī vienkārši atkārtot vienādus gājienus un pieņemt neizšķirtu, nevis pamatoties uz loģiku, ka man taču ir torņi pret viņa zirgu un laidni!
Tur jau var dažādas loģikas izdomāt.
2+2=4. Ko ar to gribēji pateikt?
Ko atbildēja MI uz provocējošu jautājumu www.facebook.com/reel/1906640056480917
Nevis MI, bet LLM, kas ir viens ļoti specifisks MI veids, kas "atbild", balstototies uz atbildes potenciālo popularitāti un to, ko jautātājs varētu gribēt dzirdēt. "Uzlādēti" jautājumi lielakajā daļā gadījumu saņem apstiprinošu atbildi. Līdz ar to video ir nekas vairāk, kā clickbait.
Bradypus rakstīja: Nevis MI, bet LLM, kas ir viens ļoti specifisks MI veids, kas "atbild", balstototies uz atbildes potenciālo popularitāti un to, ko jautātājs varētu gribēt dzirdēt. "Uzlādēti" jautājumi lielakajā daļā gadījumu saņem apstiprinošu atbildi. Līdz ar to video ir nekas vairāk, kā clickbait.
Jā pus cepums Tev arī no manis. Tā tas IR, vajadzētu būt.😜
Neviens no tiem pašreizējiem tā sauktajiem MI pats nenosprauž mērķus ne arī tiecas iegūt jaunu informāciju. Tam trūkst ziņkāres. Iekritis būs laikam depresijā.
GPP stadija kā Marvinam:
Klasiski jauc ziņkāri ar zinātkāri. ZInātkāre nepiemīt arī lielākajai daļai cilvēku, tāpat kā spēja patstāvīgi nospraust mērķus.
Bet ziņkāre gan piemīt par to arī stāsts. Nu ne visi cilvēki ir inteliģenti tā kā tas nav rādītājs. Kārtējo reizi ķeries pie demagoģijas. Izņēmumi apstiprina likumsakarību.
Ziņkārei nav nekāda sakara ar intelektu. Tieši pretēji, jo zemāks intelekts, jo ziņkārīgāks cilvēks.
MI diemžēl ir atkarīgs no googles meklēto vārdu un to saikņu pārstāvniecības.
Piemēram, Rīgas Dinamo eksperimentu tas bez priekšāteikšanas nu nekādi neatrada kā Zemes magnētiskā lauka modeli.
Anekdoti par Pēterīti, kas veikalā kaisa maizes drupačas un uz aizrādījumu atbild, ka mēs tak esam IKEA, vai ne, gan saprata, pierakstīja veselu lapu ar skaidrojumu, ka IKEA ir maze like un drupačas kaisījuši Hanselis un Grētele zināmajā pasakā, lai atrastu ceļu atpakaļ.
Anekdote par džeku, kas visu vakaru iegrimis sevī, kaut ko pārdomā un sieviete pieraksta veselu lapu par to diienasgrāmatā, cik viņš tāls un promesošs un viņam ir cita un viņai ir šaubas par attiecībām. Savukārt džeka dienasgrāmatā viena rindiņa, vakar mēģināju pielaist moci, nekas nesanāca, nesapratu, kāpēc! To arī saprata pareizi un uzrakstīja veselu eseju par atšķirīgo sieviešu un vīriešu uztveri.
Tas ir diezgan interesanti.
Oho... Izskatās, ka kāds cenšas pārsist muļķības rekordus. Daži te par AI sauc LLM, jo neko citu nav redzējuši. Bet te jau viens varonis vienu konkrētu Gemini par visu AI ir nosaucis
Nu pastāsti gan, kā, piemēram, IoT siltumsistēmas AI vadība ir "atkarīga no googles meklēto vārdu un to saikņu pārstāvniecības"
> IoT siltumsistēmas AI vadība
AI vadība 😂 Nesmīdini. AI vadība, kad apkopēja tev ar slapju lupatu uzšauj pa pakausi, kad bradā ar netīrām kājām.
Vēl nesen visur topā bija nano. Nanotehnoloģijas bija jaunais sauklis, tagad redz viss uz AI darbojas.
Nu tas, ka tu esi dabūjis pa pakausi ar slapju lupatu varbūt ir smieklīgi. Bet tas nekādi nemaina faktu, kas ir AI un kā to var pielietot.
Ne te slapja lupata, ne par LLM: smartcitysweden.com/best-practice/430/the-intelligent-district-heating-system-makes-use-of-ai/
Tas vidoe ko ieliki ir fuzzy-logic nevis AI.
Še tev ar slapju nano lupatu MI šarlatān:
www.tvnet.lv/5100917/rigas-satiksme-atsakas-no-nano-tehnologijam
Bija inovāciju konference.
www.youtube.com/watch?v=iebJHjuLHuY
www.youtube.com/watch?v=MjEE8UssNJY
Mākslīgā intelekta centrs būs.
Jā un rezultāts tām gudrajām domām/runām - atsevišķi valdības "IT centri" meklē kur iepirkt GPU kartes ... eksperimentiem ...
P.S. nu tā ka pāris GPU kartes ...
Makslīgais intelekts (MI)
Diskusija par mākslīgo intelektu.
Ko un kāpēc izmanto? Kurā virzienā tas attīstīsies?