Miglas lukturu lietošana sniedz maldīgu drošības sajūtu (+ video) 57

 
iAuto.lv | 14.jūlijs 2017 14:55

Ceļu satiksmē regulāri var novērot, ka daļa autovadītāju tuvo vai dienas gaitas gaismu vietā ikdienā lieto priekšējos miglas lukturus, kam ir pavisam cita funkcija. Dažs šādu rīcību pamato ar to, ka “smukāk izskatās”, savukārt cits cenšas pagarināt tuvo gaismu spuldžu mūžu, tās neieslēdzot. Vai jūs vispār zināt, kad lietojami miglas lukturi?

“Dienā vēl nekas – es vienkārši pasmīnu par bezjēdzīgo enerģijas šķiešanu šo ļautiņu izpildījumā. Tumsā gan sāku pukoties un reizēm pat pamirkšķinu šādiem “apgaismotājiem” (signālu viņi, protams, nesaprot), kuri brauc pretim absolūti skaidrā naktī. Skarbi būtu gatavs parunāt ar četrus lukturus ieslēgušajiem sekotājiem, kuri piedevām nekad nav jēguši, ko nozīmē droša distance vispār, par pieklājību tumsā pat nerunājot,” ar šādu ievadu par miglas lukturu lietošanu autožurnālists Atis Jansons iesācis rakstu žurnālā-katalogā “Latvijas Gada auto 2017”. 

Šķiet, teju katram, kurš cenšas iegūt vai ir ieguvis autovadītāja apliecību, problēmas sagādāja jautājums par to, kādās kombinācijās ir slēdzamas automobiļa ārējās apgaismes ierīces. To nu varam novērot arī uz Latvijas ceļiem, kur gaismas bieži vien saslēgtas kā pagadās. 

Pēc Ceļu satiksmes noteikumiem priekšējos miglas lukturus atļauts iedegt vien (p. 167.) nepietiekamas redzamības apstākļos – atsevišķi vai kopā ar tuvās gaismas lukturiem, kā arī diennakts tumšajā laikā neapgaismotos ceļa posmos – kopā ar tuvās gaismas lukturiem. Tātad nekāds “smukums” un tuvo gaismu taupīšana neies cauri!

Atis Jansons žurnālā-katalogā “Latvijas Gada auto 2017” arī skaidro, kādēļ nepamatota miglas lukturu lietošana ir ļoti bīstama un rada maldīgu  priekšstatu, kā arī ir necieņas izrādīšana pret citiem satiksmes dalībniekiem. Miglas gaismu kūlis ir platāks, it kā piepildot tuvāko apkārtni, taču tas ir īss – nepietiekams, lai, braucot pat nelielā ātrumā, spētu reaģēt. Miglas lukturi nav pārējo lukturu papildinājums, bet gan aizvietojums apstākļos, kad augstāk novietotā prožektora tuvo gaismu staru kūlis atduras un atstarojas pret ūdens lāsēm vai sniega pārslām, ceļu neizgaismojot.

Žurnāls-katalogs “Latvijas Gada auto 2017” Foto: Publicitātes attēls

Lai arī miglas lukturi parasti ir novietoti zemu, kas liek domāt, ka pretimbraucošajiem tās traucē mazāk, nekā tuvās gaismas, platais staru kūlis tomēr var būtiski traucēt un žilbināt pretimbraucošos autovadītājus, it īpaši diennakts tumšajā laikā.

Žurnālā-katalogā “Latvijas Gada auto 2017” atradīsiet praktiski noderīgu informāciju par transporta nodokļiem, darba un atpūtas laikiem autovadītājiem, kā arī par alkohola ietekmi uz autovadīšanas spējām. Ekonomiskas braukšanas cienītājiem būs aizraujošs Jura Kreicberga izklāsts par to, ka dinamiska ieskriešanās nepalielina, bet jebkura bremzēšana gan var ievērojami palielināt kopējo degvielas patēriņu.

Beidzot arī tiek noskaidrots mūžīgās cīņas – benzīna dzinējs pret dīzeļdzinēju - uzvarētājs, Oskara Irbīša skarbais vērtējums par to, kas patiesībā panāca bojāgājušo skaita samazinājumu uz Latvijas ceļiem, kā arī autobūves jaunumu un konkursa “Latvijas Gada auto 2017” dalībnieku detalizēti apskati.

Žurnāls-katalogs “Latvijas Gada auto 2017” ir nozīmīgs drukātais automobiļu tematikai veltītais izdevums Latvijā, kura saturu veidojuši vadošie Latvijas autožurnālisti un auto nozares eksperti.

Meklē žurnālu-katalogu “Latvijas Gada auto 2017” lielākajās preses tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā “Narvesen”, “Rimi”, “Maxima”, “Latvijas Pasts” uc. 128 lappušu izdevuma cena ir 2,98 EUR.

Foto: iAuto.lv

 
57 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
* 14.jūlijs 2017 15:17
76 2 Atbildēt

CSN 160. Diennakts gaišajā laikā mehāniskajiem transportlīdzekļiem un tramvajiem jābrauc ar iedegtiem dienas gaitas, tuvās gaismas vai priekšējiem miglas lukturiem.

Aģents čaks 14.jūlijs 2017 20:00
50 35 Atbildēt

Cien. A. Jansona kungs, viss būtu ļoti skaisti un jauki, ja vien Jūs nejauktu pr.miglas lukturus ar aizmugurējo miglas lukturi/iem. Tos tik tiešām drīkst ieslēgt tikai intensīva lietus, sniega vai miglas gadījumā. Uz likuma pantu neatsaukšos, jo no galvas katra panta numuru neatceros, bet ja vēlaties- pameklējiet www.likumi.lv. Pēc visa spriežot, Jums derētu pārlasīt CSN... Jauku vakaru :)

viencexperc 14.jūlijs 2017 15:25
48 1 Atbildēt

Labāk uzrakstītu par tām blāvajām led lampiņām, kuras dienā vispār nav pamanāmas. Neredzu jēgu tādas slēgt dienā.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Porsche pastāsta par jauno Macan

Vācijas sportisko luksusa automobiļu ražotājs atklājis informāciju par jauno Macan, kas tagad būs pieejams kā pilnībā elektrisks transportlīdzeklis, divās divmotoru pilnpiedziņas versijās. Lasīt vairāk

 

Arī pārāk lēna braukšana var radīt avārijas situācijas (+ VIDEO) 11

Satiksmes drošību veido daudz un dažādi aspekti. Viens no tādiem ir – cik droši vadām savu transportlīdzekli un cik labi iekļaujamies satiksmes plūsmā. Nereti no autovadītājiem dzirdamas sūdzības par citu satiksmes dalībnieku pārgalvīgu braukšanas stilu. Tomēr ir arī tādi, kas kopējā satiksmes plūsmā neiekļaujas, jo dažādu iemeslu dēļ brauc pārāk lēni. Arī šāds braukšanas stils var radīt neprognozējamas situācijas uz ceļa. Lasīt vairāk

 

Putas vai rezerves ritenis ? TV Autoziņu eksperiments (+VIDEO) 13

Modernajās vieglajās automašīnas vietas rezerves ritenim itin bieži nemaz nav, jo rats aizņem vietu un ir smags. Tomēr melnajā stundā tas noderētu. Tā uzskata arī Autoriepu Nama direktors Oskars Krampāns, kurš izrāda Autoziņām dažādus rezerves riteņu veidus. Populārākais ir pagaidu jeb mazais rezerves ritenis, tautā saukts par "desu" vai "tableti". Pagaidu rezerves ritenis ir kompromiss starp pilnvērtīgu riepu un vispār neko. Ar tādu drīkst braukt ne tālāk par 80 km un ne ātrāk kā 80 km/h. Pagaidu riepa ir ne vien mazāka, bet arī plānāka. Lasīt vairāk

 

Laika kapsula: sportiskais 1992.gada Volkswagen Polo Coupe GT ar tikai 716 km nobraukumu (+ FOTO) 6

Nīderlandē piedāvā lieliski saglabātu „laika kapsulu” – 1992.gada Volkswagen Polo Coupe GT, kas savā 32 gadus garajā mūžā nav nobraucis pat 1000 kilometrus. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti