“Telefonkrāpnieku fenomens”: iedzīvotāji zaudējuši vismaz 460 000 eiro 7

 

Foto: Publicitātes attēls

Valsts Policija | 11.septembris 2019 14:46

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa atkārtoti vērš sabiedrības uzmanību joprojām īpaši aktuālam interneta krāpšanas veidam - investīciju ieguldīšanai apšaubāmās virtuālās interneta platformās.

Apkopojot Valsts policijas rīcībā esošo informāciju, konstatēts, ka šo neuzticamo virtuālo platformu darbību rezultātā, personas, kuras vērsušās policijā kopumā zaudējušas vairāk nekā 460 000 eiro. Jāatzīmē, ka ņemot vērā krāpnieku aktivitāti, nodarītā kaitējuma apmērs var būt arī daudz lielāks.

2019. gada laikā ENAP Kibernoziegumu apkarošanas nodaļā saņemti vairāk nekā 15 personu iesniegumi un paziņojumi no ārvalstu tiesībaizsardzības iestādēm konkrētā fenomena kontekstā. Par šiem piedāvājumiem iedzīvotāji saņēma telefona zvanus no nezināmām personām, kuras sevi iepazīstina kā “finanšu speciālistus” un krievu valodā piedāvā palīdzību visā procesā, lai uzsāktu investīcijas interneta platformā.

Policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem, saņemot telefona zvanus no nezināmām personām, kuras sevi iepazīstina kā dažādu uzņēmumu finanšu brokerus vai arī dažādu citu arodu "finanšu speciālistus". Saziņas procesā, krāpnieki izmantojuši telefona numurus, kas reģistrēti dažādās valstīs (Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Portugālē, Itālijā, Austrijā, Francijā, Beļģijā, Anglijā, Vācijā, Rumānijā, Nīderlandē un citās valstīs) un visai uzstājīgā veidā aicina iedzīvotājus investēt finanšu līdzekļus dažādās brokeru/ ieguldījumu platformās, kuras nav tiesīgas darboties Latvijā. Potenciālajiem ieguldītājiem piekrītot aicinājumam, komunikācija turpmāk notiek, izmantojot tērzēšanas lietojumprogrammu "Skype" vai “Whatsapp”. Jāuzsver, ka sarunvaloda starp ieguldītājiem un "finanšu speciālistiem" notiek krievu valodā, taču nedrīkst izslēgt arī iespēju, ka krāpnieki turpmāk var komunicēt citās valodās. Jāatzīmē, ka līdz šim fiksētajos gadījumos, zvanītāji latviski nerunā.

Šajos krāpšanas gadījumos arvien paradās jaunas platformas ar jaunajiem nosaukumiem, taču līdz šim krāpnieki piedāvājuši investēt platformās, kuru nosaukumā ir sekojoši vārdi:

ü  ***gfbroker.***;

ü  ***alegramarkets.***;

ü  ***market-invest.***;

ü  ***maximarkets.***;

ü  ***mmglobal.***;

ü  ***everest.***;

ü  ***everest-trade***;

ü  ***gmoption.***;

ü  ***Capital Citadel FX***;

ü  ***Citadel Forex***;

ü  ***Go Capital FX***;

ü  ***CT – Trade***;

ü  ***Delloy Trade***;

ü  ***Glenmore Investment***;

ü  ***Trade.Rock-Finance***;

ü  ***Rock Capital Market***;

ü  ***Fx-dealer***;

ü  ***24option***;

ü  ***Fxnobels***;

ü  ***Fxgtrade***;

ü  ***Stock trade market***;

ü  ***Markets-invest***;

ü  ***alphacapital*** u.c.

 

Ar šo "finanšu speciālistu" palīdzību, uzticīgie iedzīvotāji izveido norēķina kontus virtuālās interneta platformās un tiek uzsākta investīciju ieguldīšana. Tādā veidā piesaistītās personas, kuras piekritušas iesaistīties apšaubāmajās finanšu operācijās tiešsaistē, sāk veikt dažādas finanšu darbības, kuru rezultātā vairākos maksājumos pārskaita dažādas naudas summas. Turpinot komunikāciju ar augstāk minētajiem "finanšu speciālistiem" – krāpniekiem, pēc viņu ieteikumiem ieguldītāji turpina veikt dažādas finanšu darbības – pērk un pārdod akcijas, veic citas finanšu aktivitātes, kas kopumā rada iespaidu, ka personas no šīm darbībām iegūst peļņu, taču patiesībā šo naudu zaudē.

Valsts policijai, veicot pārbaudi par šāda veida gadījumiem, ir pamatotas aizdomas, ka šādu naudas izkrāpšanas shēmu īsteno organizēta personu grupa no ārvalstīm, un noskaidrots, ka tie veikti ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs.

Lai sevi pasargātu no krāpšanas, policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem. Tāpat, pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu, jāpārliecinās vai minētais uzņēmums (uzņēmējdarbība) ir reģistrēta Latvijā, kāds ir tā darbības veids, saņemtās licences un jebkāda cita veida informācija, kas liecina par uzņēmuma darbības tiesiskumu Latvijas teritorijā. Par to, vai attiecīgā investīciju platforma vai izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs savus pakalpojumus sniegt Latvijā, iedzīvotāji var pārliecināties FKTK mājas lapā (www.fktk.lv), kur ir atrodama informācija par licencētiem noguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Ja tajā neatrodiet informāciju par izvēlēto investīciju platformu vai ieguldījumu brokera sabiedrību, tad to darbība nav atļauta vai ir aizliegta Latvijā.

Tāpat Valsts policija atgādina iedzīvotājiem būt īpaši piesardzīgiem, rīkojoties ar saviem personas datiem, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datiem un citu personisku informāciju. Lai nepakļautu sevi krāpšanas riskam, nekādā gadījumā tos nedrīkst izpaust citām personām.

 

Foto: Publicitātes attēls

 
Visi komentāri
 
Bils 11.septembris 2019 15:01
2 2 Atbildēt

Kur aitas, tur cirpēji

WALA 11.septembris 2019 15:17
3 2 Atbildēt

Mācība visos laikos ir bijusi par naudu

k442 11.septembris 2019 19:55
0 0 Atbildēt

Jāizsaka atzinība policijas struktūrai, kura izplatījusi šo brīdinājumu - labāk neiekrist krāpnieku nagos, nekā pēc tam mēģināt no tiem atgūt pazaudēto!

No pieredzes - visātrāk no šiem debesmannas solītājiem var tikt vaļā, izliekoties, ka krieviski nesaprot, tas strādā lieliski, šodien pats pārbaudīju, jo pēc pāris teikumiem zvanītājam apnika. Savukārt citreiz, kad vienu tādu mēģināju rupji pasūtīt ļoti tālu, šis man no dažādiem LT numuriem zvanīja reizes četras pēc kārtas, līdz beidzot norimās.

ZZZZ 12.septembris 2019 9:16
0 0 Atbildēt

Nesapriecājies, ja viņi ir tikuši pie tava nr, tad zvanīs arī pēc gada, lai ko tu tur būtu runājis Un nepalīdz arī nr bloķēšana, zvana tik un tā, pat no bloķētā nr

Pļurkt 13.septembris 2019 17:17
0 0 Atbildēt

Man zvanīja - piesolīja zelta kalnus biržā ar broķera starpniecību.

BET es ļoti labi zinu kas ir birža un kā tur lietas notiek.

Es šos vazāju aiz deguna kādus 3 - 4 mēnešus, līdz pateicu lai iet dirst, ka ar krāpniekiem nestrādāju un ļoti labi pārzinu biržas lietas.

Nu jau vairāk kā gadu neviens mudaks "zelta kalnu" solītājs man nezvana!

------------

Taču es apbrīnoju cilvēku tupumu un stulbumu, kas mutīti atplētuši tic visiem solījumiem un pilnigi svešiem cilvēkiem pēc pāris telefonzvaniem pārskaita tūkstošus!!

raimondsm 15.septembris 2019 10:12
0 0 Atbildēt

Tas nozīmē, ka viņiem ir kopēja datu bāze un informācijas apmaiņa.

juriz 12.septembris 2019 13:01
0 0 Atbildēt

Man šie arī parasti neiztur krievu valodas filtru. Ja reizi gadā piezvana, tad kāpēc neuzjautrināties?

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Palika 18 kilometri: 3 miljonus vērts Ferrari F40 piedzīvo avāriju Vācijā 5

Automašīna bija ceļā uz automobiļu izstāžu un pārdošanas kompleksu Motorworld Bublingenē, netālu no Štutgartes. Līdz mērķim bija atlikuši 18 kilometri. Lasīt vairāk

 
 

Viens no iemesliem - pieprasījuma kritums: "Tesla" Vācijas rūpnīcā likvidēs 400 darbavietas 5

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums "Tesla Motors" tā vienīgajā Eiropas ražotnē Vācijā likvidēs 400 darbavietas, teikts otrdien publiskotajā kompānijas paziņojumā. Lasīt vairāk

 

Mediķu secinājums bargs: Elektroskrejriteņi ir neveiksmīgi (+ VIDEO) 25

Elektroskrejriteņu mazie ritenīši, augstais smaguma centrs un pietiekoši lielais ātrums veicina to, ka pat dūres lieluma, pāris centimetrus dziļa bedrīte var izraisīt smagu kritienu. Tā intervijā “Rīta Panorāmā” sacīja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti