Tehnoloģijas pilsētās varētu samazināt noziedzību pat par 30% 2

 

Foto: Publicitātes attēls

Huawei | 7.oktobris 2021 11:48

Straujā urbanizācija visā pasaulē rada nopietnus izaicinājumus iedzīvotāju drošībai pilsētās, liekot meklēt inovatīvus risinājumus drošākas pilsētvides veidošanai.

Lai dalītos ar pasaules ekspertu pieredzi un izzinātu jaunākās tehnoloģiju iespējas drošības jomā, Eiropas Neatliekamās palīdzības numuru asociācija no 6. līdz 8. oktobrim Rīgā rīko drošības konferenci un izstādi. Tajā ik gadu satiekas gan valdību un drošības dienestu pārstāvji, gan tehnoloģiju ražotāji, daloties ar paveikto un izpētot jaunos risinājumus drošākai nākotnei.

Viedpilsētas nenoliedzami kļuvušas par mūsdienu tendenci pilsētplānošanas jautājumos – jaudīgs bezvadu tīkls un lietu internets (IoT) ļauj izveidot visaptverošu pārklājumu un savienojumu, savukārt mākoņpakalpojumi ļauj datus pārraidīt un analizēt reāllaikā. Šīs tehnoloģijas ļauj pilsētās ieviest dažādus inovatīvus risinājumus, kas uzlabo ikviena iedzīvotāja dzīves kvalitāti – viedpilsētās novērojams, piemēram, ūdens patēriņa samazinājums par 20%, nešķiroto atkritumu daudzuma samazinājums par 10-20% un sabiedriskā transporta pārvietošanās laika samazinājums par 15-20%. Tāpat dati liecina, ka viedpilsētas ir krietni drošāka dzīves vide – tehnoloģijas palīdz samazināt noziedzību par 30-40% un ļauj dienestiem reaģēt uz ārkārtas situācijām pat par 20-30% īsākā laikā, glābjot dzīvības brīžos, kur katra sekunde ir nozīmīga.

Strauji pieaugot pasaules iedzīvotāju skaitam un turpinoties urbanizācijai, apkarot noziedzību pilsētās tikai ar cilvēkresursu spēkiem paliek aizvien sarežģītāk. Liela daļa video uzraudzības tehnoloģiju un sistēmu ir novecojušas un neefektīvas – tām aizvien ir daudzi “aklie” punkti un attēli un video tiek uzņemti pārāk zemā kvalitātē, kas ievērojami kavē noziegumu atrisināšanas gaitu. Uzlabojoties tehnoloģijām, jau tuvākajā nākotnē pilsētās būs iespēja uzstādīt visaptverošas video uzraudzības sistēmas, kas savienotas ar ātru platjoslas internetu un vienotām informācijas pārraides platformām. Tādā veidā iedzīvotāji var justies droši jebkurā pilsētas tumšākajā šķērsielā, jo kameras spēj nodrošināt augstas kvalitātes video, kas reāllaikā pieejams drošības dienestiem, lai reaģētu uz noziegumiem bez jebkādas kavēšanās.

Drošības tehnoloģijas nebūt nav saistītas tikai ar uzraudzības sistēmām – tās nāk talkā arī, piemēram, informācijas ieguvē un sabiedrības apziņošanā. Piemēram, efektīvas masveida ziņošanas sistēmas darbības pamatā ir izcils interneta pārklājums un ātrums, kas spēj nodrošināt nekavējošus paziņojumus uz skolām un universitātēm, slimnīcām, birojiem un citām organizācijām. Šobrīd ārkārtas gadījumos ir ierobežoti veidi, kā nodot trauksmes signālu plašai sabiedrības daļai, bet sistēmas ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību var ārkārtas paziņojumus nodot, izmantojot teksta paziņojumus e-pastos un īsziņās, pat TV ekrānos, atskaņojot tos publiskās skaļruņu sistēmās un daudzās citās platformās vienlaikus. Tādējādi kritiskā brīdī nekavējoties tiek apzināts iespējami lielāks pilsētas iedzīvotāju loks, lai ikvienam sniegtu iespēju paglābties drošā vietā un pārdzīvot tuvojošās briesmas.

Ne mazāk svarīgs, lai gan šķietami vienkāršāks tehnoloģiju pielietojuma veids drošības uzlabošanai, ir ielu apgaismojums pilsētvidē. LED apgaismojuma sistēmas jau tagad ir izplatītas lielākajās pasaules pilsētās, un tas ir ne tikai lēts, bet arī energoefektīvs risinājums, kas traucē noziegumu veikšanai tumšajā diennakts laikā. LED apgaismojumu var apvienot ērti pārvaldāmās sistēmās, turklāt, apvienojot tās ar dažādiem sensoriem, tās kalpo ne tikai kā gaismas avots, bet ļauj izsekot, piemēram, gaisa piesārņojuma līmenim, satiksmei vai pat seismiskajai aktivitātei pilsētā. Tāpat jau šobrīd pieejami risinājumi, kas ļauj LED apgaismojuma sistēmas savienot ar video novērošanas tīkliem, tādā veidā veidojot integrētu drošības tīklu viedpilsētā.

Lai nodrošinātu viedpilsētu attīstību, tehnoloģiju ražotāji strādā ne tikai pie inovatīviem rīkiem un iekārtām, bet arī pie programmatūras risinājumiem, kas visas tehnoloģijas ļauj savienot ērtās, viegli izmantojamās sistēmās. “Domājot par drošību pilsētās, Huawei ir izstrādājis atvērtu viedās pilsētas platformu. Tajā izmantota mākoņa tehnoloģija, kas centralizē viedpilsētas tehnoloģiju sistēmas izveidi, ļauj dalīties ar datiem gan starp dažādiem rīkiem, gan pārraugošajām institūcijām. Lielie dati un lietu internets platformas ietvaros ievāc un reāllaikā apstrādā milzīgo pilsētvidē pieejamo datu apjomu, izmantojot tos uzlabojumu veikšanai tādā ātrumā, kā cilvēka prāts to nekad nespētu izdarīt. Vienlaikus mēs sadarbojamies ar dažādu nozaru partneriem, lai izprastu vajadzības enerģētikā, transportā, veselības aprūpē un izglītībā, lai nepārtraukti radītu aizvien jaunus risinājumus viedo pilsētu attīstībai un drošības uzlabošanai,” stāsta Inese Šuļžanoka, "Huawei Technologies Latvia" komunikācijas vadītāja. Jau paveiktais tehnoloģiju jomā šobrīd ļauj padarīt sabiedrības ikdienu pilsētās ievērojami drošāku, tomēr, raugoties nākotnē, ir skaidrs, ka viedpilsētas nesīs aizvien lielāku drošības sajūtu ikvienam no mums.

 
2 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 7.oktobris 2021 16:37
1 0 Atbildēt

Tikai nevajag, ieguvums pret izšķiesto naudu ir nebūtisks ... īpaši mazām tautām,pilsētām utml.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Palika 18 kilometri: 3 miljonus vērts Ferrari F40 piedzīvo avāriju Vācijā 7

Automašīna bija ceļā uz automobiļu izstāžu un pārdošanas kompleksu Motorworld Bublingenē, netālu no Štutgartes. Līdz mērķim bija atlikuši 18 kilometri. Lasīt vairāk

 

Kurš izraisīja bīstamu situāciju? (+ VIDEO) 34

Abu vadītāju domas par to, kurš izraisīja bīstamu situāciju, dalās. Lasīt vairāk

 

Arī kā sedans - Volkswagen Passat Ķīnai 7

Jaunākais Volkswagen Passat Eiropā ir pieejams tikai universāla modifikācijā, taču Ķīnā to var nopirkt ar sedana virsbūvi. Lasīt vairāk

 

ADAC: Ķīnas autobūve ir nopietni konkurenti 8

Vācijas automobiļu kluba ADAC eksperti nonākuši pie secinājuma, ka Ķīnas autobūves produkcija pēdējos gados ir stingri pielikusi un min Eiropas ražotājiem uz papēžiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti