iAuto apmeklē tehnikas muzeju Maskavā 1.daļa (+ FOTO) 11

 

Foto: iAuto.lv

iAuto | 13.augusts 2018 11:54

iAuto viesojas privātajā Vadima Zadorožnija muzejā Maskavā. Tas ir Krievijā lielākais privātmuzejs, kur uzglabājas vairāk nekā 1000 eksponātu.

Zündapp KS 750

Motocikls tika konstruēts braukšanai īpaši smagos bezceļa apstākļos, bija apveltīts ar paaugstinātas pārgājības īpašībām un labu manevrētspēju. Otrā pasaules kara laikā to piegādāja Rommela F korpusam Āfrikā (tādēļ arī tāds nosaukums), kā arī citām vācu karaspēka daļām. No 1943.gada 18.februāra “Āfrikas” krāsā sāka krāsot visu vācu armijas kaujas tehniku, izņemot Austrumu fronti, kurā motocikli saglabāja tumšpelēko krāsojumu

Zündapp KS 750 tika ražots no 1940.-1948.gadam, pavisam izlaisti 18 695 eksemplāri, motocikla svars – 420 kg, divcilindru dzinējs, 25 Zs, maksimālais ātrums 95 km/h.

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

BMW R-12W

1935.gadā BMW radīja divcilindru modeli, kas bija pilnībā piemērots braukšanai pa lauku ceļiem. No 1938.gada BMW to vairs nepārdeva privātpersonām un sāka piegādes armijai. Pateicoties motocikla veiksmīgajai konstrukcijai, R-12W kļuva par vienu no visvairāk izmantotajiem motocikliem vācu armijā.

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Automobilis-amfībija Volkswagen Typ-166

Tapis sadarbībā ar Ferdinandu Porše, Typ-166 ((Švimvagen – peldošais auto) tika atzīts par masveidīgāko Otrā pasaules kara amfībiju. Četru gadu laikā tika izlaisti vairāk nekā 15 000 eksemplāru, no tiem 1308 izgatavoja Porsche rūpnīcā Štutgartē.

Vācu peldošais pilnpiedziņas paaugstinātas pārgājības armijas pielietojuma automobilis bija paredzēts Vērmahta un SS daļu vajadzībām. Ūdenī tas kustējās uz priekšu, pateicoties dzenskrūvei un riteņiem.

Typ-166 ražoja no 1940.-1943.gadam, tika izlaisti 15 584 eksemplāri, Swimmwagen bija apgādāts ar 25 Zs motoru, kas ļāva sasniegt maksimālo ātrumu 80 km/h uz sauszemes un 10 km/h ūdenī.

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

Foto: iAuto.lv

 
Visi komentāri
 
kasinsh79 13.augusts 2018 12:24
1 2 Atbildēt

viencexperc 13.augusts 2018 12:26
10 6 Atbildēt

Visi muzeji kas saistīti ar vates republikām ( Krievija, Baltkrievija, utt) ir neinteresanti. Jo tur visi muzeji ir saistīti tikai ar karu. Pat akvārijā ar zivtiņām peldēs kaut kāda mīna, lai ļaudis neaizmirst. Tā ir, kad valstij nav ar ko citu lepoties.

Lai Vates zeme neizjuktu, nepieciešams : 1) ārējais ienaidnieks, 2) nostaļģija par karu un 3) alkohols.

kasinsh79 13.augusts 2018 12:56
0 0 Atbildēt

Daļēji piekritīšu, tomēr izstādes ideja - interesants tehnikas kopums. Ļoti interesants.

usaexperc 13.augusts 2018 14:23
1 7 Atbildēt

Daudz klejotājus zini, kuri bez karošanas spējuši uzbūvēt impēriju?

p.s. klusām varu pateikt, ka amerikāņiem šīs muzejs uzdzen tādas bailes, ka viņi pēc tam skrien uz tuvāko Магнит iepirkt pārtikas rezerves.

viencexperc 13.augusts 2018 15:39
2 1 Atbildēt

Pat senajā Romā valdīja uzskats - "Maizi un izklaides". viens no vārdiem ir "Maize". Ja maizes nav, tad impērija sabrūk.

Romas impērija vispār ir loti labs piemērs. katram vatņikam vajag palasīt romas vēsturi. Pirms sabrukuma, impērijā kļuva aizvien vairāk izklaides, kā tagad Krievijā - olimpiskas spēles, fifa, utt.

Tad romiešos aizvien vairāk sāka valdīt alkatība un iedomība, tāpat, kā tagad vates zemē,

Tāpat imperatoram bija absolūta vara par visu, un savi konkurenti tika iznīcināti ( tikai daži imperatori bija tiesām spejīgi), kā tagad vates zemē..

uttt.

tāpāc pieminot impērijas, aplūko, kā tās sabruka.

viencexperc 13.augusts 2018 15:42
1 1 Atbildēt

Paskaties karti. Kā Vates impērija zaudē savus zemes gabalus. Pat tagad - saglabāja savā kontrolē tikai Krimu un Daunbasu, bet visu pārējo Ukristānu - padirsa. Tas ir mīnuss teritorija, nevis pluss. Jo Ukraina agrāk bija Vates zemes kontrolē.

usaexperc 13.augusts 2018 15:51
3 1 Atbildēt

Tava apsēstība ar krieviem ir vienkārši fenomenāla! Izlasi vēlreiz tekstus un vēsturi. Slāvi no klejotāju tautas uzcēla impēriju. Un ukraiņi, starp citu, arī ir slāvi. Un arī viņu muzeji ir tieši tādi paši. Tā kā saknes, pagātne un tagadne viņiem ir kopīga. Un zinot slāvus, vienalga kurā pasaules malā tie dzīvotu, kopīgam mērķim viņi piecelsies visi.

Pļurkt 14.augusts 2018 8:12
1 0 Atbildēt

Ukraiņi uzcēla to impēriju, bet moskaļi no vietas kur Ķijevas krievzemē izsūtīja noziedzniekus kļuva par metropoli, kas kontrolēja Ķijevu ar visām tās zemēm.

Krievu pirmdzimtene ir austrumvācijas dienviddaļa - tā ka pašlaik neviena cm2 Krievijas zemes nav viņu. Visas tautas kas šajās zemēs dzīvoja ir vai nu iznīcinātas pilnīgi vai asimilētas.

LMT 13.augusts 2018 13:36
4 6 Atbildēt

Cik var iauto dzīt to propagandu!!!

TML 13.augusts 2018 14:34
9 2 Atbildēt

Kas tev konkrēti nepatīk? - vācu motocikli, čehu Jawa vai unikālā amfībija?

Maris 13.augusts 2018 21:04
0 1 Atbildēt

Labs Būs vēl turpinājums ar retiem vācu un franču ražojumiem.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

 

800 Zs mustangs - Shelby izlaiž Mustang Super Snake (+ FOTO) 2

Shelby American parādījis savu pirmo projektu, kas radīts uz jaunās S650 Mustang platformas. Lasīt vairāk

 

Gaidāmā sniegputeņa dēļ Rīgā ievieš "sniega biļetes" un bezmaksas sabiedrisko transportu autovadītājiem 9

Gaidot sniegputeni, Rīgā pirmdien tiek ieviestas "sniega biļetes" un autovadītāji varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas, aģentūru LETA informēja Rīgas dome. Lasīt vairāk

 

Latvijas elektrisko automašīnu tirgū ienāk Ķīna; vai rietumu ražotājiem ir ko likt pretī? (+ VIDEO) 6

Pasaulē lielākā elektrisko automašīnu ražotāja Ķīna pagaidām gan mazā apmērā, bet sāk startēt arī Latvijā. Pasaulē otras lielākās ekonomikas pārstāvniecība ar šāda tipa transporta līdzekļiem pagaidām nav sevišķi liela, taču tuvāko gadu laikā tas varētu mainīties. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti