Apdrošinātājs: Sākusies velo traumu sezona; teju 50 % cietušo ir bērni un jaunieši 4

Velo Foto: iAuto.lv

BTA Baltic Insurance Company | 24.marts 2017 17:21

Līdz ar pavasara atnākšanu palielinās riteņbraukšanas satiksmes intensitāte, un sākusies siltajam laikam raksturīgo negadījumu sezona. Par to liecina arī pirmie šī pavasara apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) saņemtie apdrošināšanas atlīdzību pieteikumi par negadījumiem, kuros cietuši velobraucēji. Arī iepriekšējo gadu BTA pieredze liecina, ka izteikts ar velosipēdiem saistītu traumu skaita pieaugums sākas tieši martā un aprīlī. „Īpaši uzmanīgus aicinām būt bērnus un viņu vecākus,” uzsver BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče. „Pērn gandrīz 50% ar riteņbraukšanu saistītajos BTA pieteiktajos apdrošināšanas gadījumos cietuši bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam. Arī šopavasar jau saņemts pirmais atlīdzību pieteikums par negadījumā cietušu bērnu - kāds zēns lauzis roku, krītot no velosipēda.”

„Lai arī atlīdzību pieteikumus par dažādiem ar riteņbraukšanu saistītiem negadījumiem saņemam cauru gadu, izvērtējot aizvadīto gadu statistiku, redzam, ka izteikts velo-traumu pieaugums tradicionāli sākas tieši martā un aprīlī, ko var skaidrot ar laikapstākļu uzlabošanos,” stāsta Ivo Danče. Arī šogad BTA saņemti jau pirmie atlīdzību pieteikumi par traumām, kas gūtas, krītot no velosipēdiem. Lielākoties tie bijuši roku lūzumi.

„Pavasarī īpaši uzmanīgiem jābūt ne tikai velobraucējiem, bet arī citiem satiksmes dalībniekiem, jo satiksmē aktīvi sāk iesaistīties bērni. Uzsākot jaunu velobraukšanas sezonu, ir nepieciešams laiks, lai bērni atjaunotu savas braukšanas iemaņas. Pēc atlīdzību pieteikumiem varam spriest, ka visaktīvākā velo sezona, protams, sākas, kad beidzas mācību gads, un bērniem ir vairāk brīvā laika, piemēram, pagājušā gada maijā saņēmām 16 % no visiem atlīdzību pieteikumiem par velo-traumām,” norāda Ivo Danče. Taču visvairāk negadījumu, kuros cietuši vai iesaistīti velobraucēji ik gadu notiek augustā – pērn 21 % no saņemtajiem atlīdzību pieteikumiem, kad traumas guvuši velobraucēji, saņemts tieši šajā vasaras mēnesī. Tas skaidrojams ar daudzajiem riteņbraukšanas pasākumiem, kas notiek šajā laika periodā, turklāt augusts ir aktīvs atvaļinājumu laiks, kad ģimenes mēdz pavadīt brīvo laiku, dodoties kopīgos velobraucienos.

Puse no cietušajiem negadījumos ar velosipēdu – bērni un jaunieši

Gandrīz puse no velosipēdistiem – BTA nelaimes gadījumu apdrošināšanas klientiem, kas piedzīvo dažāda veida negadījumus, ir nepilngadīgi. 25 % BTA saņemto atlīdzību pieteikumu, kas saistīti ar velobraukšanas rezultātā gūtām traumām, cietuši bērni vecumā no 8 līdz 13 gadiem. Retāk, 13 % gadījumu, dažāda veida traumas guvuši jaunieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem, bet pirmsskolas vecuma bērni cietuši 10 % no visiem gadījumiem.

Visbiežāk dažāda veida traumas velobraucēji gūst kritienu rezultātā. BTA izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības cietušajiem velobraucējiem ir robežās no dažiem desmitiem eiro par nelieliem sasitumiem līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro par nopietnām traumām, ko neveiksmīgu kritienu rezultātā vai sadursmēs ar autobraucējiem guvuši velobraucēji. Visbiežāk negadījumos velobraucēji traumē rokas un kājas, gūst sasitumus, sastiepumus un lūzumus. Smagāku kritienu rezultātā velobraucēji guvuši galvas traumas, nopietnus sejas sasitumus un pat muguras skriemeļu lūzumus.

Traumu skaits strauji aug

Pieaugot aktīvo velobraucēju skaitam un kopējai velosatiksmes intensitātei, ik gadu pieaug BTA saņemto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par negadījumiem, kuros iesaistīti un dažādas traumas guvuši velobraucēji. Pērn, salīdzinot ar 2015. gadu, BTA saņemti par 11 % vairāk atlīdzību pieteikumu nelaimes gadījumu apdrošināšanā par traumām, ko guvuši velobraucēji. Vienlaikus jāatzīmē, ka traumas gūst ne tikai paši velobraucēji - sadursmēs ar velobraucējiem cieš arī gājēji, turklāt ik gadu pieaug to riteņbraucēju skaits, kuri iesaistīti arī dažādos ar automašīnām saistītos ceļu satiksmes negadījumos.

Pieaug interese par kompleksu apdrošināšanas aizsardzību

Vērojama pozitīva tendence - pieaug interese par kompleksu apdrošināšanas aizsardzību, kas piemērota tieši velobraucējiem. „Pēdējā gada laikā ievērojami pieaugusi interese par BTA Velopolisi – apdrošināto skaits vairāk nekā dubultojies, tas norāda, ka pieaug cilvēku izpratne par brīvprātīgo apdrošināšanu, kā arī atbildību, piedaloties ceļu satiksmē ar velosipēdu,” stāstaIvo Danče. „Velopolise paredz atlīdzināt ne tikai medicīniskos izdevumus un saņemt kompensāciju par gūto traumu, bet arī atlīdzina zaudējumus velosipēda zādzības vai bojājumu gadījumā, kā arī sedz citām personām radītos zaudējumus, piemēram, velobraucēja izraisītas sadursmes rezultātā bojājot citai personai piederošu automašīnu.”

2016. gadā būtiski palielinājies atlīdzību pieteikumu skaits par nozagtiem vai pilnībā sabojātiem velosipēdiem, un tas sasniedzis 35 % no visiem Velopolises apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem (2015. gadā šādu gadījumu īpatsvars bija 14 %). Izmaksātās atlīdzības par šiem pieteikumiem veido 79 % no visas Velopolises apdrošināšanas atlīdzībās izmaksātās summas.

 
Visi komentāri
 
viencexperc 24.marts 2017 20:41
0 0 Atbildēt

Es vakar redzēju, kā divi velosipēdi saskrējās. Yaris nedeva ceļu micrai. Labi, ka šo velosipēdu vadītāji un pasažieri necieta.

anonimikis 24.marts 2017 22:44
1 0 Atbildēt

msh ritenis nobildēts?

viencexperc 25.marts 2017 9:01
0 0 Atbildēt

Labākais komentārs šomēness. Žetons tev.

reku 25.marts 2017 22:20
0 0 Atbildēt

Nevajag tik garu penteri adrošinātāji!Sakiet īsi-gribam noslaukt arī velosipēdistus.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ātri braucošs motocikls un auto kreisais pagrieziens (+ VIDEO) 7

Divu komponentu savienojums, kas arī šoreiz noved pie smagas avārijas. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Peugeot 3008 Hybrid 4 pret Suzuki Across (+VIDEO)

Uzlādējamā hibrīda sistēma padara automašīnu draudzīgāku videi un piešķir parametrus, kādi pamatmodelim nekad nav bijuši. Peugeot 3008 ir dabūjis pilnpiedziņu un 300 zirgspēkus. Līdzīgi parametri ir Toyota RAV4, taču ir viens āķis - šī nav Toyota, bet gan Suzuki Across. Lasīt vairāk

 

Auto iegādes tendences: Latvijas autoparks kļūst “zaļāks”, ko veicina jaunu auto iegādes pieaugums 3

Šogad būtiski pieaudzis pieprasījums pēc finansējuma gan jauno, gan lietoto automašīnu segmentos, liecina Swedbank dati. Populārākais auto jauno automašīnu segmentā ir Toyota, bet mazlietotu auto segmentā – BMW. Lasīt vairāk

 

Tesla atliek Roadster, Cybertruck un Semi ražošanas startu 7

ASV elektromobiļu ražotājs Tesla paziņojis, ka atliek sportiskā Roadster, pikapa Cybertruck un kravas vilcēja Semi ražošanas startu Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti