Vairākus gadus maldina velobraucējus un gājējus ar sarkano bruģīti uz ietves, tā nav velojosla (+ VIDEO) 56

Māris Ozoliņš, iAuto | 27.oktobris 2020 19:29

Šada maldināšana ne tikai var, bet arī noved pie satiksmes negadījumiem ar velobraucējiem. Diemžēl pagaidām vainīgi ir tikai satiksmes dalībnieki, ne tās organizētāji.

iAuto.lv norāda uz mulsinošo infrastruktūras risinājumu - ietvi Z.Meierovica prospektā, kas no Dubultu stacijas Rīgas virzienā aizstiepjas pelēksarkanā krāsu formātā. Tieši šo sarkano joslu nezinātājs var noturēt par veloceļu, taču tā nav taisnība - tā ir ietve.

Daži punkti no Ceļu satiksmes noteikumiem:

2.18. ietve – ceļa daļa, kas paredzēta gājējiem. Ietve piekļaujas brauktuvei vai ir atdalīta no tās;

12. Bērnu grupas drīkst virzīties tikai diennakts gaišajā laikā pa ietvēm, gājēju ceļiem, gājēju un velosipēdu ceļiem vai kopīgiem gājēju un velosipēdu ceļiem, bet, ja to nav, – pa ceļa labās puses nomali transportlīdzekļu braukšanas virzienā kolonnā ne vairāk par diviem bērniem rindā. Kolonnas priekšā un aizmugurē tās kreisajā pusē jāatrodas pieaugušajiem, kas to pavada, ar sarkaniem karodziņiem.

 
22. Papildu prasības velosipēdu vadītājiem
 
200. Velosipēdu vadītājiem jābrauc pa attiecīgā virziena velojoslu, velosipēdu ceļu vai gājēju un velosipēdu ceļu iespējami tuvāk tā labajai malai. Ja to nav vai tie ir attālināti no ceļa, velosipēdu vadītājiem atļauts:
 

   200.1. braukt pa brauktuvi vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves (braukšanas joslas) labajai malai. Tālāk uz brauktuves atļauts izbraukt šādos gadījumos:

 

      200.1.1. lai apbrauktu, apsteigtu vai apdzītu;

 

      200.1.2. lai turpinātu braukt izvēlētajā virzienā apdzīvotās vietās, kur braukšanai vienā virzienā ir ne vairāk par divām joslām, ja malējā labā josla ir iekārtota labajam pagriezienam;

 

      200.1.3. pavadot bērnus, kas jaunāki par 12 gadiem;

 

   200.2. braukt pa nomali, dodot ceļu gājējiem;

 

   200.3. braukt pa ietvi, ja braukšana pa brauktuvi, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, ceļa un meteoroloģiskos apstākļus, nav iespējama, ir apgrūtināta vai bīstama. Braucot pa ietvi, velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu. Velosipēdu vadītāji nekādā veidā nedrīkst apdraudēt vai traucēt gājējus. Gājējiem, pārvietojoties pa ietvi, ir priekš­roka. Braucot pa ietvi vietās, kur velosipēdu vadītāju braukšanas trajektorijas krustojas ar pārējo transportlīdzekļu braukšanas trajektorijām, velosipēdu vadītājiem jānovērtē attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī jānovērtē to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par drošību.

 

201. Bērni, kas jaunāki par 12 gadiem, un velosipēdu vadītāji, kas tos pavada, drīkst neievērot šo noteikumu 200. punktā minētās prasības par braukšanu pa velojoslu vai brauktuvi, un tiem atļauts braukt pa ietvi. Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei.

 

202. Velosipēdu vadītājiem jābrauc ar ātrumu, kas neapdraud ceļu satiksmes drošību. Velosipēdu vadītājiem atļauts šķērsot brauktuvi pa ietves vai nomales iedomāto turpinājumu, kā arī, netraucējot gājējus, – pa gājēju pārejām. Pirms brauktuves šķērsošanas velosipēdu vadītājiem laikus jāsamazina braukšanas ātrums un, ja tas nepieciešams ceļu satiksmes drošībai, jāaptur velosipēds. Šķērsojot brauktuvi pa ietves iedomāto turpinājumu, velosipēdu vadītājiem jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu un jādod ceļš transportlīdzekļiem, kas brauc pa šķērsojamo ceļu.

 

203. Vietās, kur ārpus krustojumiem velosipēdu ceļš, gājēju un velosipēdu ceļš vai kopīgais gājēju un velosipēdu ceļš šķērso brauktuvi un ceļu satiksme netiek regulēta, velosipēdu vadītājiem, kas brauc pa šiem ceļiem, jādod ceļš transportlīdzekļiem, kas brauc pa šķērsojamo ceļu.

Māris Ozoliņš, iAuto redaktors: "Šada maldināšana no satiksmes organizatoriem uz ietves Zigfrīda Meierovica prospektā Jūrmalā noved pie tā, ka daudzi velobraucēji uzskata, ka viņiem ir priekšroka gan pret gājējiem, gan pret transportlidzekļiem, kuri izbrauc vai iebrauc šķērsielās. Jāatzīmē gan, ka velobraucējiem nebūtu priekšroka arī situācijā, ja šis bruģītia būtu oficiāls velo ceļš, saskaņā ar spēkā esošajiem CSN."

 
56 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
uupis 27.oktobris 2020 20:55
5 2 Atbildēt

Komentārs ne par ko un bez seguma! Ne tu māki braukt ar auto, ne a velo....

Kanibaals 28.oktobris 2020 0:14
5 0 Atbildēt

Sarkans, lai asinis neredz.

eidis 28.oktobris 2020 9:23
4 0 Atbildēt

Es teiktu: pārdod tos ģimenes velosipēdus un nopērc pastaigas nūjas. Velo tev nav vajadzīgs.

Velosipēds ir pilnvērtīgs satiksmes līdzeklis, ne dzelzis uz kura nosist laiku.

Velosipēds piem pilsētu centros uzrāda izcilu pārvietošanas ātrumu. Tāpēc aicinājums ar velo nepārvietoties vērtējams kā idiotisks.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ar velosipēdu ir visātrāk (+ VIDEO) 8

No sērijas "Nemēģiniet atkārtot" - velosipēdists parāda, kā viņam ar šādu transportlīdzekli vairāku kilometru garumā izdodas būt ātrākam par mašīnām. Lasīt vairāk

 

Pie Japānas krastiem deg kuģis ar 570 mašīnām 9

25.jūnijā, netālu no Japānas ostas Tojami aizdedzies kravas kuģis Angara ar 570 automašīnām, ko bija plānots nogādāt Vladivostokā. Lasīt vairāk

 

Problēmas ar bateriju: Volkswagen pārtrauc elektriskā ID Buzz ražošanu 2

Volkswgen uz laiku pārtraucis elektrisko modeļu ID Buzz un ID Buzz Cargo ražošanu Hanoveres komerctransportlīdzekļu ražotnē. Tas noticis tādēļ, ka atklājušās problēmas ar bateriju, kas var ietekmēt abu modeļu kvalitāti. Lasīt vairāk

 

Kā nezaudēt naudu, pārdodot automašīnu? 2

Neatkarīgi no tā, kādu budžetu autovadītāji atvēl savam nākotnes auto, transportlīdzekļa iegāde gandrīz vienmēr nozīmē kompromisa rašanu starp vēlmēm un pirktspēju. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti