pagrieziena situācija

Borgore Reģ.: 28.10.2017

Sveiciens. Radās diskusija, kur daudziem ir atšķirīgi viedokļi, un dzīvē redzami vēl vairāki varianti.

- attēlotajā situācijā auto gatavojas izbraukt uz galvenā ceļa, lai dotos pa to taisni - i.imgur.com/WkgkRL5.png - no galvenā ceļa var pa labi iegriesties uz tā ceļa, no kura braucam ārā, un no tā ceļa, no kura braucam ārā var uzreiz doties arī pa galveno ceļu pretējā virzienā.

1) nerādīsiet pagriezienu,

2) rādīsiet pagriezienu pa kreisi

3) rādīsiet pagriezienu pa labi

4) vēl kāds interesants variants

 
iciks Reģ.: 29.05.2013
4 0 Atbildēt

Vai nu es te neuztveru kaut kādu knifu, vai arī man liekas, ka tas ir klasisks pakārtotā ceļa pieslēgums (vien leņķī), kur ir jārāda labais pagrieziens, ja griežas pa labi un kreisais, ja pa kreisi. Nekādus iespējamus jautājumus es neredzu.

Iespējams, autors ir domājis dažreiz novēroto situāciju, kad kāds pakārtotais ceļš pieslēdzas vēl šaurākā leņķī un tad šoferim ienāk prātā, ka tas ir nevis pagrieziens pa labi, bet gan pārkārtošanās uz kreiso joslu.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

JAP! Atbalstīts.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

57. Pirms jebkura manevra – braukšanas sākšanas, pārkārtošanās, nogriešanās, apgriešanās braukšanai pretējā virzienā, apdzīšanas, transportlīdzekļa apturēšanas u. tml. – transportlīdzekļa vadītājam jāpārliecinās par ceļu satiksmes drošību un par to, vai netiks traucēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, un laikus jādod brīdinājuma signāls ar gaismas virzienrādītājiem. Ja gaismas virzienrādītāju nav vai tie nedarbojas, brīdinājuma signāls jādod ar roku atbilstoši manevram.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Un tagad tikai jānosaka kurā virzienā veic manevru.

Ja nogriezies pa labi tad labais virzienrādītājs.

Un tikai pēc tam, ja pārkārtojies, tad attiecīgā virziena rādītājs.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Tieši tā - krustojums kā krustojums. Pie attiecīga manevra attiecīgs pagrieziena rādījums, nekas te nav jādomā.

Borgore Reģ.: 28.10.2017
0 0 Atbildēt

tur jau tas joks, ka:

viens uzstāj, ka jārāda labais pagrieziens, lai arī ceļa posms esot kreisajā pusē, bet labo pagriezienu sanāk rādīt uz zālāju

cits uzstāj, ka kreisais pagrieziens, nonākot tālāk līdz galvenajam ceļam, lai nemulsinātu kādu, ka griezīsies pa kreisi pretējā virzienā

un noslēgumā ir tie, kuri vienkārši nerāda pagriezienu

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
1 1 Atbildēt

Atbilde, manuprāt, ir gaužām vienkārša uz kuru pusi griezīsi stūri uz to pusi arī jārāda pagrieziens.

Kā var pagrieziens pa labi likt domāt ka griezīsies zālājā?

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Labo rāda nevis zālājam, bet gan citiem auto, kuri atrodas "piemēra auto" aizmugurē.

JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

Es teiktu tā, tas ir krustojums, ir trijstūris, Tu brauc pa labi, tātad labais virziena rādītājs.

JA būtu ieskrējiena josla, tad braucot no ieskrējiena joslas tu pārkārtojies pa kreisi. Bet šis, manuprāt, ir standarta krustojums.

Rr19 Reģ.: 24.04.2017
0 0 Atbildēt

Ļoti pareizi.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Mēs citādāku bildi redzam?

Vernons Reģ.: 18.02.2014
0 0 Atbildēt

Mēs jau nezinām un nepazīstam ieskrējiena joslas, mums tādas uz vienas rokas pirkstiem skaitāmas. Vai tur tāda ir?

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 0 Atbildēt

Konkrētajā zīmējumā nav divu domu, ka jārāda labais pagrieziens, bet vietā kur Bauskas iela piekļaujas Mūkusalas ielai, braucot centra virzienā, gan var arī nesaprast vai ir jārāda pagrieziens vai nekas nav jārāda. Es personīgi konkre'taja vietā neko nerādu, jo faktiski braucu taisni.

www.google.lv/maps/@56.9166549,24.1195036,3a,75y,283.54h,89.2t/data=!3m6!1e1!3m4!1scrq6bOXMZQxrzuQCn0t3vw!2e0!7i13312!8i6656?hl=lv

Borgore Reģ.: 28.10.2017
1 0 Atbildēt

tik, cik no divu joslu platuma tavs izbraucamais ceļš sašaurinās līdz vienai joslai, un varētu rādīt pakārtošanās pagriezienu gadījumā, ja kāds līdzās braucošais to vēl nav pamanījis, bet kopumā arī neredzu jēgu no pagrieziena šeit, ceļiem saplūstot kopā

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Tur ir jārāda, ja turpina braukt pa Bauskas ielu.

Borgore Reģ.: 28.10.2017
0 0 Atbildēt
uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Jap

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Man liekas, ka tur ir drusku nepilnīgs zīmējums un ka tas stāv "uz robežas" starp krustošanos un piekļaušanos. Drīzāk ka rādīt.Bet,ja slinkums,tad vismaz reāli piedomāt- vai tuvumā nav kāds, kam tas varētu informatīvi noderēt.

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Man jau liekas, ka vislabākais veids, kā atšķirt kaut kādu pieslēgšanās joslu no parasta pieslēguma ir zīme.

Attiecīgi pieslēgumam parasti ir "Dodiet ceļu" (vai STOPs) un varbūt arī horizontālais apzīmējums.

Josla vienkārši sašaurinās un beidzas.

Lielākoties ar to pietiek. Gadās, protams, visādi.

Piemēram, te:

bit.ly/2JCxrIj

Ļoti jau izskatās pēc joslas, bet kas tas ir - velns viņu zina. Tiesa, te zīme norāda, ka braucam tikai pa labi un tam it kā vajadzētu izskaidrot, kāds signāls rādāms. Protams, gadās redzēt visādus variantus.

Vai te (variantā, kā redzams streetview, ne pašreiz):

bit.ly/2Hz1Rcd

650 Reģ.: 25.01.2017
0 0 Atbildēt

Sanāk ,ka tad jau pēc idejas jebkurā līganā pagriezienā būtu kaut kas jārāda.Otrajā gad es nerādītu neko.

Pirmajā gadījumā tuvākajā loģiskajā punktā (tikko kad esmu jau paralēli galvenajam ceļam vai pat mirkli ātrāk) es ieslēgtu Kreiso- ja sākotnējā vērojumā tā kārotā galv.ceļa labējā josla ir kādu gabalu brīva..Lai pēc tam jau ar brīvām rokām un skaidru prātu laicīgi "updatotu" spogulī risinošos situāciju un pieklājīgi/laicīgi informētu potenciālo rindā-ielaidēju.Ja tur plūsma intensīva vai ja tur rinda stāv (kā parasti) uz vietas- tad gan es slēgtu to kresiso tikai jau ieskrējiena josas galā un izšķirošajā pirmsmanevra brīdī.Jo, nav jēgas rādīt ka esmu lohs un gatavojos tupi iebraukt kādam durvīs, radot iespaidu ka attaisnošos ar virzienrādītāja ieslēgšanas faktu.Ir tādi, kas tā dara- un tā ir tipiska Loha pazīme.

Tu ,piem,viņam acīmredzami brauc garām,nav tur ne laika ne vietas palaišanai, bet tas (kaut gan labi redz ka nav iespeju) tev burtiski degungalā ieslēdz pārkārtošanās signālu- tur tak jebkurš apsteidzējs saleksies, šādu tupumu ieraugot.Kaut vai pat tad, kad skaidri zini ka tādi lohi mēdz būt, vienalga tas nav patīkami. Viņš pēc būtības ir situāciju nefiltrējošs Lohs- bet savā prātā sevi uzskata par pieklājīgu un savlaicīgu.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

Zem tāda pievadceļa leņķa es noteikti rādītu labo pagriezienu.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti