Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki šogad no ūdenstilpēm izcēluši 78 mirušus cilvēkus, liecina dienesta apkopotā statistika.
Pēdējais mirušais no ūdens izcelts svētdien Krāslavā, kur cilvēka ķermenis tika atrasts ezerā un nodots Valstspolicijas darbiniekiem, kas skaidros nāves cēloni.
Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, pērn līdz 2.augustam VUGD darbinieki no ūdenstilpēm bija izcēluši 62 cilvēku mirstīgās atliekas.
Ne visos gadījumos bojāgājuša cilvēka izcelšanai no ūdens tiek piesaistīts VUGD, līdz ar to faktiski noslīkušo skaits valstī ir lielāks.
Vai nevajadzētu beidzot ierobežot iespējas cilvēkiem atrasties pie ūdens? Sertificēt kārtību kādā saņemama pielaide, uzlikt sodus. Citās jomās tas taču strādā.
tas gan nestrādās, bet - katram bērnam jāiemācās peldēt, jāmāca bērniem/jauniešiem/vecākiem kā uzvesties pie ūdens, jārīko akcijas/kampaņa utt, tāpat kā to dara csdd. Saskaņā ar statistiku Latvijā prot peldēt, ja nemaldos, vien kādi 5% cilvēku
Šādu ieteikumu izteicējus jāeitanazē kā sabiedrības psihiskajai veselībai bīstamus. Bērniem ir jāmāca peldēt. Un nevis otrajā klasē pāris reizes baseinā, bet vismaz no 4-5 gadu vecuma, kamēr iemācās. Pārējais ir dabiskā izlase.
Tiešām? Mums taču pieņemts ir cīnīties ar sekām un izdomātām problēmām. Šādas metodes rada daudz jaunu darbavietu, kas mūsdienās ir ļoti moderns sauklis. Piedavātā peldētprasme nerada neko. Uz ceļiem mēs taču esam atraduši pareizo risinājumu- nevis paaugstinam iemaņas un ceļam prasmes, bet ierobežojam un ceļam sodus. Alkohols un cigaretes - tas pats...
Un ja nu šie jau ir tā dabiskā atlase?