DW televīzijas kanāla ziņu sižets krievu valodā stāsta par izmaiņām saistībā ar video novērošanu pasaules lielpilsētās.
DW žurnālisti atklāj, ka "lielais brālis" jeb totālā video novērošana visā pasaulē aug augumā. Visvairāk kameru ir Ķīnā, taču arī citur to skaits pieaug ģeometriskā progresijā, piemēram, Maskavā ir aptuveni 160 000 šādu ierīču, bet Londonā - vairāk nekā 500 000.
Video kameru iespējas pastāvīgi pieaug - mūsdienu ierīcēm ir augsta izšķirtspēja, daudzas spēj darboties 360 grādu lenķī, turklāt tās var aprīkot ar cilvēka sejas atpazīšanas funkciju. Krievija neslēpj, ka Maskavā uzstādītajām kamerām to arī darīs, tādēļ daļu sabiedrības pārņem arvien lielāks uztraukums un daži aktīvisti pat uzsākuši cīņu ar atbildīgajām varas iestādēm.
Sabiedrības pārstāvji uzskata, ka sejas atpazīšanas funkcija ļauj pārāk dziļi ielauzties katra indivīda personīgajā dzīvē, nav zināms, kas šos datus uzkrāj, kur un kā tie tiek glabāti un, kas tos savās interesēs var izmantot. Tas ir personas datu aizsardzības pārkāpums, tādēļ dažās pasaules vietās, piemēram, Kalifornijā, sabiedrības spiediena rezultātā kamerām ar sejas atpazīšanas funkciju ir noteikts moratorijs.
Kas vainīgs tas bailīgs!