Kā pasargāt savu auto atkušņa laikā? 4

25.februāris 2010 8:56

Jau tradicionāli atkušņa laikā ievērojami pieaug negadījumu skaits, kas saistīti ar dažādiem bojājumiem, kurus stāvošiem transporta līdzekļiem nodara no ēkām krītoši ledus gabali.

Arī šogad februārī ir vērojams straujš šādu bojājumu un līdz ar to arī apdrošināšanas gadījumu skaita pieaugums. Salīdzinot ar 2010. gada janvāri, šādi gadījumi ir palielinājušies divas reizes un ir sagaidāms, ka līdz mēneša beigām to skaits vēl turpinās pieaugt.

Februārī laika apstākļi ir īpaši labvēlīgi ledus un lāsteku izveidei, un pēdējās dienās tiek iesniegti arvien vairāk atlīdzību pieteikumu. Visbiežāk negadījumos tiek izsisti transportlīdzekļu stikli, bojāti motora pārsegi un jumti. Ja transportlīdzeklis ir atradies kustībā, tad bojājumi tiek nodarīti priekšējiem buferiem un lukturiem.

„Autovadītājiem pastiprināta uzmanība ir jāpievērš ne tikai ēku jumtiem, kuru tuvumā viņi atstāj savus transportlīdzekļus, bet modrību nedrīkst arī zaudēt, piedaloties satiksmē. Ir pieaudzis apdrošināšanas gadījumu skaits, kad transportlīdzekļi tiek bojāti ar ledu un sniegu, kas krīt no braucošu kravas automašīnu piekabēm – tie veido 33 procentus no pieteiktajiem negadījumiem,” skaidro AAS „BALTA” Atlīdzību pārvaldes direktora vietnieks Ingus Savickis.

Kā pasargāt sevi no nelaimes?

Pirms atstāt stāvēšanai savu transporta līdzekli, aplūkojiet tuvumā esošo ēku jumtus. Neatstājiet savu auto zem jumta ar skaidri redzamām lielām lāstekām vai ledus blāķiem. Īpaši bīstami sniegs, ledus un lāstekas, kas sakrājušies uz jumta, kļūst brīdī, kad temperatūra ir ap 0ºC, kā arī dienās, kad iespējams izbaudīt pirmos grādus virs nulles.

Savukārt piedaloties satiksmē, jārēķinās ar krītošu ledus gabalu iespējamību, braucot aiz kravas transportlīdzekļa – īpaši straujos pagriezienos vai bedrainos ceļa posmos, jo visbiežāk tieši bedres vai straujš kravas automobiļa manevrs izraisa uz kravas piekabes esošās sniega un ledus masas neatkarīgu kustību. Šādās situācijās ir svarīgi ieturēt distanci.

Ņemot vērā šī gada pārbagātību ar sniegu, autovadītājiem jāuzmanās arī no sasaluša sniega gabaliem, kas var parādīties uz ceļa kustības laikā. Tie veidojas no sniega, kas sakrājies zem kravas transportlīdzekļu riteņu arkām.

Kā rīkoties, ja Jūsu automašīna ir cietusi?

Ja nu tomēr nelaime ir notikusi, un no ēkas krītošs sniegs, ledus vai lāstekas ir bojājušas transportlīdzekli, nepieciešams nekavējoties informēt policiju, kura izbrauks uz negadījuma vietu un sastādīs aktu. Pēc policijas akta sastādīšanas klientam jāpiesaka atlīdzības gadījums pie apdrošinātāja, kurš, balstoties uz policijas sastādīto aktu, veic apdrošināšanas atlīdzības izmaksu. Ja cietušajam transportlīdzeklim nav KASKO apdrošināšanas, tad zaudējumu piedziņa no ēkas īpašnieka būs jāveic paša spēkiem, un arī šeit lieti noderēs policijas sastādītais akts.

Ja transporta līdzekli ir bojājis no citas automašīnas krītošs ledus vai sniegs, tad ir divas rīcības iespējas. Viena – abām pusēm nepieciešams vienoties un aizpildīt saskaņoto paziņojumu. Otra iespēja – izsaukt ceļu policiju, kura par notikušo sastāda aktu un izsniedz izziņu. Gadījumā, ja vainīgā auto vadītājs nav iegādājies OCTA apdrošināšanu, tad cietušais var prasīt atlīdzināt zaudējumus Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojam, kas pēc tam regresa kārtībā vērsīsies pie kravas transportlīdzekļa īpašnieka vai turētāja, jo tā pienākums ir ar savu transportlīdzekli un tā stāvokli neapdraudēt citus satiksmes dalībniekus.

Ja transporta līdzeklis bojājumu dēļ nevar piedalīties satiksmē, AAS „BALTA” KASKO apdrošināšanas klienti 24 stundas 7 dienas nedēļā, pazvanot pa tālruni: 67533375, bez maksas var saņemt kvalificēta speciālista palīdzību uz ceļa, auto evakuāciju uz tuvāko servisu vai stāvvietu, taksometra pakalpojumus un nomas transportlīdzekli. 

„Gadījumā, ja esat aculiecinieks situācijai, kad bojājumi tiek nodarīti transporta līdzeklim, kuram īpašnieks nav klāt, ir pareizi izrādīt iniciatīvu un atstāt pie cietušās automašīnas zīmīti ar savu telefona numuru. Šāds vienkāršs žests var sniegt neatsveramu palīdzību cilvēkam, kura transportlīdzeklis ir cietis negadījumā. Aicinu visus autovadītājus šajā laikā pastiprināti domāt par savu un apkārtējo drošību un vairāk vērst skatu uz augšu, lai varētu laicīgi izvairīties no nepatīkamiem negadījumiem,” novēl AAS „BALTA” Atlīdzību pārvaldes direktora vietnieks Ingus Savickis.

 
Visi komentāri
 
275102. viesis 25.februāris 2010 13:19
0 0 Atbildēt

Kas jādara, ja nav Kasko un smagais aizbrauc nepamanījis? Jādzenas pakaļ un jācenšas tas nolikt mierā, pieprasot sastādīt saskaņoto vai uzgaidīt CP?

275112. viesis 25.februāris 2010 22:18
0 0 Atbildēt

saskaņoto nevarēs sastādīt, jo tas neskaitās CSNg tā izpratnē attiecībā no OCTA likuma. Ir jāaptur smagais, jāsauc CP, lai fiksē notikušo, pēc tam varēsi no vainīgā prasīt kompensāciju, tikai viens mazs bet... tev jāpierāda, ka tieši no tā kravinieka arī tas ledus krita.

275114. viesis 25.februāris 2010 23:52
0 0 Atbildēt

Varēja vēl pateikt, ka auto jānoliek slēgtā garāžā, kurā nav applūšanas risks.

275121. viesis 26.februāris 2010 9:45
0 0 Atbildēt

Slēgtai garāžai ir risks iebrukt jumtam zem sniega svara.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vai drošāk palikt krustojumā ? (+ VIDEO) 6

Apvidus auto nepagūst izbraukt no krustojuma kamēr deg atļaujošais signāls, taču, kad viņš mēģina pabeigt manevru, notiek avārija. Lasīt vairāk

 

Volkswagen laiž klajā kompakto krosoveru Nivus (+ FOTO) 3

Volkswagen iepazīstinājis ar kompakto krosoveru Nivus, kas konstruēts Dienvidamerikas tirgum, taču jau nākamgad startēs arī Eiropā. Lasīt vairāk

 

Latvijas iedzīvotāju aizsardzību pret vīrusa izplatību turpmāk papildinās mobilā lietotne “Apturi Covid” 8

No 29. maija Latvijas iedzīvotājiem brīvprātīgi un bez maksas pieejama Latvijas IKT nozares un zinātnes pārstāvju izstrādātā kontaktu fiksēšanas lietotne “Apturi Covid”, kas radīta Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC), lai palīdzētu iedzīvotājiem drošā un ērtā veidā ierobežot vīrusa tālāku izplatību Latvijā. Lasīt vairāk

 

Ford paplašina krosovera Puma piedāvājumu (+ FOTO)

Ford paplašina krosovera Puma piedāvājumu ar jaunu motoru un aprīkojuma komplektāciju. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti