Par CSNg cietušo ārstēšanu un pabalstiem valstij atmaksāti 1,7 miljoni latu

1.marts 2010 13:41

Pēc Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja datiem pērn apdrošinātāji valstij atlīdzinājuši 1,7 miljonus latu par ceļu satiksmes negadījumos cietušo ārstēšanu un izmaksātajiem pabalstiem.

<250>Vidējā izmaksātā atlīdzības summa lēmumā sastāda 508 latus.

Neskatoties, ka pērn ievērojami sarucis ceļu satiksmes negadījumu un ievainoto skaits, apdrošinātāju izmaksātās zaudējumu atlīdzības valstij pērn ir pieaugušas 2,6 reizes, salīdzinot ar 2008.gadu.

Juris Stengrevics, LTAB valdes priekšsēdētājs: „Saskaņā ar likumdošanu apdrošinātājiem vai OCTA garantijas fondam ir jāatlīdzina arī izdevumi valstij, kas tai radušies, nodrošinot ceļu satiksmes negadījumā cietušās personas ārstēšanu, rehabilitāciju, kā arī invaliditātes, darbanespējas un citu pabalstu izmaksu gadījumā. Apdrošinātāji atlīdzina šos zaudējumus valstij likumdošanā paredzētajā kārtībā pēc attiecīgo valsts un pašvaldību institūciju dokumentu saņemšanas.”

Jāņem vērā, tā kā šajos apdrošināšanas gadījumos ir cietuši cilvēki, tad tiek ierosināta krimināllieta, notiek izmeklēšana un tiesvedība. Līdz ar to apdrošinātājiem ir jāsagaida tiesas spriedums, kas var aizņemt pat vairākus mēnešus un gadus. Tāpēc par daļu negadījumiem, kas notikuši pirms gada vai pat vairākiem, atlīdzības valsts budžetā tiks izmaksātas šogad vai pat vēl nākamajos gados. Turklāt izdevumi valstij netiek atlīdzināti gadījumā, ja cietusī persona tiek atzīta par negadījumu izraisītāju.

Pērn divas reizes pieaudzis valsts pieteikto prasību skaits

<seesam>Jāmin, ka valsts ar katru gadu arvien aktīvāk pieprasa un atgūst līdzekļus no apdrošinātājiem par negadījumos cietušajiem. Piemēram, pērn apdrošinātāji pieņēmuši 3 344 atlīdzību izmaksu lēmumus, tas ir uz pusi vairāk kā 2008.gadā – 1 764, neskatoties, ka negadījumos ievainoto skaits samazinājies par 28%.

Kopumā no 2006.-2009.gadam valsts budžetā atmaksāti 3,23 miljoni latu par vairāk nekā 7 600 lēmumiem, no tiem gandrīz  2,2 miljoni latu Valsts norēķinu centram par vairāk nekā 6 100 lēmumiem.  

Valstij atmaksātie līdzekļi veido pusi no kopējām atlīdzībām cietušajiem

Pērn apdrošinātāju izmaksātās atlīdzības valsts budžetā par ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu ārstēšanu un izmaksātajiem pabalstiem veido 50% no kopējām apdrošinātāju izmaksātajām atlīdzībām par negadījumos cietušu personu.   
Zaudējumu atlīdzības valstij tiek atmaksātas Veselības norēķinu centram (iepriekš VOAVA), VSAA, Tehnisko palīglīdzekļu centram, Sociālās integrācijas valsts aģentūrai, Sociālo pakalpojumu pārvaldei, pašvaldību institūcijām, IeM Veselības un sociālo lietu valsts aģentūrai.
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Visu vai neko- sieviete ar nozagtu kemperi uzsāk mežonīgu bēgšanu no policijas (+ VIDEO)

Video no ASV: sieviete ar nozagtu "Motorhome" bēg no policijas un neapstājas arī pēc vairākām avārijām un busiņa ietriekšanās palmā, kas izārda transportlīdzekļa priekšējo daļu un sānus. Lasīt vairāk

 

Vakar kravas auto plīsa riepa, kā rezultātā zaudēja vadāmību un iebrauca pretējā braukšanas joslā 8

Māris Ozoliņš, iAuto redaktors: "Ja grib, tad var! Lūk, šādu informāciju par ceļu satiksmes negadījumiem mēs šodien saņēmām no Valsts Policijas Vidzemes reģiona pārvaldes. Salīdzinājumam zemāk saite uz rakstu no Valsts policijas sagatavotās informācijas medijiem un sabiedrībai." Lasīt vairāk

 

50 km/h vietā gandrīz 140 km/h - jaunietis "testē" mašīnu pēc remonta; policija iejaucas 23

Piektdien tika apturēts, kāds jaunietis, kurš, "testējot auto", apdzīvotā vietā vairāk nekā divas reizes pārsniedzis atļauto ātrumu. Tajā pašā dienā policijas darbinieki fiksēja vēl divus ātrumpārkāpējus. Lasīt vairāk

 

87 % iedzīvotāju elektriskos skrejriteņus uzskata par draudu satiksmes drošībai 6

Lielākā daļa jeb 87 % iedzīvotāju elektriskos skrejriteņus uzskata par draudu satiksmes drošībai, liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO (ERGO) pētījums*, kas veikts kopā ar Latvijas Automoto biedrību (LAMB) kopīgi īstenotās kampaņas “Ar cieņu brauksi, tālāk tiksi!” ietvaros. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti