Varēs uzlabot satiksmes drošību apdzīvotās vietās ārpus Rīgas

14.aprīlis 2010 0:00

Apstiprināti noteikumu grozījumi, kas ļaus uzsākt satiksmes drošības uzlabošanas pasākumus apdzīvotās vietās ārpus Rīgas, piesaistot no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) 6,6 miljonus latu.

<250>Noteikumu grozījumi izstrādāti, lai nodrošinātu turpmāku projektu iesniegumu atlasi, kur projekta iesniedzēji var būt pašvaldības, izņemot Rīgas pilsētas pašvaldību.

Pieejamais finansējums paredzēts satiksmes drošības uzlabošanai apdzīvotās vietās ārpus Rīgas, likvidējot „melnos punktus” jeb satiksmes drošībai bīstamās vietas, iekļaujot arī potenciāli bīstamas vietas. Projektos var paredzēt dažādus transporta infrastruktūras uzlabošanas un satiksmes organizācijas pasākumus, lai ar iespējami mazākiem līdzekļiem panāktu satiksmes drošības līmeņa uzlabošanos. Tā, piemēram, var būt krustojumu pārbūve, energoefektīva ielu apgaismošana, luksoforu uzstādīšana, gājēju celiņu un gājēju pāreju ierīkošana.

Ar grozījumiem mainīta projektu atlases kārtība, paredzot veikt projektu atlasi par visu pieejamo ERAF finansējumu. Projektu atlases veikšanai precizēti projektu iesniegumu vērtēšanas kritēriji, projektu izvērtēšanai iesniedzamo dokumentu saraksts un informācija, kas jānorāda projekta iesnieguma veidlapā.

Izmaiņās paredzēta arī iespēja iegādāties zemi projektu vajadzībām līdz 10 procentu apjomam no kopējām attiecināmajām izmaksām, kā arī tiek atbalstīta stāvlaukumu izbūve ielu malās, ja tā ir tieši saistīta ar satiksmes drošības uzlabošanu un paredzēta valsts un pašvaldību funkciju nodrošināšanai.

Projekta īstenošanu plānots pabeigt divu gadu laikā no vienošanās noslēgšanas brīža, bet ne vēlāk kā līdz 2015. gada 31. augustam.

Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 10. jūnija noteikumos Nr. 426 „Noteikumi par darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.2.1.3.1. apakšaktivitāti „Satiksmes drošības uzlabojumi apdzīvotās vietās ārpus Rīgas”” apstiprināti Ministru kabineta sēdē otrdien, 13. aprīlī.
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vai braucam ar atļauto ātrumu? (+ VIDEO) 35

Ceļu satiksmes drošības padomes domnīca nākusi klajā ar iniciatīvu autovadītājiem, kuri pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu līdz desmit kilometriem stundā, piemēro naudas sodu. Lasīt vairāk

 

Valsts policija šonedēļ veiks ātruma kontroles pasākumus 1

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes drošību, kā arī nepieļautu ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaita palielināšanos, Valsts policija sociālās kampaņas "Smaga kāja izraisa nāvi! Nespied gāzi grīdā." ietvaros no šodienas līdz 14.augustam īstenos ātruma kontroles pasākumus uz Latvijas autoceļiem visos Latvijas reģionos, aģentūru LETA informēja VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) pārstāvji. Lasīt vairāk

 

Fotoradari par braukšanu bez OCTA aprēķina 1130 eiro sodu (+ VIDEO) 14

Vienas dienas laikā, braucot bez obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas, var saņemt vairākas soda kvītis. Tas iespējams, ja pārkāpumu fiksē fotoradars. Mūsu nākamā stāsta varone šādi sodīta ar vairāk nekā tūkstoš simts eiro. Lasīt vairāk

 

Uzņēmējiem bažas par apkures sezonu (+ VIDEO) 1

Krīzes gadījumā primāri ar gāzi tiks nodrošinātas mājsaimniecības, uzņēmumiem valdība nav devusi garantijas, ka tiks nodrošināti ar šo energoresursu. Tāpēc daudzi uzņēmēji patlaban pārkārto ražošanas procesus, lai nebūtu krīzes gadījumā jāpārtrauc darbība. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti