Varēs uzlabot satiksmes drošību apdzīvotās vietās ārpus Rīgas

14.aprīlis 2010 0:00

Apstiprināti noteikumu grozījumi, kas ļaus uzsākt satiksmes drošības uzlabošanas pasākumus apdzīvotās vietās ārpus Rīgas, piesaistot no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) 6,6 miljonus latu.

<250>Noteikumu grozījumi izstrādāti, lai nodrošinātu turpmāku projektu iesniegumu atlasi, kur projekta iesniedzēji var būt pašvaldības, izņemot Rīgas pilsētas pašvaldību.

Pieejamais finansējums paredzēts satiksmes drošības uzlabošanai apdzīvotās vietās ārpus Rīgas, likvidējot „melnos punktus” jeb satiksmes drošībai bīstamās vietas, iekļaujot arī potenciāli bīstamas vietas. Projektos var paredzēt dažādus transporta infrastruktūras uzlabošanas un satiksmes organizācijas pasākumus, lai ar iespējami mazākiem līdzekļiem panāktu satiksmes drošības līmeņa uzlabošanos. Tā, piemēram, var būt krustojumu pārbūve, energoefektīva ielu apgaismošana, luksoforu uzstādīšana, gājēju celiņu un gājēju pāreju ierīkošana.

Ar grozījumiem mainīta projektu atlases kārtība, paredzot veikt projektu atlasi par visu pieejamo ERAF finansējumu. Projektu atlases veikšanai precizēti projektu iesniegumu vērtēšanas kritēriji, projektu izvērtēšanai iesniedzamo dokumentu saraksts un informācija, kas jānorāda projekta iesnieguma veidlapā.

Izmaiņās paredzēta arī iespēja iegādāties zemi projektu vajadzībām līdz 10 procentu apjomam no kopējām attiecināmajām izmaksām, kā arī tiek atbalstīta stāvlaukumu izbūve ielu malās, ja tā ir tieši saistīta ar satiksmes drošības uzlabošanu un paredzēta valsts un pašvaldību funkciju nodrošināšanai.

Projekta īstenošanu plānots pabeigt divu gadu laikā no vienošanās noslēgšanas brīža, bet ne vēlāk kā līdz 2015. gada 31. augustam.

Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 10. jūnija noteikumos Nr. 426 „Noteikumi par darbības programmas „Infrastruktūra un pakalpojumi” papildinājuma 3.2.1.3.1. apakšaktivitāti „Satiksmes drošības uzlabojumi apdzīvotās vietās ārpus Rīgas”” apstiprināti Ministru kabineta sēdē otrdien, 13. aprīlī.
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Epizode uz Bulduru dzelzceļa pārbrauktuves (+ VIDEO) 2

Kamēr vairāki autovadītāji pie Bulduru dzelzceļa pārbrauktuves gaida kamēr atsāksies autotransporta kustība, avārijas dienesta busiņš apdzen visus un, lai gan zīme neatļauj, pēc pārbrauktuves nogriežas pa kreisi. Lasīt vairāk

 

Ford parāda video ar trim jaunā Bronco versijām (+ VIDEO)

Ford Bronco debitēs 13.jūlijā. Gaidot šo notikumu, Ford laidis klajā jaunu video, kurā parādījis Bronco saimes trīs modeļus, tiesa – tikai aprises, īsto izskatu atstājot ēnā. Lasīt vairāk

 

Tērbatas ielu uz mēnesi atdos gājējiem 23

Rīgā no 15.jūlija līdz 16.augustam transportlīdzekļu satiksmei tiks slēgta teju visa Tērbatas iela, atvēlot to gājējiem un tirgotājiem, kā arī kultūras pasākumiem, otrdien nolēma Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija. Lasīt vairāk

 

Dubultsitiens - auto un motociklistu sadursme (+ VIDEO) 19

Griežoties pa kreisi, autobraucējs izraisa sadursmi ar diviem motociklistiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti