Noslēgusies LAMB akcija «Autogaismas – Kārtībā» 2

 
4.novembris 2010 10:32

Ir noslēgusies ikgadējā satiksmes drošības akcija „Autogaismas – Kārtībā”, kuru organizēja Latvijas Automoto biedrība (LAMB) sadarbībā ar AAS ERGO Latvija, DUS „Viada”, OCTA un CSDD.

Tās mērķis bija veicināt satiksmes drošību un, diennakts gaišajam laikam kļūstot īsākam, aicināt autovadītājus lielāku uzmanību pievērst savu automašīnu gaismām. Tieši nenoregulētas autogaismas bieži mēdz būt satiksmes negadījuma iemesls, tādēļ akcijas ietvaros, lai palīdzētu autovadītājiem ne tikai galvaspilsētā, bet citos Latvijas reģionos, LAMB piedāvāja iespēju pārbaudīt un noregulēt autogaismas bezmaksas.

Kopumā Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā un Ventspilī tika pārbaudītas vairāk nekā 3000 automašīnas. 10% no tām autogaismas bija kārtībā, vēl 10% bija jādodas autogaismas remontēt uz autoservisu, bet pārējiem gaismas tika noregulētas uz vietas. Tas liecina, ka LAMB aicinājumam, pārbaudīt autogaismas, atsaucas arvien vairāk autovadītāju, gan tie, kas tikai vēlas pārbaudīt autogaismas, gan tie, kas reāli apzinās sava autogaismu trūkumus un vēlas tos novērst. Arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistika liecina, ka visizplatītākais iemesls, kādēļ tehnisko apskati neiziet automašīnas vecumā līdz 10 gadiem, ir nenoregulētas autogaismas.

“LAMB tāpat kā autoklubi visā Eiropā rūpējas par satiksmes drošību un atbalsta autovadītājus. Esam pārliecināti, ka šī gada akcija būs novērsusi ne vienu vien nepatīkamu atgadījumu uz ceļa,” uzskata LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Pareizi noregulētas autogaismas veicina drošību uz ceļa tumšajā diennakts laikā. Nav gaismu – nav auto!

LAMB preses dienests

 
Visi komentāri
 
279928. viesis 4.novembris 2010 21:59
0 0 Atbildēt

A hrenonu arī regulēja? :D

279979. viesis 8.novembris 2010 14:40
0 0 Atbildēt

Cik var ar tām gaismām, kad pārbaudīs amortizatorus un riepas kas daudz būtiskāk ietekmē drošību uz ceļa

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

ASV autobūves uzņēmumi varētu pievērsties kara tehnikas ražošanai

ASV valdība Donalda Trampa vadībā apsver iespēju iesaistīt lielos autobūves uzņēmumus ieroču ražošanā. Lasīt vairāk

 

Ātruma kontroles maratonā policija konstatējusi 1792 pārkāpumus 2

Trešdien akcijā "24 stundu ātruma kontroles maratons" policija konstatēja 1792 ātruma pārkāpumus, turklāt vairākos gadījumos autovadītājiem piemērots tiesību izmantošanas aizliegums, aģentūru LETA informēja Valsts policija. Lasīt vairāk

 

Visā Latvijā notiek 24 stundu ātruma kontroles maratons (+ VIDEO) 10

Lai pievērstu uzmanību bīstamībai, ko rada atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, šodien visā Latvijā notiek 24 stundu ātruma kontroles maratons. Tā laikā policija uzmanīja satiksmi arī Dienvidkurzemē. Lasīt vairāk

 

Līdz 926 km un ātra uzlāde: Mercedes modernizējis EQS (+ FOTO) 11

2026. gada Mercedes EQS piedzīvo būtisku atjauninājumu, kas ievērojami uzlabos gan tehniskos rādītājus, gan braukšanas komfortu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti