Katrs otrais ceļu satiksmes negadījums notiek Rīgā 3

 
19.maijs 2011 8:40

2011. gada pirmā ceturkšņa rezultātiem šī gada 3 mēnešos ievērojami samazinājies CSNg skaits par kuriem apdrošināšanas sabiedrībām ir iesniegti zaudējumu pieteikumi

Salīdzinājumā ar 2010. g. tādu pašu periodu samazinājums sastāda 22,3 %. No visiem 8 329 Latvijā reģistrētajiem apdrošināšanas gadījumiem 55,9% ir notikuši tieši Rīgā.

2011. gada 3 mēnešos par Latvijā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem ir pieņemti 10 776 lēmumi par kopējo summu 5, 23 milj. latu, no kuriem atlīdzības summa tikai Rīgā notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem sastāda vairāk kā 2, 5 milj. latu. Salīdzinājumā ar 2010. gada pirmo 3 mēnešu datiem vidējās atlīdzības izmaksas lielums samazinājies par 2%.
Savukārt 744 lēmumi ir pieņemti par ārvalstīs notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem par kopējo atlīdzības summu vairāk kā 1 miljons latu ( Ls 1 339 428), kas sastāda 20,4 % no kopējās izmaksātās atlīdzības summas.

„Šī gada pirmais periods liecina, ka ir samazinājies kopējais CSNg skaits. Līdz ar ko likumsakarīgi, ka samazinoties kopējam apdrošināšanas gadījumu skaitam, samazinās arī zaudējumu atlīdzības prasības un kopējā izmaksātā atlīdzības summa konkrētajā periodā. Tas, ka vairāk kā puse no izmaksātās summas attiecināma uz Rīgā notikušajiem CSNg ir saistāma nevis ar autovadītāju agresīvāku vai nekompetentāku braukšanu, bet gan transportlīdzekļu īpatsvaru Latvijas galvaspilsētā, kā arī šī gada ziemas mēnešos sasnigušo ielu dēļ apgrūtinātas braukšanas apstākļos vairāk negadījumu notika tieši galvaspilsētas ielās”, situāciju skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos vislielākais lēmumu skaits pieņemts par transportlīdzekļu bojājumiem un transportlīdzekļa bojāejas atlīdzināšanu, kas kopsummā sastādīja gandrīz 85% no kopējā atlīdzību skaita.

Savukārt valstij par cietušo ārstēšanu un izmaksātajiem sociālajiem pabalstiem attiecīgajā laika posmā atlīdzināti 377 302 tūkst. latu, attiecīgi, VSAA – 257 670 tūkst. latu, VNC –119 632 tūkst. latu.

„Raugoties uz pirmā ceturkšņa OCTA tirgus darbības rādītājiem var konstatēt, ka kaut arī kopumā vērojama nozares stabilizācija 2011. gada pirmie trīs mēneši nozarei ir bijuši negatīvi. To arī apliecina visu apdrošināšanas sabiedrību peļņas vai zaudējuma aprēķina tehniskā rezultāta kopsavilkums, kurš parāda ka ceturksnis noslēgts ar negatīvu bilanci mīnuss 31 400 tūkst. latu”, informē Juris Stengrevics.

 
Visi komentāri
 
282798. viesis 19.maijs 2011 14:22
0 0 Atbildēt

Kāds pārsteigums 1/2 LV autoparka ir reģistrēts un pārvietojas Rīgā. Interesantāk būtu salīdzināt avāriju sk. uz 100 reģistrētajiem auto pa pilsētām.

282802. viesis 19.maijs 2011 18:39
0 0 Atbildēt

Rīgā nenozīmē rīdzinieki. No personīgās pieredzes, Rīgā ne rīdzinieki jau man norakstījuši 2x auto, kamēr Rīdzinieki tik drusku apskādējuši, arī pats neesmu svētais, bet statistika debīli izveidota un neatspoguļo reālo situāciju. Varēja jau saskaitīt (procentuāli) cik pepalaci tiek sasisti katrā rajonā no kopējā reģistrēto auto skaita.

282816. viesis 22.maijs 2011 6:48
0 0 Atbildēt

Lauku vecis Rīgā pie auto stūres ir desmit reizes bīstamāks par rīdzenieci blondīni pie stūres.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Viņas auto maksā 4 miljonus - Bugatti Chiron Super Sport Monako ielās (+ VIDEO) 5

Kas ir viņa, nav zināms, taču Bugatti Chiron Super Sport ir 1200 Zs jaudīgs un 4 miljonus dolāru vērts varenauto, kas pievelk publikas uzmanību, lai kur arī parādītos. Lasīt vairāk

 

Kā notiek remontdarbi uz Vidzemes šosejas starp “Sēnīti” un Siguldu (+ FOTO)

Uz Vidzemes šosejas (A2) turpinās remontdarbi posmā no “Sēnītes” līdz Siguldai (39,44.–46,30. km). Darbi notiek labās puses brauktuvē virzienā uz Siguldu, to laikā satiksme organizēta par kreisās puses brauktuvi, kur noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Lasīt vairāk

 

Vienojas par papildu atbalstu energoresursu cenu kompensācijai (+ VIDEO) 1

Valdība šodien vienojusies par jaunu atbalsta pasākumu noteikšanu energoresursu cenu pieauguma samazināšanai aptuveni 422 miljonu eiro vērtībā. Ar šo naudu plānots atbalstīt gan iedzīvotājus, gan uzņēmumus, gan arī vēl citas juridiskās personas, piemēram, zinātniskās institūcijas. Lasīt vairāk

 

Citroën sāk jaunu ēru ar jaunu identitāti un logo 3

Ievadot jaunu drosmīgu, aizraujošu un dinamisku ēru, 103 gadus senais Citroën zīmols piesaka jaunu identitāti un logotipu. Jaunajā laikmetā tas gatavojas iespējami ātri realizēt savu misiju – padarīt elektrisko mobilitāti pieejamu visiem, kā arī paplašināt sava DNS kodolu – pieejamību, uzdrīkstēšanos un klientu labklājību. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti