Katrs otrais ceļu satiksmes negadījums notiek Rīgā 3

19.maijs 2011 8:40

2011. gada pirmā ceturkšņa rezultātiem šī gada 3 mēnešos ievērojami samazinājies CSNg skaits par kuriem apdrošināšanas sabiedrībām ir iesniegti zaudējumu pieteikumi

Salīdzinājumā ar 2010. g. tādu pašu periodu samazinājums sastāda 22,3 %. No visiem 8 329 Latvijā reģistrētajiem apdrošināšanas gadījumiem 55,9% ir notikuši tieši Rīgā.

2011. gada 3 mēnešos par Latvijā notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem ir pieņemti 10 776 lēmumi par kopējo summu 5, 23 milj. latu, no kuriem atlīdzības summa tikai Rīgā notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem sastāda vairāk kā 2, 5 milj. latu. Salīdzinājumā ar 2010. gada pirmo 3 mēnešu datiem vidējās atlīdzības izmaksas lielums samazinājies par 2%.
Savukārt 744 lēmumi ir pieņemti par ārvalstīs notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem par kopējo atlīdzības summu vairāk kā 1 miljons latu ( Ls 1 339 428), kas sastāda 20,4 % no kopējās izmaksātās atlīdzības summas.

„Šī gada pirmais periods liecina, ka ir samazinājies kopējais CSNg skaits. Līdz ar ko likumsakarīgi, ka samazinoties kopējam apdrošināšanas gadījumu skaitam, samazinās arī zaudējumu atlīdzības prasības un kopējā izmaksātā atlīdzības summa konkrētajā periodā. Tas, ka vairāk kā puse no izmaksātās summas attiecināma uz Rīgā notikušajiem CSNg ir saistāma nevis ar autovadītāju agresīvāku vai nekompetentāku braukšanu, bet gan transportlīdzekļu īpatsvaru Latvijas galvaspilsētā, kā arī šī gada ziemas mēnešos sasnigušo ielu dēļ apgrūtinātas braukšanas apstākļos vairāk negadījumu notika tieši galvaspilsētas ielās”, situāciju skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos vislielākais lēmumu skaits pieņemts par transportlīdzekļu bojājumiem un transportlīdzekļa bojāejas atlīdzināšanu, kas kopsummā sastādīja gandrīz 85% no kopējā atlīdzību skaita.

Savukārt valstij par cietušo ārstēšanu un izmaksātajiem sociālajiem pabalstiem attiecīgajā laika posmā atlīdzināti 377 302 tūkst. latu, attiecīgi, VSAA – 257 670 tūkst. latu, VNC –119 632 tūkst. latu.

„Raugoties uz pirmā ceturkšņa OCTA tirgus darbības rādītājiem var konstatēt, ka kaut arī kopumā vērojama nozares stabilizācija 2011. gada pirmie trīs mēneši nozarei ir bijuši negatīvi. To arī apliecina visu apdrošināšanas sabiedrību peļņas vai zaudējuma aprēķina tehniskā rezultāta kopsavilkums, kurš parāda ka ceturksnis noslēgts ar negatīvu bilanci mīnuss 31 400 tūkst. latu”, informē Juris Stengrevics.

 
Visi komentāri
 
282798. viesis 19.maijs 2011 14:22
0 0 Atbildēt

Kāds pārsteigums 1/2 LV autoparka ir reģistrēts un pārvietojas Rīgā. Interesantāk būtu salīdzināt avāriju sk. uz 100 reģistrētajiem auto pa pilsētām.

282802. viesis 19.maijs 2011 18:39
0 0 Atbildēt

Rīgā nenozīmē rīdzinieki. No personīgās pieredzes, Rīgā ne rīdzinieki jau man norakstījuši 2x auto, kamēr Rīdzinieki tik drusku apskādējuši, arī pats neesmu svētais, bet statistika debīli izveidota un neatspoguļo reālo situāciju. Varēja jau saskaitīt (procentuāli) cik pepalaci tiek sasisti katrā rajonā no kopējā reģistrēto auto skaita.

282816. viesis 22.maijs 2011 6:48
0 0 Atbildēt

Lauku vecis Rīgā pie auto stūres ir desmit reizes bīstamāks par rīdzenieci blondīni pie stūres.

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Tā mēs projektējam jeb, uz kurieni ved lepnā norāde (+ FOTO) 7

Tūkstošu vērtā norāde ved "uz nekurieni", kamēr īstais ceļš uz apdzīvoto vietu atrodas trīs kilometrus tālāk un ir apzīmēts ar necilu izkārtni. Lasīt vairāk

 

Projektēsim Ceļus - eksperti skaidro, kādēļ klibo kvalitāte (+ VIDEO) 3

Būveksperts Edgars Krūmiņš nosauc iemeslus, kas iespaido ceļu būves kvalitāti: par vēlu izsludināti konkursi, rezultātu apstrīdēšana, plānošanas trūkumi, finansējuma nevienmērīgs sadalījums, speciālistu aizplūšana. Lasīt vairāk

 

Riepas, akumulators, logu slotiņas - kā sagatavot savu auto tumšajam laikam

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) apkopojusi 7 vienkāršus, bet ļoti svarīgus ieteikumus, kas palīdzēs sagatavot auto gada tumšajam un aukstajam laikam. Lasīt vairāk

 

15 000 km -krievi aizceļo uz Islandi ar 40-gadīgu ZAZ (+ VIDEO) 8

Divi Čeļabinskas iedzīvotāji devušies ekstrēmā piedzīvojumā, apceļojot Islandi ar 40 gadus vecu zaporožecu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti