Sodīts bargi - Par traģiskas avārijas izraisīšanu bijušajam "Radio SWH" radošajam direktoram Rukeram piespriež septiņus gadus cietumā 45

 

Ilustratīvs attēls Foto: Pexels.com

Nozare.lv | 3.oktobris 2023 15:47

Par traģiska ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, reibumā bēgot no policijas, bijušajam " Radio SWH" radošajam direktoram Ilgvaram Rukeram piespriesti septiņi gadi cietumā, noskaidroja aģentūra LETA.

Kā informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka, Rīgas rajona tiesa šodien pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru atzina apsūdzēto vīrieti par vainīgu minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un piesprieda viņam reālu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz septiņiem gadiem.

Apsūdzētais tika apcietināts tiesas zālē.

Iepriekš prokuratūra informēja, ka 2023.gada 5.aprīlī apsūdzētais nepakļāvās policijas darbinieku prasībām apturēt transportlīdzekli, bēgot neievēroja ceļu satiksmes noteikumus, nerīkojās tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vaisatiksmi traucējošas situācijas un nenodarītu zaudējumus, kā arī nedarīja visu iespējamo, lai netiktu apdraudēti citi ceļu satiksmes dalībnieki.

Vietā, kur maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums ir 50 kilometri stundā, viņš brauca ar ātrumu 115 kilometri stundā un iebrauca pretējā braukšanas virziena joslā, kur ietriecās pretim braucošajā transportlīdzeklī. Tā rezultātā notika traģisks ceļu satiksmes negadījums, kurā gāja bojā pretim braucošā transportlīdzekļa vadītājs.

Pirmstiesas kriminālprocesā noskaidrots, ka apsūdzētais vīrietis transportlīdzekli vadīja, atrodoties alkohola ietekmē. Alkohola koncentrācija viņa asinīs bija 1,5 promiles.

Procesā iesaistītās personas desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Ja šāds lūgums tiks iesniegts, tiesa sagatavos pilnu spriedumu, kuru varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā no tā pieejamības dienas.
 

 
Visi komentāri
 
GTD2 3.oktobris 2023 17:22
3 0 Atbildēt

dzivibas cena septinji gadinji, ,ko vissticamak par labu uzvediibu samazinas uz pusi.

. 3.oktobris 2023 19:17
1 1 Atbildēt

Tas nav bargi. Slepkavas, kā minimums, jāsoda ar mūža ieslodzījumu bez pārsūdzības iespējām. Žēl, ka atcelts nāvessods.

Sergejs 4.oktobris 2023 10:44
0 0 Atbildēt

Mūža ieslodzijums tas ir sods cietušajam un pārējai sabiedrībai, jo tas frukts cietumā ir jāuztur un maksā par to no valsts budžeta, tā tad no sabiedrības kabatas.

uupis 4.oktobris 2023 11:36
0 0 Atbildēt

Kāpēc nedrīkst nodarbināt ieslodzīto (kaut kādi humānie apsvērumu par piespiedu darbu?)! Lai pelna priekš paikas! Bet laikam nesanāks jo kašķīgie letiņi nevarēs sadalīt - kurš tad drīkstēs izkalpināt dzērājus!

Hmm 3.oktobris 2023 20:19
1 0 Atbildēt

dīvaini - saprastu, ka kaut ko tādus pastrādātu kāds deģenerāts ar nodzertām smadzenēm, bet cilvēks, kam it kā visa pietika... priekš kam?

. 3.oktobris 2023 20:31
4 0 Atbildēt

1,5 promiles

Alko vīrs 3.oktobris 2023 20:34
6 5 Atbildēt

1,5 promiles normālas kompleksijas vīrietim, kas nav pienapuika vai absolūts trezveņņiks, nav nekas - uzskati, ka tikpat kā skaidrā.

. 3.oktobris 2023 21:01
14 1 Atbildēt

Ja būtu skaidrā, nebūtu sācis bēgt, kā arī nebūtu nogalinājis nevainīgu pretimbraucēju. Savas pašpārliecinātās ilūzijas iebāz sev vienā vietā. Dzērājšoferi ir potenciāli slepkavas. Ilgvars Rukers ir reāls slepkava. Tu attaisno slepkavas? Varbūt pat slavē tādus?

Alko vīrs 4.oktobris 2023 7:51
2 0 Atbildēt

Jā, I.R. ir slepkava, tieši tā, kā saki un nekāda braukšana dzērājiem nav attaisnojama. Es tev centos norādīt, ka 1,5 promiles nav tās daudzums, kura dēļ cilvēkam būtu jāpazaudē prāts, tas ir, jāsataisa tādas ziepes, kā šajā gadījumā.

Sergejs 4.oktobris 2023 10:47
1 0 Atbildēt

Stipri individuāli, ir redzēti arī tādi kam pēc 200 gramiem jumts aizbrauc, bet skaidrā prātā absolūti normāls cilvēks.

MMX 3.oktobris 2023 21:20
23 0 Atbildēt

1,5 promiles normālas kompleksijas vīrietim nav nekas tikai viņa paša ieskatā. Jebkurš blakus esošs cilvēks diezgan ātri var atkost dzēruma pakāpi, ja vien nav galīgi autistisks. Cits stāsts, ka lai neradītu sev liekus konfliktus atsevišķos gadījumos situāciju ir vieglāk ignorēt, nekā mēģināt pārliecināt "mužiku" ka viņs ir dzēris, nodarbojas ar huiņu un visi saprot ka viņš ir dzēris.

msh 6.oktobris 2023 1:36
0 0 Atbildēt

"Jebkurš blakus esošs cilvēks diezgan ātri var atkost dzēruma pakāpi" - nepareizi - jebkurš, kuram ir pieredze ar attiecīgo cilvēku - un nekas vairāk. Jautra situācija pāris mēnešus atpakaļ - svētdienā braucot garām piebraucu pie priekšnieka mājās [man bija atvaļinājums] paprasīt vienu lietu - šim tur sētā ballīte ar kaut kādiem čaļiem, šis izskatās +/- normāls, lai arī var just ka ir ierāvis, pateica "ja neiedzersi, nekāda runāšana nebūs"; iekabināju, sarunāju kas runājams - pēc dažādm dienām aizbraucu uz darbu tās lietas sakarā - a šis neko no mūsu sarunas neatceras, izrādās ka tur jau bija bezfilma iestājusies... 😂

grarturs 4.oktobris 2023 8:25
2 0 Atbildēt

Tā nu gluži nav gan - rūdītam alkoholiķim, kas gan mentāli, gan fiziski ir slims, tas varbūt nav nekas, bet cilvēkam, kurš ikdienā alkoholu nelieto vai lieto ļoti mērenos apjomos (neregulāri) tā ir liela reibuma pakāpe.

Diemžēl, Latvijā augsts % ar vīriešiem ir alkoholiķi bez diagnozes - iedzert pāris alus pēc darba dienas arī ir alkoholisms.

0pis 4.oktobris 2023 9:27
1 0 Atbildēt

Ne jau tikai vīrieši mēdz regulāri ieķemmēt

MMX 3.oktobris 2023 20:38
21 1 Atbildēt

Zinot visādus vadītājus un pusvadītājus, nebrīnītos ja kungam pa dzīvi jau bija sakāpis galvā un/vai alkohola lietošana bija kļuvusi par tik ierastu praksi, ka kungs pat dzērumā tā vietā lai nokaunētos un apstātos, izgāja uz variantu "neviens ments mani nenoķers". Tas ka cilvēkam ir solīds darbs un skaista dzīve, nenozīmē, ka viņš katras brīvdienas nepavada bezsamaņā. Viens no maniem bijušajiem vadītājiem parasti pazuda piektdien pēc 15.00 un parādījās pirmdien ap 15.00 vai otrdien no rīta.

Turba 3.oktobris 2023 21:03
23 0 Atbildēt

Daudzi dzerstās, citi uzskata, ka vīns katru vakaru ir veselīgs, jo itāļi tā darot, citi alu, vai ko štengrāku katru vakaru paņem uz krūts. Ar laiku rodas, mazāka, vai lielāka atkarība, tā nu tas ir.

Šis arī bijis kaut kas no “creative” lauciņa tadiem bieži alko, vai narko ir “norma”.

Nekas īpašs jau arī tur nebija, domāju daudzi joprojām tā braukā un nav pieķerti, pa Rīgu vispār pofig, kamēr kaut kur neieplēs, neviens tevi neturēs. Policijas uz ceļiem nav, es neatceros kad mani pēdējo reiz apturēja, lai gan ātrumu pārsniedzu katru dienu un vienmēr.

. 3.oktobris 2023 21:06
3 0 Atbildēt

Dzert un braukt ar taksi vai kā pasažierim cita cilvēka vadītā auto nerada problēmas. Normāli cilvēki reibumā nesēžas pie stūres.

Turba 3.oktobris 2023 21:07
5 0 Atbildēt

Protams, es arī neaizstāvu metējus.

MMX 3.oktobris 2023 21:16
24 1 Atbildēt

Nē, Turba pareizi norāda - Rīgā ir paliela populācijas daļa, kas pilnā mierā brauc dzērumā arī darba dienas beigās. Neviens nesaka ka tas nav nenormāli, bet dzīves fakts ir tāds, ka policijas trūkums ir veicinājis globālu nesodāmību. 

Reāli ja kādā darba dienas vakarā to pašu Vanšu tiltu sastrēguma laikā noslēgtu un liktu visiem pūst trubā, uz Ukrainu pēc pāris dienām varētu sūtīt pāris fūres ar mašīnām. Alkoholisms atsevišķās nozarēs ir pilnīgi normāla daļa no darba dienas.

Turba 3.oktobris 2023 21:27
20 0 Atbildēt

Tieši tā, dzērājus novākt no ielas var tikai ar regulārām un pēkšņām pārbaudēm. Nevis mēnesi iepriekš izziņojot, ka nu tik būs un es tāpat mierīgi tajās dienās pārkāpju ātrumu un mani pat neviens nepamana - ok tas cits stāsts.

Tepat iauto ir raksts par nu jau bargākiem sodiem, miljonos, nu ok, ok varbūt par 10% tas uzlabos situāciju, jo nebrauks neregulārie metēji (tā sauktie “tiem kuriem nejauši sanāca”), tie samīzīsies un padomās, bet ja pārbaužu nebūs, regulārie metēji kā brauca tā brauks.

Tiesnesis 3.oktobris 2023 20:46
5 0 Atbildēt

Visraksts "sūkā"!Tas nav bargs sods par nevainīga cilvēka dzīvību!Viņam vajadzēja nevis septiņus,bet gan septiņpadsmit,kā minimums!Kabatzagļiem,kuri nopizģī mobīlo...pa laikam iedod pusotru...

Tiesnesim 4.oktobris 2023 7:57
23 1 Atbildēt

Tavs komentārs "sūkā" - 7 vai 17 kāda starpība? - izdzēstas dzīvības cenu nevar izmērīt ar gadiem vai naudas summu, tas cilvēkam dzīvību neatdos, tāpat kā veselību smagas traumas gadījumā. Šajā gadījumā labi vien tas, ka iedeva kaut 7, jo parasti jau tādas lietas prasmīgi paslauka zem tepiķa.

Šipkevičus 4.oktobris 2023 9:12
16 0 Atbildēt

Nu ja skatās cik iedeva ventspilniekam lembim (5 gadi kā izrādās mājas arestā) un tiem kas slepa mashinu (200 stundas sabiedriski sarbi) vienā no skalakajam slepkavibam pedejo laiku vesturē, tad šis pret tiem sodien ir tiešām bargs.

11.14 4.oktobris 2023 11:20
2 0 Atbildēt

Par to jau runa, nu atceries kaut pēdējos gadījumus, sākot jau ar Laventu, tad Latvenergo 3 miljoni, Vaškevičs, Zelta tilts, RD miljoni, Rimšēvičs, Magonis, pat vecais zēns Jūlis skata pēc ar to apkakli pastaigāja. Bet Lembis? - 4 nevis 5 gadi, un, gan jau, ka mājas arestā nosēdēs - uzliks apkakli un teiks, ka slikta veselība (tiesnese jau deva mājienu), kas, protams, neliedz Privātajā dzīvē dižoties kā ziemā ar mazdēlu Peipusā makšķerējis... Tādēļ brīnos par tiem Mārupes 7 gadiem, laikam nepaspēja kādu izziņu pagrūst, ka slims, nepieskaitāms vai krāsas neatpazīst

Vernons 3.oktobris 2023 21:02
2 15 Atbildēt

Kas tas par sodu?

Ar tiesas spriedumu nozīmēt par vīru atraitnei Un bērnam par tēvu! Bez tiesībām spirināties pretī!

GTD2 4.oktobris 2023 8:09
0 0 Atbildēt

Tu gribi sodīt bojāfgājušā sievu un bērnus uzgrūžot tādu alkašu viņiem par nastu. Visskumīgākais ir tas ,ka laikam max ko viņam varēja iedot tas ir 10 gadi, Pēc mūsu likumdošanas tik vērta ir cilvēka dzīvība. Droši vien vajadzēja vismaz 20, bet btiem kas nināvējuši ar nodomu vismaz 40gadi,

JanJan 4.oktobris 2023 14:35
0 1 Atbildēt

Tu tiešām meklē kaut kādu saprātu no vernona postos?

Vernons 4.oktobris 2023 17:31
0 0 Atbildēt

Pēc 3,5 gadi būs ārā par labu uzvedību!

Jobo 3.oktobris 2023 21:44
14 0 Atbildēt

7gadi cietumā un 7gadi tiesības nost?

Sanāk, kad iznāks no cietuma, tad varēs uzreiz vadītāja apliecību dabūt no jauna un turpināt rullēt pa ceļu? 

Tādiem vajadzētu liegumu uz mūžu. Lai brauc ar sabiedrisko transportu.

darklight 3.oktobris 2023 22:45
29 1 Atbildēt

Hmm... Visiem tiem, kas kliedz, ka sods ir par maigu... Vai izsvītroti 7 gadi no dzīves un parādu nasta visu atlikušo mūžu ir maigs sods? Vai mirušais uzceltos no kapa, ja piespriestu 17 gadus? Vai 70? Vai atraitnei kļūtu vieglāk? Vai jūs arī saprotat, ka cietumā sēdošos baro visa pārējā sabiedrība? Nevienu neaizstāvu, bet viela pārdomām.

. 3.oktobris 2023 23:17
2 4 Atbildēt

Soda mērķis ir nevis kādu izcelt no kapa, bet gan tādus kretīnus, kā tu, atturēt no līdzīgas rīcības.

darklight 3.oktobris 2023 23:22
18 1 Atbildēt

Vai mēs būtu pazīstami, cien. dalbajob? Nu jā, 7 gadi ķurķī jau nevienu neatturēs, tas tik tāds nieks...

uupis 4.oktobris 2023 9:28
1 10 Atbildēt

Tātad ja tev dzērājšoferis nogalina bērnu tad 7 gadi ir ok?

Ja tavai māsai MĀJSAIMNIECEI tāds dzērājšoferis atņem vīru tu segsi viņu ģimenes kredītus un nodrošināsi bērniem dienas naudu 50 EUR nedēļā kā tas bija pirms tam? Visticamāk ka nē!

Tā ir morālā kroplība - attaisnot slepkavu ka viņš arī cieš! Čikotila arī cieta!

darklight 4.oktobris 2023 10:07
34 1 Atbildēt

Tu nesaproti, ko es gribu teikt. Jā, 7 gadi ir ok. Ir pilnīgi bezjēdzīgi veselu, darbaspējīgu cilvēku, kurš bez tam nekādā veidā nav sabiedrībai bīstams, turēt būrī desmitiem gadu un uzturēt par maniem un taviem nodokļiem. Cietumā sēžot viņš arī tiem bērniem nekādi nevar palīdzēt. Ja saprātīgs cietumsods un principā sačakarēta visa dzīve līdz mūža galam liekas par maigu, tad piedāvāju dzīvu izvārīt eļļā. Publiski, Doma laukumā.

Uu 4.oktobris 2023 10:50
1 0 Atbildēt

Dzērājs slepkava " nekādā veidā nav sabiedrībai bīstams"...  atsaldeņu aizstāvi, kaut tu gadītos pretīmbraucēja vietā nākošreiz

darklight 4.oktobris 2023 10:59
0 1 Atbildēt

Tu saproti, ka pats esi atsaldenis, šādus novēlējumus bārstot? Nu tad vajag izvārīt Doma laukumā? Atbildi!

uupis 4.oktobris 2023 11:17
13 0 Atbildēt

Nu tad paredzēt reparācijas nevis norobežot slepkavas ar OCTA! OCTA izmaksā 3K eur un viss beidzās!

Cietumsods ir pārāk humāns! Šādās situācijās reparāciju ilgums varētu būt 25 gadi un 75% no kopējiem ienākumiem! Ja izvairās un tēlo minimālo algu tad 90%!

darklight 4.oktobris 2023 11:23
0 1 Atbildēt

Jā, par šo piekrītu. Bet šajā gadījumā bija arī paliela naudas summa piespriesta par labu atraitnei. iAuto rakstā nez kāpēc nav pieminēts.

iAutolv 4.oktobris 2023 12:00
0 0 Atbildēt

Skatāmies ziņas autoru: Nozare.lv | 3.oktobris 2023 15:47

uupis 4.oktobris 2023 11:37
0 0 Atbildēt

To nu gan es nezināzināju - ja tā tad OK!

anonimikis 4.oktobris 2023 0:30
1 0 Atbildēt

Var tak manabalss vākt parakstus par nošaušanu.

. 4.oktobris 2023 1:09
0 3 Atbildēt

Par ko tieši tu, cilvēk, cīnies? Varbūt centies iebilst tiem, kuri negrib dzērājšoferus uz ceļiem? Kāpēc?

es 4.oktobris 2023 14:26
7 0 Atbildēt

Galveinais, ka "bijušais "Radio SWH" radošais direktors"! Kādēļ tieši šāds formulējums, nevis, piemēram, "bijušais kulakā sitējs" vai "čurātājs uz grīdas 3. klasē"? Ja viņš nozieguma izdarīšanas brīdī bija "bijušais", tad kāda starpība kāds bijušais? Ne tā? Svarīgi ir kas viņš bija tad, kad notika noziegums!

Vernons 4.oktobris 2023 17:30
0 1 Atbildēt

Vispār tās reparācijas ir gaužām smieklīgas!

Traf-Square 5.oktobris 2023 20:18
1 1 Atbildēt

Nedaudz pazinu šo kungu pirms 25gadiem. Bija ļoti gudrs, pat talantīgs. Kas citiem prasīja 3 stundas, viņam prasīja 30 minūtes pie tam ar top rezultātu. Laikam tāpēc arī bija nedaudz arogants. 

Viņam vajadzēja izvēlēties nopietnāku nodarbošanos, nevis kautkādu "radio radošo direktoru". Ministrs, liela uzņēmuma vadītājs, zinātnieks - tāds izskatījās viņa līmenis. Respect.

Kā tādam cilvēkam ienāca prātā dzert un braukt un vēl bēgt (kas ir bezcers)? Nevaru iedomāties.

Piekrītu tam, kurš teica, ka valsts un sabiedrība iegūtu, ja Rukeru nevis ieslēgtu būrī, bet tieši liktu strādāt valsts labā.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti1111

Skaties tiešraidi plkst.19.00; Šovakar paziņos “Latvijas Gada auto 2024” laureātus. Zināmi papildus nomināciju Top 3 auto (+ VIDEO) 5

Šovakar apbalvošanas ceremonijā kļūs zināms, kurš auto iegūs titula “Latvijas Gada auto 2024” ieguvēju, kā arī apbalvoti laureāti papildus nominācijās. Nominācijas ir atkarīgas no katrā konkursa gadā pieteikto auto modeļu skaita un to īpašībām. Zināms, ka šogad tiks piešķirtas 10 balvas papildus nominācijās. Lasīt vairāk

 

Kā rīkoties, ja auto uz ceļa saslīd? Skaidro eksperts 8

Ziema nes sev līdzi gleznainu, sniegotu ceļu ainavu, taču tā sagādā arī izaicinājumus autovadītājiem, īpaši, ja runa ir par slideniem ceļa apstākļiem. Lasīt vairāk

 

Bezceļš bez robežām. Can Am Maverick piedzīvojums Portugālē (+VIDEO) 1

Par tādu transportlīdzekli kā Can - Am Maverick pirms pāris gadiem bija dzirdējis tikai retais. Taču pateicoties minirallijam un Dakaras maratonam par Maverick dzirdam arvien biežāk. Šoreiz Autoziņas ir Portugālē, lai izbrauktu ar jaunāko un vienlaikus arī jaudīgāko Can- Am Maverick XRS. Lasīt vairāk

 

6 jauni "Toyota" elektroauto līdz 2026.gadam; parāda krosoveru konceptus (+ FOTO)

Japānas autobūves uzņēmums Toyota nodemonstrējis konceptuālos krosoverus Urban SUV un Sport Crossover, kas par sērijveida modeļiem pārtaps līdz 2024. un 2025.gadam. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti