CO2 gaisa kvalitātes mērītājs - šo vajadzētu katrā mājoklī

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Salīdzinoši nesen uzzināju par CO2 gaisa kvalitātes mērītāju - saprotu, ka sen jau to vajadzēja nopirkt. Ir kādam pieredze?

 
iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Latvijā ražots Luxafor CO2 iekštelpu gaisa kvalitātes mērītājs

€129.00

majasofiss.lv/product/luxafor-co2-iekstelpu-gaisa-kvalitates-meritajs/

msh Reģ.: 16.04.2007
3 4 Atbildēt

Nu un priekš kam vajadzēja? Podā izmestas 129 eiras. Ja gaisā ir par daudz oglekļa dioksīda, tu sāc žāvāties, respektīvi - indikators tavā mājā jau ir, dabisks.

Ja akurāt kaut kādu figņu pa šo tēmu vajadzētu, tad oglekļa monoksīda detektoru, mājās kur ir krāsns un ļoti izklaidīgi cilvēki to krāsni kurina...

iAuto Reģ.: 17.07.2001
1 0 Atbildēt

Tad izvēdina telpu!

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 1 Atbildēt

Un kur ražotas sastāvdaļas ? Vispār līdzīgi "3 vienā" ir amazon. Lētāki par šo.

uk.bestreviews.guide/co2-detectors

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Paldies, šie labi! Ideāli, ja vēl būtu aplikācija, lai vēsturi redzētu vtml.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
2 0 Atbildēt

tur ir sūdi pa lielam. Ir divu tipu sensori šitiem. Lētais crapsis un normālais. Zem 100 būs ar lētuci un precizitāte gandrīz nekāda.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Man ir jau 2 gadi LV ražotais, nopirku jo bija interese par gaisa kvalitāti darbā um mājās, nevaru apgalvot ka joprojām ir jēga no šī devaisa, jo rādījumi dēļ gaisa rekuperācijas iekārtas variē ļoti maz, nu max kaut kādu 50 ppm robežās ja ir ciemiņi un terase nav tikusi "virināta" un rekuperatoram neesmu pacēlis jaudu uz to brīdi.

Zināt nav slikti, bet pastāvīgi man jams ir lieks.

iciks Reģ.: 29.05.2013
4 3 Atbildēt

Vispār jau parasti pieelpotu gaisu var tāpat sajust un nevajag īpašu mērītāju. Parasti ļautiņi tad atver logu un izvēdina istabas. Ja logs ir kaut kādā mērā atvērts, tad varbūt īpaši vēdināt pat nevajag.

Cita lieta ir kādā skolā vai darbā (varbūt kādam arī mājās), kad ir vairāki cilvēki un katram ir sava izpratne par vēdināšanas vajadzību. Tad aparāts var pateikt - objektīvi spriežot vajag tagad.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Jā, to tiešām vajag tur, kur ir iespējas ātri gaisu "sabojāt", bet gan tur kur ir piespiedu ventilācija, gan tur kur neuzturas pastāvīgi un ilglaicīgi, pietiek ar to ka nosaka "stāvokli" , un tad varbūt pēc gada jēga atkārtot ...

darklight Reģ.: 29.10.2013
3 2 Atbildēt

Drīz visiem vajadzēs arī urīnpūšļa stāvokļa detektoru - kā tad citādi zinās, ka jāiet pačurāt?

Krotow Reģ.: 09.09.2008
2 2 Atbildēt

Un kluča stāvokļa detektoru. Jo... nu jūs sapratāt.

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 2 Atbildēt

Veči, veči, par šito vajadzētu stūrēt uz jauno gadžetu tēmu

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
2 3 Atbildēt

Šie drīz būs katrā skolas klasē pateicoties gobļinu noteikumiem Nr 360.

Šitādi aliexpress maksā 25dolāri.

Šitas kantories cierē uz valsts iepirkumu?

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 2 Atbildēt
AD666 Reģ.: 20.12.2019
2 0 Atbildēt

Tas nav nekāds rekuperators, bet gan sūds uz kociņa....

Saprotu, ka cilvēki no šī visa neko nesaprot, tādēļ arī šādu sūdu tirgotāji uzvārās...

Vai nu kavlitatīva, lasi strādājoša sistēma, vai vēdini manuāli tās telpas, atverot logus utt., šim sūdam ir kaut kāds primitīvs "keramiskais siltummainis" kurš ir neefektīvs...

Kas atiecas uz būtību kā tādu, tad nu to gaisa kvalitātes mērītāju var droši pirkt, bet nāksies uzreiz gatavot vairak naudas, jo tikai sapratīsi, ka tā gaisa kvalitāte telpās ir di*sā....

Un tā ir lielākajai daļai iedzīvotāju kuriem nav kavlitatīva dabiskā, vai piespiedu ventilācijas sistēma. Sasiltina mājas ar visadiem sūdiem un tad brīnās, kādēļ ir elpceļu problēmas, vai kādēļ letiņi sprāgst pirmie salīdzinot ar citām eiropas valstīm.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Dēļ elpceļiem var nosprāgt sakarā ar nepārtrauktiem remontiem. Es, piem. pēdējos 30 gadus strādāju darba vietās, kur katru gadu tika kaut kas remontēts , piebūvēts , pārveidots. Stāvu augstāk, stāvu zemāk, blakus utt. Gaisā putekļi. Nedomājiet, ka arī daudzinātais azbests tiek izplēsts ķirurģiski tīri. Nesaprotu, kā paši celtnieki iztur.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Par šo nav vērts runāt tikko gāju garām Zemgala gatves remonta zonai, tauta zāģēja asfaltu, putekļi tādi ka otrpus ielai pagāju garām un spļaudījos, a 2 veči tiešā tuvumā putekļu mākonī, labi ja ķiveres vispār bija ... Da kaut ūdens liešana būtu putekļus kapitāli samazinājusi ...

gunbox Reģ.: 23.12.2016
3 0 Atbildēt

Tā ir tikai rekuperātora imitācija. Bet ja nav iespējas ielikt lielo, tad arī šī darbojas... kaut kā ...ar visiem 9 no 10 mīnusiem.

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 1 Atbildēt

Kamēr filtrs neaizsērē. Jo mazāka iekārta, jo ātrāk aizsērē filtri. Te tūlīt jautājums, vai tos filtrus var dabūt vai iztīrīt. Arī tas keramiskais siltummainis aizsērēs, neraugoties uz visiem filtriem. Un nevajag aizmirst, ka iekārtas parametri uzdoti jaunai un tīrai iekārtai. Secinājums: spēļlietiņa.

juriz Reģ.: 09.06.2001
0 0 Atbildēt

Europlast ražojumu var dabūt pa kādi 110EUR.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Vaitad Europlast ir pat šādi ar keramisko s*da siltummaini?

Europlastam vienkārši ir "caurums" sienā ar filtru, un labākajā gadījumā temperatūras, mitruma termostats...

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 1 Atbildēt

Enerģijas patēriņš W 1,4

Gaisa apmaiņas daudzums m³/h 23

Siltummaiņa efektivitāte, % ≤ 90%

Pat, ja apmaina 4 kubus stundā un atgūst siltumu 30% siltuma, pat tad tādam ir nozīme.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
1 0 Atbildēt

Raimond izbeidz! Keramiskais siltummainis patiesībā ir apaļš māla pikucis, kurā kāds ķīniešu bērns ar adāmadatu sadūris caurumus. Un vēl ventilātors, kas 5 min. griežas uz vienu pusi, 5 uz otru. Atkarībā no virziena klucis teorētiski uzsilst vai atdod siltumu. Interesants ir cits faktors. Atkarībā no ventilātora griezšanās un gaisa plūsmas virziena telpā tiek radīts visspiediens vai retinājums, kuri savukārt veicina nesankcionētu gaisa pieplūdi un aizplūdi pa citiem caurumiem.

Merikurrats Reģ.: 07.10.2016
1 3 Atbildēt

Vēl memory water agregātu.....

Chalenger Reģ.: 31.12.2020
1 2 Atbildēt

ē, ko jūs visi te - kovid-19 detektoru vajag! lai var pielikt pie sienas, vot tas būtu devaiss!

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Ir tādi, tik pie sienas gluži nepieliksi un tas ko sauc par "real time" testu, aizņem savas 30 min. ;)

gunbox Reģ.: 23.12.2016
1 0 Atbildēt

Vispār jau rekuperācijai ir 3 neizdalāmi atsevišķi iemesli, kurus ar to labo. Un visi šie iemesli ir vienlīdz nozīmīgi un stulbi ir runāt par tikai vienu funkciju. Tātad CO2, ienākošā gaisa uzsildīšana un izvadīt lieko mitrumu no "pārsiltinātas" mājas. Tātad - jebkuras jaunbūves, uzceltas pēc būvnormatīviem, kura nav guļbaļķis. Nav jēgas te kaut ko runāt par gaisa kvalitāti, ja nesaprot, kāpēc liek mājām rekuperāciju. Kā arī ir absurds likt rekuperāciju, ja vēlas tikai uzlabot gaisa kvalitāti.

Bet jā, CO2 mērītājs, kuru nav plāns sasiet ar kādu citu iekārtu, ir izsviesta zemē nauda. Un jo vēl vairāk, ka tai citai iekārtai visdrīzāk būtu jābūt jau savam mērītājam.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
2 0 Atbildēt

Tu aizmirsi pieminēt par mitruma atgūšanu, jo ziemā problēma ir ar sauso gaisu..

Kā arī kopējā mājas energoefektivitāte to sildot ziemā, un vasarā dzesējot. Ja loga atvēršana kaut kā izvēdina telpu (pa naktīm tāpat viss slikti, jo ziemā logu vaļā neturēsi), tad kā jau pats minēji ir siltuma zudumi, kas ar rekuperātora palīdzību tiek novērsts, tas pats vasarā ar telpu temperatūru, ja ir kāda dzesēšanas sistēma, logu vaļā neturēsi, jo telpas būs jādzesē intensīvāk, līdz ar to elektrības patēriņš utt.

Principā ļoti maz cilvēki vispār kaut ko sajēdz no ventilācijas un mūsdienu iespējām/risinājumiem un lielai daļai vienkārši nav naudas, to arī augstāk pēc komentāriem var secināt...

Kamēr nesmok, tātad viss ir kārtībā...

P.s.

Tas mērītājs ir domāts tikai, lai noteiktu cik viss ir slikti, bet es tādu nepirktu, labāk iznomāt. Vel mērītāju var izmantot, kā budžeta variantu, lai zinātu kad jāizvēdima telpas. Taču pa naktīm tas neko nedos, no rīta tikai uzzināsi, ka jau ilgu laiku esi gulējis sliktas gaisa kvalitātes telpā. Šī problēma ir visur, principā aiznes to mērītāju uz jebkuru skolu/bērnuzdārzu un sūdzi tos lohus tiesā par bērnu veselības bojāšanu. Tiesa mājās 90% arī visiem viss ir slikti.

Cilvēki vienkārši nav informēti par šīm lietām un neko nontā nesaprot.

P.s.s.

Es visiem paziņām undraugiem vienmēr esmu ieteicis izbūvēt gaisa vadu magistrāles būvniecības procesā, pec tam ir iespējams veikt iekārt montāžu, bet nē lielakā daļa saka nē priekškam, un beigās sūdazas, cik viss ir slikti.

Mūsdienās būvēt māju bez kvalitatīvas ventilācijas sistēmas (vienalga dabiskā, vai piespiedu mehāniskā), ir vienkārši muļķīgi!!

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Diskusijas iespaidā pavilkos uz eksperimentiem. Protams, ne jau ar latviešu mazfunkcionālo par 129 EUR

Pasūtīju www.aliexpress.com/item/1005002086939589.html

Mēra viskautko. Integrējas ar Tuya caur 2.4Ghz WiFi (ko jau izmantoju un esmu ļoti apmierināts), caur to arī pēc patikas sajūdzams ar citām gudrajām ierīcēm, ko var attiecīgi vadīt.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
1 0 Atbildēt

Kad atnāks padalies ar rezultātu.

Vispirms noliec arā un paskaties cik ppm tas uzrāda.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Jāizdomā, kā to izdarīt attiecīgajā WiFi pārklājumā - laikam ar abpusējo skoču jāpielīmē ārpusē pie loga

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Lai gan, ja tā padomā, vai viss šis ir īpaši aktuāli vidusmēra Latvijas iedzīvotājam?

Kad sākās covida ēra, tad gana liela daļa aktīvi sekoja līdzi visiem ārstu un politiķu ieteikumiem (mazgāt rokas, dezinficēt ar 70% spirta šķīdumu, izvarīties no biedrošanās u.tml.), bet vienu lietu nezin kāpēc apzinīgi ignorēja - telpu vēdināšanu, ko kā būtisku ārsti bija pieminējuši gan. Ja atvērs logu, caurvējš ķers un covids uz tā fona tāds nieks vien ir...

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Iespējams Tavā vecumā jau vienalga...

Labi jokus pie malas.

Ja tā globāli tad kas vispār ir nepieciešams? 2golfs, jumts virs galvas, kaut kād apģērbs ar ēdienu, un vēlams sieviete...

Katrs pats izlemj, kā un cik kvalitatīvi vēlas dzīvot, citiem arī michelins r20 uz vēdera netraucē dzīvot.

Un tajā pašā laikā Tu pats precīzi aprakstiji. Atvērs logus - saslims. Plus telpu piepildīs, vai nu aukstais, vai siltais gaiss. Kas bieži ir traucēklis.

Viss pārējais arī ir pareizi, beidzot iemācījās mazgāt rokas, viena no lietām kuru jau skolā vajadzēja mācīt, tā pat kā par ventilāciju.

iciks Reģ.: 29.05.2013
1 0 Atbildēt

Domāju, ka tās bailes no svaiga gaisa ir galvā un tikai. Ja sāk padziļināti analizēt šādā garā "Tā, šodien temperatūra, bet aizvakar bija atvērts logs.Aha!", tad jau vienmēr to logu par vainīgo var ieskatīt vai visos dzīves saslimšanas gadījumos.

"Viss pārējais arī ir pareizi, beidzot iemācījās mazgāt rokas, viena no lietām kuru jau skolā vajadzēja mācīt" - atļaušos oponēt, jo ne velti ir teiciens, ka pārāk sterils dzīvesveids noved pie alerģiskām saslimšanām. Dzīvojām gadu desmitiem līdz šim un nebija ne vainas. Rokas mazgāt nav slikti, bet nevajag to pārvērst par apsēstību.

Ja ir vēlme turpināt, laikam būtu laiks pārvākties uz covida tēmu.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Ar atvērtu logu, ja ārā vēss, manuprāt ir cita fiška. Un problēma slēpjas kondicionieros, kuri visos birojos sabāzti un darbojas taukmūļu režīmā, kuriem arī pie +10 ir karsti. No kurienes rodas tie teksti sapūta? Neko tur nesapūta, tās ir tikai sekas no gadu pirms apsaldētā. Kondiškām faktiski nav gaisa sajaukšanas funkcija. Ja pat apslāpē līdz minimumam, dzestrums atdzesētā gaisa kritumam saglabājas. Cilvēks var nosēdēt vairākas dienas, kamēr sajust, ka kaut kas nav kārtībā un ar īsām rokam sēdēt vairs nevar, bet tad jau ir par vēlu. Un tālāk jau šī apsaldēšanās jūtama ļoti ilgi. Es īsti nezinu kas tieši atsalst, vai nervi vai šūnas, neesmu ārsts, bet atjaunošanās ir ļoti ilgs process. Pat ja liekas, ka viss ir kārtībā, diskomfortu pēc tam pie pat neatdzesētas gaisa plūsmas ļoti asi izjūt.

Līdzīgs stāsts ir ar kakla sāpēm, bronhītu. SNosauc vēl par hronisku, bet patiesībā, nepieciešama vienkārši atjaunošanās. Un tā arī rodas bailes no atvērta loga.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Kam ir tās bailes no svaiga gaisa? Nezinu nevienu tādu. Ir cilvēki kuri nesaprot, kā tas darbojas, vai kuriem ir vienalga.

Turklāt es nerunāju tikai par saslimšu, bet telpas klimatu.

Saslimšanu es pieminēju tādēļ, ka Tu par to rakstiji.

Un sākās viss pārējais, kāds pārak sterils dzīvesveids? Rokas mazgāšanu jau sauksi par pārāk sterilu? Kaut kā dīvaini es dušā dodos vismaz 2-3x dienā, rokas mazgāju nezinu atkarīgs no situācijas pieļauju, ka bieži, slimojis neesmu gadiem, kaut kā neiet kopā ar tavu loģiku. Ko Tu šeit vēlies oponēt?

Ja Tev neinteresē gaisa kvalitāte kurā uzturies, vai Tu no tā neko nesaproti, tad tā arī pasaki! Nevis centies Te pierādīt, ka tas viss ir "sazvērestību teorīja"...

iciks Reģ.: 29.05.2013
0 0 Atbildēt

Kas saka, ka mani neinteresē svaigs gaiss? Nu labi, neesmu pro, nav man invertoru/konvertoru vai kā šos sauc, bet vaļējs logs gauži bieži, jo man nesvaigs gaiss netīk.

Tas, ko es iepriekš mēģināju varbūt mazliet kariķēti teikt - vidusmēra Latvijas iedzīvotājs dažādu baisu iemeslu pēc baidās atvērt logu un acīmredzot gaisa kvalitāte pieelpotajā un piebezdētajā istabā ir prīmā. Tev varbūt mazāk ar to sanācis saskarties, bet man gauži bieži. Radi, draugi, visādi paziņas un jo vairāk gadu, jo paniskākas bailes no atvērta loga.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Pasaki man, kas ir tavi draugi un es pateikšu, kas esi tu. Nopietni - kas tev tie par radiem un paziņām?! Es nepazīstu NEVIENU tādu

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Tev arī nav jābūt pro.

Svaigs gaiss ir svaigs gaiss, cilvēki jau nekad nepamana, ka gaisa kvalitāte ir slikta, jo pie tā atri pierod, ja brutāli nesmird, tad daudzi domā, ka ir ok. Tadēļ jau arī neviens nevēlas maksāt par kaut kādām dārgām ventilācijas sistēmām utt., tas vairak ir ieguldījums ilgtermiņā un protams komforts, jo atšķirību tiešām jūt, it sevišķie tie cilvēki, kuri uzturās labi vēdinātās telpās un tad pēkšņi ir darīšana ar slikti vēdinātām.

Savukārt, ja Tev pietiek un netraucē logu virināšana nav trokšņu un putekļu no ieas (ja dzīvo dzīvoklī), tad viss kārtībā, galvenais, lai ir tas svaigais gaiss, jo cilvēki kaut kā līdz galam nesaprot, ka labs gaiss ir tas pats, kas labs ēdiens un tas konkrēti tieši iespaido cilvēka veselību un darbaspējas.

Man personīgi nav bail no atvērtiem logiem, bet nepatīk tas čakars un nevēlos lieki tērēt siltum/ aukstum enerģīju.

gunbox Reģ.: 23.12.2016
0 0 Atbildēt

Tu nesaprati. Svaigais gaiss ne vienmēr ir uzsildīts, kā tas jau tiek saprasts ar rekuperāciju. Man gulta ir diezgan tuvu logam un pa nakti nevaru atļauties atstāt atvērtu logu pat ziemās vēdināšanā. Ja ārā nokrītas gaisa temperatūra zem kādiem 14 grādiem, ar to pietiek, lai vēsais gaiss ietekmētu kaklu. Pāris naktis pie šādas vēdināšanas un kaklam kirdik. Un tas sākās pēc vairākas ziemas pēc kārtas viena un tā paša elpošanas ceļu vīrusa dēļ. Tas protams neliedz citā istabā atstāt uz vēdināšanu, bet piemērs kā fakts. Nu jau vairāki gadi pagājuši un palicis ne tik jūtīgs, bet tomēŗ. Jā, es izvairos no vēdināšanas, ja tā notiek tur pat, kur es guļu. Te ir tas pats moments, kāpēc daži streso par caurvēju un no tā sapūšanu. 100% veselam jeb jaunam cilvēkam pie vienas vietas, gados vecākam jau uztrauc, jo iepriekšējās "traumas", kuras daži neņem vērā, jo neuztver par nozīmīgām, bet tās ir, ietekmē.

Starp citu, esmu novērojis, ka lielākā masa domā, ka atdzesēts gaiss arī ir svaigs gaiss.

imzz Reģ.: 27.02.2015
1 0 Atbildēt

Es apskatīju jautājumu no otra gala: cik pieaudzis cilvēks vispār CO2 izelpo. Esot 500 l diennaktī. "In one day, the average person breathes out around 500 litres of the greenhouse gas CO2". Ja tas notiek hermētiski noslēgtā hruščovkas mazajā istabā ( tilpums 35 m3 jeb 35000 l ) tad diennakts, 24 h beigās būs 14286 ppm jeb 1.43 % . Nav labi, bet vēl nekas kritisks.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

14286 ppm ir ļoti kritiski, šādās telpās uzturēties labprātīgi nevēlētos neviens. Nomirt nenomirsi, bet miegainība būs klāt, kā likts, dzīvosi tā regulāri, tad nemaz nebrīnies par veselības problēmām un to ka baška nestrādā.

1400ppm jau ir slikti.

P.s.

Hurščovkas mazā istaba vaitad ir 35m2? Kaut kā neticā, nu tik cik esmu tādās pabijis standartā pat 20m2 nav!

Tadu vienkāršu tikko izvēdinātu vidēja izmēra guļamistabu (25m2) pāris (nenodarbojoties ar seksu) līdz 1000+ ppm pieelpos 2-3 stundu laikā. No rīta tur būs stabili 1400+ ppm, bez variantiem, pat vairāk, ja vien protams logs nav vaļā un sienās ir caurumi utt.

Kas notiek regulāri uzturoties šādās telpās - vari palasīt internetā.

Man protams pa lielam vienalga, kā kurš tur dzīvo, es varu salīdzināt tikai ar sevi, sev zināmajiem un pāris citiem eksperimentiem birojos.

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Tilpumu mēra kubik, nevis kvadrātmetros, trīsreiz dienā dušā gājēja kungs ;-)

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Vai atvaino, palaidu garām.

Jebkurā gadījumā tas nemaina komentāra būtību, follija cepurīšu kungs...

imzz Reģ.: 27.02.2015
0 0 Atbildēt

Vispār, maina gan. Jo tilpums taisnstūra ( un ne tikai ) telpai saskaņā ar pamatskolas ģeometriju ir pamata laukums reiz augstums. Parasti pat zemi griesti nav zemāki par 2.5 m. Tātad, tevis pieminētās 20m2 telpas tilpums būs 50 m3 mīnus telpā esošo mēbeļu tilpums.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Nē būtību tas nemaina!

Jebkurā gadījumā telpā nebūs kvalitatīvs gaiss!

Jeb Tu šeit par arhitektūras pērlēm runā?

14k ppm nav kritiski? Tur jābūt pilnīgu "uzspļaut" uz savu veselību, lai tādās telpās ilgstoši uzturētos un ar to es Tevi arī apsveicu..

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
1 1 Atbildēt

Kkādu brīdi atpakaļ nopirku Aranet4, pārsteidz tas, ka guļamistabā naktī, ja logs nav vaļā uz lielo ventilāciju (bet šobrīd negribas turēt visu nakti logu vaļā) mērījums uzskrien virs 1400 (vienreiz pat virs 2000), 2 logiem esot vaļā uz ziemas ventilāciju, daudz jau tas gaiss tur neplūst, bet nu tomēr kkas, nepietiek. Guļamistaba ar nav maza 30kv.m., plus durvis vaļā uz pārējo māju...

Arī kabinetā strādājot, ik pa pusstundai ir jāvēdina telpa, jo skaitlis baigi ātri skrien augšā!

imzz Reģ.: 27.02.2015
2 4 Atbildēt

Manuprāt, tu pārspīlē. Kā tad eskimosi savās sniega būdās izdzīvoja, vēl kaut kādu vaļa tauku lampu dedzinot ? Un visi , kuri dzīvoja/dzīvo mājās ar krāsns apkuri, taupa siltumu ziemā un nemaz īpaši nevēdina. Viens mans vectēvs tādā visu mūžu dzīvoja un pārsniedza 90 gadu vecumu.

Galvenais moments bija "neaizšaut šīberi" par ātru, jo ar tvana gāzi, CO, gan varēja noindēties.

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Pārspīlējo ko? Saku tik ko aparāts rāda.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Un ko Tu domāji, ka cilvēks uzreiz atstieps pekas?

Ja Tev pie kājas sava veselība, tad nevajag Te cietiem klārēt, ka visi pārspīlē.

Tas ir tikai loģiski, jo svaigāks gaiss, jo labāk!

msh Reģ.: 16.04.2007
1 1 Atbildēt

Tik tas mazais sīkumiņš ka krāsns pati par sevi ir vēdināšanas aparāts - jeb tu domā ka krāsns gaisu degšanas procesam arī ierauj pa skursteni? Ne tak, sadedzina telpā esošo gaisu un ar retinājumu pa dažādām šķirbām ierauj gaisu no āra.

Šitā efekta dēļ man ir tīri interesanti kā tas iedarbojas uz izslavēto rekuperatoru ja jebkādas degvielas krāsns atrodas mājā, nevis uz māju noslēgtā un atmosfēru vaļējā pagrabā vai nojumē...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Normālā mūsdienu "termosā" (lasi modernā, siltumefektīvā mājā) normāli cilvēki teiksim kamīnam, liek atsevišķu gaisa padeves trubu, man tāda ar ir pa taisno zem grīdas uz kamīnu, jo citādi to nemaz nevar ar manu rekuperatora radīto negatīvu spiedienu.

Alternatīvi varu arī logus pavērt ziemas vēdināšanas vai taml. režīmos.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Tieši tā - sīkumiņš.

Jo tas neko daudz nemaina, jo lielākajm vairumam nav krāsns, daīvokļos protams arī, turklāt kaminam ir atsevišķa gaisa padeve, tas tā ir jau desmitiem gadu.

Un protams, ka māja nav aizskrūvēta vodkas pudele, gaiss pa dažādām sparugām tajā nokļūst, bet ar to tik un tā nepietiek, lai nodrošinātu kvalitatīvu gaisa apmaiņu!

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

"Lielākajam vairumam nav krāsns"? Dzīvokļos lielākajam vairumam, jā, nav krāsns - abet cik liels procents privātmāju ir pieslēgts pie centrālapkures?

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Granulu katls pagrabā jau nekādi neietekmē ventilāciju istabās. Bet tur, kur ir klasiskā malkas apkure - jā, tur ir pilnīgi cits stāsts.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nu tāpēc es saku - ja atrodas mājā, nevis no mājas noizolētā pagrabā vai nojumē.

Un nelieto terminu "klasiskā malkas apkure"; tehnoloģijas nestāv uz vietas, malku var kurināt arī neklasiski, bet tāpat mājā. Teiksim, pazīstamam čalim nekurienes vidū ir moderni aprīkota māja, apkure - leišu malkas katls, kurš ar vienu lādiņu kuras 8 stundas, un bēniņos tonna ūdens.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Tehniskajās/apkures telpās veido atsevišķu dabisko ventilāciju un tas arī viss.

Kamīniem atkal pievelk atsevišķu svaigā gaisa pievadu.

Kur problēma?

Savukārt, ja neatrodas atsevišķā telpā, tad arī ventilācijas sistēmu un gaisa daudzumus pielāgo attiecīgajai situācijai.

AD666 Reģ.: 20.12.2019
0 0 Atbildēt

Tas ir normāli, vienkārši cilveki nekad par to neinteresējās.

Latvietim vajag "nosiltināt" un viss būs labi.

Pilns internets ar tūkstošiem pētijumu par to, kā šis viss iedarbojas uz cilvēku.

WALA Reģ.: 19.06.2002
2 0 Atbildēt

Varu tikai uzrakstīt kapēc man ir tā kā ir!

Vecākais dēls piedzima Rīgā, dzīvojām īrētā dzīvoklī, logi vecie tādi kā padomju "modernajās skolās" lieli, plaši un ar regulāru pamatīgu gaisa plūsmu.

Kaut kādā brīdī kad jau sāka palikt bail ka stikli kādam neuzjājas ieliku kaut kādu diezgan padārgu pakešnieku komplektu, un dēlam sāka parādīties alerģija. Tad pamazām mums apskaidroja, kā ar to sadzīvot ka bieži jāvēdina telpas, īpaši ja ir saasinājums. Apmēram uz bērnudārza pēdējo gadu pārvācāmies uz savu dzīvokli Mārupē. Gaiss automātiski kļuva labāks tas nekas ka pēc būtības dzīvojām ar pakešu logiem, taču māja jauna, un gan siltumu labāk turēja, gan ventilācija labāka, un āra gaiss tīrāks, bet nu dēls ik pa laikam slimoja un alerģija īpaši pēc ciemošanās laukos nereti saasinājās. Māju ceļot tad attiecīgi tika iets vēl tālāk, lai mazinātu riskus. Pagaidām izskatas ka ir izdevies ar piespiedu ventilāciju dabūt "labu gaisu", un tehniski par alerģiju vairs īsti neatceramies. Protams jāņem vērā ka kļūstot vecākam izmainās arī alerģiska reakcija, tiesa ne vienmēr uz labo pusi ...

viencexperc Reģ.: 13.02.2017
1 1 Atbildēt

1) Devaiss domāts neizglītotiem pamulķiem, kuri domā, ka cilvēks elpo skābekli. Un nezin, kāpēc mākslīgā elpināšana ir efektīva?

Cilvēks ieelpo slāpekli ar citu gāzu, kā arī co2 un o2 piejaukumu. Un plaušu alveolas NESAVĀC VISU skābekli, kas atrodas ieelpā.

Līdz ar to, skābekļa apkārtājā vidē TIK UN TĀ IR PARĀK DAUDZ priekš ideālas funkcionēšanas. Un tas CO2 daudzums vispār domāts debiliem fanātiķiem, kā Grēta, kuri nezin, ka CO2 dabā ir normāla lieta.

2) Tādu devaisu var nopirkt oriģinālu - ķīniešu ražojumu par 10 eiro. Nevajag pirkt latvijas kopiju, kur katram biznesmenim misija - vienā dienā palikt par miljonāru.

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

Tas parāda tikai to, ka aiz savas "zinātnes" neesi pamanījis cilvēka bioloģiskos procesus, tātad vēl esi pārāk jauns lai saprastu kaut ko vairāk par telpu vēdināšanu un tās nozīmi ...

Bet mērīt to vai ne - tam tik lielas nozīmes nav, bet tad jāspej "sadzirdēt" ko tavs ķermenis tev saka priekšā ... jo tas ir vislabākais lietu mērs, ja vien jau to neesam "sačakarējuši" ar vizuālas informācijas pārbagātību, ko spēj sniegt visādi gadžeti ...

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti