Kārtot: Augošā secībā
TomsTimosko 01.10.2019 1:33

1,3 litru motors un Mercedes zīmols… Nav ieteicams izdarīt pārsteidzīgus secinājumus! 136 zirgspēku agregāts pietiekami veikli kustina uz priekšu CLA.

Testa maršruts veda cauri dažādiem maršrutiem un tieši man sanāca šķietami “lāpītākais” posms. Pat brīdi, kad vienā solī devāmies līdzi jaudīgākajiem arsenāla pārstāvjiem, CLA spēja saglabāt pietiekami stabilu stāju viļņainajos līkumos.

Kā allaž – Mercedes interjera un kopējai multimediju sistēmas izpētei nepieciešams nedaudz ilgāks laiks, jo kopējā kompozīcija atšķiras no ierastā. Pirmie iespaidi – elegants auto, kas spēj sagādāt braukšanas prieku.

TomsTimosko 01.10.2019 1:32

Viens no retajiem auto, kuram (vismaz pavasara/rudens pārbraucienu laikā) ir grūti atrast izteiktus trūkumus, kas būtu saistīti ar auto uzbūvi, nevis personiskajām simpātijām/antipātijām. SUV, kas var kalpot gan kā uzņēmuma vadītāja, gan ģimenes auto.

Zirgspēku skaits pieaug, bet motora tilpums nemainās. Gluži kā pirms 19 gadiem, kad klajā nāca pirmās paaudzes X5, arī šobrīd 3,0 litru dīzeļdzinējs ir izvēle Nr.1. Gan dinamikas, gan degvielas patēriņa rādītāji ir ļoti cienījami. Kamēr 400 km brauciens viena otra testa auto bāku jau bija “izsūcis sausu”, X5 šo ceļojumu varētu mērot vēlreiz.

Neraugoties uz to, kas cena ir netālu no sešciparu skaitļa, Latvijā netrūkst pirktspējīga auditorija arī šim auto. Kā pierāda iepriekšējo paaudžu X5 – pircēji saņem to, ko vēlējušies.

TomsTimosko 01.10.2019 1:30

Konceptuāli Santa Fe ir uzskatāms par pievilcīgu auto ģimenei - ietilpīgs salons, plūdena gaita, pietiekami ekonomisks 2,2 litru dīzeļdzinējs un trešā sēdekļu rinda, kura ir kā pilnvērtīgas sēdvietas, nevis tikai papildus sēdvietu funkciju (kā vairumā konkurentu).

Turklāt, ja salīdzinām šo un iepriekšējo paaudzi, tad attīstības process ir visai iespaidīgs. Vienīgais BET - cena. Bagātīgākās versijas maksās tuvu 50 000 eiro atzīmei, Tomēr, ja budžets nav šķērslis, tad Santa Fe var kļūt par lielisku ģimenes locekli ar 7 gadu garantiju bez nobraukuma ierobežojuma.

TomsTimosko 01.10.2019 1:28

Volkswagen ieturētais konservatīvisms redzams no paaudzes uz paaudzi, taču vēl vairāk tas izpaužas modeļu feisliftos. Iztiekot bez agresīvām izmaiņām eksterjerā, Passat uzlabojis tehnoloģisko arsenālu, tādejādi kļūstot patīkamāks un drošāks salonā sēdošajiem. Jaunā Passat starta cena nav no mazajām - 25 900 eiro (Superb 21 400 eiro). Jāņem gan vērā, ka bāzes versijas jau ir bagātīgi aprīkotas (Trendline šeit nebūs atrodams), turklāt viena no nozīmīgākajām Passat mērķauditorijām ir tieši juridiskās personas, tāpēc standarta izcenojums autoparkiem ir elastīgāks.

TomsTimosko 01.10.2019 1:25

Mitsubishi ASX kalpo kā skaudrs pierādījums tam, cik strauji attīstās auto industrija. Pirms deviņiem gadiem radītajam krosoveram ir sarežģīti konkurēt ar jaunajiem konkurentu veikumiem, kas ražoti uz modernām platformām. Pat neraugoties uz vairākkārtējiem feisliftiem, ASX vadāmība, apdares kvalitāte un kopējais sniegums visai ievērojami atpaliek no sāncenšiem.

TomsTimosko 25.07.2019 22:29

Scala ir klasisks piemērs tam, kā racionāli nevis emocionāli auto pirkšanas apsvērumi spēj padarīt modeli pievilcīgāku pircēju acīs. Kvalitatīvs, ietilpīgs un par pieejamu cenu. Ar prātu ir viegli saprast, ka šis ir labs pirkums, taču pirmajā tikšanās reizē Scala "līdz galam neaizrāva". Iespējams, nepieciešams ilgāks laiks.

Subjektīvi vērtējot, Scala dizains neuzrunā tik veiksmīgi kā Škoda lielākie modeļi, taču šim auto ir patiesi daudz pozitīvo īpašību, lai spētu izdabāt plašai pircēju auditorijai. Būdams Volkswagen paspārnē, tam ir piekļuve “lielā brāļa” tehnoloģijām un zināšanām, tāpēc no “budžeta VW” tas šķietami pakāpies vēl tuvāk Volfsburgai. Vai students būs pārspējis skolotāju?

Salonā ir vieta gan jaunai ģimenei, gan pieaugušajiem 2+2 formātā. Segmentā lielākais bagāžas nodalījums kalpos kā labs palīgs ikdienas pirkumiem un citām mantām. Sauklis “Simply Clever” šeit redzams ik uz soļa. Iepirkumu maisiņu turētāji, mantu tīkliņi, pat vējstiklā ir turētājs stāvvietas pulkstenītim. Šie ir tikai sīkumi, bet kopumā tas veido patīkamu kopskatu.

Scala starta cena ir 14 900 eiro. Bāzes versijā iekļautas vairākas svarīgas drošības sistēmas (līniju asistents, gājēju uzraudzība, satiksmes uzraudzības sistēma utt.), kā arī roku balsts, kas dažā labā premium auto pieejams vien par papildus maksu.

Ja budžetam atvēlēts vairāk līdzekļu, ieteicams tiekties uz augstvērtīgāku aprīkojuma līmeni. Izvēloties 1,5 litru TSI, kas šim manā skatījumā būs piemērotākais agregāts, par 18 – 22 tūkstošiem var iegūt pietiekami bagātīgi nokomplektētu Scala. Tas nav maz, taču šeit nebūs sajūta, ka esat pārmaksājis.

TomsTimosko 25.07.2019 22:24

Jaunais T-Cross ir mazākais Volkswagen krosovers, taču tā virsbūves dimensijas un salona izmērs ir pilnīgi pietiekams, lai atbilstu jauno ģimeņu vai labi situētu jauniešu vēlmēm.

Līdzīgi kā Polo hečbekā, arī šeit trīscilindru 1,0 TSI motors ir atsaucīgs un ekonomisks, savukārt DSG transmisija atvieglo ikdienas braucienu.

Pateicoties “kantainās” formas virsbūvei, aizmugurē braucējiem ir pietiekami daudz vietas. Atšķirībā no klasiskajiem hečbekiem vai daļai krosoveru (kaut to pašu Seat Arona), aizmugures sēdekli var pabīdīt 14 cm amplitūdā. Tā ir maza nianse, kas spēj transformēt aizmugures ietilpību atkarībā no vajadzībām un vēlmēm. Patīkami!

Manā skatījumā šim auto ir divi nozīmīgi trūkumi. Pirmais ir salona apdare, kurā tikai uz roku balsta atrodama mīksta virsma. Ņemot vērā to, ka tieši auto salonā pavadām ilgāko laiku, interjera apdare ir ļoti būtisks aspekts. Pat, ja neesat dizaina un kvalitātes estēts, tad cietajām plastmasas virsmām ar laiku būs lielāks potenciāls sākt grabēt. Mūsu ceļu realitāte.

Otrs trūkums – cena. T-Cross ir lētākais no Volkswagen krosoveriem, taču par izteiktu budžeta izvēli to nevar nosaukt. Mūsu izmēģinātais auto maksā 28 tūkstošus eiro. Tas ir gandrīz divkārt vairāk nekā auto sākumcena, savukārt bāzes versijā T-Cross varētu šķist pievilcīgs vien uzņēmumu autoparkam. Cenas un piedāvājuma proporcija šoreiz izdevusies ne pārāk veiksmīga.

TomsTimosko 25.07.2019 22:23

Tiem, kuri nevēlējās ievērojamu naudu maksāt par Seat, tagad varēs maksāt par Cupra. Jaunas identitātes piešķiršana jau esošam produktam nav nekas jauns, taču auto industrijā tas nenotiek bieži.

300 ZS un pilnpiedziņa nosaka to, ka, nostājoties pie sarkanā luksofora signāla, pretinieki var būt daudz, bet cienījami sāncenši maz. Aktivizējot launch control, krosovers paātrinās pārsteidzoši strauji, tāpēc pakaušus labāk turēt pie galvas balsta. Tajā pašā laikā, Ateca kalpo kā praktisks ģimenes krosovers. Šeit vēl joprojām var salikt daudz mantu un aizmugurē vest pasažierus, turklāt, komfortabli!

Cupra neuzkrītošais eksterjers spēlē svarīgu lomu tā tēlā. Šeit nav milzīgi spoileri, bamperi un apjomīgas gaisa ieplūdes atveres. Dizaineriem izdevies noķert veiksmīgu balansu – tas atšķiras no standarta Ateca, bet klasiskie skrējēji Cupra ārieni neuztvers kā potenciālo draudu.

Divas lietas, ko ar maziem ieguldījumiem varētu mainīt – pārnesumu lāpstiņas pie stūres varēja būt kvalitatīvākas un garākas, savukārt izplūde Cupra režīmā skaļāka.

Kas ir ne mazāk svarīgi – šajā cenu kategorijā šim modelim nav izteiktu konkurentu, padarot to par visai unikālu un iekārojamu produktu.

TomsTimosko 25.07.2019 22:21

Viena no retajām reizēm, kad autoražotāju reklāmas saukļi un pompozās fanfāras atspoguļojas realitātē. Kad Citroen saka – šis komforta līderis – viņi tā tiešām arī domā. Sēdeklis, kas vairāk atgādina jau nedaudz iesēdētu, bet ļoti mīļu un mīkstu dīvānu, un plūdena gaita, kas teju nevienai bedrei neļauj sasniegt mūsu mugurkaulu. Viss, ar ko netiek galā balstiekārta, absorbējas pufīgajos sēdekļos, kas īpaši liels pluss būs vecāka gadu gājuma auditorijai – šādu auto nav daudz. Un tas viss ar lielizmēra vieglmetāla diskiem.

Tieši pretēju lomu spēlē C5 Aicross dizains, kuru vairāk varētu novērtēt jaunieši. Tas ir ne vien atšķirīgs no kopējās auto plūsmas, bet piedāvā arī dažādas individualizācijas iespējas. Jaunus cilvēkus gan varētu nedaudz garlaikot Citroen multimediju sistēma, kura nav tik advancēta kā dažiem konkurentiem.

Tehniskais arsenāls daļēji aizgūts no Peugeot 3008 - tā ir laba ziņa. Pilnpiedziņa šeit nebūs pieejama, bet, kā jau iepriekš esam pārliecinājušies, ar tā klīrensu un Grip control sistēmu pilnībā pietiek, lai tiktu cauri vietām, kurās nonāks vien retais krosovera saimnieks.

TomsTimosko 25.07.2019 22:18

Lai arī cik augsts, plats vai garš nebūtu Porsche, tas nenoliedzami ir Porsche. Tiklīdz atverat durvis un iesēžaties salonā, šo zīmolu nav iespējams sajaukt ar konkurentiem.

Lai arī Macan ir krosovers, tas iemieso Porsche gaitas īpašības, sabalansējot dinamisku gaitu ar komfortu. Pat niknākā sporta režīma aktivizēšana saglabās jūsu mugurkaulu vietā ceļa lāpītākajos posmos.

Porsche pārdošanas nodaļa ir izdarījusi pareizos gājienus. Klasisko vērtību piekritējiem vēl joprojām paliek 911, bet praktiķi var izvēlēties SUV segmentu. Win-win!

TomsTimosko 25.07.2019 22:17

Seat Tarraco ir līdzvērtīga alternatīva Škoda Kodiaq, taču spāņu mentalitāte tam piešķīrusi nelielu asumiņu. Ietilpīgs auto, kurā var satilpināt līdz pat septiņiem cilvēkiem. Tehnoloģiju ziņā tas aizguvis vairākus labumus no Volkswagen, tāpēc šī var kļūt par finansiāli saprātīgu izvēli.

TomsTimosko 25.07.2019 22:16

Komfortabls un prestižs SUV, kas izteikti konkurē ar Volvo XC90. Ja jaunā GLE ārpuse dažiem var raisīt jautājumus par to, cik veiksmīgi izdevušās virsbūves proporcijas, tad interjers saliek visus punktus uz i. Horizontāls displejs, kas vizuāli saplūst ar instrumentu paneli, augstvērtīga apdare un komforts – tas rada mierīgu un patīkamu salona atmosfēru. 2,0 litru dīzeļa nodevīgais troksnis ārpusē ir ļoti labi dzirdams, taču salonā šī skaņa tiek apslāpēta pietiekami veiksmīgi.

Multimediju sistēma ir kā dārgumu lādes karte. Šeit varēsiet pavadīt vairākas stundas, bet visas sistēmas izpētei ar to pat var nepietikt. Daudzskaitlīgo funkciju klāsts ir ļoti plašs, tāpēc blakussēdētājam brauciena laikā būs ar ko nodarboties. Šī auto iepazīšanai patiesi vajag ilgāku laiku.

TomsTimosko 25.07.2019 22:11

ProCeed kļuva par lielāko pārsteigumu pirmajā testa braucienā. Dienvidkorejas ražotājam izdevies apvienot vairākas auto īpašības vienkopus, kas palīdz uzlabot gan modeļa mārketingu, gan padara to pievilcīgāku ikdienas lietošanā.

Pirmkārt, tas ir eksterjers. ProCeed dizains jau vairākkārt ticis pielīdzināts Porsche veikumam (īpaši aizmugure) un ko tur slēpt – tā arī ir. Tiesa, tas ir viens no labākajiem piemēriem, kuram līdzināties, tāpēc tiekšanos pēc pilnības nevar nopelt. Aizklājiet KIA logotipu un garāmgājējiem uzprasiet, kas šis ir par auto. Nezinātājiem var nākties ilgi minēt, prātā pārlūkojot dārgāku zīmolu plauktiņu. Ņemot vērā iesīkstējušo un neviennozīmīgo attieksmi pret franču un Dienvidkorejas auto markām (vairāk raksturīgs mūsu platuma grādiem), šāds eksterjers var kalpot kā ledlauzis tiem, kuriem “īsto” auto marku piramīdas augšgalā ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi zīmoli.

Otrkārt, patīkams interjers. Mīksti apdares materiāli, ērta sēdpozīcija (garāka auguma braucējiem varētu būt problemātiskāk) un saprotams funkciju izvietojums. Multimediju sistēma nav pirmā svaiguma, tomēr ar uzticētajiem pienākumiem tika galā pietiekami labi.

Treškārt, motors. 1,6 litru turbomotors attīsta 204 ZS. Līdz 100 km/h ProCeed paātrinās ļoti veikli, vēlāk nomierinot tempu. Šo ieskrējienu pavada skaļš izplūdes troksnis un, kas svarīgi mūsdienās, tas dzirdams nevis skaļruņos, bet arī ārpusē. Šoreiz svarīgi gan atzīmēt, ka tas ir vairāk skaļš, nevis sportisks. Ātrs, izskatīgs un pietiekami praktisks – varbūt tas var kļūt par budžeta variantu karstajiem hečbekiem? Vadāmības ziņā tas nebūs viegls uzdevums, jo ātrākos manevros priekšējiem riteņiem ir grūtības sabalansēt saķeri un precīzu vadāmību vienlaikus, taču ikdienas spriņģošanai būs pietiekams.

Pirmo iespaidu laikā vienīgais klupšanas akmens – ietilpība. Aizmugurē garākiem braucējiem vietas būs pārlieku maz. Ja tas nesatrauc, ProCeed noteikti ir vērts izmēģināt.

TomsTimosko 29.05.2018 4:11

Ilgi gaidīts jaunums no Mitsubishi un šķiet, ka arī pats ražotājs licis lielas cerības. Ne velti, tas aizguvis vārdu no visiem pazīstamās kupejas. Ietilpīgs salons, sportiska gaita (neraugoties uz mazo dzinēju) un pievilcīgs priekšējais tēls. Iepriecināja ar CVT transmisijas darbība.

Trūkumi: Diskutablais aizmugures dizains, senatnīgi interjera elementi.

TomsTimosko 29.05.2018 3:31

Bezceļos spējīgs krosovers, kas pieejams jau zem 10 000 eiro. Protams, saprātīgā tehnisko agregātu un aprīkojuma kombinācijā Duster maksās jau starp 15 un 20 tūkstošiem eiro, taču tik veiktspējīgam bezceļu apvidniekam šajā cenu kategorijā būs grūti atrast alternatīvu. Jau pirms šī testa brauciena bija iespēja pārliecināties, ka pat ar standarta ielas riepām Duster pilnpiedziņa un klīrenss ļaus izbraukt vietās, kur mēs atļautos dzīt tikai offroad smagsvarus.

Saprotams, ka būs jāsamierinās ar dažiem kompromisiem interjera apdarē un skaņas izolācijā, taču savu pamatuzdevumu - būt uzticamam palīgam ikdienas darbojas - tas pilda teicami. Testa braucienā piedalījās priekšpiedziņa ar automātu. Manā skatījumā pilnpiedziņa ar mehānisko transmisiju būtu krietni pieprasītāka un saprotamāka izvēle.

Nesamākslots un patiess auto.

TomsTimosko 29.05.2018 2:20

C4 Cactus kļuvis mazāk Cactus'īgs, ja tā varētu teikt. Tas gan nozīmē, ka vidējam pircējam, tas beidzot ir saprotamāks, iztiekot bez sākotnējā modeļa ārišķībām.

Neradās iespēja izmēģināt tā gaitas īpašības uz grants seguma. Žēl, jo Cactus šobrīd savā klasē ir absolūts komforta līderis, pateicoties jaunā tipa balstiekārtai. To īpaši varēju just uz tradicionālās grants trepes.

Tam ir tikai divi nosacīti trūkumi. Trūkst tahometrs un sēdekļiem ir ļoti minimāls sānu atbalsts. Ja brauksiet nesteidzīgā plezīra braucienā, nevienu no šiem mīnusiem nemaz nejutīsiet.

Kopumā jāteic, ka šis ir vidējam pircējam pieejams auto. Senioriem patiks komfortablie krēsli un lidošā paklāja efekts zem virsbūves, jauniešus varētu piesaistīt tā nepieradinātais dizains (tas īpaši attiecas uz interjeru), bet visiem simpatizēs tā cena.

TomsTimosko 29.05.2018 1:39

Budžeta klases favorīts no pašreiz pieteiktajiem Gada auto.

Iepriekš bija izdevies iepazīties ar ar Ibiza hečbeku, kuram dotu priekšroku pat attiecībā pret Polo.

Seat ir vizuāli interesantāks un atšķirīgāks no konservatīvā Volkswagen stila, kas lielas atkāpes nepieļauj. Ka jau gaidīju, pārsteigumus Arona nesagādāja, demonstrējot tās pašas īpašības un labumus, ko Ibiza. Kā papildus bonuss ir augstāka sēdpozīcija. 1,0 litra benzīna motors ar sešpakāpju transmisiju ir ļoti labs salikums. Lai arī mūsu zemē pēc sestā ātruma īsti nemaz neprasās, mazais dzinējs ļaus droši braukt arī tālākā ceļojumā un uz bāņiem nebūs jācīnās ar augstiem motora apgriezieniem.

Auto ikdienai, kas iztiek bez būtiskiem trūkumiem. Šajā cenu kategorijā tas jau ir visai daudz.

TomsTimosko 29.05.2018 0:00

Ņemot vērā, ka iepriekšējas saskarsmes ar jauniem Mercedes-Benz nav bijis, taču ir testēti tiešākie konkurenti, pirms testa brauciena cerēju uz labu auto. Pārsteidza tas, cik augstu tas bija virs manām cerībām. Elegants dizains, lieliska salona apdare, milzīgs augstas izšķirtspējas displejs un balstiekārta, kas jau laikus sagrupējas gaidāmajiem ceļa nelīdzenumiem. Rezultātā auto slīd kā karsts gludeklis. Iespaidīgi! Un paātrinājums - 5,7s lidojums līdz 100 km/h dzīvē šķiet vien mirklis un neuzmanīgie ātri vien var attapties jau pie otrā simta sliekšņa.

Trūkumi: Cena? Lai arī auto maksā skaitli, kas rakstās ar sešiem cipariem, tas ir adekvāti šādam sniegumam un sniegtajām sajūtām. Labām lietām jāmaksā labu naudu. Vienīgais trūkums patiesībā nav nemaz paša auto vaina – ar to gluži vienkārši Latvijā ir grūti braukt, lai iekļautos ātruma ierobežojumu normās…

Dažus auto jāvērtē pēc sajūtām, ko tas spēj sniegt, racionālo pusi atmetot. No patreizējiem pirmajiem iespaidiem – izteikts Premium klases favorīts.

TomsTimosko 28.05.2018 23:59

Hyundai modelis, kas cenšas izlekt no pārējā sortimenta. Pirmais, kas nāk prātā no Dienvidkorejas zīmola vēstures ar šādu pašu nodomu ir Veloster, taču tā panākumi bija gaužām mazi. Kona’i iespējas pacelties būs krietni augstākas, jo tas ieņēmis mūsdienās tik pieprasītā kompaktā SUV apmērus. Kičīgs auto.

1,6 litru motors gana dinamisks un uz šosejas apdzīšana nesagādā problēmas. Šādiem auto ir ļoti svarīgi dažādi akcenti, kas ļautu tos nošķirt no citiem. Papildus zaļajiem elementiem interjerā, ražotājs padomājis arī par zaļām drošības jostām. Izskatās interesanti. Pilnpiedziņas sistēma pilsētas apstākļiem, nevis reāliem pārbaudījumiem.

Trūkumi: Vidējais patēriņš aptuveni 10 l/100km.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti