Kārtot: Augošā secībā
AGRISSTANEVICS 15.09.2020 16:32

Latvijas Gada Auto pretendentu saimei pievienojies itāļu apvidnieks - Alfa Romeo Stelvio. Tikko kā bija iespēja testēt šo jaunpienācēju ar 2,0l 280 Zs, 8-pakāpju automātu un pilnpiedziņu. Uz reiz jāsaka, ka tēmēts ir premium apvidnieku segmentā(gan izpildījumā, gan cenā!). Gaumīgs un kvalitatīvu materiālu interjers, Īpaši jāizceļ priekšējie sporta sēdekļi ar plašām regulācijas iespējām, līdz jūties kā īstā rallija a/m sporta sēdeklī. To papildina patīkama sporta stūre ar visām vadības funkcijām un pārslēgšanās lāpstiņām. Priekšējo labās un kreisās puses pārskatāmību nedaudz traucē motora pārsega sānu uzrautās malas un platā A konsole. Aizmugurē sēdošajiem nav īpaši daudz vietas kājām. Ekselenta dinamika, it īpaši pārslēdzoties manuāli. Degvielas patēriņu gan zem 14l neizdevās panākt. 4,7 m garais un 1,9m platais itālis ar bāzes cenu 51 teur un papildus iekļauto aprīkojumu 15 teur vērtībā ir nišas produkts tiem, kurus fascinē itāļu mode un dizains.

AGRISSTANEVICS 07.09.2020 22:26

Un tā Gada Auto pretendents - tā sauktais spāņu VW - Seat Leon Sportstourer(latviski laikam universālis) FR ar 1,5l 150 Zs dvēseli un DSG(7pakāpju divsajūgu tiešās pārslēgšanas kārbu) un interesantu jaunumu - vieglā hibrīda iekārta, ko var redzēt uz tahometra. Brīvgaitā dzinējs atslēdz 2 cilindrus, tā ekonomējot degvielu un mazinot izmešus. Gana laba dinamika, it īpaši Sporta režīmā ar pārnesumu pārslēgšanas lāpstiņām pie stūres. Uzreiz jāatzīmē, ka salīdzinot ar iepriekšējo modeli, šis Leon ir pieaudzis garumā par veseliem 9cm, kas ir jūtams auto salonā, it īpaši aizmugurē sēdošajiem nav jābaidās, ka ceļi iedursies priekšējā atzveltnē un roku balsts dod papildus komforta sajūtu. Patīkami uzrunā eksterjers - no priekšas gana agresīvs, aizmugures līnijas nedaudz velk uz Porsche... Ļoti ergonomisks interjers it īpaši vidus konsole, kurā nav ierastā ātrumu pārslēga, bet gan tikai mazs manipulators un ar iespēju pēc braucēja noskaņojuma pielāgot priekšējā paneļa izgaismojuma toni, 10"displejs ar visām nepieciešamajām funkcijām, tai skaitā izmainīt balstiekārtas regulējumu. Ar slaider palīdzību iespējams ērti regulēt audio skaņu un klimata kontroli. Jāatzīmē patīkamā Line assist darbība - auto netiek raustīts no vienas joslas malas uz otru. Plašs bagāžas nodalījums ar iespēju atzveltnes nolocīt no bagāžas nodalījuma. Vilšanos radīja fakts, ka motora telpas pārsegam nav hidrauliskā pacēlāja un ja auto ir netīrs, pie iekāpšanas/izkāpšanas paplatie ārējie sliekšņi diezgan droši nosmērēs kājas. Maksimāli nopakotā testa auto cena 31 tEuro, (ieskaitot el.izbīdāmu sakabes āķi, dinamisko balstiekārtas vadību, utt). Bet ar šādu dzinēju, manuālo kārbu auto var iegādāties par 21500 eur. Bravo spāņiem!

AGRISSTANEVICS 01.09.2020 12:45

Pagājušajā nedēļas nogalē bija iespēja izmēģināt jauno Skoda Octavia Combi ar 2.0 TDI 150 Zs(340 Nm griezes moments) un 7-pakāpju divsajūgu tiešās pārslēgšanas automātisko transmisiju. Uzreiz jāsaka, ka dzinēja jauda/dinamika ekselenta, pārnesumu pārslēgšanās vispār nav jūtama.

Pārsteidza(patīkami) degvielas patēriņs - ceļā uz Liepāju,braucot noteikumu robežās(+15%) ar daudzām apdzīšanām, iebraucot Liepājā vidējais patēriņš rādīja 3,7l - tieši tas, ko ražotājs ir pateicis pie kombinētā degvielas patēriņa!!!

Lai dzīvo dīzeļi! Papildus drošības sistēmas, kā adaptīvā kruīza kontrole, joslu un sānu asistents braucienu padara ļoti komfortablu un drošu. Tāpat informatīvi ļoti atbalsta "head up"displejs priekšējā vējstiklā. 10,25"digitālais displeja panelis eleganti izvietots priekšējā panelī(un nelien no tā ārā, kā dažiem modeļiem). Tā kā jaunais modelis "pastiepies" garāks un platāks, aizmugurē sēdošiem ir iespaidīgs plašums (līdz ar to stipri pietuvojies segmenta pašreizējam līderim Passat Var.), bet jau tā ietilpīgais bagāžas nodalījums iepriekšējam modelim, šis kļuvis vēl ietipīgāks - ar nolaistām aizmugures sēdekļu atzveltnēm 1700l. 2686 mm riteņu bāze nodrošina ļoti līganu un komfortablu braucienu. Vienīgi gribējās nedaudz cietāku piekari, jo uz ceļa "viļņiem" bija diezgan ievērojama šūpošanās.

Eksterjers un interjers - elegantas līnijas, pārdomāts instrumentu panelis un izcila kvalitāte. Auto ir apvienojis divas būtiskākos pielietojuma veidus - elegants biznesa vajadzībām un praktisks ģimenes auto. Testētā auto cena 31670 eur(max.aprīkots), bet ar šādu dzinēju un pārnesumkārbu Active versijā tas ir pieejams par 24600 eur.

AGRISSTANEVICS 26.08.2020 16:43

Man pirmais šā gada pavisam "zaļais" auto ir elektro no KIA staļļiem - E-Niro. Gaumīgs dizains, nu jau var teikt laba KIA kvalitāte, ieskaitot interjeru. Šis bija ar kvalitatīvu ādas salonu un jumta lūku un protams ar visām iespējamām drošības sistēmām. Runājot par eksterjeru, vienīgi škiet, dizaineriem pietrūkusi pacietība izstrādāt pievilcīgu priekšējo resti, jo esošā ir nekāda.... Aprīkots ar litija jona polimēru akumulatoru, auto attīsta fantastisku paātrinājumu(395 Nm griezes moments), ielas automobiļos vēl tādu nebiju pieredzējis(nu labi, varbūt vienīgi Lambo), bet tas gan uzreiz prasa el.patēriņu. Interjers ļoti patīkams, ko labi papildina info centrs ar 7,2" LCD ekrānu un 10,25" skārienjūtīgs ekrāns. Nu jau ierastā KIA kvalitatīvā salona izolācija un perfektā piekare. Patīkami pārsteidza salona plašums, it īpaši aizmugurē sēdošajiem ļoti ērts, jo kājas nespiežas priekšējā sēdekļa atzveltnē. Priekš elektro auto plašs bagāžas nodalījums - 451l, bet ar nolaistām aizmugures sēdekļu atzveltnēm - 1405l. Diemžēl šokēja cena - testa auto maksā 49 200 eur. Tas šķiet kosmoss - nu bet ja gribi demonstrēt, ka esi viens no zaļākajiem........

AGRISSTANEVICS 25.08.2020 9:41

Gribu uzrakstīt par Skoda Octavia, bet nesanāk!

AGRISSTANEVICS 20.08.2020 19:35

Jā, šogad kā jaunumi mazie pilsētas krosoveri birst kā no pārpilnības raga! Šoreiz mans testa auto ir KIA XCEED PHEV(Plug in Hybrid), jeb latviski varētu būt "lādējamais hibrīda elektriskais auto". Jāsaka atklāti, modeļa ārējās formas piesaista uzmanību - no priekšas sportiski agresīvs, aizmugures līnijas "velk"uz kupejas pusi un var atrast zināmas paralēles ar Macan.... Priekšpiedziņas auto aprīkots ar 1,6 GDI benzīna motoru(105Zs), elektromotoru un 6-pakāpju automātisko pārnesu kārbu, kura starp citu "strādā" ļoti patīkami. Interjers izceļas ar kvalitāti, ādas salona apdare ļoti kvalitatīva, kas apvienota ar kvalitatīvu plastiku, kura nerada lētuma sajūtu. Ļoti laba, blīva(tas jūtams aizverot durvis) salona izolācija, pat uz grunts seguma salons ir kluss. Ļoti ērti sportiskie priekšējie sēdekļi, priekšējais panelis un 10" skārienekrāns labi integrējies un ir viegli saprotams, laba ceļa pārskatāmība. Patīkami pārsteidza priekšējā piekare, kura ekselenti strādā gan uz nelīdzena asfalta, gan uz grunts seguma. Aizmugurē sēdošajam ceļgali līdz ar vadītaja atzveltni un galva līdz ar jumta apdari(gan pateicoties panorāmas lūkai). Bagāžas nodalījums nav īpaši liels(neaizmirsīsim, ka tur ir noslēpts akumulators, kurš dzen auto uz priekšu ar elektrību), bet ērts. Braucot elektro režīmā, dinamiku, protams nodrošina benzīna motora "pieslēgšanās". Arī visas drošības sistēmas ir atrodamas, kā līniju asistents, priekšā braucošā distances kontrole, viedā kruīza kontrole, utt. Ražotāja noteikto 1,2 l degvielas patēriņu, gan neizdevās sasniegt(~2,5L), bet braucot eco-režīmā pat izdevās par dažiem % uzlādēt bateriju. Nezinu, vai šādam auto ir nepieciešami 18"riteņi, uzskatu, ka ar 16 vai max 17 būtu gana. Visnotaļ jauks auto, vienīgi cena ir "kosmoss", testa auto maksā 39.990,- euro.

AGRISSTANEVICS 10.08.2020 22:25

Kā nākamais mana Gada auto testa modelis atkal pilsētas krosovers, jeb kā paši tirgotāji nosaukuši - kupejas krosovers(???) - Nissan Juke N-Design, 0,999 l benzīna dzinējs ar 117 Zs., 7pakāpju automāts, priekšējā piedziņa. Uzreiz jāsāk ar zināmu sašutumu - 1-litrīgs pilsētas džipiņš ar 19" riteņiem- nu kur vēl tālāk!!! Nevaru komentēt iepriekšējo Juke, bet šim salona izolācija stipri pieklibo, īpaši braucot pa mūsu nelīdzenajiem ceļiem, troksnis salonā ir pieklājīgs. To papildina arī ļoti cietā piekare, kura uz pat nelielām bedrēm reaģē ļoti asi un nepatīkami. Samulsināja salona interjers no 3 materiālu kombinācijas - alcantara/āda(it kā mākslīgā, bet kvalitatīva)/lēta plastmasa(!!!), kura pie tik cietas piekares diezgan drīz varētu sākt grabēt. Bagāžas nodalījums diezgan ietilpīgs, ja grīda zemākajā pozīcijā, toties tad apgrūtināta iekrāmēšana. Aizmugurē sēdošajam pamaz vietas kājām(bet tas tikai manam 1,8m augumam), toties jumts galvai(vai otrādi) netraucē, pat lēkājot pa bedrēm. Vadītāja sēdpozīcijas un stūres regulēšana plašā diapazonā. Litrīgā dzinēja dinamika patīkama, it īpaši sporta režīmā, bet kombinēto 6,4l patēriņu tā arī neizdevās sasniegt, jo zem 7l nu nekā... Stūre aprīkota ar pārslēgšanas lāpstiņām, bet tā kā automātam nav manuālā režīma, tad lāpstiņas vairāk dekoratīvi. Līniju asistents dod vieglu vibrāciju uz stūri, kur jāpiedomā, ko tas nozīmē. "Uzrautie"priekšējie spārni man nedaudz traucē redzamību(tas mantojumā no iepriekšējā). Testa modeļa cena ap 26tEur(bet tas ar 8"skārienjūtīgo ekrānu, navigāciju un Bose audio), šķiet pārspīlēti augsta. Pliko bāzi var saņemt par 17tEur, bet tad rēķinies, ka aizmugurējās bremzes būs trumuļu(!!!) un manuālā kārba.

AGRISSTANEVICS 21.07.2019 14:44

Bravo! Jau pagājušo gadu priecēja Golf klases KIA CEED iznāciens. Gan eksterjers gan īpaši interjerā jūtama kvalitāte. Ļoti atsaucīgs (es teiktu sportisks)1,6l 204 Zs dzinējs ar 7-pakāpju automātisko kārbu. Automobilī ir patīkami uzkavēties....

AGRISSTANEVICS 21.07.2019 14:24

Nu grūti ko iebilst pret MB izvirzītajiem(un realizētajiem) kvalitātes un komforta standartiem. Vēl atmiņā pagājušo gadu testētie CLS un A-klase. Arī tagad testētais GLE ar 2,0TDI un 245 Zs(eleganta dinamika) un 9-pakāpju automātisko pārnesumu kārbu nenoliedzami norādīja - tas MB! Piekare uz mūsu lielceļiem strādā perfekti. Komforts pāri visam - salons īpaši ergonomiski veidots, ļoti ērta un komfortabla sēdēšana aizmugurē(cik tas ir aktuāli apvidus auto?). Un tas viss par 60 tk Euro, hm...

AGRISSTANEVICS 21.07.2019 13:37

Seat džips Seat līmenī. Nekā īpaša bet tai pat laikā pietiekami labs komforts(nedaudz jūtams VW "loģistika" interjerā - tas forši), gana laba dinamika(2,0tsi 190 Zs) priekš 4x4, ērts/plašs salons un tas viss par 27,5 tk Euro.

AGRISSTANEVICS 21.07.2019 13:15

Nenoliedzami prieks, ka arī Porsche izšķīries par dalību Gada Auto pasākumā(droši vien aizskāra pagājušā gada Urus iznāciens)! Nenoliedzami ar atjaunoto Porsche Macan viss ir kārtībā(par 100 tk Euro), bet vai apvidus auto ir jābūt ar tādu jaudu(365 Zs) un dinamiku un vai vispār Porsche ir jābūt apvidniekam. Lai mani atvaino Porsche apvidnieku fani, bet man(ļoti ceru, ka ne tikai) Porsche tā ir klasika, 911 utt...

AGRISSTANEVICS 21.07.2019 12:59

Man šķiet radīts neveiksmīgs spāņu tereodors…. Interjerā viegli atpazīstams pagājušais un daļēji patreizējais VW rokraksts, bet tas arī viss. Nospiežot akseleratora pedāli, ir jāpiedomā, ka tiešām zem motora pārsega ir 300 Zs, tas zināmā veidā labi, jo piekare pie lielāka ātruma un mūsu nelīdzenajiem ceļiem uzvedas diezgan neadekvāti. Un atkal tie paši R19 riteņi..... Škiet kāds sācis nopietni lobēt ražotājus pāriet uz vienu izmēru(R19) visiem auto Un par to jāšķiras no 50 tk Euro….

AGRISSTANEVICS 21.07.2019 12:44

Droši vien VW(arī Latvijā) jādod skaidrojums, kāds "

funktieris" bija radīt šo modeli. Pagājušo gadu testējot T-Roc, it kā viss skaidrs, bet šis ar 1,0 l 115 Zs motoriņu un salīdzinoši īso riteņu bāzi un diezgan uzkrītoši lēto interjera apdari un jau atkal …. R18 riteņi nu galīgi neprasās šim mazulim. Un tas par 28t Eur.

AGRISSTANEVICS 21.07.2019 12:31

Ar franču auto tāpat kā ar franču sievietēm, vai iepatīkas uzreiz vai nekad( )…. Prieks, ka C5 Aircross ir daļēji novērsuši tās problēmas, kuras bija C3. Ir ievērojami uzlabojusies piekare un braukšana kļuvusi komfortablāka. Priecē salona ergonomika bet dinamiku(1,5Hdi 130 Zs)gribējās nedaudz efektīvāku, īpaši priekš priekšpiedziņas. Eksterjers, kā jau sākumā minēts.... Nesaprotams šķiet R19 riteņi???? Kāpēc????

AGRISSTANEVICS 12.11.2018 15:06

No dīlera puses uz testa dienām bija piegādāta Fabia ar 1,0l 110 Zs dzinēju un 7-pakāpju DSG kārbu. Jāsaka atklāti, dzinējs pilnībā atbilst mazās klases auto gan dinamikas gan ekonomijas ziņā, jo šis nav auto ar kuru stundām ilgi traukties pa autobāni ar max ātrumu(tad gan motora resurss beigsies ātri.... Jautājums, vai ir nepieciešama 7-pakāpju pārnesumu kārba? Interjers tai skaitā priekšējais panelis ergonomisks, ērts un patīkami kvalitatīvs. Piekare patīkami optimāla pat uz mūsu "ielāpainajām" ielām. Optimāls auto par saprātīgu cenu.

AGRISSTANEVICS 28.05.2018 20:10

Jaunais kaktus saglabājis futūrisko dizainu bet nu jau šķiet daudz pieņemamāku ziemeļniekiem. Šķiet, kompaktklasē liks vienam otram pabīdīties..... optimāla piekare, laba vadītāja sēdpozicija, aizmugurē sēdošie jūtas ērti. Paaugstinātais klīrens dos savu pozitīvo artavu. Ar 3 cilindriem un 130 PS ļoti laba dinamika.

AGRISSTANEVICS 28.05.2018 19:59

Diez vai labāku kupeju iespējams radīt? Šai auto pat ar neierobežotu fantāziju grūti iedomāties, ko vēl varētu papildināt. Top, top, top.

AGRISSTANEVICS 28.05.2018 19:53

Laba premium kompaktklases versija. Absolūts know-how. Bet cena.....

AGRISSTANEVICS 28.05.2018 19:48

Neskatoties uz uzlaboto versiju, tā kā salonā daudz plastmasas paneļu, salons ir paskaļš un priekšējais panelis absolūti minimālisma garā. Sēdpozīcija priekšā ļoti augsta, blakussēdētājam šai versijā pat nebija regulējama, toties bagāžās nodalījums respektējami liels. Varbūt vajadzētu samierināties ar manuālo kārbu, jo 6-pakāpju automāts pārslēdzas ļoti lēni, līdz ar to cena varētu būt atraktīvāka.

AGRISSTANEVICS 28.05.2018 19:00

Jā, tas ir BMW! Interjers nepievils pat pašus prasīgākos..... Piekare - ideāla, bagāžas nodalījuma ietilpība OK, dinamika - nav jautājumu, aizmugurē garus cilvēkus lūdzu nesēdināt.

AGRISSTANEVICS 28.05.2018 18:42

Prom no pilsētnieku krosoveriem! Atpazīstams Mitsubishi rokraksts - vadāmība ļoti konkrēta, salonā paskaļš, salons "old style" bet patīkams, aizmugurē sēdošiem ērti, neliela bagāžnieka telpa pret salīdzinoši lielu auto. Motora attiecība(1,5l benzīns) pret kopējo masu = vāja dinamika.

AGRISSTANEVICS 28.05.2018 18:32

Atklāti sakot biju gaidījis ko vairāk.... Pietrūkst komforta "odziņas" salonā. Grūta iekāpšana un sēdēšana, īpaši aizmugurē, gara auguma pilsoņiem nerekomendēju.... 180 PS ar 9-pakāpju kārbu = zema dinamika. "Mīksta" piekare.

AGRISSTANEVICS 28.05.2018 18:22

Furūrisks korejiešu izpildījumā eksterjers un interjers. Piekare uz asfalta nepārliecinoša bet uz grunts pieslēdzot 4x4 ir laba. Bagāžas nodalījums varēja būt nedaudz ietilpīgāks.

AGRISSTANEVICS 28.05.2018 18:10

Malači spāņi, izdevies neslikts krosoverītis! Panelis un ierīces viegli saprotamas(jūtama VW elpa - bet forši), vadība un pārskatamība ekselenta. 1,0l motors, bet ņiprs.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti