Eiropas nakts bez nelaimes gadījumiem - rezultāti 1

 
19.oktobris 2009 12:05

17.oktobra naktī trijos Rīgas naktsklubos notika Responsible Young Drivers (Atbildīgo Jauno Šoferu) organizētā “Eiropas nakts bez nelaimes gadījumiem”. Šī akcijas vienlaicīgi norisinājās 20 Eiropas valstīs, kopā iesaistot 200 naktsklubus un 600 brīvprātīgos.

Galvenais iemesls šādai akcijai ir pievērst sabiedrības un, galvenokārt, jauniešu uzmanību tam, ka pēc izklaides, ja ir lietots alkohols – pie auto stūres sēsties ir bīstami. Joprojām cēlonis daudziem satiksmes negadījumiem ir tāds, ka jaunieši atrodoties alkohola ietekmē, tomēr sēžas pie auto stūres, neizvērtējot alkohola ietekmi uz reakciju, kontroli un pareizu lēmumu pieņemšanu.

Sestdienas naktī no 22:30 trīs Rīgas naktsklubos – „Pulkvedim neviens neraksta”, „Kuba” un „Mad House” apmeklētājus sagaidīja 3 brīvprātīgo komandas, lai mudinātu jaunos auto vadītājus nelietot alkoholu, ja viņi grasās sēsties pie stūres pēc izklaidēšanās.

Ne mazāk kā 164 auto vadītāju apņēmās nakts laikā nelietot alkoholu un kā apliecinājumu savam solījumam nēsāt īpašu aproci. Ejot ārā no kluba, akcijas dalībniekiem tika veikts izelpas tests ar profesionālajiem uzņēmuma Rovico alkometriem. Tikai 23% akcijas dalībnieku neturēja doto solījumu palikt „skaidrā” visu nakti. Ļoti pozitīvi bija tas, ka šie 23% apzinājās, ka nevar sēsties pie automašīnas stūres un apsolīja, ka mājās dosies ar taksometru vai sabiedrisko transportu. Tie, kas solījumu bija turējuši, no RYD komandas saņēma nelielas piemiņas dāvaniņas.

Akcijas organizētājs Latvijā:
Aģentūra BSMS

 
Visi komentāri
 
271994. viesis 19.oktobris 2009 16:54
0 0 Atbildēt

23% - tas ir daudz

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Benzīns, dīzelis, elektrība, no 42 900 EUR: Toyota Hilux devītā paaudze (+ FOTO) 3

Toyota prezentējusi devītās paaudzes Hilux, kas pirmo reizi būs pieejams arī pilnībā elektriskā versijā (BEV). Ražotājs turpina savu daudzveidīgo piedziņas stratēģiju, tādēļ līdzās elektriskajam modelim tiks piedāvāts arī jaunais Hilux Hybrid 48V, kā arī benzīna un dīzeļdzinēju versijas. Savukārt 2028. gadā plānota ūdeņraža degvielas šūnu versijas ražošana. Lasīt vairāk

 

Kas ir Aprilia Tuono 457 cena no 6 800 EUR par 457 cm3, 47,6 ZS un 175 kg! (+ VIDEO)

Aprilia Tuono 457 ir viegls un sportisks "naked" klases motocikls, kas radīts braucējiem, kuri vēlas supersporta motocikla dinamiku apvienot ar ērtāku ikdienas ergonomiku. Modelis izmanto to pašu moderno divcilindru dzinēju un alumīnija rāmi kā Aprilia RS 457, taču piedāvā augstāku stūri un ērtāku sēdpozīciju. Lasīt vairāk

 

Audi Nuvolari superauto, ko izgatavos tikai 499 eksemplāros (+ VIDEO) 1

Kopš 2024. gada, kad Audi pārtrauca superautomašīnas R8 ražošanu, šķita, ka četru riņķu kāre uz eksotisku automašīnu konstruēšanu apdzisusi. Jaunais un ļoti ekskluzīvais superauto Nuvolari apliecina, ka Audi ir gatavs jauniem izaicinājumiem un sasniegumiem, tostarp konkurencei ar tādiem smagsvariem kā Ferrari un McLaren. Lasīt vairāk

 

Vīrietis ar bērnu uz kvadracikla bēg no policijas Bauskā (+ VIDEO) 6

Svētdien Valsts policijas amatpersonas pēc pakaļdzīšanās Bauskā aizturēja kvadricikla vadītāju, kurš, ignorējot vairākkārtējas prasības apstāties, centās bēgt no likumsargiem. Vīrietis bija acīmredzamā alkohola reibumā, taču atteicās no alkohola pārbaudes veikšanas. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti